Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Aigarsbergs

Sveiki.

Pēc visu Jūsu atbilžu izlasīšanas un pāri 20 copeslietu žurnālu pārlasīšanas, beidzot devos teoriju izmantot praksē. Izvēle krita uz mazu maksas dīķi pie Skrundas. Iekšā uz 3ha esot 4t karpas, par ko gan šaubos, bet nu bija tur ļoooti daudz. Pārsvarā 3-4kg, bet lietpratējiem 7-12kg nav retums, kā arī ir pāris pir 20kg (paši redzējām, kad saimnieks baroja).

Sāku ar fīderi (NG karpa, traper karpa utt) un Alivio kātam baroju ar halibušu peletēm, Ultraplex, The Crave, kukurūzu un parastajām granulām, pēc 2h uz Alivio bija 2,3 5,3 un 2kg zivis 2h laikā. Vakarā un pa nakti copes retāk, pārgāju tikai uz boilām un neko nepiedomādams sabēru abas barības kopā. Pirmajās 24h bija vēl 8 zivis 2-3,5kg (uz diviem) un tad arī kolēģa fīderbarību piebēru klāt. Un no tā brīža cope beidzās. Sajauktas bija 5 dažādas "parastās" karpu barības ar 2 boilām un peletēm. Nākamajā diennaktī uz abiem 4 karpiņas, bet tikai metot uz dullo, nevis barotajās vietās.

Tātad jautājums: esmu guvis labu pirmo mācību - nejaukt NG, Traper utt karpu barības kopā ar zivju peletēm, boilām un granulām?

Otrais - no 15 zivīm 13 bija uz traper kaņepi ar un bez kg1 popapu. Uz Crave un ultraplex tikai 1, viena uz baltajiem. Sagadīšanās, ka pa 3 dienām Crave un Ultraplex nenostrādāja?

Paldies. Arī par rakstiem žurnālos utt, jauna "slimība" rokā, jau plānoju, kur braukt nākamreiz.

nē, no barību sajaukšanas copei tā strauji beigties gan nevajadzētu. drīzāk iebēri kaut ko sliktu - saskābušu, vecu vai kaut kā savādāk sabojātu. otrs variants - varbūt vēl kaut ko pamainīji? āķus, pavadiņas, vēl kaut ko? tas arī var būt iemesls. trešais variants - cope vienkāŗši beidzās, neatkarīgi no tavām darbībām. tā nebūs, ka ķersies mūžīgi. nē, nav sagadīšanās, ļoti bieži ir tā, ka viena boila vai kombinācija strādā un citas ne vai gandrīz ne. katrā ziņā nav tā, ka tas, kas nestrādā, būtu kaut kas slikts. vienkāŗši tajā dienā tāda boila karpām garšoja vairāk.

Atbildēts: 22.jūnijs 2018, 16:04 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Piesauci mazo,balto zivi un pēc viņas atnāca sams. Tā ir bijis.
23.06.18
 
Pārbaroji!
22.06.18
 
Tad liela sagadīšanās, jo visas barības svaigas bija. Bet, kad baroju ar boilām, ķērās labi, kad piebēru smalko barību - švakāk, kad piebēru vēl vairāk - beidzās vispār.
Dīvaini likās, ka ķērās pašā sākumā un jo ilgāk, jo sliktāk. Būtu jābūt otrādi, pareizi!?
22.06.18
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager