Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā marex1

Sveiki!

Cik smagu barotavu bez pašas barības ieteiktu priekš ezera un upes priekš fīdera ar testu līdz 120g? Kā lai zina, cik aptuveni gramu barības ielīdīs barotavā?

Atbild Normunds Grabovskis

tev nekas nav jārēķina, tas viss jau ir iekļauts kāta testa rezervē, 120 gramu kātam pavisam droši vari likt 120 un pat 140 gramu barotavu un nekas slikts nenotiks, ir pat tā, ka 120 gramu kātam vis "metamākie" barotavu svari ir 60-100 grami, ar mazāka svara barotavu kāts nemaz īsti neiestrādājas metienā, tas viss gan attiecās, ja runājam par metieniem 50+ metri :) tā, ka copē droši

Atbildēts: 16.augusts 2017, 13:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā tomsalbergs

Sveiks, varbūt Tev liksies, ka esmu izkūkojis prātu, bet var būt tā ka zivs aizvelk ēsmu prom no tās vietas, kur ir iebarots? Jo bieži vien ir tā, ka pa mm pludiņu pavelk un tā kādu m nost no barības un nevienas copes.

Atbild Normunds Grabovskis

to dara vējš, straume, galu galā pārāk nostiepta vai skruļloties sākusi aukla, bet ne zivis :), ja ēsmu kāds sabojā, tad tie var būt vēži, zivs var aizvilt ēsmu, bet tad to sabojā parasti

Atbildēts: 16.augusts 2017, 13:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pludinsh

Sveiks, veikalā redzēju salmo diamond match spoli to kas zilā krāsā, ko labu vari teikt par šo spoli ņemt ciet vai ir kādi labāki varianti šajā cenu kategorijā?!

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

šajā cenu kategorijā, tieši pludiņmakšķerei, šī ir ļoti laba spolīte, man pašam tādas ir pāris uz bolonēzēm, iepriekšējā bija Speed Match, tās es lietoju jau gadus 5+ un tās stāv uz visiem mačkātiem, ja meklē trūkumus, tad tos vienmēr var atrast :), bet ja meklē spoli copei labā cenā, tad ir ļoti ok :)

Atbildēts: 14.augusts 2017, 15:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arn12345

Gribēju iegādāties sensas superbremix, BET

Lielākajos Latvijas veikalos man teica ka sensas barība ir par stipru Latvijas zivīm

Vai tā ir taisnība?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) es strādāju ar Sensas barībām gadus 20, ar Sensas barībām strādā 85-90% visu sporta makšķernieku un daudzi tūkstoši copmaņu Latvijā un ir ļoti apmierināti :), tā, ka tie tavi "konsultanti" ir muldējuši tukšu, nezinot par ko ir runa :)), varu garantēt, ka tie runātāji pat nav ostījuši Sensas barības :), vienkārši gribēja tev pārdot ko citu :) Lielākajos Latvijas veikalos :)))), mans darbs ir saistīts ar pašiem lielākajiem Latvijas makšķerlietu veikaliem un tur Sensas barību klāsts ir liels un tur šīs barības ļoti labi tirgojas :)

Atbildēts: 14.augusts 2017, 11:17 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā salis25

sveiki man pagadijas tada zeme slieku bio humus vai ta ir lietojuma baribas jauksanai

Atbild Normunds Grabovskis

vairāk nē ne kā jā, it kā zemei nav ne vainas, bet cik ir mēģināts ar to strādāt, tad nekas labs nav sanācis, parastā dārza\lauka zeme strādā labāk

Atbildēts: 14.augusts 2017, 11:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arn12345

Sveiks!

Kādas barības un ēsmas varētu izmantot Lielupē, Aiviekstē un Daugavā.

Mērķa zivs Breksis.

Atbild Normunds Grabovskis

jebkuras pirktās vai pašgatavotās barības :)

Atbildēts: 14.augusts 2017, 11:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fishing1

Sveiks.

Vai uz konkrētu zivju barību (līnis karūsa,breksis) var noķert arī citas zivis?

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

protams, tas kas rakstīts uz pakām ir tikai informatīvi, tāpēc droši vari skatīties uz barībām tīri no rupjuma, krāsas, lipīguma u.t.t. puses, ja pareizā vietā pareizi noliksi barību, tad viss notiksies, BET .... atceries, ka smalkā zivs pienāks pie jebkuras, arī rupjai zivij paredzētas barības, bet liela zivs pie smalkajām zivīm paredzētas barības var arī nepienākt (slaks malums, viegla u.t.t.), tāpēc kā uz universālām barībām vairāk skaties uz brekšu barībām un uz upes barībām

Atbildēts: 11.augusts 2017, 11:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuldiga12

Sveiki! Kada butu daudz maz piemērota sistēma upē 10 m no tilta? Padziļa bedre 3m bet daudz dzelžu un drazu mērķa zivs vimaba rauda sapals . Paliela straume

Atbild Normunds Grabovskis

tur ir tikai viena sistēma - precizitāte iemetienā un laba grunts un "ķērāju" pārzināšana, bet.... vispār jau parasti tādās vietās tā ņemšanās un āķu zaudēšana ir lielāka par rezultātu :))), ja zini tīru vietu, tad liec lielāku svinu, lai nenes ne cm, tad vēl ir cerība, ja straume nesīs makšķeri, tad būs ķērājā kā likts iekšā :)

Atbildēts: 11.augusts 2017, 11:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ezis1234

Labdien!Cik garas pavadas vajag breksim upē uz feederi un pludiņu, kur straume nav liela, dziļums ap 4 m?Vai parastā melnzeme ir laba priekš barības?Šogad ir situācijas, kad pat plici nevar pierunāt ķerties uz feederi un pludiņi?Tas varbūt tapēc, ka es lieku pārāk daudz melzemi?Varbūt barību jātaisa smaržīgāku?

Atbild Normunds Grabovskis

nav tādas vienotas formulas cik garu vajag pavadu copējot kādu noteiktu zivi, tur ir daudz dažādu nianšu, tajā skaitā zivs uzvedība un apetīte, bet nu fīderim 50-70 cm varētu uzskatīt par daudz maz universālu pavadas garumu pludiņā viss atkarīgs no montāžas un copes veida, ja viss pa precīzo un "sportisko", tad pavadiņa būs 15-30 cm, ja ar svina likšanu uz grunts, pluda enkurošanu, tad 60-100cm jza tu runā par īsto melnzemi, nevis dārza zemi parasto, tad es neoieteiktu izmantot melnzemi, tā nelīp un stipri viegla, tev vajag zemi parasto, lai nekas nejuktu samitrini barību jau gatavā stadijā un tad ar litrīgu bundžu nomēri cim litri barības tev sanāk, tik pat litrus pieliec arī zemi :), barībā labi strādājoša zeme ir pasmaga, viens litrs zemes sver 900-1100 gramus un tas ir labs rādītājs ja tev prasās smaržīgāku barību, tad... iesmaržini to, bet zemes daudzums no tā nemainās :)

Atbildēts: 11.augusts 2017, 08:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marex1

Ko vari teikt par šīm spolēm? Meklēju priekš fīdera.

Elite Baitfeeder 8 8550BR

Diamond Feeder 6 5250FD

Diamond Baitfeeder 6 3160BR

Atbild Normunds Grabovskis

ja karpa, zandarts un sams arī reizēm tiks ķerti, tad Baitfeeder ja fīderis parastais, tad vienkārši Feeder (vieglāka un mazāk aiz kā auklai aizķerties :) )

Atbildēts: 11.augusts 2017, 08:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers