Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā rzelts

Sveiks!

Saki lūdzu, kā tagat pavasarī at barību breksim Lielupē?

Ko tu uzjauktu?

Vajadzēs tādu sātīgu un aromātisku + atraktoru, vai tieši pretēji?

Atbild Normunds Grabovskis

ūdens auksts, zivis kūtras, vēderi pilni ar ikriem .... kādu tur sātīgumu :)), es gan visa gada griezumā jaucu vienas un tās pašas barības plus mīnus vienādās proporcijās ar zemi un NEKĀDUS atraktorus nelietoju, bet... tas esmu es :) mana klasika uz copes dienu ir 1 kg Sensas Karpa, 1kg Sensas Bremes (Brem and Skimer, Gros Gardons, Super Bremes Black)un 6-9 kg zemes, + biki tas uz ko ķeru, aukstā laikā motilis\baltais\griezta slieka, vasarā baltie vai griezta slieka, kas nu ir pie rokas :), bet mana brekšu ticība saka, ka gaļai ir jābūt barībā :), tas ir lai ķertu un daudz ķertu, nevis noķertu pa kādam :)))

Atbildēts: 23.marts 2017, 09:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā nesaulens

Sveiks!

Vēlējos tev uzjautāt, kādu spoli pats izmanto priekš spininga?

Atbild Normunds Grabovskis

man uz spiningiem stāv Salmo Vantage dažādi izmēri, Salmo Confidence lielākie izmēri, viss strādā ļoti labi

Atbildēts: 23.marts 2017, 09:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jimijanis

Sveiks Normund!

Man ir jautājums, vai es drīkstu līdaku un zandartu nārsta periodā džigot un dropot upēs no krasta? Tas ir, ķert tikai asarus, piemēram. Pārlasot noteikumus konkrētus punktus neatradu, bet neesmu arī drošs, ka to varētu :)

Atbild Normunds Grabovskis

pavasaros ir liegumi uz konkrētām zivīm, bet nav lieguma uz copes veidu, tā, ka asarus var ķert, ko daudzi arī dara

Atbildēts: 23.marts 2017, 09:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Peterisst

Sveiki

Mani nomoka jautājums par zemes izmantošanu barībā. Nesen biju copē un nolēmu uztaisīt eksperimentu sajaucu 1kg Gros gardons + 3000 Super Bremes. Domas bija par raudu vecupes posma kur nav straumes, varēja strādāt ar 3g pludiem. Klāt visam pievienoju 2 pakas Terre de riviere un 1/3 pakas Terre De somme ar domu kā izveidosies neliels un smaržīgs mutulis. Kolēģis ķēra ar tādu pašu sastāvu tikai bez Terre De somme. Pēc 6 stundu copes man zivtiņu bija biku vairāk kaut arī sēdēju pa straumi augstāk. Kad mēģināju ieskaidrot ka iespējams rauducim kuru izmērs bija 200 - 400g patika garšīgais mutulis kolēģis pateica kā tā ne var būt, jo sajaucot smagāku grunts masu ar vieglāku un smalkāku ne kas tur nevar veidot mutuli. Un tagad jautājums ir vai ir jēga jaukt vairākus grunts paveidus kopā vai arī tas ir bezjēdzīgi?

Atbild Normunds Grabovskis

Eksperimentēt šajā ziņā var un vajag, es variēju ar barības konsistenci, mitrinu un pārmitrinu, tādējādi dabūjot duļķi, raudai duļķis patīk,bieži vien metot cietas bumbas duļķa nav un raudu aktivitāte tāda nekāda, tikko pamaini barību, sāc mest bumbu vietā pļeku :))), tā raudas atsaucās ļoti labi :), bet... tikai "pļekot" arī nevar man pašam somme nepatīk, tāpēc to nelietoju, lai gan vispār pasaulē somme ir daudz populārāka par rivjeru

Atbildēts: 23.marts 2017, 09:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kirsa

Sveiks Normund! brīvdienās plānojam ar čomiem aizbraukt pasēdēt uz brekšiem uz Varkaļu kanālu, ko tu varētu pateikt par šo vietu? Kā arīī padālīeties, ko mums labāk izmantot, lai iegūtu ķeselē brekšus? Spriežot pēc apmeklētājiem, varētu noprast, ka neslikta vieta, bet tomēt vēlētos būt drošs, jo neizdodas veltīt tik daudz laika copei, tāpēc vēlētos atrast potenciālu vietiņu.

Kā arī vēl gribētu precizēt! man ir salmo daimond feeder 360, 120g, cik ir viņā barotavas maximālais svars, ar kuru ir komfortabli makšķerēt, jo pārsvarā makšķerēju daugavā un citreiz ar 80 gr ir par maz, bet ar lielāku nav ne iemetiena, kā arī spole netur tik lielu slodzi. Cik ir maximālais, medium klases federim darba svars ?Jeb man jāmet aci heavy fēderim ?

Atbild Normunds Grabovskis

neesmu pētījis kas Varkaļu kanālā ir ar licensēto copi šajā lieguma laikā, to iesaku noskaidrot, jo vispār tur ir kanālu liegums līdz 30.aprīlim Labāk braucat uz Lielupi :) 120 gramu Diamonds bez problēmām met savus 120 gramus ūz metriem 45-50, ir tā, ka fīderu kāti vispār "vis metošākie" :) ir aptuveni pie 70-85% noslogojuma no maksimālās pieļaujamās slodzes, tātad ar 80-100 gramiem vari "svilpt" iekšā uz nebēdu , ja vajag taisīt tālus metienus ar lielākiem svariem un tagad daudzviet vajag, tad labāk ņemt jaudīgāku kātu Varkalis ir .... interesanta, bet sezonāla copes vieta, reizēm tur ir super lomi, bet .... tad tur arī vietu atrast ir grūti :)), pietam... tas ko redz no tilta nav tas Varkalis par ko visi runā :),"īstās" vietas ir biki aiz līkuma

Atbildēts: 21.marts 2017, 15:35 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Labs

Labdien.Apsveicu protams ar saniegumiem PČ.Viela pārdomām,motiļa daudzums.Negribu analizēt konkrētu gadijumu,šoreiz lai paliek.Gribās ļoti zināt jūsu viedokli,tikiai godīgi.Paldies jau iepriekš par atbildi.

Atbild Normunds Grabovskis

motiļu daudzums kā tāds kaut ko izšķir pamatā brekšu copē, citu zivju copē motilim ir jābūt pie barības vai ar motili ir jābaro, bet reti, kad tas, ka tu iegāzīsi vairāk motili dos labāku rezultātu, parasti tieši otrādi PČ cenšās ņemt pilnu tārpu normu tad, ja ir plāns cīnīties par kaut ko, tad ir jāpieļauj iespēja, ka nāksies kādu "izslēgt" pieurbjotuies maksimāli tuvu un iemetot no augšas lielāku daudzumu tārpu, bet vispār to praktiszē reti kurš un maz, pamatā ķer zivi un nečakarē sev un citiem prātu :) ikdienas copē ir ļoti līdzīgi, brekšojot (aukstā laikā arī vimba, baltais sapals u.c. zivis) motilim barībā jābūt, bet vai tu vienmērīgi izdalīsi 100 vai 300 gramus milzīgas starpības, vis biežāk, jau vairs nebūs, jo zivij ir jāsajūt motīlis, uz viņu jāpārslēdzas un viņš jāgaida, bet lai tas notiktu vajag regulāri un pa bišķītim :))) es gadā daudzus kilogramus (50-70 noteikti) motiļu izmetu ūdenī :))), tā, ka aptuvena nojausma šajā jautājumā man ir, svarīgi ir ne cik daudz, bet kā tu viņu iedosi, motilim ir jānonāk tur, kur zivs viņu var apēst, bet ne vienmēr tas ir ar barotavu sitot pa grunti, bieži, bet ne vienmēr :)))

Atbildēts: 20.marts 2017, 12:51 | 9 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Labs

Labdien.Man radies jautājums tieši jums Grabovska kungs.Vai sportistiem ir jāievēro ministru kabineta noteiktos makšķernieku noteikumus?Paldies par atbildi jau iepriekš

Atbild Normunds Grabovskis

kāpēc uzdod jautājumu, ja atbildi jau zini ? :))) protams, MN jāievēro visiem, pietam Latvijā nav profesionāļu makšķernieku-sportistu, ir makšķernieki parastie, kuriem visiem VIENMĒR jāievēro visi MN Ja redzi ka kāds to nedara un tava dvēsele sauc pēc vienlīdzības un taisnīgas tiesas, tad zvani inspekcijai vai policijai, vismaz pieej un pasaki sejā FUI es esmu tikai un vienīgi makšķernieks, ne inspektors, ne kādas valsts institūcijas pārstāvis, parasts, savos darbos un veselības problēmās ieracies makšķernieks, tāpēc vari man nesūdzēties, ka redzēji kādu copmani, kurš reizēm startē sacensībās, kaut kur kaut ko sliktu darām, ja esi mani redzējis ko pārkāpjam, tad gan saki, man būs interesanti to uzzināt :))), jo principā nepārkāpju MN

Atbildēts: 20.marts 2017, 09:29 | 5 komentāri | Adrese atbildei
Jautā 4undra

Sveiks:) Vēlos iegādāties feederīti,bet nezinu uz kādu testu skatīties! Zinu ka lai ieteiktu man jāzina kur copēšu! Konkreetu vietu nav,jo kur sanāk tur makšķerēju:)) tapēc meklēju tādu kātu ar kuru konforti justies varetu upē un ezerā:)) budžets būtu par kātu lidz 80 naudiņām:) Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

fīderi parasto tad tev vajag :))), ar testu līdz kādiem gramiem 90-120, ar to varētu droši copēt 95% Latvijas ūdeņu :), var būt mierīgākos ūdeņos tas varētu likties biki pa jaudīgu, bet... tu taču nemeklē kātu maiļu ķeršanai, tāpēc būs ok :) šajās cenās iekļausies Salmo Diamond fīderi un arī Salmo Elite kāti, iesaku pavicināt Elite 90, ļoti feins kātiņš, ja liekās pa smalku, tad Elitē nākošais ir 120 gramu kāts, tad jāsagaida (šonedēļ iepeld) jaunie Diamond fīderi

Atbildēts: 20.marts 2017, 09:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Tommy

Sveiks Normund!Piedāvā man priekš feedera Daiwa 4000 spoles par 50 naudiņām.Ir vērts ņemt?Man jau liekas vairāk domātas spiningošanai.

Atbild Normunds Grabovskis

:))) Daiwas spolēm ir daudz un dažādi modeļi :)), tāpēc pateikt vai tev tiek piedāvāta laba cena nezinu :), arī Salmo tirgojam Daiwas spoles un teksim Daiwa Laguna 4000 izmērs maksā plauktā ap 39 eiro un vieglajam-vidējam fīderim šī spole ir ļoti piemērota, Daiwa Ninja 4000.izmērs, cena ap 69 naudiņām, nāk ar seklo kaseti, priekš pītās auklas, tas arī ir populārs modelis fīderim ja runa iet par smago fīderi ar regulāru 120-140-200 gramu svaru mētāšānu lielos attālumos, tad jā, 4000.izmērs ir pa mazu, precīzāk atrāk nobeigsies, bet Latvijas klasiskajam fīderim ,60-100 grami, retumis biki vairāk, ir ļoti ok, arī Rioby spoles, vismaz Salmo veikalos, 4000. izmēri pamatā tiek pirkti fīderiem un lašu spiningiem :)

Atbildēts: 20.marts 2017, 09:05 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā pludinsh

Sveiks,vai ir kas iesakāms no mahiem 6-7 m garumā līdz+-40eur?gribētos puslīdz vieglu kātu,ķert gan ar pludu gan ar vasaras mormišku! :)

Paldies un ne asakas!

Atbild Normunds Grabovskis

šajā cenu kategorijā ir pagrūti iekāluties ar vieglu kātu, bet šo to pataustīt var, te vairāk uz 6 m kātiņu jāskatās, 7m šajās naudiņās diez kāds nesanāks, vidējās klases bezriņķos tā matemātika ir diezgan vienkārša :), ap 10 eiro metrā, augstajā galā jau ap 15-20 eiro metrā :), bet... arī 40 naudiņās var atrast tīri lietojamu 6 m kātiņu, es sāktu skatīties no Diamond sērijas ,ja runa iet par Salmo, bet vispār ir jāpabraukā pa veikaliem un jāpaskatās, bezriņķu kāti nav pati ejošākā prece un iespējams, ka kaut kur ir vēl kādas atlaides, arī es šo to varētu līdzēt biki, ja ir doma par Salmo veikaliem

Atbildēts: 20.marts 2017, 08:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers