Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā edzuss2

Sveiks, Normund!!

Sākumā gribu pateikt - Paldies - par taviem veidotajiem raidījumiem! Katru nākamo raidījumu nekad nevaru sagaidīt un sekoju tavām copēm vienmēr līdz.

Pēdējā raidījumā no Aluksnes minēji, ka gatavosi zivju zupu. Tad nu gribēju uzjautāt, kā Tu viņu gatavo? Katrs viņu gatavo savādāk un katram zupa sanāk savādāka :)

Varbūt arī kādreiz kādā savā raidījumā vari kādu zivi pagatavot, jo arī tas skaitās pie copes? :)

Paldies un vēlu veixmīgu un copēm bagātu Jauno... :)

Atbild Normunds Grabovskis

man patīk koncentrēts zivju buljons nevis zupa, tāpēc asariem tikai izņemu ikšas un žaunas, ir feins veids kā to viegli izdarīt 'pāris sekundēs, lēdēju zivis katlā, lieku uz pusēm pārgrieztu sīpulu, pāris ķiploka daivas, lauru lapu, sāli un biki piparus un vāru ilgi uz lēnas uguns, nosmeļot liekās putas, pēc tam nokāšu buljonu caur smalku sietu un viss, nav taupīgi, bet... dikti feini :))), leju lielā krūzē buljonu, var pielikt smalki sagrieztus zaļos lociņus un piekožot grauzdiņu sanāk ļooooti feins paēdiens :), bieži ne, bet pāris reizes pa ziemu uzvāru tādu ļoooti koncentrētu buljonu

Atbildēts: 19.janvāris 2017, 10:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā elmoos

Sveiks! Tikai šogad pievērsos zemledus makšķerēšanai, bet bļitkot vēl nav sanācis... Varbūt vari ieteikt kādu, salīdzinoši lētu iesācēja komplektu (kāts, spole, auklas biezums, tas arī laikam viss, jo cik noprotu, sardziņš nebūs nepieciešams...)? Makšķerēju pārsvarā upēs ar dziļumu līdz 3m.

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

sākumam jau neko dižu nevajag, jebkuras konstrukcijas makšķerīte, aukla 0,18-0,20mm, pāris mazie 3,5-4cm balansierīši, pāris vidēji smagas bļitkiņas var būt es kļūdīšos..., bet pie mums upēs diez cik populāra bļitka nav, upēs tomēr vairāk mormiškas un visāda veida velni - čorts, balds u.t.t. pietam..., ja tikko sāc ziemas copes gaitas, tad... sākumā nemētājies, apgūsti pirmo sezonu vienu copes veidu, saproti kur un kā zivis meklēt un tad jau nākošais copes veids nāks pats no sevis :))

Atbildēts: 19.janvāris 2017, 10:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jrlacis

Sveiks meistar!

Vai esi jau izmēģinājis Baitcloud bumbas kas ir domātas zivju pievilināšanai?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) neesmu un arī netaisos to darīt :))), jo jau sen pasakām neticu :))) ja vēl gatavām barības bumbām,(tādas gatavo vairāki uzņēmumi Krievijā, gadus 7-8 es pametu tādu ideju vienam no viņiem :))), ) kas paredzētas baltajām zivīm, ir savs pircējs un reāls stāsts pamatā, tad bumba, kas it kā pievilina visas zivis ir tīrs mārketinga triks :)) sporta copē kādreiz mīcījām barības bumbās ļimonādes tabletes, tās, ko iemet glāzē un viss sāk burbuļot un smaržot, interesanti, bet reāla efekta nebija :)) es šajā ziņā esmu diezgan liels skeptiķis :)

Atbildēts: 17.janvāris 2017, 08:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā krabis93

Sveiki.

Neliels jautājums par Daiwas fīderiem. Varbūt esi saskāries ar viņiem un varēsi paskaidrot kas tas par brīnumu :D.

AIRITY MATCH & FEEDER kas pie vella tas ir par hibrīdu :D? Matčs kāts kuru var izmantot kā fīderi? Pietam biju izbrīnīts kad apskatījos ko viņi piedāvā un uzskata par fīderi otkārt nevarēju atrast testu kātiem. Pēdēja laikā sekoju fīderim un skatos ārvalstu forumus un video un uzdūros šiem kātiem. Pirkt netaisos :D bet moka intrese kas tas par brīnumu.

Atbild Normunds Grabovskis

tā ir angļu specifika, viņiem ļoooti populāri ir komercturnīri karpu dīķos, tā ir vesela tautas kustība, ar saviem TV kanāliem, tiešraidēm un milzīgu inventāra industriju un mačfīderis jeb fīdermačs ir viens no šīs industrijas produktiem, patiesībā jau tie ir vidēju testu fīderi, kuri lieliski noder arī kā mačkāti, jo principā jau konstrukcija tā pati es jau pasen arī pie mums i līņu copei i karpu dīķu pludiņcopei iesaku izmantot vidējos fīderus, jo ar tiem valdīt un vadīt zivi ir daudz vienkāršāk tevis minētajam jābūt augsta līmeņe kātam, vismaz štekeros Airity ir labi štekeri

Atbildēts: 16.janvāris 2017, 09:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pifs11

Sveiks Meister. Esmu nolēmis pievērstis fīderim, bet šajās lietās esmu iesācejs.Ir ienācies fīdera kāts Konger Roder Feeder 345-120g. Vai sākumam būs labs,ja doma ir sākt mēģināt Daugavā?

Atbild Normunds Grabovskis

nu ja jau kāts ir ienācies, tad ko tur daudz vairs štukot :))), bet vispār priekš šī testa garums ir biki pa mazu, Daugavai jau nu dikti prasītos pēc 390cm + kāta, lai i metiens tālāks sanāk un galvenais, lai var celt barotavu un zivi augstāk, lai tās neķerās kantīs, bet nu sāc ar to kas ir, gan pats pēc sezonas sapratīsi kas ir kas :)), pietam... ar 2 fīderiem sēdēt ir jautrāk un ātrāk var atrast "dienas recepti" vai attālumu kurā ir zivis, paskaties, var būt līdz pavasarim sagādāsies otrs, jau garāks fīderis :))))

Atbildēts: 16.janvāris 2017, 09:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andriitis112

Sveiks Normund. Taisos aizlaist uz Pernavas lici. Ipasi speçuks neesmu Pernava. Tikai 1 reizi biju 2 gadi atpakal. Ko tu varetu ieteikt labakam rezultatam????

Asariem. Ar ZVINDZELI.(cirviti).

Atbild Normunds Grabovskis

neesmu ar cirvi copējis ne reizi :))) un negribu, mani līcis interesē tad, kad var tur kaut ko noķert arī ar balansieri un mormišku veiksmīgai līča copei ir divi priekšnoteikumi - tehnika un aktuāla informācija, ja nav viena vai otra vai abu, tad tā ir liela laika zaudēšana un laimes spēle, sevišķi, ja nezini ne vietas, ne īsti esi pārliecināts ko dari :) parunājies ar večiem forumā, ir kas brauc un bieži, var būt, ka vari sarunāt kopīgu copi

Atbildēts: 16.janvāris 2017, 09:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Lidacins

Sveicináts.Esmu ticis dávinájumá pie 2 vecajám shimano stradic 4000 spolém ar divpuséjo rokturi un pakaléjo bremzi.Isti nevaru izlemt kur viñas labák bútu pielietot,pludiñam skiet par lielu,fíderim par svaku.Pats lietoju salmo spoles tikai ar priekséjo bremzi.Ja pareizi atceros Tu pats tádas arí lietoji sen atpakal,káds Tavs viedoklisvpar viñam?

Atbild Normunds Grabovskis

mmmmm ja tās ir vēl vecās labās japāņu spoles, tad tā ir baigā manta :))), man bija, nostrādāja pa gadiem 10-12 un tad visu manu inventāru nozaga :))), tā, ka nezinu cik tās būtu kalpojušas vēl, ideālas spoles mačmakšķerei un upes pludiņmakšķerēm,(mans mīļākais izmērs :))), kā tektu Karlsons) fīderim jā, biki pa švaku, ātri nobeigsi liec uz pluda un nenožēlosi ne mirkli :)

Atbildēts: 13.janvāris 2017, 11:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Cipars007

Sveiks!

Skatoties jūsu raidījumus zinu, ka "plakanie" ir jūsu zivtele, tādēļ griežos pie jums ar jautājumu!

Kādas smaržas vai ekstrakti breksītim tagad ziemā patīk, ko varētu jaukt klāt barībai? Un ko vēl varētu mēģināt likt uz āķa, izejot no tradicionālajām vērtībām - motiļa, baltā, vibotnes...?

Un varbūt varat ko īpašu ieteikt, kā tikt pie smuka plakanā ziemā - ja ir zināmi ezeri, kur viņi ir tiešām lielā daudzumā, tikai kaut kā nesanāk noķert.

Atbild Normunds Grabovskis

nekādu brīnumsmaržu vai garšu nav, brekšukiem garšo praktiski viss, galvenais, lai barība nav pārāk spilgtu un saldu aromātu un ..., lai barība nav garšīgāka par to uz ko mēs brekšuku gribam ķert...., tāpēc pareizāk būtu jau barojot pievienot barībai nedaudz to uz ko ķersim, vai tas būtu motilis, vai griezta slieciņa vai baltie tārpi, citādāk ļoti viegli panākt efektu, ka paši pieradinam zivis teiksim pie putraumiem un grūbām, bet ķeram uz slieku un sūdzamies, ka zivis ir kaprīzas un paēdušas :) es pats arī ziemā diezgan daudz izmantoju zemi, jaucu barību ar zemi (barojot brekšus) 1\2 (Salmo)-1\3(Sensas) un pieliekot klāt biki motiļus, kurus liekot barotavā speciāli saspiežu pret barotavas sieniņām, lai ir aromāts ir tā, ka barotjot ar barību (jebkuru, vai tie ir putraimi vai pirktās barības) līdz brekšu pienākšanai ir jāgaida ilgāk, reizēm pat stundas 4-5+, ja barībai pieliek klāt motili, tad parasti izdodas "atvērt" zivis ātrāk, tādēļ daudzās vietās vietējie copmaņi baro brekšu āļiņģus iepriekš, tādējādi piesienot zivis vienai vietai un tad, atnākot copēt, iedod brekšukiem mazu porciju kaut ko garšīgu viņus var aktivizēt un savākt pie āliņģa ja vasarā ir brīži, kad brekši labi ēd i mīklas dažādas i makaronus i boilas, tad ziemā un vispār aukstā laikā viņi ēd gaļu ..., motilis, slieciņa, mušu kāpuri ir tā, ka daudzos seklos ezeros breksi ziemā noķert ir gandrīz neiespējami, kaut kas ar skābekli un ūdens temperatūru saistīts, bet ja ar to viss kārtībā, tad ... tikai tavs darbs zivi meklējot un barojot var nest rezultātus :))), te mazie ziemas ehaloti var būt gana labs palīgs, jo var parādīt, ka zivis "karājas" pusūdenī, tādā vietā ir cerības ar barošanu zivi nolaist uz grunti ar plāksteriem līdz gramiem 500-700 ir vienkāršāk, tie ir atsaucīgāki, bet lielos puikas vajag atrast un pierunāt :)))

Atbildēts: 13.janvāris 2017, 11:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ALNIS07

Sveiks!Spoli uz remontu var nodot Juglas Salmo veikalā?Un vai remontējat un apkopjat arī citu firmu spoles?paldies jau iepriekš:)

Atbild Normunds Grabovskis

caur veikaliem tas process var iestiepties ..., jo ne katru dienu braucam pa veikaliem, pietam var nostrādāt "saplēstais telefons", ka tu saki vienu, bet līdz meistaram nonāk cita informācija :), tāpēc labāk, ka spoles ved uz servisu Durbes ielā 8 (bijusī DAUGAVGRĪVAS 31A), jo arī pārbaudīt spoli pēc remonta un dzirdēt meistara slēdzienu labāk pašam uz vietas BET... ja tev nav steidzami un iespējas tikt līdz servisam nav, tad :: * uzraksti (skaidri un saprotami) uz lapas pa punktiem kas spolei jādara * kādi remonti vai virs kādas summas remonts telefoniski jāsaskaņo ar tevi * savu telefona nummuru ieliec spoli un šo lapiņu maisiņā un tad vari to atstāt veikalā jā, meistari, veic apkopi un remontus visu ražotāju spolēm, arī rezerves daļu klāsts ir paliels, tomēr dažu firmu spolēm specifiskās detaļas Salmo servisā nav pieejamas

Atbildēts: 13.janvāris 2017, 09:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janko100

Sveiks! Es te pa to feeder vēlreiz, doma Gauja Valmiera cope faktiski cauru gadu. Doma paķert ko no ebay. Metu acis uz trabucco.

http://www.ebay.com/itm/TRABUCCO-PRECISION-XT-PRO-FEEDER-3-90-110g-/201627392257?hash=item2ef1edd901:g:EmgAAOSwwE5WVZX2

Atbild Normunds Grabovskis

Trabuco nav slikti pludiņu kāti, domāju, ka arī fīderiem nav ne vainas :))), 110 gr pašiem pavasara paliem būs kā būs, bet visā citā laikā vajadzētu būt ok, ja vasarai vajadzēs smalkākas spices, tad piemeklēsi kaut ko tepat uz vietas :)

Atbildēts: 13.janvāris 2017, 09:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers