Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā blitkotajs

kas ar jums notiek? pusmuuza kriize? Es par prusakiem (asariem) ko keraat peedeejaa raidijumaa. Ak, jaa un cik reizes patiesiibaa dabuujaat paarsiet auklu? :)

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) man jau pašam liekās, ka nekas slikts nenotiek ar mani :))), tieši otrādāk, sāku ievērot un baudīt tās lietas, kuras ir blakus, nedzenoties uz tālām zemēm... cik noprotu tu runā par Mērsraga kanāla raidījumu..., nu netrāpījām uz lielo asari :) un ko darīt, braukt mājās un burkšķēt, ka viss ir slikti ? man pašam tā diena ļoti patika, bija copes process, bija copes, bija zivtiņas, jā mazas :), bet COPE bija forša :) pa visu copes laiku norāvu 5 vai 6 mānekļus, 3 no tiem savas stulbības un neprecīzā iemetiena dēļ :) tev veiksmīga cope vienmēr mērās zivju kulēs ? kur paliek copes romantika un procesa izjūtas? teiksim tā, katram savs :)

Atbildēts: 10.oktobris 2017, 08:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā martinsgrinb

Sveiks!Gribēju uzjautāt,vai vēl Salmo veikalos ir akcija Kraft spiningiem,un vai var ko dabūt,nav jau izpirkti?

Atbild Normunds Grabovskis

ir ir vēl, jebkurš KRAFT spininga modelis maksā 35 eiro, ja meklē ko konkrētu, tad raksti artikulu, mēģināšu izstāstīt kur tas varētu būt, jo šādi tādi garumi ir jau papirkti labi

Atbildēts: 4.oktobris 2017, 08:43 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā snitraM

Labdien.

Esmu sācis rudens spiningošanas sezonu pielietojot lielus silikonus, lielākais resnās Tiogas izmērs un līdzīgas Laimīgā Jāņa 6" gumijas utt. Man tas ir tāds eksperiments, kas pat iepatikās, tikai spinings neizturēja, smagākais kas bija, bija ar testu līdz 30 gramiem. Vai Salmo sortimentā ir kāds kāts, kas kam tādam ir domāts, pati gumija jau sver 25-30gr, vēl jig galva 14-20gr - nu tad tests gandrīz līdz 50 gramiem vajadzīgs lai tā dūšīgi varētu mest. Salmo Jugla ar tādu testu bija tikai Taifūns un jerka kāti, bet nu tie diktām bomīgi.

Atbild Normunds Grabovskis

es šādiem mānekļiem izmantoju Treno kātu, rakstītais tests ir līdz 28 grami, bet kāts ir patiesi jaudīgs, nenogalināms kāts :))), vēl vakar ar to mētāju tieši tevis pieminētās gumijas 5-6 collu izmērā, tiesa ar 5 gramu galvām, bet arī 10-15 gramu galvas nebūs problēmas, šim kātam reālais tests ir grami 40-45 vis maz, šie kāti ies ārā no Team Salmo sortimenta, ir atlaides jau gana labas, ļoti silti iesaku vismaz apskatīties uz to !

Atbildēts: 3.oktobris 2017, 15:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eberhards6

Tā sāksim ar to vai salacā tuvāk jūrai ir vajadzīga licence 15 gadīgajam.

Tad uz ko tur labāk ņem uz spininga un kur labāk ķeras lašveidīgie pirms krācēm krācēs vai aiz krācēm?

Atbild Normunds Grabovskis

izlasi Makšķerēšanas noteikumus :), izlasi Salacas noteikumus un atradīsi gan atbildi, gan daudz sev lietderīgas informācijas tas, ka tev ir jau 15 gadi ir labi :))), jāsāk saprast, ka ne visu un visur drīkst darīt kad un kā gribās :)

Atbildēts: 3.oktobris 2017, 15:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā augustszz

Sveiki, esmu nesen iesācis copēt, vai tu vai kāds tavs draugs pasnied treniņus ??

Atbild Normunds Grabovskis

ne es ne kāds mans paziņa copes privātstundas nepasniedz

Atbildēts: 3.oktobris 2017, 15:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā margers

Sveiks lielaka dalja brauc uz lielo emijogi.saki vai maza emijogi ar ir ko darit tagad rudeni kas tur kjeras?un vai jamekle tuvak ezeram vietas vai kaa?

Atbild Normunds Grabovskis

nu pats top brīdis tur ir pavasarī, pirms brekšu nārsta, pārējā laikā briesmīgs sīkzivju daudzums, tā ir visur un visos slāņos :), ilgi to izturēt nevar :))), esot ziemošanas vietas, kur brekšuki esot arī rudenī, bet es nezinu tās vietas un ... man tepat Latvijā arī ķerās :)

Atbildēts: 3.oktobris 2017, 15:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eldorado

Sveiks!

Es ķeru pilsētas robežās(Daugava pie Daugavpils, protams) lielākoties 20-35 5000. spoles apgriezienu distancē no krasta. Vienā tādā copes reizē šosestdien viens copmanis apstāstīja tādu lietu- tādā distancē neko jēdzīgu nevarot dabūt, izņemot raudeles, pličus un retu negadījuma breksi. Viņš ķerot tālā distancē pāri par 60 metriem, kur nežēlīga straume un labākā cope esot ne rītā-vakarā, bet gan laikā ap 14.00~15.00, tur/tā regulāri dabūjot brekšus 2~2.5kg svarā. Barošanā nekā īpaša- barība+zeme, uz āķa baltais+slieka. Ko tu domā par šādu teoriju? Ko rāda tava prakse par šādiem ekstrēmiem variantiem?

Manas domas- es pamēģināju aizmest tos 60metrus(nu nez, 120g barotavu tālāk mest nekomfortabli jūtās- metu ar volžanka atlant 4.2 180tests)- barotavu lidina pa grunti tā, ka uhh, +sanāk baigais rādiuss- jo barotavu aiznes kapitāli un ar manu auklu nosedzas vairāki blakus sektori- ja kāds atnāk copēt, tad man tāda copēšana jāpārtrauc. Turklāt, barotava vienalga beigās atdursies tais pašos 20~30metros no krasta, tikai tālu vienā malā- tātad cope notiek pirmajās 5-10 sekundēs, kamēr barotava vēl bizo prom pa grunti no tiem 60 metriem?...

Otra lieta- saprotu, ka liels breksis=spēcīgs breksis, bet vai lielie turēsies tādā ellīgā straumē un pardon, aizsegā gaidīs kamēr mana barotava viņiem skries garām, lai dzītos pēc āķa? Jeb tas ir uz tā rēķina, ka lielie ap to siltāko dienas laiku rudenī taisa "iznācienu" tādās vietās? Neesmu bijis Emajogi- bet cik skatījos raidījumus, tur arī lielā straume un lielie brekši?

Atvainojos, gari sanāca, bet paldies par pacietību un pīckotāju skološanu :)

Atbild Normunds Grabovskis

tā kā šogad es arī sāku pastiprināti interesēties par Daugavas brekšiem tajā rajonā, tad ar 100% pārliecību varu teikt, ka tava paziņas teiktajā ir gana daudz patiesības, protams, ka viss atkarīgs no vietām, jo Daugava jūsu pusē ir ļoti mainīga , sēkļi mijās ar dziļumiem, smilšaini "tuksneši" ātri vien pārtop par akmeņu laukiem un katrā vietā ir nedaudz citas zivju uzturēšanās vietas, kuras vēl mainās atkarībā no ūdens līmeņa, kurš šogad lēkā ne pa jokam :) viens ir skaidrs, ka 120 gramu barotava veiksmīgai brekšošanai jūsu pusē bieži vien ir stipri pa mazu :), pie zemāka līmeņa ir ok, bet tagad vēl stipri jāpaskatās kur mest arī 150-180 gramu barotavas :))) kāts tev ļauj izmantot arī 200 gramu barotavas, tāpēc, ja gribi breksi, tad ķer to tur, kur viņš uzturs :), nav jau tā, ka tur upes vidū , pie grunts, ir tāda mega straume, tur ir gan akmeņi, gan sērēs, gan bedrītes un tādās vietās zivis jūtas pavisam droši tici vai nē, bet ne breksi, ne Daugava nepielāgosies tev un tavām vēlmēm :))), ja gribēsi tikt pie laba loma, tad nāksies tomēr tev spēlēt pēc viņu noteikumiem, tas nozīmē, ka nāksies labāk iepazīt upi, vai nu pielāgot rīkus tā, lai tiec breksim klāt upes vidū vai nu meklēt vietas, kur brekšu stāvvietas ir tuvāk krastam, bet... tādas vietas var būt arī 10-20 km attālumā, jo ja vasarā zivis ganās pa visu upi, tad tuvāk ziemai tās vācās ziemošanas vietās, tātad dziļumu tuvumos un tādu vietu nav nemaz tik daudz

Atbildēts: 28.septembris 2017, 09:39 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā null

Gribēju pateikt paldies par ieteikumiem maha izvēlē. Augusta beigās nopirku par ļoti labām naudiņām astoņmetrīgo Tournament, pamakšķerēju - nu patīk jau ļoti :-)

Ir jautājums - kādas formas pludi būtu piemērotāki stiprākā straumē (piemēram, tagad pēc plūdiem, vai pavasarī)? Kā ir ar plakanajiem pludiņiem - vai tos var izmantot arī maham?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) tas tiešām ir ļoti tīkams un labs kāts:), arī pats ar baudu to lietoju ar plakanajiem pludiem maham ir tā, ka... ja ar 8m kātu copēsi 6-7m dziļumā, tad vēl var mēģināt ko prātīgu darīt, i pieturēt i pilnībā apstādināt, bet ja seklāks, tad tomēr labāk strādāt ar klasiskajiem bolonēzes pludiem, pats uz šo mahu lieku pludus līdz gramiem 14, vis biežāk 6-8-10 grami, pludi klasika - apaļīgu formu, īss korpuss, garš ķīlis un vidēji resna, koša antena. Bet ... nebaidies arī maham \bezriņķu makšķerei enkurot pludu, taisīt velkonīti, kad dziļums ir uzlikts lielāks kā patiesībā un straume lēnām velk to visu uz priekšu, tu samazini ēsmas skriešanas ātrumu 2-5 reizes un bieži vien ar to pietiek, lai varētu veiksmīgi copēt , tiesa... vajag daudz maz tīru grunti, lai tā copētu

Atbildēts: 28.septembris 2017, 09:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Neemo

Sveiks Normund!

Vecais labais temats barības :) Copē uz brekšiem lietoju Bruda (Lielais breksis) , Salmo feeder (melnā), Sensas ( lielā rauda , vai karpa). Pievienoju atraktoru Super bremix un salmo melasi brekšiem. Jautājums būtu kāds , vai sensas barībām vispār vajadzētu ko likt klāt no aromātiem , par cik barība kā tāda skaitās ļoti spēcīga ? Vai pietiek ar to, ka sensas sajauc ar biku vienkāršākām barībām 1/1 (bruda, salmo) un sensas attiecīgi skaitās kā atraktors. Kur ir tā robeža , lai barību neuztaisītu pārāk spēcīgu un beigās zivs vispār nepienāk , bet mūk pa gabalu un kuros gadalaikos vajadzētu strādāt ar atraktoriem un melasēm ? Par zemes pievienošanu vai nav tā, ka fīderim porcija ko ielādējam ūdenī ir pārāk maza , lai pārbarotu zivis ? Piedod sanāca vairāk jautājumu kā bija plānots :) Cerams , ka domu saprati !

Atbild Normunds Grabovskis

Sensas barībām nevajag likt klāt atraktorus, mūsu platuma grādos vispār nekad, melase netiek uzskatīta par atraktoru, jo tā arī vēl krāso un lipina\saldina barību to pašu es gribētu teikt par Bruda Lielais Breksis, ideāla brekšu barība, kurai visa kā pietiek Salmo barības vasarā var nedaudz pastiprināt ar kādu atraktoru, bet necenšoties jaukt dažādus atrtaktorus, ;labāk vairāk viena veida, nekā pa bišķim 2-3 veidu :))) veidojot sev copei barību jaukt kopā tevis minētās 3 barības nav pārāk prātīgi, Sensas ar Salmo - ok, Bruds ar Salmo - ok, Sensas ar Brudu -ok, bet kopā sanāks laba zupa atškaidīta ar ūdeni...., it kā ir un it kā nav :))) robežas pārāk spēcīgai barībai nav kā tādas, ir zivju reakcija, var gadīties, ka vienu reizi zivis nāks uz tādu smaržu fabriku, ka būs jābrīnās, bet tas būs 1 no 20 gadījumiem, toties nepārspīlējot ar aromātiem viss nostrādās 19 no 20 gadījumiem ar zemi ir tā, ka zeme neko nebojā un sliktāku nedara, pietam pamatīgi palētina copes procesu un samazina zivju pārsātināšanās iespēju, tāpēc es arī fīderī zemi izmantoju vienmēr, ja pludā vienmēr 1\3 līdz 1\6 (barība\zeme), tad fīderī 1\2 -1\3 pamatā un tikai pirms pašas ziemas reizēm 1\5-1\6 bet.... zeme tas ir tikai kā viens no barošanas veidiem :), ja nav ticības, tad neizmanto :)))

Atbildēts: 27.septembris 2017, 12:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kesja

kas paarlietu nokeru salaca24 septemri 1kg 970 grami lidaku bet si pilna ar ikriem riktigiem

Atbild Normunds Grabovskis

tā tas var būt, šogad daudzas zivis neiznārstoja, par līdakām nebiju dzirdējis, bet par zandartiem, brekšiem un citām zivīm ar lieliem ikriem ziņas ienāk regulāri, tas notiek, ja zivīm gatavojoties nārstam, jau ikriem sākot briest, pēkšņi uznāk ilgāks aukstums un ūdens atdziest, process apstājās, ja arī visa vasara ir tāda nekāda, tad var gadīties, ka kāda porcija zivju neiznārsto. ne velti ir ūdeņi, kur iztrūkst kaut kāda noteikta izmēra zivju, teiksim ir līdakas 500-600 grami un tad uzreiz 1-1,2 kg, ļoti iespējams, ka gadu vai pat divus ir bijis slikts nārsts vai ikri nav attīstījušies pienācīgi , tāpēc kāda "vecuma grupa" izkrīt, bet daba visu sakārtos, ja cilvēks nelīdīs ar savām korekcijām :)))

Atbildēts: 27.septembris 2017, 11:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers