Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā dousnyd

Приветствую! Что вы думаете по поводу добавления "Жмыха" в прикормку? Работает? Пробовали смешивать с чем-то? Заранее Спасибо!

Atbild Normunds Grabovskis

žmihs, jeb saulespuķu spraukumi ir ļoti laba barības piedeva, tos var vienkārši piebērt barībai, tos var vispirms applaucēt ar verdošu ūdeni, ļaut ievilkties un tad pievienot barībai, katrā ziņā laba piedeva, sevišķi raudu, ruduļu, pliču barībām

Atbildēts: 16.februāris 2018, 09:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Riba4ok

Здравствуйте,хотел сколько стоит 10г хорошего мотыля в магазине SALMO??????

Atbild Normunds Grabovskis

uz doto brīdi motiļu cena Salmo veikalos ir 70 eiro\kg, tātad 10 grami maksā 70 centus

Atbildēts: 16.februāris 2018, 09:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Dagins

Sveiks,

Kur pazuduši Team Salmo Travel kātiņi (grafīta ziemas copes kātiņi)? Nav vairs sortimentā vai tikai izpirkti?

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

..... tev izdevās mani pārsteigt :)))), es pat nenojautu, ka Salmo katalogā ir tādi kātiņi :))), bet noliktavā un veikalos tādu nav un nav bijuši :)

Atbildēts: 16.februāris 2018, 09:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā tomsalbergs

Sveiks, man ļoti garšo marinēti līdaku ikri, gribēju vaicāt, ko darīt ar asaru ikriem? Būs garšīgi, ja tos iemarinēs vai vislabāk vienkārši sacept?

Atbild Normunds Grabovskis

zinu, ka ikrus sāla, bet ka marinē nezināju :), nu līdaku ikri daudzviet vērtējas pat augstāk kā foreļu vai lašu ikri, droši vien tāpēc, ka ir retāki :), bet par asaru ikriem . cik nu man gadījies dzirdēt, gan daudz nerunā, var sacept un ielikt vieglā, saldskābā etiķa marinādē, daudz sīpolus un būs uhhhhh , ja vienkārši cepti jau ir apnikuši

Atbildēts: 16.februāris 2018, 09:49 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Deinich23

Sveiks!!! Jautaajums sekojos!! Mākslīgie silikona motuli!!? Biju daugava meiginaju nekadas copes! Ko varetu ieteikt? Kadas tavas domas par vinjiem!

Atbild Normunds Grabovskis

laba lieta, ja tos izmanto pareizās veidā, BET tie nekad neaizstās dzīvus motiļus !!! šos liek uz bļitkas āķa, uz mikrodžiga, uz bezēsmas normiškas (1-2mm gabaliņus), pavasarī ķerot vimbas uzsprauž 1-3 gabaliņus šos motiļus, tad 3-5 mazos baltos tārpus - pinkas un viss notiekās labāk kā uz tīriem pinkiem, katrā gadījumā laba lieta, tikai jāatcerās vienu, ka mākslīgam māneklim ir jākustās, tad viss notiekās

Atbildēts: 16.februāris 2018, 09:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eriks.zvidri

Labvakar.Kadu no 5metrigam makšķerem ,ar testu līdz 40gr,Jūs ieteiktu.Zivs līnis un karūsa līdz 2kg,ezers ,ļoti daudz zāļu.Ap 50eiri.

Atbild Normunds Grabovskis

taviem apstākļiem atbilst Salmo Diamond Bolognese Heavy , garums 5,3 metri, jaudīga, varēsi līņus turēt ka prieks, tiesa ... veikala cena tai ir nedaudz lielāka,ap 60 eiri, bet... ja sadomāsi to pirkt Salmo veikalos, tad dod ziņu, kaut ko izdomāsim, lai tev priecīgāks prāts :)

Atbildēts: 16.februāris 2018, 09:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā R2RS

Labdien, Normund!

Lūdzu sniegt konsultāciju: cik ~ € varētu izmaksāt iesācējkomplekts fīdermakšķerēšanā? Svētkos esmu ticis pie Salmo dāvanu kartēm, vajadzētu tās lietderīgi izmantot.

ps. šoruden tikai sāku nodarboties ar makšķerēšanu ( spinings), tādēļ viss šis man vēl ir svešs.

"kur" - kaut kur ap 100km radiusā ap Ogri :) ( Daugava, Gauja )

"ko" - ar šo laikam būs grūtāk, laikam jau jebko citu, ko nevar ar spiningu noķert (brekšus, raudas, pličus)

Atbild Normunds Grabovskis

tā pavisam pa vienkāršo var salasīt komplektu arī eiros 60-70, bet ...100 jau sanāk daudz maz lietojams fīderkomplektiņš, lai tu vari sajust copes garšu un domāt nākotnē kurā virzienā, kā copmanim, iet un attīstītes, jau visnotaļ labs komplektiņš būs ap 150 eiriem nu ja Ogre, tad Daugava, ja Daugava, tad kātiņš vēlams ar +- 100-120 gramu testu un ne īsāku par 3,6, betlabāk 3,9-4-4,2m garu, lai mazāk gliemežainās kantes griež nost sistēmas un zivis :)

Atbildēts: 16.februāris 2018, 09:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā biged

Sveiks čempion!

mums ar domu biedriem ir doma pavasarī apmeklēt Medības un makšķerēšana 2018, gribēju pajautāt, tīri no finansiālās puses, ir vērts braukt, lai iegādātos visu sezonai nepieciešamo, vai arī labāk noskatīt kas interesē un nopirkt veikalos?

Atbild Normunds Grabovskis

jautājums nav nemaz tik vienkāršs :), pietam varu atbildēt tikai par Salmo stendu, jo zinu mūsu cenas un politiku, teiksim mēs ejam uz šo izstādi ar domu parādīt jaunumus, parādīt lietas, kuras var pie mums pasūtīt, bet kuru ikdienā nebūs veikalu plauktos, jo turēt tās veikalā sanāk pārāk dārgi, lai mūsu pircējiem būtu savs prieciņš un viņi gribētu atbraukt uz izstādi (dārga ieeja un mašīnas stāvvieta), tad liekam visas cenas 25-40%zem cenām, kuras būs šai precei veikalos bet... ne visiem politika ir vienāda..., ir firmas, kuras brauc uz turieni kā uz gadatirgu ar vienu domu, nopelnīt pa maksimumam, ir kuri tur to pašu veikala cenu, tā, ka no viedokļa stipri ietaupīt... nezinu vai izdosies :), no viedokļa vienuviet ieraudzīt daudz labu lietu, vismaz uzzināt kur ko meklēt, jā, izstāde ir jāapmeklē :)) a par cenām ..., nu ar Salmo veikaliem vienmēr var visu ko sarunāt, ja laicīgi plāno lielākus pirkumus :), vajag tikai runāt :)

Atbildēts: 16.februāris 2018, 09:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Faz

Sveiks!

savlaik ieteici man aiz Spices tirdziņā iepirkt Foreļu kombikormu Zviedrijai...

biju iebraucis un man piedāvā tikai Straumes ražojumu...

pieļauju ka tas nav īstais, vai pats gadījumā

neņēmi ALLER ražojumu? baltos maisos pa 25Kg?

Atbild Normunds Grabovskis

mazas (4-6mm) tumšas, eļļainas granulas, kas bija uz maisiem rakstīts nezinu :), neskatījos, nu jau gadus 3 neesmu pircis, bet iepakojums bija 25-30 kg, kas cenās bija ap 50 eiriem

Atbildēts: 12.februāris 2018, 10:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rzelts

Paldies par ieteikumie - Engures asarim :)

Biju 1dien - liels, ļoti ļoti liels vējšs :((

Biju 3dien - laiks labs tiku pie 27 asarīšiem :))

Biju 6dien tiku pie 60 asarīšiem un 4 Asariem :))

Nu tad jautājums - vai pie tā ka ķeras tikai mazie, pie vainas varētu būt lielā cilvēku drūzma uz ezera(staigāšana, urbšana utt.)?

Jo ķēru tur kur bija daudz tauta, bet vietējais stāstīja, ka tai pašā vietā 4dien ķēris 150-250g asarus :)

Ja ne tas pie vainas, tad kur meklēt lielos?

Atbild Normunds Grabovskis

skaļums, protams, arī iespaido lielos asarus, bet tomēr vairāk viss atkarīgs no viņu ēdienreižu cikliskuma un dvēseles stāvokļa\garastāvokļa :), ko cilvēki sauc par atmosfēras spiedienu :) un citiem faktoriem, kas ietekmē lielo asaru pašsajūtu lielie , vis ticamāk, tur pat vien grozījās, bet vienkārši neņēma, jo vai nu bija labi pieēdušies vai viņiem sāpēja galva :), jo lielāka zivs, jo ilgākas var būt pauzes starp ēdienreizēm, ja asari labi ēda ceturtdien\piektdien, tad ļoti iespējams, ka tagad viņi ēdīs pirmdien\otrdien vai pat vēlāk, bet mazie ir vienmēr badā :), augošs organisms prasa savu :) lielos tu vari meklēt ar kādu noteiktu mānekli, teiksim 5-6 cm balansieri, bet... ir paliela iespējamība neieraudzīt copi vispār...un tuvāk pavasarim, kad ikri pampst vēderā, arī lielie asari labāk izvēlas mazākus kumosus.... ja būtu kāda vieta, kur turās tikai lielie asari, tad visi tur arī sēdētu :)))

Atbildēts: 12.februāris 2018, 10:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers