Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā osco

Sveiks! Nu pastāsti, kāda tad ir tagad tava fīdera sistēma. Nākošreiz parādi dzīvajā ar:)

Atbild Normunds Grabovskis

:))) nu izskatās, ka savu sistēmu esmu atradis :), katrā gadījumā pat reiz neko citu neprasās, nekas daudz nepinās un ir pa smuko :) pītā aukla, uz tās veru karabīni ar plastmasas actiņu(vajag, ir veikalos), tad 1 mazu silikona vai gumijas stoperīti, tad 15-20 cm garu 0,8-1mm resnu fīdera (vai bisera) gumijas gabals, kuram sienu cilpu galā, kurā cilpa cilpā lieku pavadu, viss..... nekādu griezuļu u.t.t., tas viss palielina pīšanos fīdera gumija - Salmo veikalos ir Sensas un Browning fīdergumijas, kaut kur, kur tirgo pērļošanas lietas, ir nopērkama tāda pati no skata pērļošanas gumija, ņemam 20 cm gabalu, vienā galā uzsien un savelk vis parastāko mezgliņu, tas kalpo, lai pītā aukla neslīdētu nost no gumijas, otrā galā uzsienam maksimāli mazu cilpiņu pavadiņai, gumiju pie pamatauklas sienu ar to pašu mezglu kā sienu āķus ,vienkāršs, galvenais, lai savelkas pītā un nepārspiež gumiju it kā esmu jau vairākas reizes rādījis šo sistēmu, bet nu jau man pašam ir sajucis kuros raidījumos un vai ir jau bijis tas ēterā :)))

Atbildēts: 24.maijs 2017, 15:57 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā rambo

Sveiks meistar,runa iet par brekšiem.

Saklausījos no večiem ka puikas iepeldējuši mazajā upītē nārstot,es piekdienas vakaru sakrāmēju mašīnā loriņus un uz upi prom.Sataisīju barību,0,5kg Dragons breksi,1kg salmo līnis,karūsa,1kg kukurūzas putraimi,un vēl pielēju kādus gramus 100.brekaša melasi,un protams baltie,un sliekas piegriezu,zeme 3kg.

Iebaroju sēžu ar diviem kātiem katram sava ēsma.Mani pat izbrīnija kāpēc mazie pat neķērās,pēc kādām divām stundām zāles otrā krasta pusē sāk kustēties vis mudž plakšķinās pa ūdes virsu redzēju baisās spuras.Iestājoties tumsai aktivitāte bijas lielāka,sapratu puikas dara savu darāmo.

Tā aŗī visu nakti nosēdēju,bija kautkādas copītes,bet mājās dabuju braukt bez zivīm.

Bat jautājums man tev tāds cik ilgi tie puikas darīsies es domāju dienas vai nedēļas,un kur viņi paliek peld uz lielo upi un ezeru.Esmu taka dzirdējis ka puiki pēs sava darāmā itkā sargā savus ikrus.

Atbild Normunds Grabovskis

pirmkārt par barību - kukurūzas putraimi tur bija lieki :))) es arī aplauzos svētdien, aizlikos uz igauņu zemi, bet tieši tas pats, pa zālēm dod vaļā kā traki, bet... es ķēru mazus plicīšus un tikai 2 plaukstas izmēra brekšu bērnus pa visu rīta cēlienu :) puiki var ņemties dienas 3. bet var arī visas 5, jo viņiem, tāpat kā cilvēkiem :))), visi vienlaicīgi beigt nevar :), citi jau ir beiguši, kad citiem tik sāk nākt doma, ka nu vajadzētu :))), bet tusē visi kopā, vieni darās, citi "svecīti tur", ir bijis, ka piemetot tur ēsmu kāds paķer, bet tas vairāk tāds gadījums nevis sistēma nu nedēļas divas-trīs brekši pēc tam maisās pa to rajonu, kur nārstoja, vai viņi sargā ikrus vai vienkārši seklumā barojas un atpūšas nepateikšu, bet būt viņi tur ir, pēc tam palēnām aiziet atpakaļ uz ierastajām vietām, nārsta laiks no gada uz gadu atšķiras, bet man sāk likties, ka brekši veiksmīgi pielāgojas klimata izmaiņām un ir sākuši nārstot agrāk kā teiksim gadus 10-15 atpakaļ, bet..... iespējams, ka tie ir tikai mani gļuki :))) un vienkārši man laiks ir sācis skriet daudz ātrāk :)

Atbildēts: 24.maijs 2017, 08:48 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā rzelts

Paturpinot...

Šajā ezerā copēju pirmo gadu, tad jau varētu but ka ar to nārstu kaut kas...

Nu mēģināšu izbrīvēt vienu nakti un palūkot, kas tad viņiem galvā...

Un ēsmai lieku 2-3 baltos + 2-4 pinki, būs pa lielu?

Citreiz uzlieku slieciņu tad ņem daudz švakāk, bet ja paņem tad ir ok..

Un āķis 10.nr nebūs pa lielu?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) āāāāā', tad tu par šo gadu runā, nu tad vispār izpūšam gaisu :) un dodam breksim normāli dipadu dapadu uztaisīt, pēc nedēļas\divām viss nostāsies savās vietās un tad arī sāksim risināt jautājumus, ja tādi būs :))), šis pavasaris daudzās vietās ir sačakarēts ar tiem aukstumiem ilgajiem pat reiz pat ir tā, ka īsti nezini ko braukt ķert :), jo breksis dipadojas , ālanti arī, tagad var forši uz līni pasēdēt, var karūsu mēģināt, bet normāla cope atsāksies pēc dienām 10 +-, i to vēl'breksis un citas nārstojošās zivis kādu laiku turēsies pa seklumiem, galvenais būs atrast tās vietas, kur viņi tusē un tad jau ar viņu pierunāšanu problēmu nav :) ēsmas izskatās ok.... ,3-5 baltie, 3 baltie +slieciņa, 1-2 slieciņas ir pat tāds vidējs kumoss noskaidro pie vietējiem copmaņiem kas tur vispār ir ar brekšiem, var būt, ka viņu nemaz tik daudz nav un 1-3-5 zivis copes reizē ir norma

Atbildēts: 24.maijs 2017, 08:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rzelts

Sveiks meistar!

Atkal jautājums par breksi...

Vai ezerā, no krasta ar pludiņu - barības daudzums un piebarošanas biežums būs tāds pats kā upē?

Līdz šim iejaucu 1kg barību +3kg zemes, sāku ar 4-5 bumbām. Tad breksis pienāk, tikai ar pludu galīgi nemāku paņemt, kurā brīdī cirst? Kad sākas cope, kad nogulda, vai kad jau vek prom un pat tad citreiz pa zobiem un nav galā :(((

Bet vairāk par to, ka pēc tām 4-5 bumbām breksis pienāk uz minūtēm 15 un viss, esmu mēģinājis barot vairāk/mazāk biežāk/retāk...

Nekā viņš aiziet un sēžu bez copēm stundām...

Ja tajās 15-30min dabūju pāris brekšus tad varu beigt copi :))) jo jēga vairs maza sēdēt...

Ko Jūs ieteiktu darīt, lai tas brekšuks tomēr piesietos tai vietao un varētu viņu ķert ja nevisas dienas tad vismaz visa vakara laikā...

Atbild Normunds Grabovskis

tas gan dīvaini...., ja breksis ezerā ir un daudz, tad viņam tur tuvumā vajadzēja turēties, jo parasti jau breksis, kad pienāk, tad prom nemaz tik viegli nav dabūjams...., tur pat nevar vainot ne barību, ne ko citu, jo zivis pienāk un ķerās..., labi tagad, viņiem viss galvā ir sajaucies ar to pavasara trakumu, bet ja šādi tev tur notiek vienmēr, arī tad kad puiki jau ir nodarījušies un ieiet normālā ritmā, tad gan ir....jocīgi... ir variants, ka breksis tur dzīvo citā, teiksim nakts režīmā, uz sākuma barojumu viņš uz brīdi "ieslēdzas", bet pēc tam tur pat vien grozās, lai krēslā\tumsā visu noēstu, ir vietas, tā pati Lielupe noteiktāas vietās, kur brekši tikai pa tumsu ēd..., ja tev tur uz barības arī citas zivis nepienāk, tad ... vis ticamāk ka tā arī ir, ka vai nu brekši tur grozās vai .... tur atnāk plēsēji..., bet nu plēsēji nestāvētu tur visu laiku.. pat īsti nezinu ko tev pateikt :)))), tiki eksperimenti ar vietu, dziļumiem un copes laiku var parādīt kas ir kas, nu un aktuāls ir jautājums cik to brekšu ir ezerā :) abet par pieciršanu u.t.t. man izskatās, ka tev jāsamazina kumoss, jo ja tev i gulda pludu i prom ve;lk ēsmu u.t.t. un vēl nav zivs galā, tad tur ir ''esma pa lielu vis ticamāk

Atbildēts: 23.maijs 2017, 11:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jozix

Sveiks!Par cik neesmu rīdzinieks un nav nejausmas kur meklēt griežos pēc palīdzības pie Tevis! Kur un kādās cenās var dabūt motiļus?

Atbild Normunds Grabovskis

visu laiku problēmu nebija, bet sākoties siltajam laikam copmaņu interese par motiļiem krīt par 99% :))), tāpēc daudz maz patstāvīgi veikalā motiļus tur tikai Agris, viņa Milo veikals ir uz Bruņinieku ielas, sacensībām un vispār savai copei motiļus parasti piesakam iepriekš ppie vairumniekiem, tur gan minimums ir 0,5 kg, bet .... tādi ir spēles noteikumi :) un sportā jau iziet motilis gana daudz cenas veikalos 60-70 -90 eiro kg, kā kurā vietā un cik ņem, sportam un citām atrakcijām, protams, lētāk :)

Atbildēts: 23.maijs 2017, 09:04 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā asaris15

Sveiks. Ir pienācis laiks pirkt jaunu spininga kātu, spinings pārsvarā priekš gumijas zivtiņas, nelieliem vobleriem, vizulīšiem. Makšķerēju pārsvarā nepārāk dziļās vietās, tuvumā pārsvarā upes zāļainas. Ko vari ieteikt, tests, garums.. Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

Varu nosaukt tev vis maz 200-300 kātu artikulus, kas atbilst tavām prasībām :))))), garumi no 1,2 līdz 3 m, cenas no 15 līdz 515 un vairāk eiriem ... :))))

Atbildēts: 22.maijs 2017, 09:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā makskere007

sveiki. varbut sogad salmo macmakskerem bus kads jauns modelitis?

Atbild Normunds Grabovskis

nē, diemžēl nebūs, jo mačmakšķeres nav tās populārākās makšķeres copmaņu vidū un parādoties fīderiem interese par mačkātiem vispār ir kritusies pamatīgi, tāpēc Salmo sortimentā ir klasika - Diamond 15 un 30 un Elite mačkāti, kas patiesībā ir ļoti ok, gan kvalitātes, gan cenas ziņā, pats ar tiem copēju un kaifoju :)

Atbildēts: 19.maijs 2017, 09:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā stirlitz

Sveiks Normund! Iedvēsmojos no taviem raidījumiem un nobriedu pamēģināt fīderi Daugavā. Dzirdēju ka Voleri ir laba vieta, vai vari ko ieteikt par ēsmu un barību?paldies, Ne asakas pašam!

Atbild Normunds Grabovskis

Voleri laba vieta.... :))), nu kaut kādas zivītes tur ir vasaras otrā pusē, pagaidām tā noteikti nav labākā vieta copei, bet... mēģināt vienmēr ir vērts :))) ēsmas fīderī ir gana tradicionālas, visu veidu tārpi :), lieli un mazi mušu kāpuri, visu izmēru sliekas, Voleriem ar to vajadzētu pietikt, barības arī klasiskās, ja jauksi barību ar zemi 1\2-1\3, tad pa dienu vairāk kā kilogramu, nu pusotru, barības izmest būs grūti, bet labāk ņemt 2-3 dažādas barības un pa pus pakai iejaukt, teiksim Salmo melno brekši ar Salmo raudu un upi, vai pus paku Sensas Gros Gardons ar kilogramu Salmo breksi + 3 kg zeme un viss notiksies :)

Atbildēts: 18.maijs 2017, 16:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janax27

Svecinats Normund gribeju pajautat kad varetu but spicites dominant feeder60 spicited

Un vel interese kas varetu but man fiderim ir pita aukla salmo feeder un metiena laika aptinas ap spices galinu un spicitei gals nost

Atbild Normunds Grabovskis

iemetiena beigu fāzē kaut kur tu palaid auklu vaļīgāk un pītā aukla to izmanto :)), ir viņai tāds niķis, vienīgais ieteikums ir kontrolēt un pārbaudīt vai aukla nav apmetusies ap spici, ar laiku tā izveidojas par automātisku kustību un pat nepiedomā pie tā:)

Atbildēts: 18.maijs 2017, 12:39 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā valdis1

Sveiks Normund.

Spicītes fīderim Elite 90 un Tournament ir ienākušas uz tirgošanu?

Atbild Normunds Grabovskis

Tournamentiem pagaidām ir pieejamas tikai 0,5 un 0,75 OZ spices, citākas ir ceļā

Atbildēts: 18.maijs 2017, 12:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers