Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā rzelts

Sveiks!

Pērn sāku makšķerēt ar feederi, un ļoti iepatikās.

Protams sāku ar ļoti lētu (~15 eur) kātu un spoli.

Šogad gribas kaut ko nopietnāku. Dāvanā saņēmu MISTRALL SIDO FEEDER 3.90m un up to 190g testu.

Klāt piepirku diamond feeder 6 spoli.

Tas kātiņš priekš brekšiem un pusbrekšiem nebūs pa cietu?

Itkā līdzi nāk trīs vedi spices, bet pats kāts gandrīz kā uz butēm :)

Katrā ziņā doma iegādāties vēlvienu komlektu.

Ko tu ieteiktu?(kāts, spole, aukla) Budžets ~120 Eur.

Mērķzivs - Breksis

Copēju pārsvarā ezeros, šogad doma iemēģināt arī lielupi.

Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

nu dāvinātais kāts .... tāds biki paciets izklausās :))), bet pavasara vimbām un butēm būs labs, ezeram un upei vasarā prasītos kātu ar testu līdz gramiem 80 nu 100, bet ar mīkstāko spici budžets nav slikts, tur var sanākt itin labs komplekts, pat reiz vēl nav atnākuši šī gada jaunumi, es ieteiktu skatīties uz Elite 90 kātiņu un Diamond Feeder 6 spolīti, bet, lai nāk tuvāk sezona, atgādini par sevi un tad visu saliksim kā vajag :)

Atbildēts: 20.februāris 2017, 15:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alfreds112

Gribeju pajautat cik smagu svinu likt udai.Un vai vajag obligati zivtinu nolaist uz grunti.?Ja un pavadai jabut garai vai isai?Jo udojis nesmu pats vakar tik izmeginaju bet bez panakumiem.

Atbild Normunds Grabovskis

nu savus 7-10 gramus svina vajag, lai tomēr biki velk to zivi uz leju, bet lai viņa var arī pastaigāt, ja svina nav, tad bieži vien zivtiņa sapin auklu, svins tomēr biki palīdz arī sājā jomā pavadas vajag vismaz 30 cm, es, kad vairāk darbojos ar līdakām, liku pa 50 cm, jo ja paņem tāda 4+ kg līdaka, tad 30 cm pavada tai aiziet rīklē tikai tā un auklai var sanākt kirdik :)))

Atbildēts: 20.februāris 2017, 15:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā makskere007

sveiki meistar. gribetu pajautat padomu;) ko man labak pirkt macmakskeri ar 10-40gr testu vai fideri elite 100. zvejoju es 90%tikai pertnieku dikos karpas. itka fideri ari varetu ar pludinu dazreiz izmantot gan pafideret;). 10-40gr macmakskeres vajadzetu pietikt karpu vilksana;). macmakskere daiwas razojuma. paldies

Atbild Normunds Grabovskis

ja tu pamatā copē ar pludiņu, tad labāk ņem mačkātu, tomēr vieglāks un arī izjūtas velkot zivi būs citas, lai vai kā, bet fīderis ir rupjāka makšķere 10-40 grami priekš mačkāta nav maz, tas ir jaudīgs kāts, tieši karpām un citām rupjām zivīm paredzēts

Atbildēts: 20.februāris 2017, 08:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kurjers6

Labdien!

gribētu dzirdēt Jūsu viedokli par kopējo situāciju ezeros un upēs.Vai ir tās zivis mūsu upēs un ezeros vai tomēr švaki?

un otrs -par tirināšanu svešā caurumā...baroju sivēnus(brekšus) vienā vietā,ik pa paris dienām iemetu kādu sauju kombikorma āliņģī...viss super...bet te vienā dienā viens sēž pie mana cauruma un tirina...mani pārņem dusmas,tādas itkā viņš sēdētu pie manas meitenes cauruma...tad pieeju tuvāk,sēž tur tāds pārsalis vecītis ap 60 ...ko tu tādam vari pateikt,ja vecim pat cimdu nav....Kāds ir tavs viedoklis par makšķerēšanu svešā iebarotā vietā?nav taču ētiski ne?bet no otras puses ezers nav mans.koks ar diviem galiem...paldies

Atbild Normunds Grabovskis

par zivju daudzumu un sastāvu varu teikt tikai savu viedokli... un tas pamatā attiecās uz baltajām zivīm, jo plēsējus ķeru salīdzinoši reti liela daļa ezeru nīkuļo un pamazām iet bojā, vai precīzāk cieš no pārāk liela sīkzivju daudzuma, kuras tur vajadzētu smelt ar smelšanu un barot zoodārzam, dzīvnieku patversmēm vai cūkām, vienalga kam, ka tikai dabūt tās ārā no ezeriem, plēsēju skaita palielināšana lielākajā vairumā ezeru vairs situāciju neuzlabos, ezeri, kur vēl gadus 15 atpakaļ varēja braukt brekšos vai labās raudās, vismaz ziemā, tagad no copes viedokļa palikuši pilnīgi neinteresanti Man ir grūti spriest kā bija gadus 30+ atpakaļ mazajos, slēgtajos ezeros, bet zinu kā bija tajā pašā Burtniekā vēl gadus 20-25 atpakaļ, bija labas raudas, kurās braucām speciāli, tagad zivju pēc skaita ir pat reizes 5-10 vairāk, bet... saķerot 20-30 kg reti kura būs svarā 100 grami... šajā jautājumā esmu tā viedokļa piekritējs, ka ūdeņi ir jāapsaimnieko ar galvu, tāpat kā dārzeņi, lai labāk un lielāki augtu tie ir jāravē, arī ūdeņi ir jāravē, nevis tikai no lielajām zivīm :), bet tieši no mazajām nezālēm ,kuras neļauj augt lielajām..., esmu pa dumju, lai pateiktu kā pareizi jāravē, bet jādara tas ir bet kopumā, kā makšķerniekam, man liekās, ka zivju pietiek, 'ja esi mobils, tad praktiski visu gadu var ķert skaistas zivis, teiksim nekādi nevaru saprast kāpēc vimbām limits ir 5 gb, ja šo zivju ir bezjēdzīgi daudz, es pats vimbās braucu salīdzinoši reti, jo ... tie paši brekši ir daudz interesantāki, lielāki un garšīgāki un ... lai paņemtu 10 zivis nevajag slēpties un baidīties par barotajiem āļiņģiem un vietām ...., ta tas notiek dienas laikā, kad tu esi blakus un esi atstājis pie āļiņģa kādu savu mantu, tad jā, tas nav īsti pareizi tur sēsties, bet...., ja onka iet pa ezeru un atrot barotu āļiņģi..., tad 9 no 10 copmaņiem pārbaudīs to āļiņģi, es tajā skaitā, a ja nu kāds "piesējis" breksi un aizgājis ..., tur pārmest onkam nav ko :))), viss ir normāli ,tu taču savu baroto āliņģi nekādi nenomaskēji :))), teiksim ar dabīgiem vai makslīgiem suņu kakuļiem vai iedzenot āļiņģī mietu :))))

Atbildēts: 18.februāris 2017, 14:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā danislv

Sveiks!

Fīdera sezona, cerams, vairs nav aiz kalniem un laicīgi jāatsvaidzina inventārs.

Prasītos gan pēc pāris jauniem kātiem, gan spoles.

Varbūt vari pačukstēt vai tuvākajā laikā ir plānotas kādas atlaides Salmo veikalos?

Atbild Normunds Grabovskis

nekādas atlaides vasaras inventāram noteikti nav plānotas, ziemai jā, daļai būs, bet vasarai jāgaida vasaras sezonas beigas :))), vai ... jāmēģina aprunāties, var būt kaut ko sarunājam :)))) katrā ziņā šādi tādi jaunumi šogad būs i fīdera spolēs i kātos, bet... ne ātrāk par marta beigām :)

Atbildēts: 18.februāris 2017, 11:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā gundar

Labdien!

Kādus 2.5 gadus atpakaļ nopirku Norfin VERYTI! kostīms tiešām labs bija! Bet nu man pa visām roku šuvēm laiž ūdeni! Vai tas ir normāli!?

Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

tas ir normāli :), kostīms nonēsājas, šuves rīvējas un līmējusm dilst, diez vai vari, roku liekot uz sirds, apgalvot, ka kostīms vienmēr ir karājies uz pakarāmā, ka tas pēc samirkšanas vienmēr ir izkārts pilnā augumā un izžāvēts u.t.t. katrs mēs pret apģērbu izturamies savādāk, tas pats Lideru Pēteris vēl aizvien reizēm uzvelk Sundridge peldoso kostīmu, kas bija izlasei 2001.gadā ...., man tas kostīms izjuka jau pēc gadiem 3... mans kolēģis Egīls, piedalās LČ spiningošanā un daudzās sacensībās ir galvenais tiesnesis, pirmo Verity nēsā jau piekto sezonu un ir dikti apmierināts līdz šai dienai..., nolasīju viņam tavu jautājumu un viņš brīnās... viss atkarīgs gan no lietošanas intensitātes, gan no copmaņa izmēriem, kostīma glabāšanas vietas un temperatūras u.t.t.

Atbildēts: 18.februāris 2017, 11:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Trio

Sveiks, Normund!

Gribu nopirkt mačkātu un spoli. Vai kādā no Salmo veikaliem ir Elite Mach 25 vai Diamond 30 uz vietas? Vēl aktuāls jautājums ir garums 3,9 vai 4,2, ko Tu varētu pāris vārdos teikt par garuma izvēli?

Kādu no spolēm ieteiktu? Ieteicams ar priekšējo bremzi, ar aizmugurējo liekas diezgan neērti un traucējoši.

Interesē komplekts :)

Atbild Normunds Grabovskis

doma laba un pareiza :), noteikti patiks kāta garums ..., ja copēsi gan ar stacionāriem pludiņiem, gan slīdošiem, tad 4,2 m būs universālāks, ja tikai ar slīdošiem un stāvošā ūdenī, tad 3,9m būs ērtāks :) No spolēm pavisam droiši varu ieteikt Diamond Speed Match spolīti, kura šogad nāks zem nosaukuma Diamond Match 6, vai Elite Match 8 spolītti, viss atkarīgs no finansēm, Diamonds (gan kāts, gan spole) būs biki lētāki kā Elite Uz doto brīdi Salmo veikalos ir tikai šie kāti, spoles būs tuvāk marta otrai pusei

Atbildēts: 16.februāris 2017, 09:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Tomstrumpiks

labdien es gribetu zinat kada diamtera aukla janem spiringam

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) kādam spiningam, pīto vai monofilo, ko ķersi???????? ja parastais puiku spinings ar ko noķert dūčus un pa asarim, tad tā būs monofilā aukla 0,30-0,35mm':)), ja kas cits, tad vajag precizēt kādam spiningam

Atbildēts: 16.februāris 2017, 09:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā osco

Sveiks, meistar!:) Domāju ka daudzi gribēs zināt. Man jau kādu laiku ir ziemas kostīms Norfin EXTREME 3 LIMITED Edition. Nu jau prasās uz tīrīšanu. Kur Tu pēc pieredzes iesaki nodot tīrīšanai? Kuri tiešām iztīra un nesačakarē.

Paldies.

Ne asakas.

Atbild Normunds Grabovskis

..... pēdējos gados 10 neko neesmu tīrījis..., kad ārpuse sašmucējas, tad kāpju ar biksēm vannā un ar aso drēbju birsti un ziepjūdeni noberšu zivju gļotas un dubļus, kad sākās "iekšējie aromāti", tad vienkārši griežu bikses uz ārpusi, kārtīgi izžāvēju un izvēdinu, Extreme iekšjauku mazgāju veļasmašīnā regulāri no klientiem zinu, ka ir ķīmiskās tīrītavas, kuras ņem tīrīt membrānas auduma apģērbus (slēpotāju, brīvā laika, copes u.t.t.), bet pašam pieredzes tādas nav, kaut kad sen sen, kad vēl nēsāju peldošos kostīmus, tad devu tos vienā tīrītavā Valmierā, bet tas bija sen :), man nesačakarēja, vienam paziņam sačakarēja un tīrītava pirka vietā kostīmu :) katrā gadījumā, ja tev ir kur ļaut notecēties kostīmam, tad droši to vari izskalot siltā vannā, daļa smakas dabūsi ārā, membrānas audumiem nepatīk ziepjūdeņi (aizsit membrānu), dažādas ķīmijas un liels karstums, visādi citādi drēbe kā drēbe :), zinu, ka daži veči mazgā veālas mašīnā bez pulvera un centrifūgas saudzīgajā režīmā, bet tā jau tā pati skalošana, ko ieteicu vien ir :))))

Atbildēts: 16.februāris 2017, 08:59 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā agnelis69

Sveiks Normund ..

Saķēru kādus trīs kilogramus raudas ,bet uz pannas likt biskit par mazu ...Kā labāk viņas pagatavot ?

Atbild Normunds Grabovskis

nu redzi..., šis ir tipisks piemērs teicienam - domā pirms dari :)))), man pašam arī ļoti patīk ķert i pličukus i raudas, bet.... nav kur viņus likt, tāpēc arī ziemā braucu mazajās baltajās zivīs tikai tad, kad ir kāds kaimiņu pasūtījums :))), jo pašam ņemties ar viņām es esmu pa slinku :), lai gan labi sagatavotas ēstu labprāt :))) te ir daži varianti, ko var darīt ar smalkajām raudiņām : * ilgi sautēt tomētu mērcē vai eļļā un taisīt ko līdzīgu konserviem * malt kotletēs, izlaižot caur gaļas mašīnu 2 reizes ir ļoti pat ok, asakas samaļās * vārīt, atdalīt gaļu no kauliem un taisīt zivju pastēti * vārīt buljonu * aiznest uz dzīvnieku patversmi kaķiem :)

Atbildēts: 16.februāris 2017, 08:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers