Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Phonoman

Sveiks!

Tad sanāk, kad ja man kātam salūza augšējā daļa, tad tā pat būs atlaide?

Būtu tad iemesls labāku paskatīt..

Atbild Normunds Grabovskis

protams, vispār vari atnest kāta(spininga) apakšējo daļu un saņemt 25% atlaidi jaunam kātam

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bbw

Sveiki! Jau kādu gadu lietoju sistēmu fīderim: āķis, pavadiņa, karabīne (pie griezuļa pavadiņa, sakabe pie fīdergumijas), fīdergumija, pamataukla, gumijas stoperis uz mezgla, tad uz pamatauklas uzvērta karabīne, kurā iekabināta barotava. 

Problēma ir tajā, ka samērā bieži – citreiz pat 50% gadījumu – velkot ārā, pavadiņa vienkārši ir ellē sapinusies, citreiz tā mierīgi, citreiz labāk griezt nost. Auklu vienmēr klipsēju, tā kā tā nav problēma. Un visstulbākais ir tas, ka nekādi nevaru saprast - vai tas notiek iemetiena brīdī, vai nu jau upes darbībā. Ja pirmais variants, var kā muļķis sēdēt ilgi, ja nepārmet ik pēc 5min :)

Atbild Normunds Grabovskis

ja pareizi saprotu, tad tava sistēma ir : āķis-pavadiņa-karabīne\sakabe-fīdergumija-pītā aukla, uz kuras ir gumijas stopars - karabīne, kurā kar barotavu te vienīgais liekais elements, kurš tur nav vajadzīgs vispār, ir karabīne\sakabe starp pavadu un fīdergumiju, pavada sienas uz pašas fīdergumijas, pareiza sistēma ir šāda : āķis-pavada-fīdergumija (ne tievāka par 0,8mm, 10-15cm gara)-pītā pamataukla uz kuras ir gumijas stopars- karabīne kurā karās barotava, viss, strādā perfekti, reizēm jau appinās kaut kas, ja nepareiza barotavas forma un iemetiens saraustīts :). pirmais ko izdari ir nomaini savas barotavas uz djuzām\buletiem\lodēm ,tās lido taisni un nevērpjas lidojumā !!!, noņem to karabīni, uzsien fīdergumijai galā vienkārši mezglu, tādu pašu kā tajā galā, kur sien gumiju pie pītās auklas, viss, pavadiņas cilpiņa savelkās un turās perfekti, gumiju negriež, zivi tur

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:26 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Kaspars33

Sveiks Normund!Kaut kur biju padzirdējis ka Salmo veikalos atnes veco spininga kātu un jaunam iedos atlaidi,tā akcija vēl ir spēkā?Ja,kas vecais kāts man Salmo.

Atbild Normunds Grabovskis

jā jā, tāda akcija ir spēkā, pietam ne tikai Salmo veikalos, bet arī Salmo partneru veikalos pa visu Latviju, ieej Salmo Facebok lapā un tur ir veikalu saraksts. jebkura ražotāja kātu, jabkādā stāvoklī, var atnest uz Salmo veikalu un saņemt jaunam kātam 25%atlaidi, atlaide attiecās uz Salmo un Lucky John kātiem

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:11 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā DaartsAivars

Laba diena.

Iepriekš minēji, ka sagatavoto barību var sasaldēt līdz nākamajai copei. Jautājums, kā pareizāk viņu sagatavot pēc atlaidināšanas? Jeb tur neko nevajag darīt?!

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

tas atkarīgs no barības un tās mitrināšanas, bet labāk tomēr atkausētai barībai piejaukt kādu pus kilogramu sausas barības, vai rīvmaizes, tad barība atgriežas vajadzīgajā stāvoklī

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā semo3

Sveiks Normund.Kātam Salmo diamond feeder 120/3.90 salūza vidējais posms.Vai tādus var dabūt?Un,ja var,vai ir iespējams sarunāt piegādi,jo uz Rīgu aizbraukt nav īsti iespēju.Pats atrodos Kandavā.Paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

diemžēl šiem fīderiem vairs nav rezerves posmu, mainās arī paši fīderi, šogad nāk jaunās paaudzes Daimond fīderi, smukāki, tievāki, ne dārgāki u.t.t. jaunie Diamond fīderi ienāks pāris nedēļu laikā bet... tava problēma ta paliek..., darām tā, tā kā nevaram tev nodrošināt vajadzīgo rezerves daļu, tad esam atdot tev jebkuru Salmo fīderi pa pus cenu, ja tevi tāds piedāvājums interesē, tad dod ziņu uz normunds@salmo.lv, domāsim kā viņu tev nogādāt

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Niezers

Sveiks Normund. Ir doma šogad sākt fīderēt ko nekad iepriekš neesmu darījis ja neskaita sēdēšanu uz gruntenes pirms 15gadiem Gaujā. Mērķzivs būtu breksis rauda ezeros un ne pārāk lielās upēs. Varbūt varētu palīdzēt salikt pirmo komplektu? Nav pilnīgi nekā tāpēc būtu pateicīgs sākot no kāta un spoles beidzot ar āķiem barotavā un sistēmām. Budžets uz visu 150-200€.

Paldies jau iepriekš.

Ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

mjaaa, uzdevums nav no vieglajiem :), jo it kā budžets ļauj sakomplektēties ļoti labi, bet no otras puses skatoties būs kļūdas, būs lauztas spices un rautas auklas tik un tā :))), es domāju, ja gribi uzreiz šodien komplektēties, tad es tev ieteiktu jauno Elite Feeder, teiksim 80 gramīgo, vēl vakar to testēju, nu ļoti labs, vai Feeder Concept Pilot 70, ļoti līdzīgs kāts, ikdienas copei neko labāku i vēlēties nevar, ar abiem šiem līdz metriem 50 +- varēsi mest ļoti labi, vajadzības gadījumā uz 30-35 metriem arī 100 gramu barotavu iemetīsi, bet ar ikdienas 40-60 gramīgajām barotavām viņi strādā reāli labi, zivtiņu sien labi. Kāta cena ap 100, tam liekam virsū jauno Salmo Diamond Feeder 5 spolīti, es uzliku 6000., jo man patīk leilas spoles, bet vari likt arī 5000.,spoles cena ap 38 eiro. Pērkot kātu un spoli Salmo veikalos tu auklu, pēc izvēles, saņem dāvanā, tev ieteiktu ņemt vai nu Feeder Concept pīto 0,13mm vai Salmo Elite braid 0,14mm. Nu un tālāk barotavas :), karabīnītes, stopariņi, fīdera gumija, āķi. pāris nedēļu laikā vajag ienākt jaunajiem Salmo Diamond fīderiem, tie būs par % 35-40 lētāki, noteikti ne sliktāki, biki vienkāršāks grafīts, vienkāršāki riņķi, kas ne uz copes kvalitāti, ne uz lomu nekādu iespaidu neatstāj :) ja plāno iepirkties Salmo veikalos un gribi īpašu piedāvājumu, tad raksti man uz normunds@salmo.lv, skatīsimies ko var darīt :)

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā harlamovs

Sveiks,Normund.Vai uz vasaras sezonu Salmo veikalos parādīsies jauni krēslu modeļi,vai papildinājums no salokāmo,čeholus ieliekamo,kompaktsērijas.Veikalos gan šobrīd ir Norfin PORI NF,Alu ORIVERSI NF.Šos izmēģināju,kautkas nepatika.Bet zinu,ka bija vēl citi modeļi.Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

kaut kad uz vasaras vidu gaidāms jaunais fīdera krēsls, kaut kad biki vēlāk papildināsies esošie karpu krēsli, bet tas arī viss šim jocīgajam gadam :)

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 09:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā laimonis31

Labdien!Juglas krasta 2 nopirku spoli Pilot fiderconcept6000FD,kastē ir tikai spole,bet uz kastes kā saprotu ir jābūt arī otrai alumīnija kasetei.Kā tur īsti ir.Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

Tas gan slikti … jo vispār spoles tiek komplektētas ar 2 kasetēm un pārdodot spoli veikalā pārdevējiem obligāti, nu jums pašam vēlams :), to pārbaudīt..., diemžēl šis ir otrais gadījums ar šī izmēra spoli (no daudziem simtiem), noteikti otru kaseti jums izsniegs veikalā, (izņemot no citas spoles kastes un uzliekot atlaidi tai spolei, jo nav komplekts :) ), kad sanāk iebrauciet Juglas Salmo veikalā un griezieties pie pārdevējiem ar šo jautājumu, viņi lasa šo sadaļu un būs lietas kursā :)

Atbildēts: 30.marts 2020, 10:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā chapa1984

Labdien meistar!

Gribēju iegādāties budžeta klasses kātu, tieši tagad ir atlaide! Nevaru izvēlēties starp Sniper 90 un Diamond 90

Vai jūs varetu ieteikt kuru ņemt!

Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

nuuu Sniperiem tūlīt beigsies atlaides, abet Diamondu vairs nav :))), man pašam Sniperi patīk labāk :)

Atbildēts: 30.marts 2020, 09:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā V.Zandarts

Sveiks.Kā pareizāk būtu uzglabājama iejauktā barība, kas paliek pāri pēc copes un cik dienas pie pareizas uzglabāšanas tehnoloģijas to ieteicams darīt?

Atbild Normunds Grabovskis

pie šādām temperatūrām var vienkārši atstāt mašīnā vai uz balkona uz pāris dienām, ja nezini kad tiksi uz copi, tad labāk ieber maisā barību, ar visiem tārpiem, ja tādi ir pielikti un ieliec saldētavā, tad var barība stāvēt arī gadu :)

Atbildēts: 30.marts 2020, 09:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager