Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Peterisst

Labdien.

Normund varētu ieteikt Mačkātu ķeru ar slaideriem līdz 16 ļooti. Pats skatījos uz Sensas Ostellato Medium 420 un uz Heavy 420 pēc testiem super bet akcija intesanti kāda? Bija vēl pāris bet cena izskatījās pabriesmīga un cik nopratu augstāka grafīta līdz ar to trauslāki un tas biedē. Vēl Skatījos angļus.bet nevienā neatradu testu (( tikai ieteicamo aukla diametru.

Un otrs kādas firmas slaiderus tu ieteiktu visu laiku ķeru ar Cralusso (draugi no Lietuvas sūtīja((((,jo Latvijā viņu nav un kā slaideru laikam vispār nav.) Bet viņi ir trausli kaut pārvadāju tubusā tapāt uzsitot nedaudz un ''čau''.

Atbild Normunds Grabovskis

Sensas Ostelato maču šai sezonai pats sev uzsūtīju, esot ciepmos pie Sensasa izvicināju un dikti iepatikās :))), slaiderim jau asu, ātru kātu nevajag, Ostelato ir ļoti ok, tiesa es uz Light skatījos :) Pats ķeru ar SENSAS un Rive slaideriem, Kraluso vagleri, regulējamie, man dikti patika, bet... tā plastmasas truba ļoti ātri izbeidzas :), tāpēc tomēr izvēlos pludus ar cietāku antenu, LV slaiderus veikalos netirgo, jo ... tie ir dārgi un interese par tiem ir dikti maza, Agris Milo veikalā kaut ko bikiņ tur, bet mēs Sensas tikai uz spec pasūtījumiem tirgojam, bet tad ir pa 10 jāņem, kas ir jau gana neērti ikdienas copei, par Sensas slaideru izturību neko sliktu teikt nevaru, ir tās pašas slimības, kas visu ražotāju pludiem, bet tās ir novēršamas un viss notiekās :)))

Atbildēts: 15.februāris 2017, 09:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā docis.

Sveiks, ir beidzot doma iegādāties jaumu ziemas kombinezonu, skatos uz discovery un extrem 4, bet cenu starpība abiem ap 100 eur, varbūt jēga pagaidīt un trāpīt uz kādu labu atlaidi, vai ir kaut kas plānots uz pavasara pusi?

Atbild Normunds Grabovskis

EXTREME 4 ir universālāks, tam ir izpogājama iekšjaka un tas padara kostīmu nēsājamu jau no rudens līdz pat vēlam pavasarim, Discovery jaka ir bieza un bieži vien pa siltu Pagaidām nevaru solīt, ka'uz šiem kostīmiem būs un cik lielas atlaides, Extreme 4 ir LV ziemas izlasei šogad, zinu, ka daži izmēri iet uz galu jau ja ir konkrēta doma, tad dod ziņu uz normunds@salmo.lv, var būt ko varu līdzēt :)

Atbildēts: 15.februāris 2017, 09:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā yocker

Labdien. Biju sestdien Burtnieku ezerā uz copi. Lieta tāda atradu brekšus viss jau jauki un skaisti pat pie nosacījuma,ka bija liela sarma,bet vienā brīdī sāka aktīvi ņemt raudas un breksis pieklusa. Vai tas varētu būt saistīts ar raudu aktgīvo copi? Un otrā lieta vai breksis ir ļoti jūtīgs uz ledus krakšķiem?

Atbild Normunds Grabovskis

breksis ir gana jūtīgs uz daudziem faktoriem, Burtnieks ir sekls ezers un kad ezers sāk "runāties", tad aktīvā cope parasti pieklust daudzām zivīm bet rauda.... rauda ir Burtnieka lāsts, tā ir visur un tikko tu nedaudz pabaro, tā raudas ir klāt lielā mākonī un visa cita zivs tiek nostumta malā, ja vēl tai raudai izmērs būtu kaut kāds :), bet tas izm]ers jau arī ir 30-70 grami pamatā :)

Atbildēts: 15.februāris 2017, 09:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Vincis

Sveiks, lai dzīvo! Liels paldies tev par tavu ieguldījumu makšķerēšanā un copes raidījumiem. Vienā no raidījumiem krievu valodā tu iedevi ideju izmantot vasaras monofīlās auklas, ja nepieciešams nomainīt auklu uz daudzām makšķerēm vienlaicīgi. Kas ir loģiski, jo tās ir 150m spolēs, attiecībā pret ziemas 30 vai 50m, a bet materiāls tas pats. Taisījos mainīt 6 makšķerēm auklas 0,12mm (sarkanās Salmo), nodomāju, ai nopirkšu vienu vasaras un visu nomainīšu. Sāls slēpjas tajā, ka Salmo pieejamās vasaras auklas sākas tik no 0,15mm :D, tas ir tāds triks, lai tomēr pirktu ziemas, vai zem 0,15 izmēri nav ejoši vasarā un tos neiepērk? Galā nopirku 2x50m Team Salmo ziemas auklas, tik 0,14mm, kas pēc kg atbilda sarkanai 0,12mm. Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

trika tur nav nekāda, vienkārši lielajos tinumos tievos auklu diametrus nepērk, tā jau arī ir, ka tos lielākos daudzumos pamatā izmanto tikai sportisti, abet pie mums pluda\fīdera sportistu ir labi ja cilvēku 70 kopā....., tāpēc arī nav lielo tinumu veikalos

Atbildēts: 15.februāris 2017, 09:10 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Alvixx

Laba diena !

man radās viens jautājums..

Vai drīkstētu Makšķerēšanas gada karti ielaminēt?

Atbild Normunds Grabovskis

Protams, es pats tā esmu izdarījis :)), tā ir ērtāk, nemirkst un neburzās :)

Atbildēts: 15.februāris 2017, 09:06 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā jeshka39

Labdien,Normund!

Braukāju uz Uzvaru,kas ir pie Lielupes ietekas jūrā jau daudzus gadus stintītēs.Vienmēr bij standartgružu jūra(pudeles,maisiņi u.tt.)

, bet šogad tur ir uzlikti atkritumu konteineri :) Un ar šīs brīnumnūjiņas palīdzību atkritumu vairs nav.Tas ir skaists 2017 gada brīnums!Varbūt tas ir mazs piemērs,kas ir jādara ,lai nebūtu šmuce.

Atbild Normunds Grabovskis

pilnīgi piekrītu :), ir vairākas vietas, kur prasīties prasās uzlikt atkritumu konteinerus un ... 6-7 no 10 "rukšiem" tomēr iemetīs atkritumus konteinerā, diemžēl viss ir saistīts ar naudu un ne visas pašvaldības dzīvo kā saimnieki, daudzviet tikai tukšu maļ ....

Atbildēts: 13.februāris 2017, 11:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā juris10

Sveiki, Normund! Paldies par Taviem jaukajiem raidījumiem!!! Skatoties pēdējo raidījumu, kurā bļitkoji asarus dīķi, darīji to ar trout kātiņu. Gribas pavaicāt: Kāpēc devi priekšroku tieši šim kātiņam, bet nevis perch versijai? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

sākumā Trout kātiņu paņēmu tādēļ, ka tas ir biki garāks par Perch,man prasās biki garāku, un tāpēc, ka bija plānots braukt diezgan smalkos asarīšos un es tik emocionāli piecērtu, ka bieži vien asarim pārrauju lūpu :), Trout likā biki mīkstāks, bet tik pat "skanīgs" kā Perch, uz mazo asari bija ļooooti ok :)))), lai gan'arī ar Perch kātiņu copēju, uz tā man stāvēja balansierītis mans ideālais bļitkas kātiņš būtu Trout garuma un tievuma, Perch "skanīguma" kātiņš :)))), vienīgais Trout mīnuss ir transporta garums :))), jānes rokā vai atsevišķi ragavās jāliek, bet Perch man gareniski ielien kastē :)

Atbildēts: 13.februāris 2017, 11:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dainis93

Labdien.

Man ir jautājums par štekeriem. Vienā no raidījumiem kuru noskatījos youtube ,ja nemaldos kanālu sauca ПРО РЫБАЛКУ.

Pats domāju jau kādu laiku par štekera iegādi ,bet ir problēma ko izvēlēties. Pats ķeru ar pludiņu jau no 4 gadu vecuma un esmu saslimis ar šo nodarbi. Galva grozās mazs sapnis piedalīties sacensībās. Pats skatījos sporta katalogos izvēle liela.

Pats ķeru upēs (Daugavas pietekās) , pašā Daugavā u.c mazās upītēs. Gadās arī dīķos ,bet pārsvarā karūsas)), neesmu karpu fans.

Gribētos iekļauties 3000 robežā jo tik jau ir iekrāts. Pats Sensas Katalogā atradu pāris modeļus:

1. Canne UK Power Match Nanoflex 954

2. Cannes Power Match Nanoflex 974

3. Cannes Power Match Nanoflex 964 River (ja mani nepieviļ angļu val. domāts štekeris copei upēs ar stipru masīvu straumi un "Plakanajiem pludiem".

Atbild Normunds Grabovskis

:))) nu tēmē tu uz labā gala štekeriem :))), man pašam ir 974., labs, bet gana trausls, lai ar to sāktu štekerēšanas gaitas :))), pirmie topkiti tev salūzīs ļoti ātri un liksies, ka pilnīgi jocīgās situācijās :))), tāpēc mans ieteikums sākt tomēr ar upes vai pat karpu štekeri, jā smagāks, bet... dažus simtus eiro ietaupīsi jau sākotnēji pērkot kātu un būs lielāka jaudas rezerve teikšu godīgi, ka ... es ikdienas copei štekeri noteikti nepirktu :), jā, rezultatīvākā makšķere viennozīmīgi, bet... ikdienas copē ļoti ierobežots vietu skaits, kur ar to vari pacopēt un lai komfortabli copētu ļoti daudz mantu vajag, ērtu krēslu vai platformu, ruļļus, arī pašam štekerim transporta garums ir ap 1,9 m, ne katrā mašīnā un jumta kastē tāds lien iekšā ja ir doma par mačiem un doma ir nopietna, tad .... labāk tomēr sāc ar mačiem, nevis štekeri :))), mačos sākumā gana veiksmīgi var startēt arī ar bezriņķu makšķerēm un mačkātiem, paosti to maču gaisu un ja tevi "paņems" tas viss, tad domāsim kā lētāk tikt pie štekera katrā gadījumā, ja izdomā piedalīties mačos, tad dod ziņu, palīdzēšu visā, kur vajadzēs, abet vajadzēs daudz kur :))))

Atbildēts: 13.februāris 2017, 11:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alfreds112

Gribeju pajautat ko var vispar nokert uz tam saucamajam sparem.Jo paslaik nesu uz tam neko nokeris.

Atbild Normunds Grabovskis

noķert uz "spārēm" var dažādas zivis, asari, vimbu, breksi, zandartu, "spāre" ir atvasinājums jau daudzus gadus pazīstamajam "leišu velnam"", "čortam", "Baldai" , māneklis, ieturot 2-5-10 sekunžu pauzes, jādauza pa grunti, āķi lēkā un zivij rodas iespaids, ka tur kaut kas rokās un slēpjās, pats gan arī ar spāri neesmu ķēris, bet esmu to redzējis darbībā un vismaz vimbas reizēm spāre ķer labi

Atbildēts: 9.februāris 2017, 11:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā odze1

Sveiki!

Kur var redzēt copes noteikumus 2017.gadam?

Atbild Normunds Grabovskis

veikalos, vismaz visos Salmo veikalos, ir BEZMAKASAS noteikumu grāmatiņas un internetā viņi ir atrodami no pieņemšanas brīža :)

Atbildēts: 9.februāris 2017, 11:51 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers