Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā switch1414

Cienījamais Normunds!

Es tikko sāku savu makšķerēšanas ceļu un man ir vajadzīgs Jūsu padoms. No ūdenstilpnēm, kuras atrodas netālu, ir tikai Daugava un mazi ezeriņi, kuros es labprāt makšķerēju ar pludiņu ,bet uz Daugavas man ir pārāk grūti noturēt pludiņu uz vietas. Sāku aizdomāties par grunts makšķerēšanu, bet fīderis ir pārāk dārgs priekš iesācēja, kurš vēl tikai mācās. Lūdzu iesakiet kādu budžeta makšķerkātu, lai varētu droši iemest upē barotavas 70~100 g. un atsvarus. Liels paldies jau iepriekš..

Atbild Normunds Grabovskis

nu te gan jāsāk ar noskaidrošanu ko tu uzskati par dārgu fīderi, ir daudz dažādu variantu un iespēju, tāpēc uzraksti kādā summā gribi\vari iekļauties cits stāsts ir tad, ja tev līdz sezonas sākumam nav iespējas tikt uz Rīgu, tad man būs grūtāk tev palīdzēt :), bet.... kātu ar kuriem tu varētu droši mest šādus svarus nemaz nav tik daudz, tie ir vai nu paši lētākie karpinieki vai kaut kādi cietie spiningi, BET.... pats taču saki, ka gribi mācīties, droši vien, ka gribi arī kaut ko ķert..., tāpēc nestreb karstu un parunājamies :), raksti man privāti vai uz e-pastu: normunds#salmo.lv

Atbildēts: 12.janvāris 2017, 08:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ledus

Sveiks,saki lūdzu kādā no salmo veikaliem vai kādā citā veikalā Rīgā varētu atrast kostimu Norfin Hunting WILD GREEN

(729004-XL) Šis man derētu gan copei, gan medībām!!

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

šādu kostīmu vairs nav veikalos, noliktavā ir pa pārītim M un 3XL izmēri un viss, tā, ka skaties citā virzienā...

Atbildēts: 12.janvāris 2017, 08:37 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Odens

Sveiks!

Paldies par izsmeļošajiem raidījumiem, katreiz noskatoties gribas ķerties klāt copei.

Vēlos Tavu padomu. Esmu nolēmis iegādāties Feeder makšķeri nākošajai sezonai. Līdz šim pamatā esmu spiningojis, tālākos izbraucienos paralēli arī iemetis gruntenes. Bet nu, Tavu raidījumu iespaidā vēlos vairāk paķert baltās zivis. Vēl jo vairāk, ja ir, kur nokūpināt pa retam.

Meklēju universālu kātu, kas man derētu gan Daugavai, kur patīk atpūsties, gan reizē dzīvoju arī pie Mazās Juglas upītes. Tāpat patīk arī kādu Vimbu paķert. Vai pareizi saprotu, ka jāmeklē 30-60-90 vai 40-80-120 kāts? Un ja tā, tad ko Tu ieteiktu? Kādu kātu un spoli? Pieļauju, ka augot meistarībai arī prasības augs, tad vēlāk noteikti papildināšu arsenālu ar kādu smalko un/vai pavisam rupjo kātu, tāpēc pirmajam variantam negribētu atvēlēt vairāk par 100-120 €. Bet reizē, negribu arī baigo pagali. Šobrīd Salmo veikalos nav baigi lielā izvēle un savai saprašanai un budžetam atbilstošu esmu atradis tikai citur, bet tie ir nezināmas firmas Fīderi, nav ticības, ka būs atrodamas rezerves daļas, ja tas būs nepieciešams. Gribētu tomēr kaut ko no Salmo veikala. Vai ir jau šobrīd pieejams kaut kas, kas atbilst manām vēlmēm, vai labāk pagaidīt pavasari? Paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

domas tev ir pareizas :)))) tev vajadzētu 3,9 m kātiņu ar testu ap 90-100 grami, lai vari bez liekām problēmām i 80+ gramu barotavu iemest, kas Daugavā reizēm ir vajadzīgs, i 120+ gr svinu vimbojot iemes, vai zivi virs kants vari uzstiept laicīgi, bet arī lai kāts ir kā kāts, man domāt, ka no Salmo vis atbilstošākai būtu Elite 100 fīderis, nav smalks, bet nav arī rupjš, ir jaudas rezerve, bet nav bo'mis, ir veikalos, iebrauc, saliec, padomā... ar spolēm ir tā, ka sākumam Diamond Feeder 6 spolīte, teiksim 40.vai 50. izmērā būs ļoti atbilstoša, spolītes gan ir izpirktas visas un ātrāk par martu nebūs kopā, gan cipars biki lielāks sanāk, bet... gan jau kaut ko sarunāsim :)))

Atbildēts: 11.janvāris 2017, 14:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Peterisst

Sveiki!

Normi vai vari izskaidrot kā pareizi izsvarot Slaidera pludus pareizāk kā izvietot svina skrotis? Jo kā lai izvietotu no 10 metieniem 3 ir sapinušies((. Pāšam patīk zvejot ar mačkātiem ar vagleriem nav problēmu kā šogad rudenī sāku ķert a slaideriem sākās bēdu ieleja.

Pats sienu tā uz pamat auklas 0,25mm (plānāku nelieku jo 2 pludi metiena brīdī aizlidoja :D jau) sienu 2 mezglus priekš dziļuma regulēšanas pēc tam uzveru gumija kembriku tad pludu pataisno un izsvaroju pludu ar 3 lielam skrotīm lai tas iegrimtu gandrīz darba stāvoklī tad plus 1 lai noregulētu antenu ja nesenāk tad vēl vienuļoti mazu ja vajag lai antena būtu 1/3 ārā. Tad sienu dubulto griezulīti un pavada. Visi lielie svini tiek nobīdīti uz augšu attālums no griezuļa ir 1 metrs un viens maza skrots i bišku zemāk kādi 50 cm no griezuļā. podpasoka nav.

Ko darīt?

Atbild Normunds Grabovskis

JĀ, slaideris tik viegli nedodās :))), pats arī ilgi karoju, kamēr tiku daudz maz ar viņu kārtībā, bet... bez viņa arī nevar :), vismaz mačos nē, ja jācopē lielos attālumos vai dziļumos starp pludu un stopējošiem mezgliem labāk likt pērlīti, kura vienkārši neļaus uzslīdēt pludam virs mezgliem, pludiņš metiena brīdī atduras uz sviniem, vai tas ir 1 liels vai 3 mazāki (pēc augumiem salikti) nebūs tik svarīgi, attālums no sviniem līdz griezulim it kā ir ok..., pieļauju, ka daļēji pie vainas ir tas sviniņš, kas ir zem lielajiem sviniem, tur nekādu skroti nevajag man pašam visas pīšanās pamatā bija pludiņa konstrukcija ...., smuks Rive slaideris ar tievu grafīta antenīti, sapirku tādus uzreiz daudz, kad sāku mācīties "slaiderēt" un ... reizēm 9 no 10 metieniem tālākos par 25 m iemetienos sapinās ..., nopi...os sezonu vai pat vairāk līdz beidzos man krievu paziņas ieteica nomainīt slaidera formu, uzliku Sensas slaideri, kuram antena ir no gludas spalvas un... process aizgāja pats no sevis :))), izrādījās, ka maniem Rive pludiem antena ir , kā jau makšķeres spicīte, rievota un iemetienā pilnīgi pietiek, lai šīs rievas veicinātu pīšanos... sāc ar svina noņemšanu no auklas un tad pamēģini nomainīt pluda formu..., tas sākumam :), slaiderim vajag arī kātu ar atbilstošu testu..., bieži vien mīkstie 15-20 gramu testa asie kāti arī ir pavadas apmešanās iemesls

Atbildēts: 11.janvāris 2017, 14:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gatis34

Sveiki!! Šobrīd vēlos iegādāties savam mačkātam spoli- 7030FD Diamond SPEED MACH vai 7730RD Elite MACH. ne vienu, ne otru nevaru atrast nevienā Salmo veikalā un pat interneta veikalos nav pieejamas. Vispār baigi čābīgi ar tām match spolēm šobrīd. Varbūt,ka var kādu no tām pasūtīt veikalā pie Jums? Un vai uz pavasari būs kāda jauna gaidāma šajā cenu kategorijā?

Paldies, jau iepriekš!!

Atbild Normunds Grabovskis

mač, jeb ātrās spoles ir izpirktas, pēc tām nav milzīga pieprasījuma, tāpēc arī veikalos nav pārāk liela piedāvājuma, jo pludiņa copei der praktiski jebkura spole, bet ar match spolēm, izņemot pludiņu, pielietojuma iespējas nav lielas, ja nu kādā foreļu spiningā, bet tur jautājums par izmēriem... uz pavasari abas Salmo spoles, plus viena Sensas match spole, plus Mitchel match spole būs Salmo veikalos, no tevis minētajām Salmo spolēm man es lietoju abas, protams, ka Elite ir kvalitatīvāka, bet tā ir arī dārgāka, bet man pašam nav nekādu iebildumu arī pret Diamondiņu, to man ir vairākas spoles un pa gadiem 5-6 ir nomirusi tikai viena spole, kuru pats nokāvu (vairākas reizes izmērcēju kār'tigi, nesasmērēju spoli, ķēru ar čerkstošu un pats nobeidzu mehānismu), visādi citādi pat ļoti ok spolītes pa to cenu, bet... ja tev vajag vienu, bet labu, tad ņem Eliti un problēmas nezināsi daudzus gadus

Atbildēts: 11.janvāris 2017, 09:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kok_nesis24

Gribēju pajautāt par kostīmiem gribētos tādu kurā nav pārāk auksti, bet negribās arī īpaši siltu, un vēl tas ka cik ir mērīts tad parasti tās bikses ļoti mazas jo neesmu mazākais cilvēks.

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) sac no citas puses, kadās naudās gribi iekļauties? ja tu esi mana auguma (198cm un ap pusotra centnera dzīvsvarā), tad izvēles lielas nebūs, 1-2 kostīmi tikai būs 4XL izmēros, ja tu esi 3XL izmērs, tad izvēle ir gana liela, katrā gadījumā kaut ko jau atradīsim :)

Atbildēts: 11.janvāris 2017, 08:53 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Rapala23

Svieks.

Ir tāda lieta,ka vēlos iegādāties ziemas copei zābakus.Kādus labak ieteiktu cena līdz 45eiro.

Un kurā no Rīgas veikaliem varētu tos iegādāties.???

Atbild Normunds Grabovskis

ja runa iet par Norfin zābakiem, tad viennozīmīgi iesaku Yukon zābakus, viegli (putinieki), ērti uzvelkami (plats liekums), silti, pat reiz visos Salmo veikalos tiem ir arī 30% akcija, tad cena ir 42 naudiņas vienīgais šo un vipār putinieku mīnuss ir tas, ka ar viņiem nevajag staigāt pa mežu un krūmiem, jo asie zari tos var salīdzinoši viegli sadurt, visādi citādi ļooti ok zābaki

Atbildēts: 10.janvāris 2017, 13:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā stirlitz

Sveiks! laiks taisīties uz ziemas copi, līdz ar to jāpārtin visas auklas... ko Tu ieteiktu - biezums, firma, kvalitāte.... domāju, tas nav tikai man aktuāli...

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) sporta klasika ir 0,05-0.08mm, ikdienas copes klasika 0,10-0,14mm, brekšiem atsevišķos ūdeņos arī 0,16-0,20mm pats tinu Team Salmo Micron un Tournament auklas mačiem, ikdienā dikti patīk Salmo flurokarbons, tāpēc, ka tas ir cietāks, man patīk ziemai cietākas auklas, bet vispār jau navajag meklēt super auklas, jo tādu nav :))), tievie diametri Japānā ražotajām auklām ir tomēr biki izturīgāki, bet sākot jau no kaut kādiem +- 0,12mm japāņi ar eiropiešiem izlīdzinās , tāpēc vairāk skaties, lai aukla būtu svaiga - spīdīga un elastīga ...

Atbildēts: 9.janvāris 2017, 14:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā insp.kasitis

Labdien,

Kādu urbi ieteiktu?

daudz urbjos uz asari un līdaku, tapēc interesē labs kārtīgs uzrbis.

Kāda atšķirība heinolai un morai?

Atbild Normunds Grabovskis

labas ir i Moras i Heinolas, agrāk urbos ar dažādām Morām, pēdējos gadus ar "galvaino" Heinolu, man gribās tē teikt, ka galva biki ilgāk tur asumu nekā naži, pietam ir pluss, ko izmantoju pats arī, ka uz tievā 115mm šneka var likt arī 135 un 155mm galvas, es ejot līdakās lieku 155 mm galvu , lai ja nu šī, tā lielā :))), paņem, lai varu izvilkt :))), laikam līdaka arī to zin un neņem :))) tā, ka skaties kas tev labāk patīk pašam :))), gan Mori, gan Heinolu var pielikt arī urbmašīnai, kas arī nav mazsvarīgi, kad pasāc urbt ar to, tad ar roku vairs i negribās nemaz urbt :))))

Atbildēts: 9.janvāris 2017, 14:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā dev

sveiks! Vai TS Energy 120 spicītes varētu šogad būt iegādājamas?

Atbild Normunds Grabovskis

jā, būs, ir uzsūtītas visas spices, kaut kas jau ir servisā, vismaz Tournamentam ir, bet uz pavasari būs visas pārējās arī

Atbildēts: 9.janvāris 2017, 14:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu

Akcijas

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers