Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Intarsss

Jautājums par barību Daugavā. Ir zināmas vietas kur ķeru brekšus, bet tur pat peld arī sazāni. Kādu labāk lietot priekš brekšiem, vai sazaniem, vai miksēt abus, zemi likt nelikt, vai nevar vispār apvienot vienā cope ķert abas zives :) vai tomēr var?

Atbild Normunds Grabovskis

ja tuvumā būs kapra, tad viņa noteikti pienāks pie brekšu galda un visu tur apēdīs :), ja ir aizdoma, ka karpas tur bieži ganās, tad pieliec brekšu barībai klāt biki saspaidītu konservēto kukurūzu, brekši8em iebildumu nebūs, bet karpai patiks, arī ālantiem kukurūza dikti patīk, kad brekšu copē iestājas ilgāks klusums, tad uzliec uz āķa 3-4 kukurūzas un iemet, var būt, ka klusuma iemesls ir karpa, var būt sams...., vari copēt ar 2 kātiem, viens tīri uz breksi, viens uz kukurūzu vai teiksim lielāku makaronu kumosu, barība brekšu klasiskā, vari piejaukt kādu rupjākas frakcijas karpu barību klāt, zemi vajag

Atbildēts: 24.aprīlis 2018, 09:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā rambo

Sveiks kā iesaki nokomplektēt tavu jauno kātu feeder concept,ir doma iegādāties.(Es domāju kādu spoli un auklu)ikdienas copei.

Atbild Normunds Grabovskis

Nu tie nav mani kāti, bet gan Feeder Concept :))), es tur tikai attālināti blakus stāvēju testos un izstrādes stadijā :) bet lai atbildētu uz tavu jautājumu jāsaprot par kuriem kāTIEM ir runa, tur ir 7 kāti sērijā, ja runa par 100-130-150 gr kātu, tad prasās pēc 5000-6000 izmēra spoles, kādas... nu variantu ir daudz :), es sev saliku visur Elite Feeder 7, bet tur ir šaize uz spoles kasetes, klipsis griež pīto auklu, tāpēc jāklipsē ar gumiju, tad ir ļooti ok, ir pāris labas Balzer fīdera spoles, ir spoless ar rannera sistēmu, katrā ziņā ir no kā izvēlēties :), no auklām ja pīto, tad ņem 0,14-0,15 mm , ikdienas copei, upes kātam tievāku nevajag, bet resnāku arī ne, ja monofilo, tad 0,27-0,30 mm, galvenais lai aukla būtu 150+- m tinumā, 100m var vienā metienā izmest :)

Atbildēts: 23.aprīlis 2018, 19:30 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā belijs23

Sveiks! Šogad gribu apgūt feeder ar inline metodi. Kāda diametra pīto auklu labāk pirkt priekš Salmo Diamond Feeder 120 g? Fīdergumiju jau nopirku pie Jums 1 mm. Mērķzivs breksis pie Ķeguma HES.

Atbild Normunds Grabovskis

ņem 0,14-0,15 mm pīto ikdienas copei, būs ļoti ok, pērc vismaz 120, labāk 150 metru tinumu, jo iemanoties metīsi uz metriem 80+

Atbildēts: 23.aprīlis 2018, 11:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zhuljiks2

Sveiks.

tikko redzēju video kur tu fīdermakšķerei izmantoji gumiju pirms pavadas. meklēju internetā kādi testi ir šitām gumijām,bet neatradu. kāds būtu ieteicamais gumijas diametrs brekšu copei?

Atbild Normunds Grabovskis

ikdienas copei, ja nelieto pavadas tievākas par 0,14 mm, tad 1,00mm ir ļoti ok, ja lieto tievākas pavadas, tad 0,8mm, vimbām un līdzīgām zivīm 0,8 mm ir labāk, nekad nav bijušas problēmas, ka zivs sarauj gumiju :)

Atbildēts: 23.aprīlis 2018, 11:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā salvis333

Labdien,

Labs video par kātu testu. Izskatās ka 130 un 150 ir tāds ka pat uz butēm var braukt. Izskatās ka pat mazs grams virs testa ir patlabāk nekā līdz testa galam. Būs jāpaskatās kāds ir dabā.

Pēc sajūtām - dubultais svars un ja galva uz pleciem, var mierigi mest?

Atbild Normunds Grabovskis

bez problēmām, butēm gan labāk skatīties uz 150, tas būs 4,5 m garumā, i vilnim labāk i mest varēsi bez problēmām, ar 150nieku, ja spole ir daudz maz liela, tad 150 gramu svinu uz 100+ metriem jūrā varēsi svilpt dziedādams, es tāpēc arī nebrienu, ka izmantoju fīderus un metu tik pat tālu kā veči ar brišanu

Atbildēts: 23.aprīlis 2018, 11:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā FaddyYouTube

Sveiki!Vēlējos pajautāt kādu barību izmantot upē Rūjā upe atrodas pie (Rūjienas)!Upe nav liela,bet straumīte ir!Makšķerēju ar gruntsmakšķeri!

Atbild Normunds Grabovskis

barības sastāvs tavā gadījumā neko neietekmēs, zinu Rūju, tur pats galvenais ir nostāties pareizā vietā un tad praktiski jebkura pareizi sagatavota barība sapulcinās zivis, ja ir Salmo barība veikalos, ņem to, samitrini, pieliec vismaz 1\1, bet labāk 1\2 zemi un viss notiksies

Atbildēts: 20.aprīlis 2018, 09:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jurciks66

Sveiki, Noskatījos YouTube video par jaunajiem fīdera kātiem un man ir jautājums par "Feeder Concept Distance 100". Jūs nodemonstrējāt, ka tas labi tiek galā ar smagākiem svariem, bet kā ir ar vieglākiem? Kā metīs 50-60-80gr barotavas? Žēl, ka to neparādījāt.

Atbild Normunds Grabovskis

bļinnnnnn!!!!!!!!!!!! nu nemetīsi tu ar 100 gr kātu 50 gramu barotavu uz 100+ metriem, abet ikdienišķos 30-40-50 metrus tu to barotavu ar sētas mietu vari iemest...., tas ir kāts upei piedod par toni, kādā atbildu :))), vienkārši biki škrobi parāva :))), zinu, ka tev tas liekās loģisks jautājums :))), man tas savukārt liekās nu ... tāds :))), protams, ka metīs, kāts nav ātras akcijas, tas ir metamais kāts, bet ja vajag mest mazas barotavas, tad labāk skatīties uz 80 gramīgo kātu, tam gan garums būs 3,9 m, bet arī rokā būs daudz tīkamāks

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 15:40 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā rzelts

Sveiks!

Līdz šim vimbu ķēru ar fīderi...

Veči stāsta, ka daudz labāl, vairāk, sirdij un dvēselei patīkamāk, esot ķert ar pludu...

Doma pamēģināt..

Tā tad- kādu kātu(garumu, testu), spoli, pamatauklu ņemt?

Un kādu sistēmu īsti upē izmantot? Līdz šim ar pludi tikai uz līņiem ezerā esmu sēdējis, tāpēc tā bilde par upi+pludu diezgan pabāla :D

Cik gramīgi pludi, slīdoš/neslīdoš, svins uz grunts vai virs? Pavada garums? Mormene jā/nē?

Kā ar barošanu? Tā pat, kā parasti- strats un tad pa kādai bumbai pēc izjūtām, vai kāda specifiska barošan/nebarošana vimbai?

Un kā pieregulē dziļumu?

Nu kaut kāds tāds man tas jautājums šoreiz :)

Atbild Normunds Grabovskis

doma dikti laba, bet cope upē ar pludu sākumā liksies smaga :) kāts 5-6 metri garš, tests līdz 30-40 gramiem, tāds diezgan paciets kāts, jo straumē zivi vajag turēt un vajag vadīt kur tev vajag, nevis kur viņa grib iet spole praktiski jebkura der, es runāju par bezinerces spolēm, ir kas paliek uzticīgi inerces spolēm vai liek mazos multiplikatorus, bet ja tev vimba nav pamat zivs copē, tad to nevajag, es arī copēju ar bezinerces spolēm un ir ļoti ok, aukla... un savus 0,22 vai pat 0,25mm tev vajag. pludi nu 6-8-10-12-14..., ja Lielupe tad arī 16-18-20, tikai stacionārie, ar paresnām labi redzamām antenām, kuras vajag ļoti labi izsvarot, jo ir reizes ka visa cope ir neliela pieturēšana, pludi jāizsvaro ar 1 slīdošu ulīvi, labāk ņemt biki lielāku svinu un ar rupjo vīli vai nazi piedzīt līdz vajadzīgajam, montžā izskatās šādi - pludiņš- svins- gimijas stopars-griezulis- 70-100cm gara pavadiņa. Vai likt vai nē mormiškas, spoguļāķus u.t.t. ir jautājums, lielā ūdenī vajag, vismaz spoguļāķus vajag, tomēr ēsma iet tuvāk gruntij un arī papildus košums netraucēs, kad ūdens paliek dzidrāks, tad es pats copēju ar parasto āķīti, man tā labāk patīk, ir veči kas visu laiku copē ar mormiškām. vimbu tomēr ir jābaro un 9 no 10 copēm ar barošanu copes ir vairāk un stipri, barību smagu, startu lielu nevajag, 3-4 bumbas un tad pa 1-2 bumbām reizi 20-30 minūtēs, iesaku likt barībā un arī uz āķa mazos pinkus, ļoti palīdz, patīk tai vimbai pinki, dikti patīk, tās lielās bun'dzas, kas ir Salmo un citos lielajos veikalos pilnīig pietiek uz copes dienu, barība pinkus un jebkuru dzīvo piedevu vajag maz, bet vajag :)

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 13:44 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā valdis1

Sakiet lūdzu vai elite 90 fīderim 3.6m oriģinālās spices ir pieejamas? Vai jāmeklē alternatīvas? Paldies/

Atbild Normunds Grabovskis

uzsūtītas ir arī oriģinālās, bet vēl nav atnākušas, bet Salmo servisā un Durbes ielas veikalā ir daudz dažādu spiču, ko var pielāgot Elite kātiem

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 13:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Olegsla

Zdrastvujte, 3 dnja podrjad lovlju na Jugle. Na fider, na donku . Poklevok mnogo, no nikak ne mogu podsech, vitaskivaju chervjak pogrizan i vsjo. Mozet estj kakaeta hitrostj?

Atbild Normunds Grabovskis

zinot upi par kuru iet runa pieļauju 2 iespējas, pirmā ir vēži, tur viņu pietiek, otrā, kas ir ticamāka, ir tā, ka tev āķis ir stipri pa lielu, bet tur upē ir milzīgs daudzums sīkzivju 5-10 gramu izmērā, plicīši, raudiņas un citi mikrobi, tie arī plosa tavu ēsmu, bet tev vis ticamāk āķis ir vis maz 6.numura, lai lielās zive neaiziet :), uzliec biki mazāku āķi uz biki tievākas auklas, attiecīgi nedaudz mazāku kumosiņu un viss notiksies

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 13:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers