Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā K._brizga

Labdien Normund!

Es vēlētos braukt, ķert davgavas breksi, vai varēt pateikt kur puikas ķerās kādu vietu Davgavā. Varētu ieteikt arī kādu barību izmantot un iejaukt ar zemi. Es par ēsmu izmantoju gaļu:

slieku

baltos tārpus

pinku

Vai ieteiktu ko citu.

Man ir jaitājums, kur Gaujā varētu braukt uz raudām ar pludu.

Atbild Normunds Grabovskis

piedod, bet vietas neteikšu, tur jau tā pietiek copmaņu :), pietam Daugava ir ļoooti gara upe, tieksim vakar man atsūtīja bildes ar diviem 4 kg brekšiem no Daugavpils, bet ūdenskrātuvēs labas copes nebija, rudens reti kur ir labs brekšu copes laiks, arī pats tagad vairāk braucu karūsās, raudās u.t.t., jo labu breksi atrast grūti barības … nu man pašam visu gadu ir +- viens barības sastāvs :), Sensas Gros Gardons + Sensas breksis vai melnais breksis Gaujā tagad visa labākā cope ir no Cēsīm uz augšu, i vimbas i raudas un baltie sapali, bet... ļoti jau tā Gauja ir mainīga un kaprīza :), arī ūdens zems un nevajadzīgi dzidrs

Atbildēts: 23.oktobris 2020, 10:36 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā juris21s

Labvakar! Uzrakstiet lūdzu kur var iegādāties kaķenes ar ko šaut ezerā barības bumbas, Pie Mums Madonā copes veikalā nav. Ar tādu kaķeni Tu savā raidījumā šāvi barības bumbas ezerā vai upē

Atbild Normunds Grabovskis

Salmo veikalos ir Sensas kaķenes, nav lētas, pads,mit eiro, bet nu labas ir, paskaties internetā, tur vajadzētu būt, bet noteikti neskaties uz lētākām par eiriem 10, no pieredzes varu teikt, ka nekas labs tur nebūs, ja rāmis būs labs, tad gumija švaka u.t.t., kaķenes jāpērk no firmām, kuras ražo sporta copes inventāru vai karpinieku inventāru

Atbildēts: 23.oktobris 2020, 10:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā K._brizga

Sveiks!

Es braukšu uz Kāla ezeru ar pludu. Tur ir smilšains dibens un 3-5 metri dziļš, kādu barību jāiejauc.

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

ne jau dibenam tu to barību jauksi... bet gan kādai noteiktai zivij, jebkurā gadījumā tagad ir jau rudens, ūdens dzidrs, drošāk izmantot tumšas, nav obligāti melnas, barības, jo gaišs plaķis uz grunts noteikti baidīs miermīlīgās zivis, vairāk skaties uz to kā mitrināsi un kā pasniegsi barību, ja doma ir par raudām, tad atceries, ka raudas bieži vien ēd virs grunts nevis no grunts, tāpēc arī barību , ja tas ir raudām, jātaisa tādu, kura taisa barības stabu, raudām patīk, ka kaut kādas sastāvdaļas ceļās augšā, kaut kas lēnām grimst. Runāju par raudām, jo... šajā laikā ezerā uz breksi ir ļoti mazas cerības, sevišķi vēl 3-5 metros, kad blakus ir lielie dziļumi

Atbildēts: 23.oktobris 2020, 10:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā KKLejnieks

Labdien! Jautājums par brekšu copi. Ja breksim galds ir uzklāts bet copes nav tad cik ilgi vajadzētu gaidīt. Kādas varētu būt labas zīmes, ka breksis ir tuvumā vai pie bārības. Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

upē gaidīt breksi 2-3 stundas ir normāli, reizēm viņš tā arī nepienāk, jo tu viņu gaidi pa dienu, bet viņš barojas naktī vai tikai krēslā, visādi ir bijis ar to breksi :), gatavas receptes nav, kas liecinātu, ka uz barības stāv brekši, nu protams neskaitot "klasiku" kad aukla ir gļotās, kad bija sīkzivis un pazuda, tās ir pirmās pazīmes, ka puiki ir pienākuši, bet ne vienmēr tā notiek. pacietība, dažādas ēsmas, arī Deeper iemetamais ehalots :)))

Atbildēts: 22.oktobris 2020, 09:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā juris21s

Labvakar! Lūdzu uzrakstiet pilnu nosaukumu ar kādiem firmas Feeder kātiem Jūs abi makšķerējāt pēdējos divos raidījumos, kur Guntis stāstīja par karpu boilām un par kaut kādiem 12 13 numura makšķeres kātiem.

Normund Lūdzu uzrakstiet kur ir iespējams iegādāties papildier

īci priekš barības bumbas mešanas ezerā jo ir mazākais attālums 30 metri un tālāk. Es tikai makšķerēju ezerā ar 3.90 feeder kātiem. Vēlētos iegādāties tādu makšķer kātu ar ko makšķerēja pēdējā raidījumā Guntis. Būšu ļoti pateicīgs par atbildi!

Atbild Normunds Grabovskis

sameklē Facebook Gunti un uzprasi viņam pa tiešo, es pat īsti neskatījos īpaši uz viņa inventāru, jo uzreiz sapratu, ka mani tāds inventārs neinteresē, savus attālumus , līdz 100m, es baroju ar fīderi, līdz metriem 70 baroju ar kaķeni, tu, cik noprotu, runā par Kobru, laba lieta lielam barojumam, bet kas un kā prasi Guntim, es nebūšu īstais kam prasīt par šīm karpu lietām :)

Atbildēts: 22.oktobris 2020, 09:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Phonoman

Sveiks Normund!

Kā ar norfin produkciju, vai ir rudens atlaides vēl, vai būšu palaidis jau garām?

Atbild Normunds Grabovskis

vairs nav, atlaides bija 5 dienas, bet tu raksti uz normunds@salmo.lv savas vēlmes, paskatīšos ko vēl var darīt lietas labā, ir daudz lietu, kas iet ārā no sortimenta u.t.t.

Atbildēts: 20.oktobris 2020, 09:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Aldis98

Sveiks.

Meklēju termoveļu 1. kārtu copei rudenim un pavasarim. Šobrīd aktuāla cope novembrī - butes. Skatos uz Norfin Nord. Vai šī termoveļa būs piemērota šādiem laika apstāķliem, vai tomēr skatīties kaut ko citu.

Atbild Normunds Grabovskis

Nord ir laba, silta veļa, vai 1. kārta..., ja plāno vilkt virsū otru veļu, tad var būt, ka Nords būs pa biezu bikiņ, ja tomēr Nord un tad virsū kāds flīsis, tad būs ļoti ok

Atbildēts: 19.oktobris 2020, 15:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā RalfsR

Sveiki, jautājums par barības daudzumu copējot. Skatoties internetā redzu ka daudzi izmanto diezgan daudz barības 2 līdz 4kg + vēl zeme. Pats parasti izmantoju uz fīdera 500g barības un ap 1.3kg zemes. Jautājums tāds vai lielāks daudzums barības varētu uzlabot copes efektivitāti, jo līdz šim baigi lielos panākumus nēsmu guvis. Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

tavs barības daudzums runā par to, ka tu vai nu copē vien pāris stundas maksimums vai arī vairāk sēdi nekā baro..., tāda mana dienas klasika ir 2 kg barības un vis maz 4, parasti 6 kg zemes, tev vvajadzētu sākt ar vis maz 1 kg barības un 2-3 kg zemes un pacensties visu šo barības daudzumu salādēt ūdenī, tātad.... pārmest makšķeri ( - klāt galdu, saukt zivis) vismaz 3 reizes biežāk kā to dari tagad, tad nāks arī rezultāts, aaa nu protams arī copēt vajadzētu tur kur ir zivis, nevis vispār kaut kad, bet gan tieši tad, kad tu esi pie ūdeņiem.... kā negatīvu piemēru varu minēt savu garāžas kaimiņu..., viņam ir talants braukt vimbās nevis aprīli, bet gan jūnijā, jo tad esot siltāks un mazāk cilvēku :), brekšos , uz populārām vietām, viņš brauc pēc līdzīga principa, kad tur nav makšķernieku..., bet tad parasti tur nav arī brekšu... un galvenais, ka viņš ļoooti grib noķert zivis, viņam tās garšo, bet... ķerās 'ļoti reti :)))

Atbildēts: 19.oktobris 2020, 08:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā salis25

sveiki kura salmo veikala ir tas pludinu lakas interese atstarojosa jo salmo internet veikala nevareju atrast

Atbild Normunds Grabovskis

interneta veikalā tādu nav, tas tiesa, bet Juglas, Durbes un Piedrujas ielu Salmo veikalos kaut kas ir vēl

Atbildēts: 19.oktobris 2020, 08:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā K._brizga

Sveiks Normund!

Es braukšu brīvdienās uz Buļļupi, pie Daugāvgrīvas cietokšņa ar fīderi uz vimbu, kā tu man ieteici, bet man ir daži jautājumi. Es nopirku N-G mix vimba barību, bet kā man to iejaukt. Kādas ēsmas man izmantot un man mest fīderi upes vidū vai pretējā malā. Man ir vel ir jautājums kur var nopirkt motili.

Atbild Normunds Grabovskis

neko labu par tādu barību pateikt nevaru... vimbu "taku" tev vajadzēs uztaustīt, tajās vietās viņas pie zema līmeņa izvēlas stāvēt dziļākajās vietās, bet uz labi uzklātu galdu vimba var iznākt arī uz seklāku rajonu, baro un skaties kas notiek, ja stundu vienā distancē nav nekā prātīga, maini distanci, pietam uzreiz uz kādiem metriem 15+ un noteikti uz citu dziļumu. motili var nopirkt Milo veikalā Bruninieku ielā un OK Cope veikalā t\c Minska

Atbildēts: 19.oktobris 2020, 08:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager