Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Maksims1301

Kāda biezuma jabūt ledus,lai mierīgi staigātu un makšķerētu?

Atbild Normunds Grabovskis

nu tā pavisam droši ir uz 9-10 cm ledus, 4-6 cm ledus vēl krakšķ un locās, bet ja tev nav pieredzes ledus copē, tad uz ledus zem 10 cm neej, jo ledus nekad nav vienmērīgi biezs, ir avotu vietas, visādas straumes, kur ledus pat pie -20 gradiem var būt tikai dažus cm biezs

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eainars

Sveiks.

Vai salmo sortimentā vēl ir šāds kātiņš (Lucky John C-Tech TROUT 60см)? Ja nav tad kuru Tu ieteiktu nelielām vertikālajām bļitkām?

Atbild Normunds Grabovskis

ir ir, šis ir mans mīļākais kātiņš mazajām bļitkām un vidēja izmēra asariem (līdz gramiem 400-500), vēl noteikti var paskatīties arī uz Perch Long vai Parch Soft, tie arī ir nu ļooti simpātiski kātiņi, šādiem kātiņiem ieteicams likt maksimāli vieglu un mazu spolīti, tad ar to strādāt ir patiess baudījums, katru copi "dzird" rokā :)

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā VoBlaa

Ar ko atšķiras "fīderis" no grunts makšķeres vai donkas?

Atbild Normunds Grabovskis

lielos vilcienos ne ar ko, tā arī ir cope no grunts, fīdermakšķerēšana ir cope ar barotavu un barošanu, pats fīdera kāts ir ar mīkstu, maināmu spici, kura strādā kā copes signalizators, BET copes veids noteikti nav jauns, ar barotavām un copes signalizatoriem copē jau gadu simtiem :), fīderis ir nākošā gruntenes paaudze :)

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:19 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā DRozentals

Sveiks Normund,

Vēlējos jautāt Tavu padomu jauna fidera iegādei. Pats ar to nenodarbojos vispār, bet labprāt tēvam uz svētkiem uzdāvinātu. Viens jau iegādāts ir, bet vajadzētu vēl vienu, lai interesantāk.

Principā viņš runāja, ka vajadzētu ar testu līdz 120g, aptuveni 3.30-3.60 m garu. Minēja, ka varbūt varētu vidējas akcijas. Cena varētu būt līdz kādiem 80-100€

Varbūt vari ko ieteikt? Ļoti novērtētu palīdzību.

Atbild Normunds Grabovskis

no tā kas ir palicis uz sezonas beigām pārāk liela izvēle nebūs, ir vai nu Sniper vai Diamond fīderi, Sniper būs mīkstāks, Diamond cietāks\asāks, man pašam Sniper akcija ir krietni tuvāka, labāk sien zivi, bet... ir veči kam tāda akcija ir pa mīkstu šiem cenas ir ap 50-65 šī sezona tuvojas beigām, var būt, ka labāk dāvanu karti un tad pavasarī kopā atbrauksiet izvēlēties ?

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bbw

Sveiks! Vai vari, lūdzu, padalīties ar informāciju, kā sauc un kur varētu dabūt to ''uzlikteni'', ko uzmauc virsū uz spoles klipša, atmērot copes distanci? Sāku lietot pīto auklu un diezgan bojā tas standarta klipsis, tas pats ir arī ar mono, ir jau bijis, ka dažas sistēmas aiziet nebūtībā tā dēļ.. :)

Atbild Normunds Grabovskis

tātad tavas spoles klipsis griež auklu, diemžēl tā reizēm mēdz būt, mēs pagājušajā sezonā nepalaidām Feeder Concept Turnament spoli tirdzniecībā tikai šī iemesla dēļ, 2 kasetes un uz abām klipša malas asas un apakšā zem klipša arī asums, pārtaisa rūpnīca klipsi ir 2 iespējas, pirmā - tu ņem rupju, resnu, 4dzīslu, pīto auklu (0.25-0,35mm), kādu metru, un kārtīgi nopulē klipša apakšu, parasti asums ir pašā apakšā, reizēm tas līdz . otra iespēja ir klipsēties ar gumiju, man arī ir spoles 3-4, kurām attālumu klipsēju ar gumiju, tam var izmantot vis parastākās kancelejas gumijas, bet jāpiemeklē tādas staipīgākas un izturīgākas\svaigākas, bet var uzsiet mazu gredzentiņu arī no fīdergumijas. atmēri iemetiena attālumu, aiztaisi lociņu, uzkabini gumiju uz klipša, vienu\divas reizes savērp gumiju un uzliec uz kasetes, viss viena gumija tur 1-3 copes reizes, metienā nekad svaiga gumija nav plīsusi, tā ka pamēģini šo klipsēšanās veidu :)

Atbildēts: 9.decembris 2019, 10:09 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā riha14

Ko jūs domājat par video kur Gramzda Volosovskis cemmerē vimbas, vai tas ir likumīgi un ja nav tad ko var darīt lai viņu sodītu. Video var atrast You tube.

Atbild Normunds Grabovskis

es neko nedomāju... to video neesmu skatījies un negribu to darīt, neskatot tāda tipa video, copējot, īpaši šajā laikā, gadās aizķert zivi aiz spuras,astes vai vēdera arī ar 16. numura parasto āķīti, nemaz nerunājot par lielākiem, zivis ir ļoti blīvos baros uz ziemu un tā gadās, tā nav maluzvejniecība noteikti, BET ja tiek izgatavots speciāls māneklis zivju aizķeršanai, tad ta jau ir sodāms pasākums, ne spāre, ne balansieris, ne džigs paši pa sevi nav maluzvejniecības rīki, bet tos un spēli ar tiem var pielāgot mērķtiecīgai zivju aizķeršanai. Te jautājums ir tikai un vienīgi inspektoriem, saskata viņi tur pārkāpumu vai nē un ja jā, tad var šo video izmantot kā pierādījumu soda uzlikšanai vai nē. Ja krastā parādās cemmeristi, tad ar viņiem var cīnīties, esmu to darījis un darīšu diezgan asi :), bet no laivas... ir grūti viņiem tikt klāt...

Atbildēts: 9.decembris 2019, 09:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā skelts

Sveiks Meistar!

Doma mēģināt ar feederi pasēdēt pie Daugavas uz ziemassvētkiem Līvānos. Vēlējos pajautāt ir jēga ,nav? Jo izskatās ka uz ziemassvētkiem Daugava būs vēl vaļā.

Atbild Normunds Grabovskis

es arī pats i pa Ziemassvētkiem i Jauno gadu sēdēšu ar pludu vai fīderi, ja zini kur zivis uzturās un tiec viņām klāt, tad noteikti var arī kaut ko noķert, bet jāzin ka tur zivis stāv, jo šajā laikā pievilkt zivis ar barību būs ļoti grūti, bieži vien viņas barību vispār neēd, sanāk uz aromātu, bet pašu barību nemaz neēd, izlasa kādu tārpiņu ja ir un tur pat grozās. Šajā laikā copējot vismaz'āķa tiesu motilīti vajag, nu ir tā zivju dabīgā ēsma un šajā laikā zivis ēd daudz mazāk, tāpēc es lietoju ļoti daudz zemes barībā, ne mazāk par 3 kg zemes uz 1 kg barības, gan pludā gan fīderī, vienu varu teikt ar pilnu pārliecību - zeme nekad neko nevar sabojāt :)

Atbildēts: 9.decembris 2019, 09:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā natureboy

Sveiks.

Sniper 180 kāts, sarkanā spicīte, 4000spole ar 0.30 mono auklu, ceturtā piramīda. Kas šajā salikumā ir nepareizi, lai mestu tālu metienu? Varbūt metienā daru kaut ko nepareizi, metu uzmanīgi, bet nu no sirds, tomēr šķiet, ka pa tuvu....

Runa par jūras copi un ar domu par kļūdu labošanu turpmāk.

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

4000.spole pirmkārt, tālajiem metieniem prasās 6000.izmērs, otrs ir tas, ka kāta tests ir 180 grami, tur vēl ir vismaz 30-40% jaudas rezerve, bet 4.piramīda ir 114 grami (līdz 120 ), tātad šim kātam tas ir pats sākums ar ko vajadzētu sākt strādāt, optimālais svars tālmešanai šim kātam varētu būt ap 130-140 grami, lai gan 4.piramīdai vajadzētu lidot … nu vēl paliek iemetiena tehnika, kas noteikti arī nav mazsvarīgi atzīšos, ka mani nedaudz mulsina 0,30 mm mono, tāliem metieniem ar 4. piramīdu man pašam noteikti prasītos šoklīderis, jo man būtu bail mest no visa spēka, pats jūrā copēju ar pītajām, 0,14-0,16mm

Atbildēts: 5.decembris 2019, 10:09 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā docis.

sveiks, vai salmo veikalos jau ir pieejams motilis? paldies

Atbild Normunds Grabovskis

nē, Salmo veikalos motilis pat reiz nav nopērkams, uzsūtīt pa 100 gramiem pirmdien otrdien uz ceturtdienu\piektdienu var, bet uz vietas nav, motili Rīgā patstāvīgi tirgo Milo veikals Bruņinieku ielā un OK Cope, bet arī tur labāk pieteikt motili laicīgi, motilis ir tik kaprīza, ātri bojājošās un svaru zaudējoša prece, ka mikro daudzumos, minot kādam vajadzēs vai nē, ar to strādāt reti kurš grib, būs Rīgas apkārtnē ledus, būs motilis visur :)))

Atbildēts: 5.decembris 2019, 09:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jugla3232

Sveiks,Normund! Ja es pie fīdera pretsavērpēja caurulītes likšu barotavas vietā svinu ,asarus noķert man izdosies Liepājā karosta kanālā.Paldies par atbildi!

Atbild Normunds Grabovskis

jā, bet lidos daudz sliktāk, nečakarējies, uzsien no 0,30-0,35mm mono auklas sistēmu kā raidījumā un aizmirsti par problēmām :), Liepājā gan pēdējās dienās asaris esot ļoooti kaprīzs

Atbildēts: 3.decembris 2019, 16:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager