Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Renalds

Sveiki.

Mēs esam 5 džeki, kuri vēlas aizbraukt pamakšķerēt uz kādu ezeru. Esam amatieri, tāpēc negribam nekādu profesionālu makšķerēšanas vietu.

Fantastiski būtu, ja būtu vieta, kur iemest 5 makšķeres un visi justos ērti, varētu arī uzcept kādu šašliku.

Vieta - pieRīgā, līdz 50km no Rīgas.

Paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

:))))) kas var būt vienkāršāks :))), attaisi karti, noskati ezeru un aiziet, ap Rīgu ir gana daudz šādu ezeru, kur i makšķeri var iemest, i gaļu uzcept, galvenais pēc tā visa pasākuma aiz sevis visu savākt :))), lai arī citiem pēc tam ir kur i makšķeri iemest i gaļu uzcept....

Atbildēts: 16.maijs 2017, 12:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā forelis

Sveiks NG! Kāds ir sortiments copes lietu uzglabāšānas somām un kastēm Salmo veikalos? Ir uz vietas no kā izvēlēties?

Pričendāļu man nav baigi daudz, tomēr ar skatu nākotnē gribu ietilpīgu somu, kur uzreiz ir komplektā piemērotas kastītes ar daudz nodalījumiem.

Atbild Normunds Grabovskis

ir ir, i somas ar un bez kastītēm, i pašas kastītes vis visādas (Meiho, Flambo, Salmo) ir uz vietas, tik pirkšanas vaina :)))

Atbildēts: 16.maijs 2017, 12:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ampars69

Labdien! Kādu barību ieteiksi.? ļoti dūņainā vietā.Limbažu Dūņezers.

Atbild Normunds Grabovskis

barības sastāvam vai nosaukumam ar copes vietas nosaukumu vai dūņu slāņa biezumu nav nekā kopīga :), parasti barību izvēlamies kādu konkrētu zivju copei, pēc tam, mitrinot un jaucot barību to gatavojam atbilstoši copes vietas īpatnībām (nedamitrinma, samitrinam un ļaujam apžūt, samitrinma kārtīgi u.t.t.), pietam vienmēr atceramies, ka jo mazāks un zāļaināks ūdens, jo mazāk vajag barību, tādēļ, ka tādos ūdeņos nav lielu baru zivju un pat lieka sauja barības var zivis pārbarot, ļoti bieži ne tik daudz barības sastāvs cik tas kā, kur un cik barību iemetam izšķir copes rezultātu :), ļoti bieži ir situācijas, sevišķi līņojot vai karpojot, ka ūdens burtiski vārās no tā, kā zivis rokās pa grunti, bet copes nav, tā ir pirmā pazīme, ka barības bija garšīgāka par ēsmu un barības bija daudz vairāk kā vajadzēja, lai zivis pienāktu un sajustu vēlmi uzēst ... :))))

Atbildēts: 16.maijs 2017, 12:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kaspi45

Vai Salmo veikalos vat nopirkt štekerlietas?Interesē rullis V veuda uzskruvejams uz 8 mm vitni un ptfe iekshejais gals.

Atbild Normunds Grabovskis

nu neko daudz, bet biki kaut kas ir, ruļļa gali uzskrūvējamie ir, gumijas ir kaut kādas, iekšējās saivas, trosītes, konektori, bet tas arī laikam viss, iekšējie gali laikam ir tikai pie Agra Bruņinieku ielā

Atbildēts: 16.maijs 2017, 12:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Odens

Sveiks, Normund!

Paldies par iepriekšējo ieteikumu, nu esmu ticis pie sava pirmā Feeder, ar ko esmu ļoti apmierināts. Lēnām iepērku arī saistīto ekipējumu un kombinācijā ar pašizglītošanos dažādos Youtube kanālos veiksmīgi izdodas arī šo to saķert priekam, pannai vai kūpiņam.

Tas, ar ko ne vienmēr veiksmīgi tieku galā ir mazo zivju uzbrukumi. Netieku no tiem vaļā un tas pamatīgi nojauc copi. Protams, gastronomiski man šie mazie sacepti čipsos garšo labāk kā lielie, bet sporta pēc citreiz gribas arī ar kaut ko pacīnīties. Ko darīt, kad ir sīkuļu uzbrukums? Kā var ko vērst uz labu? Tā ir vieta, ēsma, barība, āķis, pavada vai tomēr tur neko un tā gadās un gadīsies? Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

katrs gadījums ir individuāli skatāms, tā var būt vieta, var būt ēsma, var būt copes laiks - āķis, pavadiņa, barotava retāk ,tie var būt pie vainas tukšām copēm ,zivju dilšanai u.t.t., bet ne zivju izmēram, jo kad pie barības pienāk rupjā zivs, tad sīkuļi visi pazūd, vismaz vairumā gadījumu teiksim plici, raudu un maili bieži vien izdodas atsist nomainot baltos tārpus uz slieku vai teiksim makaronu (sēžot uz breksi), bet... tagad un vēl kādas nedēļaš 2-3+ viss zivju dzīves ritms ir saistīts ar nārstu, ūdens silšanu u.t.t., tāpēc visādi brīnumi var būt, normālā ritmā cope aizies ap Jāņiem

Atbildēts: 16.maijs 2017, 12:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lukinsarturs

Sveiks vai ir iespēja iegādāties tournament feeder spisces? Nepieciešamas 4gb - 0,75oz, tāpēc ļoti gribētu cerēt uz kādu atlaidi!? Ko varam sarunāt? :)

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) neredzēju, ka šai sadaļai ir nosaukums atlaižu dalītava :))), saprotu, ka tev ir vienkāršāk šādi, bet ... katrai precei ir sava cena pa kuru to ir plānots pārdot, ir atsevišķi gadījumi, kad ieplānoto cenu var saprāta robežās samazināt, bet par katru tādu gadījumu parasti vienojas pārdevējs ar pircēju individuāli..... 0,5 un 0,75 oz Tournament spicītes ir pieejamas Salmo servisā.... :)

Atbildēts: 16.maijs 2017, 12:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zivs16

Sveiks meistar! Salmo lielais breksis bez melases nav iedomājams:))) strada labi bet kā ir ar sensas barībām vai nesabojā to lietojot ar melasi? Vienk kautkādas sakritības bījušas :))) bet varbūt dienas ne tādas kad brekšukiem galva sāp :D

Atbild Normunds Grabovskis

es Sensas barībām melasi klāt neleju, jo melase arī vēl papildus lipina barību , bet galvenais iemesls ir tas, ka Sensas barībām neko klāt vairs neprasās :))), savukārt Salmo un Bruda barības ar melasi tiešām iet kopā ideāli

Atbildēts: 16.maijs 2017, 12:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marux

Labdien! Jautājums par Aiviekstes upi. Vēlējos zināt kur varētu būt labas vietas zvejošanai gan ar spiningu gan grunteni. No Aiviekstes līdz Pļaviņām.

Paldies jau tagat par atbildi.

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) atzīšos godīgi, ka nezinu :), Aiviekste nav upe, kuru apmeklēju pārāk bieži, brauc gar upi un skaties, kur var tik pie upes, pēti upi un tad jau pamazām pats savas copes vietas atradīsi, zivis upē ir un viņas tur diezgan pamatīgi migrē pavasarī un vasaras sākumā

Atbildēts: 16.maijs 2017, 11:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā makskere007

sveiki. makskerei ar pludinu var likt spoli ar baitruneri jo copeju karpas vai der ari salmo elite match 8 spole?

Atbild Normunds Grabovskis

Protams, ka var likt arī spoli ar runneri, sevišķi, ja mēdz apvienot copi ar kādu ugunskuru vai tējas pauzi :), tad runneris var paglābt tavu kātu no peldes un tevi no liekiem tēriņiem :))), Elite Match 8 nebūs īstā spole karpu copei, izmantot, protams, var, bet labāk to izmantot brekšu, vimbu, raudu copē

Atbildēts: 16.maijs 2017, 11:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā gramanitis

Labdien,

Lasīju atskaiti par Sensas kausu un aizdomājos par vienu Jūsu pusteikumu. "убивали точку сразу с первых закормочных кормушек"

Var nedaudz pakomentēt, kādas ir būtiskākās kļūdas ar fīderi stāvošos ūdeņos pie iebarošanas un arī varbūt citas kādas copes nianses? Paldies!:)

Atbild Normunds Grabovskis

konkrēti Rubenē , ja bija plāns ķert mazo un vidējo zivi, tad nedrīkstēja startā dot daudz "gaļas", kas ļoti ātri piesātināja zivis un pievilka mikro asarīšus un ķīšus bet katrs ūdens ir savādāks, kopējs stāvošiem ūdeņiem , ja skatās pēc ābeces :))), ir tas, ka lai pēc tam netrokšņotu, sākumā vajag ielikt palielu startu un pēc tam darboties ar mazām porcijām vai vispār bez barības, bet... tas ir tikai teorētiski, visur jāskatās pēc copes apstākļiem un zivju uzvedības, karpai, lielam breksim jā, liels starts un sēdēšana, bet raudai tas lielais starts nav vajadzīgs, pat otrādāk, viņas ātri var pārēsties :)) nav vienas atbildes, ir daudz variantu :)))

Atbildēts: 10.maijs 2017, 12:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers