Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā sasmaka48

sveiks kadu kostimu ieteiktu mtrumizturigu dregnaja rudens copei Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

uz nākošo sezonu Norfinam būs pāris jauni kostīmi, ir labi kostīmi arī esošajā kolekcijā, BET viss ir atkarīgs no tā cik naudiņas vēlies atdot par kostīmu :))), cenas no +-120 līdz 300+ eiro

Atbildēts: 8.februāris 2018, 08:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Vaidavietis

Vaidavā neesmu bijis šaurajā daļā uz Anša pusi. Tur kaut kas notiek?

Atbild Normunds Grabovskis

tieši tāpat kā Vaidavas galā :), ir savas asaru kantes, kur reizēm iznāk ļoooti skaisti asari, pie niedrēm ir smalkais asarītis un raudiņa, šur tur ir kāda brekšuku stāvvieta, līdaku makšķeres parasti visi liek metrus 5-20 no krasta, līdakas ir :)))

Atbildēts: 8.februāris 2018, 08:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marcus32011

Sveiks Normund, vēlējos jautāt par marta mēnesi un tavu pieredzi, jo šajā laika sen nav būts Latvijā, bet šogad laikam sanāks un ir vēlme aizbraukt pamakšķerēt uz Pertnieku dīķiem, kas vispār tajā gala notiek marta mēnesi? Vai var gadīties ka vēl ir ledus, vai arī ir tāds ledus ka ne uzkāpt ne vizuli iemest. Jo nekad nesmu bijis tālāk par Kurzemi makšķerēt Latvijā. Tādēļ vēlējos zināt kāda ir Tava pieredze ar marta mēnesi uz Rēzeknes pusi. Arī saprotu to ka nesi pareģis ar laika apstākļiem :)

Atbild Normunds Grabovskis

Pērtniekos viss notiksies arī martā :), apskaties Facebookā manu atskaiti par copi tur pagājušajā nedēļā :), 5 zivis virs 5 kg, lielākā forele 6 kg :) tur pat šo svētdien varēja pabakstīties ar spiningu, ja ļoooti gribējās :), kur upīte ietek un iztek ir strēmeles vaļā, ja paliks siltāks, tad tur būs vairāk vaļēja ūdens :), pagaidām ledus ir ap 25+ cm un šonakt tur ir ap -17 :) protams, ka ar zināmiem izdevumiem par zivi jārēķinās, bet.... veči brauc un priecājas par lielām un ļoooti garšīgām zivīm :)

Atbildēts: 8.februāris 2018, 08:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Vaidavietis

Ko darīt ja ezerā nav nekādas relijeha izmaiņas? Ezers ir dziļš vidēji 6-7 metri. Ezerā dzīvojot zandarti līdakas un asari. Asarus gar krastu atrast problēmas nav, problēmas sākas kad jāmeklē līdakas un zandarti. Visas manas līdakas ir pieķērušās metot uz dullo. Pēc kā skatīties un meklēt kur zivis varētu atrasties? Pēc eholots ir redzams ka lielas zivis seko brekšu bāriem . Kādus mānekļus būtu perspektīvi izmantot šādā situācijā?

Atbild Normunds Grabovskis

nu nav jau tā, ka ezerā 6-7 metri sākās no paša krasta :), ir kantes, ir līči, tur pat arī daļa līdaku uzturās, jo tur ir vairāk ko ēst, par lielajām līdakām (6-8-10-15kg) gan nepateikšu, tas ir dikti individuāli katram ezeram ja tavs niks ir saistīts ar Vaidavas ezeru, tad tur nu gan ir i kantes i sēkļi i viss pārējais :))

Atbildēts: 6.februāris 2018, 13:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mar4ello25

Sveiks! Kādu laiku atpakaļ minēji ka šogad salmo famīlijai pievienosies jauni feeder kātiņi, Concept, ja nemaldos. Vai ir kāds i-katalogs kur var apskatīt modeļu klāstu? Meklēju mātē googlē, bet nekā:/. Paldies un Ne Asakas!!

Atbild Normunds Grabovskis

nav gluži tā kā tu raksti :), veidojas jauns brends, kurš specializēsies tikai fīdermakšķerēšanā, pamazām, gados 2-3, tur savāksies viss vajadzīgais, sākot ar stopariem un beidzot krēsliem, šis brends sauksies Feeder Concept, šogad zem šī nosaukuma jau aiziet bijušie Team Salmo Tournament kātiņi un tur būs vesela virkne jaunu kātu, kurus visu pagājušo sezonu testēju gan es, gan vairāki citi eksperti vairākās valstīs, būs īpašie tālmešanas kāti 4,2 un 4,5 m garumā, upes kāti, ezeru sērijas u.t.t. pagaidām netā neko par to visu neatradīsi, pirmā brenda prezentācija būs lielajā pavasara izstādē Maskavā, nākošo parādīsim izstādē Rīgā un tad jau viss būs arī veikalos :), cenu līmenis vidējs, tas ir ap 80-120-150 atkarībā no kātu sērijas, garuma u.t.t.

Atbildēts: 6.februāris 2018, 13:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā herkuless77

Hey! Kādu budžeta spoli ieteiktu priekš SALMO FRAFT jigging L KR2200-220?

Atbild Normunds Grabovskis

kas nu kuram ir budžeta spole, tāpēc labāk precizē kādās naudās gribi\vari iekļauties

Atbildēts: 5.februāris 2018, 09:47 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā dair

Sveiks, Normund! 02.02. redzēju Tevi ar kolēģi Alūksnes ezerā. Kā gāja? Skatījos, ka bijāt iegājuši tādā vientulītī vairāk uz ezera vidu. Iepriekš nebiju tur redzējis sēžam nevienu.

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) tad tu mani redzēji jau dienas beigās :))), tieši tur arī atradu asarus :), kaprīzus, bet atradu :))), atskaiti vari lasīt manā Facebook lapā, es tur lieku atskaites par visām savām copēm, tas ir ap 150-200 gadā :)

Atbildēts: 5.februāris 2018, 09:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rzelts

Sveiks!

Esmu sataisījies pirmdien uz Engures ezeru ar domu par Asari...

1. Labāk ar bļitkām vai mormenēm?

2. Šodien biju uzkāpis uz ezeru, pa virsu apsalusi pļura un cauri vairs nespīd... Kā labāk izvēlēties perspektīvas vietas asarim? Meklēt kaut kur pie zālēm vai uz dullo borēt visu ezeru?

3. Bļitkas izmērs iespaido arī zivs izmēru?

4. Cik lielas pauzes ieturi strādājot ar bļitku, nu domāju intervālu starp uzrāvieniem :)

5. Un varbūt ir kādas tiešas nianses par Engures ezeru, ko vajadzētu zināt lai tiktu pie ašukiem?

Doma nav iet uz milžiem, bet kaut vai paķert tādus ap gramiem 100 un lai pa dienu varētu dažas pannas salasīt un būtu labas atmiņas :)) bez zivīm mājās braukt vairs nevaru :( sievai sāks rasties jautājumi :D

Atbild Normunds Grabovskis

diemžēl tikai pirmdien atbildu :), bet var būt tomēr noder :) 1. uz mormišku būs vairāk copes viennozīmīgi, BET... ārā ir auksts un pūš, ar bļitku strādāt būs daudz ērtāk, pietam Engures ezers ir ezers, kur bļitku ēd diezgan labi :) 2. ja ezeru nezini, tad vienkārši urb, iešana tagad laba :), necenties sākumā urbt tuvu vienu otram āļiņģus, metrus 15-20 noteikti, lai vari vispirms uztaustīt rajonu, kur asari ir un tad jau varēsi to rajonu apstrādāt rūpīgāk, bet... labāk uzreiz ir iet uz kādu tālāko galu un tad urbjot nākt atpakaļ, :))) tā pasargāsi sevi no liekas staigāšanas 3. ne vienmēr, vairāk skaties uz dažādām bļitkām, i ar piekārto āķi i ar ielodēto, plānas, vieglas, planējošas, tās var biki lielākas (4-6cm), biezākas, ātrākas (Salmo 1-Salmo2) tās tādas 3-5cm 4. brīžiem vispār nevajag raustīt, tik biki pakustināt bļitku, lai trīsžuburītis ar pilienu tikai nodreb, bet klasika ir 3-5-7 sekundes starp rāvieniem, tikai ateries, ka tu neesi robots, tev ir emocijas, tāpēc arī spēlē tā, kā tu iedomājis kostoties mazu zivtiņu, nekaunies parunāties, kaut vai skaļi :))), ar asarīti:), tas palīdz:)

Atbildēts: 5.februāris 2018, 09:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Voicha36

Sveiks Normund.

Vakar veikalā redzēju interesantu leišu ražotu gatavo barību ziemai gan asarim,gan raudai sapresētu mazās dozās,kas tirgojas gabalā.Pārdevēja sastāstija pilas ausis,ka tā esot super barība.Esi kko tādu mēģinājis?Un kāds efekts no tā visa

Atbild Normunds Grabovskis

ja runa iet par bumbiņās vai lielās tabletēs sapresēto barību ziemai, tad pati doma ir ļoti ok, es savulaik tā ieteicu darīt savam čomam Krievijā, kurš ražo FishBait barības un šādas bumbiņas viņam ziemā kļuva var preci Nr 1 :), jo cilvēkam nav jāķēpājas ar barību maisīšanu u.t.t. un tāpēc copmaņiem dikti patīk :))) visādi citādi .... brīnumu nav :), barība strādā kā jebkura cita barība :), kuru nogādā uz grunts (ja bumba grimst :) ), tur jābūt daudz smiltij klāt, lai barība nogrimtu taisni zem āļiņģa :), bet tik un tā lielākos dziļumos labāk izmantot barotavu

Atbildēts: 5.februāris 2018, 09:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā KMagone

Labdien Normund !

Vēlos iegādāties ziemas kostīmu, noskatīju šos divus modeļus NORFIN EXPLORER CAMO vai NORFIN Extreme 3 , izpētīju visus parametrus saistība ar mitrumizturību un elpotspēju, tad + zīmi lieku vairāk uz EXPLORER !!!

Jautājums sekojoš, kurš no šiem abiem kostīmiem dod lielāku komfortu, lielā salā, vējā?

Esmu viens no tiem cilvēkiem kurš labāk panes karstumu nekā aukstumu, bet ziemas cope aij kā patīk :)

Atbild Normunds Grabovskis

ne viens, ne otrs kostīms vairs nav Norfin sortimentā, tā, ka var būt problēmas ar izmēru atrašanu :) Tavā gadījumā, pat vairāk kā uz kostīmu, vajadzētu skatīties uz apakšējiem slāņiem, ja esi ļoti nosalīgs, tad plānā veļa +biezā'veļa + flīša jaka, tad varēsi arī kostīma virsjaku ciet netaisīt :) ja par šiem abiem kostīmiem, tad plus mīnus rādītāji būs vienādi, Extreme pluss ir izpogājamā un atsevišķi nēsājamā iekšjaka, ļoti ērta un tad pati virsjaka kalpo tikai kā vēja un mitruma aizsargs Par Extreme 4 varu nokomēntēt mitrumizturību kā perfektu, vēl pagājušajā piektdienā visu dienu lija lietus, jaka izturēja perfekti, par 3. Extreme neatceros vairs, bet vispār biju vairāk kā ļoti apmierināts arī ar 3. Explorer būs tādiem slaidākiem copmaņiem :), ja ir puncis, tad ērtāk tev viennozimīgi būs Extreme Bet ir jāmēra abi un tad jāskatās, noteikti jāmēra !!! cenas Salmo veikalos varam pieregulēt biki, bet noteikti jāmēra1

Atbildēts: 31.janvāris 2018, 16:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers