Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā marcus32011

Sveiks Normund paldies par kāta ieteikumu pludam.esmu ļoti apmierināts.bet tagad man šāds jautājums.brauksu uz vecu ezeru kurš padomlaikos bija pieejams tikai īpašām personām. Bet braukšu pirmo reizi tur zinu ka tur ir breksis,asaris ,karpas,līnis, mērķa zivs breksis un līnis. Ezera ir dažādi apvidi ar zālēm ir niedres ir leplapas un tad tā zāle ar mazākām lapām un ir saucamais donis laikam tā viņu sauc. Dziļums 1m un uz augšu. Kur un pie kādām zālēm un pēc kā vizuāli izvēlēt vietu kur barot un ķert zivis.ka tu izveletos

Atbild Normunds Grabovskis

:)) dikti jau dažādas zivis tur ir, dažādās vietās tās arī dzīvo un savādākā ritmā viņas tur dzīvo, tāpēc bez vietējo takuziņu padoma neiztikt, tāpat tur jācopē no laivas, lai tiktu klāt zivīm, mēģini noķert kādu vietējo onku un apjautāties kurā rajonā ir breksis, kur līnis u.t.t., jo tie nelielie ezeri mēdz būt dikti dīvaini, zinu ezerus, kur breksis uzturas tikai vienā krastā, otrā viņa vienkārši nav, citā, aizaugušā ezerā ,visa dzīvība ir tikai ap cauri tekošās upītes gultni, tur zivis ir dažādas un daudz, tikko pabrauc malā metrus 100+ tā liekās, ka zivju nav vispār..., tāpēc, lai taupītu laiku, labāk aprunāties ar vietējiem, labāk pat ar vietējiem brakariem :), viņi 100% zina kur kādas zivis uzturās :))

Atbildēts: 20.jūlijs 2017, 09:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā nostradamuss

labdien! esmu nopircis Bolonēzes makšķeri.Kāda būtu atšķirība ar parasto pludiņu? es jau domāju iemest kādās zālēs, 5-7 m no krasta, laipiņas,,,

Atbild Normunds Grabovskis

vēlreiz un lēnām.... vai nu es tevi nesaprotu vai tu pats īsti nezini ko gribēji uzprasīt, nopirki bolonēzi, malacis, tu prasi ar ko bolonēze atšķiras no parasta pludiņa :)? lai iemestu 5-7 metru no krasta diez vai vajadzēja pirkt bolonēzi :), bet var arī ar bolonēzi copēt bez spoles :)

Atbildēts: 20.jūlijs 2017, 09:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Trompetists

Sveiks, meistar!

Ko vari pateikt par Dragon Elite barībām? Vai esi pats tās izmantojis? Kādas atsuksmes?

Vidzemes galā palikušas populāras.

Ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

Nav ne vainas ikdienas copei, notestēju dažas brekšu barības, zivīm patika :)

Atbildēts: 20.jūlijs 2017, 09:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Didulis

Sveiks! Varbūt Jūs varētu ieteikt kādu karpu dīķi Tukuma rajonā, kur varētu ar grunteni noķert kādu karpu? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

nepārzinu to pusi, tāpēc .... diemžēl neko ieteikt nevaru, bet pajautā forumā, veči pateiks noteikti

Atbildēts: 19.jūlijs 2017, 10:37 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā martins3746

Sveiks. Gribēju pajautāt par barībām. tagad iegādājos sensas breksi un sensas feader breksi ar ko viņas atščirās un vai ar šīm barībam var dabūt klāt karūsu un līni? Pašam jau šķiet ka vaidzētu nākt klāt.

Atbild Normunds Grabovskis

līnim brekšu barība patīk :), cits jautājums ir kā, cik un kur tu to barību metīsi :), neviena barība nepasauks zivi tur, kur zivs negrib iet :), jābaro ir tur, kur viņas ir tuvumā līnis nav bara zivs, viņam lielu porciju barības nevajag, labāk pa piciņai biežāk, nekā vienā reizē un pus spiani, tad viņš ēdīs barību un neskatīsies uz tavu ēsmu barības atšķiras gan ar aromātiem, gan krāsu, nedaudz arī ar sastāvu, bet tās var labi jaukt kopā un tas tikai uzlabos to darbu :)

Atbildēts: 19.jūlijs 2017, 10:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Copmanis10

Sveiks! Vai vari ieteikt kādus padomus,noslēpumus pirmajām makšķerēšanas sacensībām.(pludiņmakšķerešanā)

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) varu un daudz, bet ne šeit, internets , protams , ir laba lieta, bet internets nevar iemācīt izjūtas, kustības :))) mums šajā vīkendā ir Latvijas čempionāta pludiņmakšķerēšanā 2. kārta, tā notiks Zundas kanālā Rīgā, brauc piektdien uz treniņu, visi visu tev izrādīs un izstāstīs, bet... neviens pie tevis tevi mācīt nebrauks :)

Atbildēts: 19.jūlijs 2017, 10:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Andri

Sveiks, kādu kombinezonu ieteiktu pavasara vasaras rudens sezonai no Norfin, vairāk gan tā kā aizsardzībai no lietus

Atbild Normunds Grabovskis

gumijas lietusmēteli vai zvejnieku speciālo kostīmu, ko uzvelk virsū copes apģērbam lietum vajag, to es nopietni, Liepājā tādus ražo, ir arī darba apģērbu veikalos, NORFIN ražo labus, ērtus pus siltos un siltos copes kostīmus ikdienas copei ar dažādu līmeņu mitruma noturību, ir tādi kostīmi kā Spirit, Scandic2, Feeder, Verity un līdzīgi, kuriem mitrumnoturība ir ļoti labā līmenī un vid'[eji stipru lietu tie var izturēt, bet ja tas būs stiprs lietus dienas garumā, vai aktīvas kustības lietus laikā, tad agrāk vai vēlāk kostīmi šur tur, kur vairāk berzēsies, sāks laist mitrumu to rakstu, lai pēc tam nebūtu vilšanās un pretenzijas :), tas pie nosacījuma ja galvenā prasība ir mitrumizturība :)

Atbildēts: 19.jūlijs 2017, 10:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Davismiglavs

Sveiks!

Gatavojos braukt uz alūksni (kādu nedēļu), ar ko makšķerēt (pludu, fīderi, spiningu), un ko likt galā attiecīgajai makšķerei.

Ne asakas!

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

nu Alūksnes ezers vasarā ir slavens ar spiningotāju lomiem un brekšiem uz ziemas\borta makšķeri no laivas, diemžēl pats tur vasarā copējis neesmu un kaut ko tuvāk pastāstīt nemācēšu, bet uzdod jautājumu forumā, tur ir daudz veču, kuri copē tajos ūdeņos regulāri un gan ko labu pačukstēs

Atbildēts: 19.jūlijs 2017, 10:20 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā rzelts

Ko ar grunteni labāk piedāvāt zandartam? Iebarot arī? Ja jā, tad ar ko?

Atbild Normunds Grabovskis

zandarts ir gaļēdājs :), viņam putru nevajag, liec zivs fileju, liec maili uz āķa, pārmet biežāk makšķeres un galvenais negaidi zandartu tur, kur viņa nav :))

Atbildēts: 19.jūlijs 2017, 10:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Nauris0404

Sweiki. Kur var redzēt jūsu pēdējos raidijumus makšķerēšanas noslēpumi? Kāpēc vairs šai lapā neliekat pie video sadaļas? Nesanāca tv noskatīties! Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

es gan pats nekad arī neesmu licis raidījumus šeit :))), bet tas tā, raidījumus var noskatīties RE TV mājas lapā, tur ir visi raidījumi labā kvalitātē

Atbildēts: 19.jūlijs 2017, 10:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers