Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā BAigars

Labdien. Vispirms jau lai laba veselība!

Jautājums tāds tīri teorētisks.

Nākamās nedēļas beigās sola siltu laiku, dienās līdz +10, naktīs gan joprojām ap 0. Dīķis 10ha, viena puse sekla, pārējais dīķis ap 2m, pie meniķa nedaudz dziļāks. Vēju sola uz meniķi. Kur šādā situācijā drīzāk brīvdienās karpu meklēt? Ies viņa jau 300m pāri dīķim uz seklo pusi, jeb tomēr joprojām sēdēs dziļumā, kur, iespējams, vējš arī silto ūdeni sadzīs?

Paldies.

Paldies, labs jautājums, katrā ziņā es pavasarī neliktu visas olas vienā groziņā, noteikti jāmēģina vairāki varianti. Sevišķi jau pirmajā reizē. kad sāk parādīties copes, tad jau var uz kaut ko koncentrēties, prognozēt karpas uzvedību. skaidrs ir tas, ka dziļumā siltais ūdens neiepūtīsies vis. Plus, pievērs uzmanību vēja stiprumam, Ja tāds kanpa brīze, nekāda baigā ūdens kustība tur nav. otrkārt, vai tiešām tieši uz meniķi? varbūt kādus grādus pa labi vai pa kreisi? uz vietas labāk redzēsi un prognozes arī var mainīties. tāpat der paskatīties, vai kāda daļa ezera neatrodas lielāko dienas daļu ēnā, tur noteikti ir krietni aukstāks. visbeidzot, šajā laikā vairāk jādomā nevis, kur tā karpa ir, bet gan no kurienes uz kurieni tā varētu doties. un atpakaļ. ļoti iespējams, no dziļuma gar krastu, gar kādu krasta kantīti vai drīzāk zāļu līniju sekluma virzienā. tur tad pusceļā arī viņa varētu uzdurties uz tava spilgti dzeltenā popapa. bet nu vienu kātu atstāj kādā dziļākā vietā vienalga:) un ziņo par rezultātiem. te drīkst rakstīt ne tikai jautājumus.

Atbildēts: 22.marts 2020, 14:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager