Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā JermaX

Sveiks, esmu piefiksējis, ka gandrīz visām barībām pēc apmēram kādām 4h pazūd aromāts. Visas barības smaržo pēc rupmaizes (izņemot TRAPPER, kur daudz ķīmisko aromātu) . Kā saglabāt aromātu ilgāku laiku? Likt maisiņā un siet galu ciet? Vai ik pa laikam bērt/liet klāt attraktorus?

Atbild Normunds Grabovskis

nu nezinu gan, es strādāju pamatā ar Sensas, Salmo un Bruda barībām, Sensas smaržo arī pēc dienas un divām u.t.t., Salmo un Bruda barības vispār ir būvētas uz cepumu, nevis rīvmaizes, bāzes un cepumi paši pa sevi ilgāk tur aromātu, Salmo ir vājāks aromāts, bet Bruda barībām viss smaržo arī pēc dienas, sportā daudzi jauc barības no vakara un viss ir ļoti ok bet... tas noteikti netraucē turēt tev blakus slēgtu trauciņu ar sausu barību, kuru tu tuvojoties copes beigu daļai, vari pa saujiņai pievienot mitrinātajai barībai, tas noteikti dos pozitīvu efektu

Atbildēts: 10.jūnijs 2020, 15:20 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Neasakietis3

Sveiks, vai 6g pluds priekš mierīgajiem ūdeņiem bez straumes ir par daudz? Un kādu atšķirība pludiņa smagums var izraisīt copē?

Atbild Normunds Grabovskis

ja metra līdz divu dziļumā un pie krasta, tad var būt pa daudz, ja lielākos dziļumos un tālākam metienam, tad būs ok jo lielāks pluds jo lielāka tam pretestība un zivs ātrāk sajūt ko aizdomīgu, bet tur nevar teikt tā viennozīmīgi tikai par pludiņa celtspēju :)), vēl ir pludiņa forma, tas kā tu viņu esi izsvarojis\iegremdējis u.t.t., ar vienu pludu visos apstākļos copēt īsti pareizi nebūs, tāpat savus 3-5-10 dažādus vajag rezervei, bet sākt var arī ar vienu un 6 gr :)))

Atbildēts: 10.jūnijs 2020, 08:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā StormsLV

Sveiki! Salmo mājas lapā ir pie jaunumiem ir Salmo diamond feeder 90, bet veikalā nav. Vai jau izpirkts? Un vai būs diamond sērijas feederi?

Atbild Normunds Grabovskis

Salmo interneta veikalā ir tas, kas ir Salmo noliktavā un Skandu ielas veikalā, jo interneta tirdzniecība "barojas" no šīm vietām, īslaicīgi kāda prece citos veikalos var nebūt, bet preces noteikti tiks papildinātas. Ir ienākuši jauniem Diamond fīderi, jau esošie Sniper fīderi un "nenogalināmie" Extreme fīderi

Atbildēts: 9.jūnijs 2020, 15:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Niklavs03

Sveiks Normund! Jautājums par iebarojamām barībām priekš brekšiem. Zinu ,ka brekšiem patīk ķiploks. Vai ir kāda atšķirība no pirktā sīrupa ar ķiploka aromātu ,vai vienkārši caur standziņām izspiest svaigu ķiploku ,un vai vispār vajag to ķiploku ,un vai ir kāds labāks aromāt piemēram melase.

Atbild Normunds Grabovskis

es gan brekšiem ķiploku nekad nelieku, ķiploku izmantoju karpām un karūsām, tām gan patīk. barībai svaigu ķiploku likt klāt var, bet diezgan uzmanīgi, lai ir aromāts, bet netiek stiprums, drošāk ir izmantot sauso, kaltēto, granulēto ķiploku, to var nopirkt pārtikas veikalos pie garšvielām, bez sāls u.c. piedevām, sauss tas pat nesmaržo, bet kad iejauc barībā un tas dabū mitrumu, tad barība sāk smaržot ļoti stipri :))), ar tādu ķiploku nevar pārdozēt :) melase tiek izmantota vairāk garšas-salduma dēļ, +tā līmē barību +ietumšo barību + mazāk piesaista smalko zivi

Atbildēts: 8.jūnijs 2020, 11:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā docis.

Sveiks, skatos uz otru fīderi, pašlaik 2vi varianti - tournament 100 vai silver water 100, ar tournamentu jau copēju viss, protams, apmierina :) silver salīdzinot ar tournament, pakrarot, liekas tāds “łenganåks”, Tu droši copē ar abiem, ko ieteiktu, palikt pie pārbaudītåm vērtībām vai provēt silver?

Atbild Normunds Grabovskis

necopēju ar abiem, Tournaments 100 man ir, labs, bet ikdienā nelietoju, tikai mačos, ikdienai man viņš ir pa trauslu, nemīlu baidīties par inventāru, tāpēc lietoju citus kātus, pamatā tie ir SW 80 vai Distance 80-420, vai tad mīkstāki SW, tā arī ir, ka SW ir nedaudz mīkstāki par Tournamentiem, Tournaments ir ātras akcijas, labs kāts, bet... ne manām emocijām :))), man patīk kāti, kas lokās :)

Atbildēts: 8.jūnijs 2020, 10:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Svitrins

Sveiks, vai Salmo veikalos ir no auduma veidota, paliela izmēra aukstumsoma tārpiem.? Tā kā braucu fīderēt daudz tad soma tiek izmantota regulāri (tārpu daudzums lai varētu LČ. piedalīties, lai viss salien) , vajadzētu ērtu transportēšanai, varbūt Feeder Concept kautkas plānojas.

Paldies par atbildi.

Atbild Normunds Grabovskis

Salmo ir tāda, paliela, soma, cena ap 24 eiro, bet tas arī viss, Latvijā pieprasījums pēc aukstumsomām nav liels, sevišķi jau priekš tārpu somām :)), atzīšos, ka es arī pats nelietoju termosomas :), bet vispār, lieta laba, ja nav slinkums ar viņu ņemties :)))

Atbildēts: 8.jūnijs 2020, 10:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā MartinsFR

Sveiks Normund!

Eamu tīrs spiningotājs, tāpēc jautājums par pludu un piebarošanu.

Tavā raidījumā, kur gatavojies sacensībām, demonstrēji kā iejauc Sensas barību.

Man brīvdienās plānots aizbraukt uz privātu dīķi, kur iekšā ir pilnīgi viss, arī karpas utt. Līdzi būs arī meita 4.g.v., gribas parādīt kā ar pludu kaut ko noķert un arī pirmo reizi mēģināšu kaut ko iebarot.

Mans plāns -

1) Barība Carp Fine Mouture.(ja pareizi sapratu, tad Tu raidījumā ieteici šo)

2) Barību neatjauc ar zemi, vai labāk tomēr atjaukt?

3) Ierodoties pa dienu kempingā uzreiz iebaroju vietu un vakarā eju mēģināt uz sliekas kaut ko noķert.

4) Bez sliekas varbūt kaut ko vēl mēģināt uz āķa uzlikt? Varbūt vari ko ieteikt?

Liels paldies par atbildēm jau iepriekš.

AC,

Mārtiņš.

Atbild Normunds Grabovskis

1. vari nepirkt dārgo Sensas, tāpat nesapratīsi starpību, droši ņem Salmo karpu vai Bruda karpu un būs ok, ja Sensas, tad nevis smalko karpu, bet kan parasto, artikuls 00681 :) 2.zemi dīķī nevajag, jo tu jau arī necopēsi visu dienu :), labi ja stundu izturēsiet, es pēc sava 4gadīgā jaunekļa zinu :) 3. tu vari iemest noskatītajā vietā 1-2 bumbiņas, lai piesienās zivtiņas vietai, atnāksi copēt iemet vēl pāris bumbiņas, raudiņas u.t.t. būs klāt uzreiz 4. slieka tur varētu būt vis sliktākā ēsma :))), tur prasās pēc baltajiem tārpiem, ja vien viņi tev nav ļoti pretīgi :), baltie, sliekas un parastā Bonduelle kukurūza no pārtikas veikala, tās būs tavas ēsmas ar kurām vajadzētu pietikt atrakcijām :)

Atbildēts: 5.jūnijs 2020, 09:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kkzev7

Sveiks! Kur nopirkt barotavu tīrī iebarošanai? Tā, lai var kilogramu iemest ar 5 barotavām?

Atbild Normunds Grabovskis

tu vairāk par kātu padomā un neslinko !!! pirmkārt lielās iebarojamās barotavas arī sportā izmantojas … 2-5 reizes visā sezonā, jo ikdienas copē bieži nemaz nevajag tos lielos barojumus :))), tik cik uz karpām sēžot vai kādā ezerā uz breksi, bet arī tur nav jau mēŗka pabarot zivi, bet gan tikai savākt, bet nu labi, reizēm vajag pabarot, lai saprastu, ka var arī tik daudz nebarot :))), Salmo tādu nav, domāju, ka tādas barotavas Rīgā ja ir tad ir tikai pie Krišjāņa, viņš specializējas fīdera virzienā vairāk, tas ir OK cope t\cMinska

Atbildēts: 5.jūnijs 2020, 09:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā RalfsR

Labdien! Neses iegādājos FC PILOT 7 5000 un FC Distance Black 150 auklu. Es gribētu uzināt kā pareizi apkopt spoli un auklu lai tā kalpotu pēc iespējas labāk un ilgāk.

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

ja mēŗķis ir šāds, tad spoli vajag ievest Salmo servisā sasmērēt, jo šīs spoles rūpnīca uzskata, ka smērvielu vai nu ekonomēja vai kā, bet spoles ir salīdzinoši maz smērētas, Salmo meistars zin un ja spole ir tikko pirkta, tad spoles sasmērēšana tev būs pa brīvu, aukla... nu neturi viņu pie radiatoriem un atklātā saulē laikā, kad necopē, tad viņa gadus 3 nokalpos godam

Atbildēts: 5.jūnijs 2020, 09:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Freud

Sveiks, Normund!

Ar kādu pītās auklas diametru ieteiktu sākt feeder iesācējam? Cik dzīslu? Vai pareizi saprotu, ka obligāti jāliek šoklīderis? Vai ir vēl kādas nianses, kas jāņem vērā?

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

0,14mm 4dzīslu aukla būs ļoti ok, šādai auklai šoklīderi nevajadzēs, aukla gana resna, lai izturētu metienu, man pašam uz puses no visiem fīderiem stāv 0,14mm pītā, sākot copēt ar pīto atceries, ka piecirst nedrīkst, aukla nestaipās, tātad jebkura kustība ar kāta spici uzreiz nodosies zivij, tāpēc ar pīto, ja neizmanto fīdergumiju, vajag ļoti maigi strādāt, citādāk zivis "dils" nost

Atbildēts: 4.jūnijs 2020, 10:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager