Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā janis1997

Sveiks! Gribēju prasīt kādas boilas labāk izvēlēties ūdenstilpne, kurā karpas boilas redz gandrīz vai katru dienu un ir redzējušas visādu iespējamo veidu boilas un ir neskaitāmas reizes izvilktas? Saprotams kā viņas ir gudras un sapratušas kā tā boila ir bīstama! Bet ko jūs ieteiktu augusta beigām izmantot, lai noķertu viņas, varbūt izmantot jaunas boilas ko nav iespējams vēl redzējušas? Un kam dot priekšroku aukstā ūdeni domatam boilam vai saldajam, pieredze ir liela, bet padoms vajadzīgs vienalga!

visa pasaules boilu ražošanas industrija strādā tieši priekš tādām situācijām, jo visās pārējās daudzmaz strādā jebkura boila. tādēļ es būtu ļoti bagāts, ja spētu konkrēti atbildēt uz šo jautājumu. tomēr man ir divi nopietni komentāri no paša pieredzes. pirmkārt. vislabāk strādā bolia, kurai tu pats tici, turklāt tici konkrētajā vietā un laikā. ja tev šis liekas tukši vārdi, tad nemaz nesaproti, ko es domāju. toties, ja patinot filmu atpakaļ, atcerēsies reizes, kad tāda iekšējā ticība ir apstiprinājusies, tad saproti, ko es domāju. un otrs - es jau daudzus gadus strādāju praktiski tikai ar vienu boilu. dažādos apstākļos dažādās vietās. tas tādēļ, ka tikai tā var nonākt vismaz pie kaut kādiem secinājumiem variējot ar iebarošanas daudzumu, laiku, stilu utt. ir, piemēram, milzīga starpība, vai tu tās boilas saber vienā vietā, vai izklaidus pa pussektoru. ir reizes, kad jādara tā un ir reizes, kad jādara otrādi. dažreiz boilas ir jāpapildina ar birstošo barību un peletēm, varbūt kukurūzu vai vēl kaut ko un dažreiz tas nāk ļoti par sliktu. lai tādas lietas saprastu, piefiksētu, kādos apstākļos kāda taktika kā strādā, nevar mainīt boilas, jo ja katru reizi izmanto citu boilu, tad tā arī ir tā galvenā "vainīgā" gan panākumos, gan neražās. kaut gan patiesībā varbūt vaina ir kaut kur citur. visbeidzot par tavu jautājumu. ja ezerā ir 100 karpas un 40 no viņām ir dabūjušas pa zobiem no dzeltenas bumbiņas, tad ir visnotaļ liela cerība, ka uz dzeltenām bumbiņām vēl var noķert 60 karpas. saproti domu? un vēl es pats esmu izvilicis vienu un to pašu lielu karpu uz vienas un tās pašas boilas ar pāris nedēļu intervālu. tādēļ mazāk domā par to, ko dara citi tai ezerā, bet gan koncentrējies pats uz savu domu gājienu.

Atbildēts: 3.augusts 2016, 16:39 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Man gan nav bijusi liela karpa-apm., 3-3,5kg, bet uz vienu un to pašu boilu ar 20-25 min starpību!
03.08.16
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers