Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā janis1997

Vēl saskaramies ar problemu ka, pēdējo reizi sacensības copju bija daudz, bet pirmajā 1min vai uzreiz pēc copes kad esi sācis zivi vilkt, seko nogajiens! Izmantojam fiksetos kubikveida svinus kuru svars 90-100g, vai par iemeslu nevarētu būt kā svini par vieglu? Un izmantojam mugga akus 4 un 6 izmeru, viens copmanis ieteica lietot fox LS akus, kāda ir jūsu pieredze ar āķiem, kādus akus ieteiktu izmantot? Paldies par atbildi!

nogājiens ir tipiska problēma un tai var būt n-tie iemesli. žurnāla rakstos tam regulāri esmu pieskāries, runājot gan par barošanas taktikām, gan svina un montāžas izvēli gan āķu izmēriem un formām. vienā rindiņā šeit uzreiz neatbildēšu, īpaši neredzot tavu sistēmu un barošanas taktiku. vien pāris standarta lietas: pirmkārt, svins nevar būt par lielu (izņemot dūņas) tādēļ labāk turēties virs 130 gramiem. un arī tas ir pietiekoši tikai tad, ja pavadiņa pie svina turas resnākajā galā. kubika forma ir laba, tam ar 130 vajadzētu pietikt. otrkārt, es ieteiktu mačos vienmēr sākt ar lielākiem āķiem, lai būtu mazāk nogājienu un tad otrajā, trešajā dienā pamazām pāriet uz mazākiem āķiem, lai būtu vairāk copju. nogājienu otrajā un trešajā dienā būs mazāk, jo zivis būs iepazinušas tavu boilu un ņems drošāk. cik esmu skatījies, visi gan dara otrādi - sāk ar maziem āķiem, salasa kaudzi nogājienu un tad pāriet uz lielākiem... tiesa, katram ir sava izpratne par to, kas ir lieli un kas ir mazi āķi. katrā ziņā veikalā ir pieejami no 1. līdz 12. izmēram un tici man, visiem tiem ir situācijas, kad tie ir vispiemērotākie. neviens ražotājs neražo apriori nevajadzīgus āķus. ja par ražotājiem, tad mana personīgā izvēle ir FangX. Un atceries, ka āķiem jābūt superasiem, tad arī nogājienu būs mazāk.

Atbildēts: 4.augusts 2016, 16:09 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Pavadiņu garums?
04.08.16
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers