Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā veersits

Sveiks, vēlējos vaicāt - Par cik parasti vimbas ķeru tikai pavasarī, Gaujā un "garām ejošās". Vai ir vispār vērts barot, vai viņas piestās pie barotās vietas un vai straume barību nenesīs tālāk? Dēļ zemā līmeņa nākas mainīt taktiku. :)

Atbild Normunds Grabovskis

vimbu vajag barot, tad tomēr pasākums ir stipri loģiskāks :), barot ar labi samitrinātu barību, lai neskalojas, es lieku daudz zemes klāt, ne mazāk kā 1\1 ja skatās samitrināta barība\zeme

Atbildēts: 9.aprīlis 2020, 11:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jaazeps

Ir paņemts deepers, jautājums - cik resnu auklu, kāda testa kātu izmanto?

Atbild Normunds Grabovskis

aukla ne tievāka par 0,25 mm pīto, man pašam uztīta 0,33 pītā, tāda bija pa rokai un ir ļoti ok, kāts... nu jebkurš ar testu 100+ grami, dīperis sver ap 90 gramiem, es izmantoju 3daļīgu karpinieku, ir ok

Atbildēts: 9.aprīlis 2020, 11:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marchux

Sveiks!

Vēlējos pajautāt pēc kā vadīties,lai atrastu breksi? Varbūt ir kādas nianses, kā viņu labāk atrast bez ehalotes.

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

nu pirmkārt jau jāzin, ka tajā ūdenī brekši vispār ir, tad vajag papētīt kur viņi agros rītos spēlējas, viņi parādās klusi, kā delfīni, tajās vietās , vai to vietu tuvum', arī viņus var sākt barot bet vispār jau ūdeņi ir tik dažādi, ka kopējas receptes kur un kā atrast puikas nav, pamēģināju galvā tādu shēmu zutaisīt, nesanāk, kas trādā vienā ūdenī, tas citā ir pilnīgi pretēji, pietam tas viss mainās pa sezonām :)

Atbildēts: 7.aprīlis 2020, 16:09 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Imis44

Sveiks Normund!

Divas sezonas atpakaļ piemājas dīķī (~ 600m2) kur dzīvo karpas, ielaidām ap 100kg līņus. Jautājums - kā viņus labāk ķert, jo pa visu šo laiku, neviens nav trāpijies? Ap krastu aug retas niedres, dziļums apmeram 1-1,5 metri. Esmu mēģinājis gan ar grunteni naktī uz sliekām, gan pa dienu uz pludiņu. 4 gadīgais dēls netic ka tur vispār kautkas ir :)) Atvaino par tāda veida jautājumu, būšu pateicīgs par atbildi! Veiksmi!

Atbild Normunds Grabovskis

ļoti iespējams, ka viņu tur jau sen vairs nav :), ja kāds ūdrs ir pamanījies tur piestaigāt, tad tur ir tukšs...zinu, radiniekam tā bija, pa ziemu izēda ap 500 kg karpiņas no maza ziemošanas dīķa :), no otras puses … tad arī citas zivītes būtu izēstas, ja karpiņa ir, tad līņukam vajadzētu trāpīties uz slieciņu, kaut kur pie zālītēm ieber sauju kombikorma, tur visai zivītei vajadzētu salasīties, parasti, ja nav zāļu biezokņu, tad līņuki ir diezgan aktīvi ēdāji no kopējā galda

Atbildēts: 7.aprīlis 2020, 16:05 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā kaasis1985

Sveiks.

Labrāt iegādātos Match kātu,garums vismaz 4.2 pārsvarā makšķerēšu Gaujā,pludiņu svars būtu 3.g. līdz kādi 8.g.Naudiņās ap 50 eur.

Vai ir ko piedāvāt?

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

garāka par 4,2 m mačkāta Salmo nav, tavā cenā iekļaujas tikai Diamond 15 mačkāts, kātiņš ir ok, es to izmantoju dīķa karpiņām, cena ap 50 eiro veikalā, ir biki jaudīgāks, Elite 25 mačkāts, bet tam cena ir ap 65 eiro veikalā, tas ir biki augstāka līmeņa pēc materiāla un furnitūras, bet... ikdienas copē to īsti nejūt :)

Atbildēts: 7.aprīlis 2020, 12:36 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā rambo

Sveiks meistar,gribu izmantot Salmo akciju(atnes veco kātu un saņem jaunam kātam 25% atlaidi).Sen jau gribēju nopirkt (FEEDER CONCEPT).Tagat ar šo atlaidi ir tīri smuka cena.Bet ir viens bet kuru lai ņem 100,vai 130 4,20.Palielam copēju visur upē,ezerā Karostas kanālā(Liepāja),dīķos.jūrai nevajag.Man bail ka nepaņem par mazu,esošais feederis ir 130.gr.Es jau ar neesmu nekāds baletdejotājs,virs simts ir stipri pār.

Atbild Normunds Grabovskis

Zem Feeder Concept ir 5 sērijas kātu :), tā ka es tikai minu kuru tu īsti esi noskatījis :))), bet nojaušu ka runa iet par Distance, tad droši ņem 100-420, tikai garo skaties, jo 100ks ir arī 390, to ne, tas nebūs tas, 100-420 un jaudas pietiks 100%

Atbildēts: 6.aprīlis 2020, 15:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā NormundsK

Sveiks Normund! Doma iegādāties fīderi Salmo Elite 100, bet jautājums ir tāds,ja kādreiz gribas pamakšķerēt ar pludiņu, to var darīt ar šo kātu? Vai ir kas universālāks, gan fīderēšanai gan pludiņmakšķerēšanai? Vai šīs tehnikas nav iespējamas ar vienu kātu?

Atbild Normunds Grabovskis

kā fīderis Elite ir ļoti ok, es copēju tagad ar 80nieku un ļoti patīk viss, 100ks būs gana universāls kā fīderis, ar to varēsi strādāt ar barotavām no gramiem 60 līdz kādiem 120, vis labāk kāts sevi rādīs ar barotavām 80-100 grami. Fīderu kāti ir universāli, tos var izmantot gan kā pludiņamkšķeres, gan kā spiningus, ja gadījumā rodās tāda vajadzība un nekā cita pie rokas nav, kā pludiņmakšķere raudām u.t.t. 100ks Elite būs paciets, breksim, karpai, līnim ļoti ok, nekādi tālie metieni nesanāks, jo kāts metienā neislēgsies, pārāk mazss svars, bet pacopēt varēsi, tiesa droši vien, ka pamatā ar slīdošo pludiņu, jo šī fīdera garums ir 3,9 metri, kas stacionāram pludiņam bieži var būt pa mazu, ar 3,9 m kātu , ar stacionāro pludiņu, daudz maz ērti var pacopēt dziļumos līdz 2,5 metriem

Atbildēts: 6.aprīlis 2020, 09:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ardak

Sveiks Normund. Sākumā gribu pateikties par taviem raidijumiem, kuri tiešām ir pamācoši, un interesanti paldies. Tagad mans jautājums, gribu iegādāties jaunu maķšķerkātu priekš pludiņa, ko tu ieteiktu labāk copēt sanāk gan upēs gan ezeros, izvēle liela, bet kurš labāks, skatoties no videjās klases. Vai varbūt mačkāts.

Atbild Normunds Grabovskis

mačkāts ir ideāls, bet... īss, pamatā līdz 4,2m, retāk līdz 4,5m, kas ne vienmēr pietiek, visādi citādi mačkātam mīnusu nav, no pārējiem kātiem jāskatās …, es esmu pieradis pie daudzajiem riņķiem :), tāpēc copēju tikai ar jaunajiem bolo\mač mač\bolo kātiem, bet tur lētākie ir ap 75-80 eiro, tās ir izjūtas :), nākotnē, kad viss šitais murgs beigsies, plānojam uztaisīt arī 45-50 eiro cenās līdzīgu kātu, pagaidām irt as kas ir un ir jau visnotaļ labas makšķeres arī Diamond sērijā, ar kurām var i uz līni pasēdēt i kādu upes breksi izstiept krastā :), bet … baidos ko ieteikt, jo katram izjūtas un saprašana par to, kas ir ciets kāts ir savādākas :))), es te nesen, kā ļoti cietu un jaudīgu, ieteicu paziņam upes bolonēzi ar testu līdz 40 gramiem, bet viņš pirms tam bija ilgus gadus copējis ar kātu kuram tests bija 70 grami..., manu bolonēzi viņš nosauca par mīkstu pīcku :) un aizgāja kaimi meklēt citur :))), tai pat laikā man tā makšķere ir cieta un ļoti jaudīga, tikai vimbai un lielam upes breksim :))), katram sava gaume

Atbildēts: 6.aprīlis 2020, 09:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renge

Sveiks meistar,es atkal tev par tiem fīderu čeholiem jautāju.:) Vai nav vēl parādijušies veikalos,jo interneta lapā nerādās vèl:).

Atbild Normunds Grabovskis

otrdien vajadzētu tiem parādīties veikalos

Atbildēts: 6.aprīlis 2020, 08:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā klestrox

Sveiks Normund, jautājums būtu tāds, vai ezeros dīķos varētu jau mēģināt nomedīt kādu linu kungu?

Atbild Normunds Grabovskis

ēd puiki, upēs jau sen, visādās attekās un kanālos arī sen, zinu, ka Kurzemē arī dīķos un ezeros viss notiekās, Latgale un Vidzeme bija ar lieliem mīnusiem nesen, tur var būt biki nobremzējies, bet vienalga nākošās nedēļas siltums izdarīs savu un ēdīs visi :)))

Atbildēts: 3.aprīlis 2020, 15:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager