Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā lusis987

Sveiki,

Ko, tagad, vasarā var dabūt no mola Bolderājā? Kā saprotu - reņģes jau prom? Asari ar dropshot sistēmu? Vēl kas?

Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

asaris , pa kādai vimbai, bullīši, it kā pa breksim trāpoties, bet es tiešām nebūšu tas, kam to prasīt, esmu tur 1-2 reizes gadā un dažus gadus izlaižu :)))

Atbildēts: 20.jūnijs 2017, 10:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā saimnieks01

Sveiks!

Ká ar copi varkaļu kanālā?

kur var nopirkt varkaļu kanāla atļauju?

Atbild Normunds Grabovskis

paskaties e-pakalpojumi.lv, tur viss ir atrodams un nopērkams :) cope ... nezinu, nav šis kanāls starp manām iecienītākajām vietām, lai gan zivis brīžiem tur ir un daudz, copēju tur 1-2 reizes gadā, tāpēc nekāds padomdevējs nebūšu :)

Atbildēts: 20.jūnijs 2017, 10:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marcus32011

Sveiks Normund man intrese atbilde uz sadu jautjumu. Cik liela ietekme ir uz baribas dazadibu jaucot kopa prieks balto zivi( piemeram, brrksis liels,Linis zalls,melns,breksis sarkans, fiders ezers ,upe , rauda liela ) so visu sajaucot viena bariba vai tas bus labi vai tomer Tu man neieteiktu tik daudz dazadibu jaukt kopa? Isak sakot iegusu efektu vai preteji? Ja jauksu dazadas bariba kopa. Vai tomer tureties 2-3 baribu miksli. Paldies par atbildu jau ieprieks.

Atbild Normunds Grabovskis

Es vienmēr esmu ieteicis jaukt dažādas, savstarpēji draudzīgas, barības, kas viens otru tikai papildina, BET ... tā, lai tu pats saproti kas ir kas, mans ieteikums jaukt 2-3, nu maksimums 4(ja apzinies, ko gribi panākt), pats parasti palieku pie 2-3, jo teiksim Sensas Bremes ir super barība, bet... diezgan slikti līp, pietam tā viena pati ne vienmēr patīk raudām, toties, kad to sajauc ar Gros Gordonu 1\1, tad sanāk vienkārši super barība visām dzīves situācijām :), ja rune iet par breksi, tad var salikt Bremes, Gros Gardosn un Karpa vienādās daļās (parasti pa 1\3 pakas, ja fīderēju, vai pa 1\2 pludam, vairāk jau neiziet), tas maisījums strādā vienmēr un visur :))) bet .... tevis piedāvātasi variants jaukt kopā visu, kas ir pie rokas diez kādu sajūsmu manī, un iespējams arī zivīs, neizraisa :))), esmu šādi maisoties savulaik uzjaucis tādu barību, ka izslēdzu copi visā Salacas lejtecē :))), labi, ka veči nesaprata kurš pie vainas :))), citādāk es tagad būtu par galvas tiesu īsāks :))) protams savu recepti var un vajag meklēt, bet.... nepārspīlē, skaties kā ir kulinārijā, neliels garvielu kikslis ir ļoti ok, sajūti katras lietas nianses, bet... tikko biki kaut kas ir pa daudz, tā tas nomāc visu pārējo un sanāk ... kā vienmēr :)))) mans padoms vairāk piestrādāt pie zivju stāvvietas atrašanas, jo zivi ir jāķer tur, kur viņai vis labāk patīk uzturēties, tur tu viņu "atvērsi" ar daudz vienkāršākām metodēm nekā saucot turp, kur viņai nemaz tā īsti nepatīk uzturēties, tur viņa atnāks , paēdīs un aizies....

Atbildēts: 20.jūnijs 2017, 10:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jurciks66

Sveiki, Sakiet, kas tas par sviestu, ka Salmo (arī citos veikalos) jau sezonas iesākumā ir izpirktas ejošākās preces, piemēram, populārākā izmēra barotavas? Es jau reiz par šo problēmu biju ieminējies apģērba sakarā, bet toreiz atrunājāties ar pirktspējas problēmu, mazo noietu, utt., bet nu, vecīt, tiešām jābūt ģēnijam, lai izdomātu cik uz sezonu vajag pasūtīt barotavas? Par apģērba iegādi Salmo veikalos vispār var aizmirst, jums tur laikam kaut kāda baigā fiška, ka baigi izdevīgi turēt veikalā un aizsist vietu ar neejošo izmēru apģērba gabaliem.

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) tu ar šo rakstīto ko gribēji pateikt un priekš kam šādā uzbrauciena formā to darīt...., tev labāk palika????? tu domā, ka ne es ne kāds cits nezin, ka nav vajadzīgā sortimenta fīdera barotavu ??? jā nav, precīzāk nupat jau ir beidzot atnākušas un nākamnedēļ būs plauktos, pietam ļoti labā sortimentā un simpātiskās cenās, BET.... šīs ukraiņu firmas Vegas plastmasas barotavas mēs gaidījām jau marta sākumā...., bet ukraiņi ir ukraiņi, solījumus viņi pilda vēl sliktāk par itāļiem... plus tam ir atnākušas arī baltkrievu firmas IVVA metāla barotavas, arī simpātiskas barotavas labās cenās... tā, ka nevis ir izpirktas barotavas, bet tās vajadzīgā sortimentā vēl nebija atnākušas :))) a par apģērbu izmēriem..., veikalos ir sortimentā esošo kostīmu paši ejošākie izmēri, lielākie un mazākie var arī nebūt uz vietas, jo pieprasījums pēc tiem ir minimāls, BET ... vajadzības gadījumā ir iespēja tos dabūt jebkuram apģērbu\apavu veikalu tīklam ir šāda sistēma, ka neejošie izmēri var nebūt konkrētajā veikalā, bet veikala darbinieki var datorā apskatīties kurā no veikaliem ir pircēju interesējošais izmērs un vai nu pircējs pats aizbrauc uz konkrēto veikalu vai vajadzīgo izmēru uz nākošo dienu piegādā uz konkrēto veikalu....., tā kā pats esmu nedaudz nestandarta izmēra :), tad zinu šo situāciju ļoti labi :) tu kad ieej pārtikas veikalā tad arī nopēti kā viņiem tur nav uz to brīdi un tad sāc braukt virsū kāpēc nav metrīgu gurķu vai trīstūra formas desu ?????

Atbildēts: 16.jūnijs 2017, 09:45 | 15 komentāri | Adrese atbildei
Jautā asariitis

Sveiki,

Vai Salmo veikalos/servisā varētu iegādāties trešo posmu sensas carp x Match specimen 390 tests līdz 16 trešo posmu? Jā nē, kur kaut ko tādu meklēt?

Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

Salmo servisā ir posmi tikai Salmo kātiem, reizēm tos var pielāgot arī citu ražotāju kātiem, pārsvarā tās ir spices spiningiem un makšķerēm, tavā gadījumā cerības atrast vajadzīgo posmu ir ....ļoti mazas, Salmo tāda vis ticamāk nebūs, ja esi Rīgā un sanāk, tad, protams, iebraukt servisā vari, noteikti ņemot līdzi pārējos posmus, bet cerība nav liela, ka izdosies ko pielāgot

Atbildēts: 16.jūnijs 2017, 09:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā tomsalbergs

Sveiks, šodien sastapos ar vienu vīru pie ezera, parunājāmies, un pēc laika viņš man parādīja, uz kādiem tārpiem bērnībā makšķerējis. Tārpi dzīvoja koka zariņos un bija pielipuši pie akmens, zem ūdens. Kā sauc šos tārpus? Gribēju nedaudz vairāk informācijas par viņiem iegūt.

Atbild Normunds Grabovskis

tie ir Ūdenstārpi, jeb Maksteņu kāpuri, jeb Šprohi :), jeb Šitiki, krieviski - ручеиник super ēsma raudu, ruduļu, arī vimbu, pliču un citu brīnumu copei, tā ir manas bērnības ēsma No1, ir vairāki veidi šo tārpiņu, ir dīkos dzivojošie, tie mājiņas taisa no zāles un stiebriem, ir strautos un upēs dzīvojošie, tiem mājiņas ir vairāk no smilšu graudiem taisītas ļoti laba ēsma, bet... breksis ne vienmēr tos grib ..., toties raudas u.t.t. tos ēd pat tad, kad citu neko neēd :)))

Atbildēts: 15.jūnijs 2017, 14:18 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Markuss2003

Sveiks. Ko vajag likt klāt brekšu barībai? Jo es domāju iet uz gruntsmakšķerēšanu.

Atbild Normunds Grabovskis

no uz ko tu viņus taisies ķert, vai tās būtu grieztas sliekas vai mušu kāpuri, breksis grib gaļu :))), nevajag pārspīlēt ar daudzumu, bet biki vajag un tas copi uzlabos pamatīgi

Atbildēts: 15.jūnijs 2017, 14:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā saimnieks01

Jūs salacā esat tagad copējis uz fīderi?

Atbild Normunds Grabovskis

es Salacā , lejtecē, makšķerēju tikai agros pavasaros un vēlos rudeņos, tagad citi ūdeņi mani vilina vairāk :)

Atbildēts: 15.jūnijs 2017, 14:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā belijs23

Sveiks! Arī gribu iegādāties savu pirmo fīderi, gribas beidzot pamēğināt Daugavā uz brekšiem, bet nu tā lai arī var uz karpām pasēdēt maksas dīķī. Kādā cenā varētu visu sakomplektēt, spoli, kātu, auklu, barotavas, āķus? Skatos, ka tagad iet līgo akcija kkādām spolēm, vai fīderspolēm arī būs kāda atlaide? no vidējā gala cenām uz kādu summu vajadzētu rēķināties, jo doma ir sestdien iegādāties pie Jums.

Atbild Normunds Grabovskis

cenas fīderu kompletiem ir ļoooti dažādas, varam nokomplektēt tevi i pa naudiņām 60-70, bet varam arī pa 500, tāds vidējas klases fīdera komplekta, atbilstošs tavām prasībām (kātas ar testu uz gramiem 100 + 5000.izmēra spole + mono aukla), var saskriet uz naudiņām 100-120+-, bette ir gana plašas iespējas variēt i ar spolēm i ar kātiem, jāskatās kas pašam vairāk "krīt acīs un rokās" :))

Atbildēts: 14.jūnijs 2017, 09:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ivo87

Labdien.lasiju makskeresanas noteikumus un nekur nevareju atrast par to vai laiva vajag obligati peldrinki.ir ienakisi informacija ka usma soda par to.

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) 100% droši varu apgalvot, ka peldriņķi nevajag :))))), cits stāst ir par glābšanas riņķi un vestēm :)un šādai informācijai ar Makšķerēšanas noteikumiem nav nekā kopīga, apskaties CSDD lapā kuģošanas noteikumus, tur viss ir aprakstīts kādām laivām kādiem glābšanas līdzekļiem obligāti jābūt

Atbildēts: 14.jūnijs 2017, 08:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers