Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Sandzeis

Sveiks, jautajums par spolem un auklam. Velos iegadaties daiwa revros prieks spininga. Gribu tit virsu pito auklu. Kadu kaseti spolei labak izveleties? Standarta vai ar seklo kaseti?

Atbild Normunds Grabovskis

pītai labāk seklo kaseti, lai nav jātin apakšā bekings

Atbildēts: 28.marts 2017, 08:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā KristapsS

Sveiks!

Kurš kāts met tālāk-3.9m diamond feeder 120 vai 3.6m elite 100?Lietoju barotavas 40-80gr.,arī svinus 120+ grami pavasarī vimbām.

Atbild Normunds Grabovskis

ar šāda svara barotavām abi kāti metīs daudz maz vienādi, barotavas 40-50 grami 120 gr kātu īsti pat neiedarbina, kāts vis metošākais ir aptuveni ar 70-80% noslogojumu no maksimālās jaudas

Atbildēts: 28.marts 2017, 08:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Dainis85

Labdien.

jautājums par bez riņķu makšķerēm? Noskatījos vienu kātu Browning Basalt Ultra Tele 8m mēģināju atrast atsauksmes, bet neatradu(. Cena pieklājīga paņemot roka iepatikās. Biedēja atsauksmes par citu viņu produkciju ka kvalitāte neatbilst cenai. Pārsvara ķeru mazās upītes ar nelielu straumi un mērķa zivs raudas, pliči un nelieli brekšuki.

Atbild Normunds Grabovskis

lai arī man pašam patīk Browning produkti, pamatā sīkumi, tomēr jāatzīst, ka kātu un spoļu cenas viņiem ir pamatīgi uzpūstas, vismaz Salmo veikaliem mēs no Browning kātus nesūtam, nu ļoooti dārgi, bet tas, kas ir saprotamos ciparos nav tajā kvalitātē kā gribētos BET ...ja tevi kātā viss apmierina, tad ņem ciet, Browning ir sens un nopietns brends un vispār lietas viņiem ir labas, atsauksmju nav tieši deļ cenām, es domāju, ka pamatā Browning lieto Vācijā, kur ir viņu mītnes vieta, nu un Anglijā

Atbildēts: 28.marts 2017, 08:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā yolo

sveiks kādu fīderi man kā iesācējam ieteiktu pirkt?

Atbild Normunds Grabovskis

kāds ir tavs kopējā fīder akomplekta budžets, kurā griv\vari iekļauties? kur un ko taisies copēt ? tu tikai fīderī esi iesācējs vai vispār tikai sāc copes gaitas :)?

Atbildēts: 27.marts 2017, 12:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kaspars33

Sveiks Ekspert!Man ir jautājums par zilkam,pavasara copei Venta uz vimbam grunts makšķere,cik ideālais zilkas izmērs būtu,iet runa par parasto zilku ka tauta saka,nekādas pītas!Man padomā Daiwa 0.325,nebūs pa svaku?

Atbild Normunds Grabovskis

cik saprotu, tad tu runā par monofilo makšķerauklu, nav tāda ideālā auklas izmēr gruntenei parastai, parasti gruntenei liek 0,33-0,40 mm auklas, tā, ka tevis minētā Daiwas aukla varētu būt "īstā"

Atbildēts: 27.marts 2017, 12:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kmiglans1

Sveiks.

Ļoti patīk nodarboties ar pludiņmaksķerēšanu un visu šo laiku godam kalpoja Salmo concardia kāts,tas ir mans pirmais makškerķāts lietoju viņu 17 gadus,kas ir ļoti apsveicamu un jāsaka ražotājiem liels paldies pa tik labu un kvalitatīvu rīku,Bet kā jau katram stāstam pienāk beigas.

Tapēc vēlējos zināt kas šobrīd ir pieejams Salmo veikalos no teleskopiskajiem pludiņmaksķeres kātiem?Vēlamais garums 6m un cenai nav īsti nozīmes galvenais kvalitāte un lai ilgi kapo šis kāts.

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

tu zini ... atceroties tos Concorde kātus (stiklašķiedra, pasmags, jaudīgs) man pat bail tev kaut ko piedāvāt :)))), jo tādu sen jau vairs nav, pat Taifun kāti ir jau krieti "evolucionējuši" :))) bet ja nopietni, tad ļaiks tiešām ir gājis pamatīgi uz priekšu un kāti ir stipri pamainījušies, man gribētos ieteikt kādu no Diamond sērijas bolonēzēm, bet ... ļoti iespējams, ka tavas copes vēlmes un paradumi ir tuvāki Taifun kātiem... no 6 m kātiem "vidējā" klasē ir Diamond Bolognese Medium vai Elite Bolognese Heavy, no vecās Concordes klases kātiem Taifun Teleroad, vajag tev tos pacilāt, pavicināt un saprast kuru ceļu iesi .....

Atbildēts: 27.marts 2017, 12:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Adzzis

Labdien meistar! :)

Ja drīkst publiski izpaust, tad kurā maksas dīķī ir filmēts Jūsu sižets kanālam РЫБОЛОВ (youtube ir 23.03. publicēts) par karūsu ķeršanu agrā pavasarī?

Paldies!

Ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

man ir bijuši vairāki šādi raidījumi, bet domāju, ka runa iet par Voldemāra dīķiem Ķegumā :), man tur dikti patīk reizes 2-3 gadā iegriezties :))

Atbildēts: 27.marts 2017, 12:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pipars26

Sveiks meistar vēlējos pajautāt kā varētu ar Tevi sazināties privāti?? ir apspriežamas dažas lietas par Salmo pasūtijumu sistēmu,jo es strādāju veikalā kur mēs ņemam no Salmo preci,bet ir dažas problēmas un gribētu Tev pajautāt padomu dažos jautājumos..

Atbild Normunds Grabovskis

man gan darīšanas ar vairumtirdzniecību lielas nav :), bet var būt ko ietiekt varu :) raksti -normunds@salmo.lv, bet atbildēšu ne ātrāk par pirmdienu, jo būšu izstādē visas dienas un darba meilus telefonā nelasu

Atbildēts: 23.marts 2017, 12:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mcgarrett

Sveiks,Normund!

Ir radies tāds jautājums ar domu par breksīti.

Šobrīd ar feederīti vēl ieteiktu izmantot ziemas barības,vai tomēr jau mēģināt kaut ko no vasaras piedāvājuma?

Paldies par atbildi!

Atbild Normunds Grabovskis

neredzu nekādu starpību starp barībām vasarai un ziemai :), arī pats strādāju ar vienām un tām pašām barībām visu gadu, tikai pat reiz barībai noteikti vajag būt tumšai, sevišķi seklumā (Venta, Salaca) nu un ... gaļai bikiņ jābūt barībā, nu un protams, ka barība a rzemni vismaz 1\1, labāk 1\2-1\3 starp citu.... izstādē, kura notiek Ķīpsalā šonedēļ, būs super piedāvājums Salmo un Sensas barībām :)))

Atbildēts: 23.marts 2017, 12:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rzelts

Sveiks!

Saki lūdzu, kā tagat pavasarī at barību breksim Lielupē?

Ko tu uzjauktu?

Vajadzēs tādu sātīgu un aromātisku + atraktoru, vai tieši pretēji?

Atbild Normunds Grabovskis

ūdens auksts, zivis kūtras, vēderi pilni ar ikriem .... kādu tur sātīgumu :)), es gan visa gada griezumā jaucu vienas un tās pašas barības plus mīnus vienādās proporcijās ar zemi un NEKĀDUS atraktorus nelietoju, bet... tas esmu es :) mana klasika uz copes dienu ir 1 kg Sensas Karpa, 1kg Sensas Bremes (Brem and Skimer, Gros Gardons, Super Bremes Black)un 6-9 kg zemes, + biki tas uz ko ķeru, aukstā laikā motilis\baltais\griezta slieka, vasarā baltie vai griezta slieka, kas nu ir pie rokas :), bet mana brekšu ticība saka, ka gaļai ir jābūt barībā :), tas ir lai ķertu un daudz ķertu, nevis noķertu pa kādam :)))

Atbildēts: 23.marts 2017, 09:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers