Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā puspunduris

Sveiks. Vari ieteikt kādu pludiņ komplektu kāts+spole. Kātu vēlētos teleskopisko, pamatā līnis, karūsa, kādreiz varbūt kāda karpa. Pārsvarā copesu stāvošos ūdeņos. Budžets 70-100€

Atbild Normunds Grabovskis

budžets labs, tur ir vairāki varianti, jebkurā gadījumā tev jāskatās uz smagā tipa bolonēzi 4,5-5 metri, tādas ir gan Diamond gan Elite sērijās Salmo kātiem, iebrauc kādā no Salmo veikaliem paskaties kas patīk, kas guļās rokās, jo katram ir savs skatījums uz to kā jāstrādā inventāram, katram savi copes paradumi

Atbildēts: 18.februāris 2020, 09:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sakrals

Labdien, gribētos jautāt pieredzējušam makšķerniekam. Vai rīgas apgabalā ir iespējams iegādāties svinu, vajag aptuveni 5 kg.

Atbild Normunds Grabovskis

šo jautājumu iemet forumā, te ir puiki, kuri nodarbojas ar svinu liešanu diezgan profesionāli, gan palīdzēs, es nezinu, jo esmu ļoti tāls no visa veida ražošanas, cik esmu mēģinājis kaut ko darīt, tik viss vienmēr beidzies ar apdedzinātām rokām un sabojātu mantu :)))))

Atbildēts: 18.februāris 2020, 09:21 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā janis1997

Un kad varētu būt jaunie Daimond fīderi un spoles? Un kā var sazināties ar jums

Atbild Normunds Grabovskis

jauniem Diamondiem vajadzētu ienākt pāris nedēļās, tad vēl muita, noliktava... es nevaru pateikt precīzu datumu, jo tas nav atkarīgs no manis, bet martā tas būs noteikti :)))

Atbildēts: 14.februāris 2020, 09:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Svitrins

Sveiks,

Tā kā pagājušajā vasarā izmēģināju spēkus dažos feeder mačos (3 sacensības) , ļoti iepatikās. Un kādu laiku ir vēlme sākt startēt arī LČ. Feederi, tad nu šogad gribu sākt.

Vakar sāku lasīt čempionāta nolikumu 20. Gadam, un lasaot radas divas neskaidribas, cerams varēsi izpalīdzēt.

1. Par dalībniekiem un pieteikšanos, pēdējā rindiņā rakstīts šādi: "Visiem dalībniekiem vajag pārstāvēt

kādu no LMSF biedriem."

Tas nozīmē, ka līdz 1.posmam kautkur jāpiesakās par biedru? Vai arī netā to saprotu.

2. Par motiļiem sacensībās, ja atļauts 0.5l ar motili, tad es to pus litru drisktu gan uz āķa likt, gan barībā jaukt iekšā? Protams pec parbaudes. Vai arī ir savādāk?

Paldies par sapratni.

Atbild Normunds Grabovskis

1. ir punkts, kuram jābūt nolikumā, tas nedaudz atvieglo organizatoriskos jautājumus, tev tas nekādus šķeršļus neliek, piesakies un startē, ja kas, tas pasaki, ka esi no Feeder Concept\Sensas :)))) 2. viss pareizi, kopējais tārpu limits ir 2,5 litri, kas Latvijā nav īsti vajadzīgs, bet no tiem ir ne vairāk kā 0,5 litri (t.i. aptuveni 600 gr motiļa vai 600 gr smalkā barības motiļa un ap 100 gr ēsmas motiļa) un ne vairāk kā 0,5 litri slieku, ko un kā tu maču laikā dari ar tiem tārpiem nevienu neinteresē :))), vari likt uz āķa, barībā, līmēt un tīrus bāzt barotavā u.t.t.

Atbildēts: 13.februāris 2020, 12:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Wind32

Sveiki,vēl viens jautājums par feeder distanci 130gr tests, vai spicītes varēs iegādāties bez problēmām? Vnk biju saskāries ar problēmu kad salmo diamond fīderim nebij iespējas ne pasūtīt ne nopirkt!

Atbild Normunds Grabovskis

ir jau atnākušas spices visiem Salmo un Feeder Concept fīderiem, spices pat reiz muitojas, tad šķirosies un nonāks veikalos, šogad visu fīderu spices būs kā prece Salmo lielajos veikalos, pietam Distancēm visām ir vienāda diametra spices, tāpēc problēmu nebūs

Atbildēts: 13.februāris 2020, 12:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Wind32

Sveiki, sakiet kā ir ar flat method feeder izmantošanu upē?

Atbild Normunds Grabovskis

uz breksi strādā, es jau kuro gadu gribu šo tēmu iefilmēt un parādīt, bet nekādi nesanāk laika :), strādā mazās boiliņas 8-10mm, strādā mīkstās peletes, trāpās arī lieli pliči, karūsas, pat vimba ir bijusi, neteikšu, ka labāk kā ar klasisko fīderi, bet noteikti var labāk šķirot zivju izmēru, ar method fīderi var labi ķert tur, kur zivis stāv, kur nevajag klāt lielus galdus u.t.t., tad viss notiekās ļoti labi

Atbildēts: 13.februāris 2020, 12:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Maa123

Sveiks,

Salacai labāk Elite Bolognese Heavy F 500 vai Elite Bolognese Light F 5m?

Atbild Normunds Grabovskis

vakar taisīju Light F testu un salīdzināšanu ar Heavy, ķēru lielas smukas Ventas vimbas...., teikšu kā ir, man Light F ļoti patika :)), lai gan arī par Heavy esmu sajūsmā... tomēr uz Salacu breksēnos\raudās laikam līdzi ņemšu Light F :)))) ja tomēr runa par lielo breksi un sapalu straumē, tad tur Heavy noteikti būs piemērotāka

Atbildēts: 13.februāris 2020, 12:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā JermaX

Sveiks .

Jautājums sekojošs . Kāpēc Feeder Concept Distance kātiņiem cenas cēlušās ? Vai tā ir kļūda interneta veikalā ? Vēl 2 nedēļas atpakaļ 80nieks maksāja 84eur naudiņas , tagad jau var teikt , ka 100 . Gribējās otru vēl paņemt 80nieka jauno 4,2m versiju , bet tas jau 110 naudiņas ... Bet nu piemetot vēl drusciņ var jau paņemt krietni labākas klases kātiņu ;) Protams cenas kāpums nav nekāds anormālais , bet tāpat ...

Atbild Normunds Grabovskis

es arī šo jautājumu uzdevu Salmo vadībai, man atbildēja, ka cenu kāpumam ir 2 iemesli, viens ir tas, ka Diastancēm pagājušājā gadā cenas neesot koriģētas, lai gan iepirkums biki mainījās uz augšu, otrs iemesls ir tas pats, kas ietekmē vairumu visu tirgotāju, kuriem šogad cenas ceļās, eiro\jenas\dolāra kursu svārstības, jau vairāki ražotāji ir paziņojuši, ka šogad cenas kāpj par 5%, citi nesaka, bet cenas paceļ klusām :) par Distance 80-420, nu nav tajā cenu grupā nekā līdzīga mešanas ziņā, tas ir izcils brekšu kāts :), ja vēl uzliek lielo Pilotu 6000 un mono auklu, tad to var nosaukt par ideālu brekšu makšķeri upei\ūdenskrātuvei :))))

Atbildēts: 13.februāris 2020, 12:00 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Crazy

Sveiks! Kad plānojas jaunumi ieripot LV? Intresē LJ Anira jaunie modeli 15-60 un 5-24 gr;) Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

konkrēti par katru preci nepateikšu, bet lielos vilcienos katru nedēļu pa pāris kravām muitojas un nāk noliktavā, nekas nekavējas, tā ka visiem jaunumiem pāris nedēļās vajadzētu būt klāt :)

Atbildēts: 13.februāris 2020, 11:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janis1997

Sveiks! Kādu komplektu varētu ieteikt iesācējam no fīderiem, spoles un kāta kopējā summā līdz 100 eiro?

Atbild Normunds Grabovskis

es domāju, ka jāsagaida jaunie Diamond fīderi + jaunā Diamond fīdera spole, būs izcils komplekts un +- tajā ciparā arī iekļausies, ja kas, tad piepulēsim ciparus, lai iekļaujies :)))

Atbildēts: 13.februāris 2020, 11:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager