Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā BAigars

Sveiks.

Jautājums šoreiz vairāk tāds filozofisks, teorētisks..

Par saudzīgu apiešanos ar karpveidīgajiem. Pieņemot, ka ir sačoks ar pareizo materiālu tīkliņam, šūpulis pieliets ar ūdeni, stingra svēršanas soma, antiseptiķis utt utjp.. Runa ir par tā saucamo hendlingu un vispār apiešanos, izcelšanu no ūdens utt.

Vai ir sanācis lasīt kaut ko daudz maz zinātnisku, vai ir bijusi saskarsme ar pētījumiem? Piemēram, līdakām šobrīd tapšanas beigu stadijā ir pētījums par izcelšanu no ūdens. Doma, ka gaisam ir daudz lielāks gravitācijas spēks kā ūdenī, kā rezultātā līdakām atraujas liesa.

Vai ir kas zināms par karpām? Kādas nianses, kā labāk apieties. Vai labāk no ūdens izcelt pamazām, kur labāk rokas turēt utt..

Sākas garais ziemas gaidīšanas laiks, gribas pagudroties, saproti.. :)))

ja līdaku makšķernieki skatītos uz mums, karpiniekiem, tad viņiem pētījumus taisīt nevajadzētu. mēs ceļam karpas no ūdens ar visu sačoku. Viņi tā nedara - viņi ceļ līdaku ārā no sačoka, kas vēl atrodas ūdenī, ar roku. Es šeit runāju tikai par ņemšanu no laivas, arī karpas gadījumā. Zivi ārā no sačoka ar divām rokām nemaz nevar paņemt un iecelt laivā - pats iekritīsi ūdenī. Vai, kā minimums, sačakarēsi muguru, jo tā pozīcija sanāk reāli tizla. Tapēc gan karpa, gan arī līdaka būtu jāceļ ārā ar visu sačoku, jāliek uz matracīša utt. nu jā, ja nezini, tad pirms karpu ar visu sačoku celt laivā, vajag sačoku atvienot no kāta, salikt kopā abus stieņus un visu sačoku uzrullēt uz stieņiem cik vien var, atstājot karpu maigi iespiestu tā, ka tai nav kur lieki kustēties. un tikai tad to ceļ ārā no ūdens. Tad viņai nebūs iespējas pa laivu sākt lēkāt. man to nācās darīt WCC ar divdesmitpiecinieci, turklāt vienam pašam un lielos viļņos - ja nebūtu iepriekšēja treniņa, varētu sanākt visādi - tā karpa tomēr ir smaga:) līdaku makšķerniekiem vajadzētu pārņemt šo procedūru ar to atšķirību, ka āķus vajadzētu izņemt jau kamēr zivs ir ūdenī un tikai pēc tam celt ārā. savādāk tie āķi kaut kur noteikti saķerās un sadurās. savukārt, velkot karpu krastā nevis laivā, vispār nav, par ko runāt, mēs visu darām pareizi. ja nu vienīgi tā nianse, ka daži karpinieki mēdz kustināt zivi uz priekšu un atpakaļ pirms atlaišanas. tas gan ir lieki, zivs atpakaļvirzienā peldēt nav paredzēta. jo īpaši šis attiecas uz amūriem, kas ir daudz jutīgāki pret nepareizu apiešanos. Pavisam pēdējā lieta, ko piebilst, esmu novērojis, ka bieži pie mums mačos karpu maisus ar zivīm piesprauž pie mietiņiem ļoti tuvu pie krasta. ja ir vējš un viļņi, tad vēl ok, bet saulainās bezvēja dienās seklumā ūdens ir ļoti nabadzīgs ar skābekli un ļoti silts. Vajadzētu nepaslinkot un censties turēt karpas maisos pēc iespējas lielākā dziļumā.

Atbildēts: 15.novembris 2019, 22:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager