Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā bezdarbnieks

Sveiks brekšu guru ! :)

Biju divas dienas šonedēl ar fīderi uz breksi daugavā starp hesiem, sēklī, breksēni kustās nu tādi ap 300-500g, pa starpai kāds ap 800g... viss itkā smuki forši. Copes itkā agresīvas, BET āķis knapi lūpā ( paņemot tādu ap 300g un paceļot aiz pavadas šis notrūkst) pavadas izmantoju gatavās owner RL 340 ar 12 un 9 nummura āķiem! Ēsmā baltais +2-4 motiļi... Varētu būt, ka tas viss saistīts ar viņu slikto apetīti ?

Atbild Normunds Grabovskis

šie āķi ir tievi, ja tu zivi atvelc līdz krastam un vēl aiz pavadas cel, tad viss ir kārtībā ar viņa apetīti :))), ūdens ta auksts, ļooooti auksts, tāpēc nemeklē kašķi kur tā nav :), bet zivis celt aiz pavadas nav pareizi, ja to dari, tad rēķinies, ka zivis kritīs nost (pats tā daru :)))), tāpēc zinu ), lai zivi celtu aiz pavadas vajag resnāku āķi, uzmet aci uz 560 sēriju, arī gatavās pavadas, āķi balti, garenās paciņas, man HESos un dziļajos kanālos šie ir top āķi breksim, izskatās kropļi, bet patiesībā zivi tur vienkārši perfekti

Atbildēts: 23.marts 2020, 09:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jenots13

Sveiks Normund,

Iepriekš Tev jautāju par FC Distance 4,2 m garo un 80 gr testā. Saki, ar tādu Gaujā pavasarī uz vimbu ar var sēdēt, vai vajag ko nopietnāku? Teiksim testā 120 gr? Nav tā ka tas 80gr kāts ir par mīkstu universālim. Jo taisos copēt pāris reizes sezonā.Un gribas tikai vienu kātu.

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

tad ņem 100-420

Atbildēts: 23.marts 2020, 09:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Didzeeens

Sveiki, kādu kasti vai somu izmantojat Fīderēšanai, to barotavu ir tik daudz ka īsti nav kur likt. Padalieties pieredzē.

Atbild Normunds Grabovskis

es izvēlos visu līdzi nestaipīt, ja vēl līdz mašīnai kaut k'\adu lielāku somu aiznesu, tad no mašīnas līdz copes vietai mazā kastītē 6-10 barotaviņas un viss, nu nebūs tā, ka tev vienā vietā vajadzēs 40 un 140 gr barotavas :), barotavu man ir saradies tiešām daudz :), bet nu ejošās tik un tā ir 70-80-90 ::)

Atbildēts: 20.marts 2020, 15:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Sapratu, ka konteineri vēl aizvien muitojas? Man to concept feeder 80 (3,9m) augšējo posmu un spices vajadzētu...

Atbild Normunds Grabovskis

šodien noliktava pieņem, ceru, ka otrdien -trešdien varēšu skaļi bļaut, ka viss ir kār'tibā :)))

Atbildēts: 20.marts 2020, 15:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ilmars638

Sveiks meistar.

Esmu izvēles priekšā. Meklēju jaunu 1 vai 2 spolītes, bet gribās mēģināt nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu.

Pašlaik spoli vajag pludiņmakšķerei un spiningam, bet ar domu, lai kādu no šīm spolēm ar rezerves kaseti varētu izmantot arī fīderim (līdz kādi 60 grami barotavām).

Interesē kurām no šīm spolītēm vispār ir rezerves kasete un kura varētu būt piemērotāka dubultdzīvei un uz kādiem izmēriem skatīties? Salmo veikalā apčamdīju - Diamond Feeder6, Diamond Match 6 , Diamond Spin 6, Elite JIG & SPOON 10, Elite SPIN 7 un Elite BOLOGNESE 8. Visas spolītes bija ļoti patīkamas un likās labi nostrādātas, bet vienīgi Elite BOLOGNESE 8 īsti nepatika, kaut arī raidījumā ļoti labi par to modeli atsaucies, iespējams tas bija kāds ražošanas brāķis, griežot spolītē bija dzirdami klaudzieni, kā arī lociņa stiprinājumā pie spolītes abās pusēs bija ap 1- 1,5mm sprauga, kas citām spolēm nebija novērojama.

Kādas atsauksmes par kātu Diamond BOLOGNESE MEDIUM M, liekās ļoti smalks rīks pēc diametra, bet vai arī gana jaudīgs, lai droši varētu vilkt plaužus, līņus un karpiņas līdz 2kg?

Ne asakas.

Atbild Normunds Grabovskis

no tevis minētajām spolītēm vienīgi Diamond Feeder 6 derētu dubultai dzīvei, bet... es šādiem mēŗkiem gribētu ieteikt vai nu Feeder Concept Pilot 4000. izmēra spolīti vai nu jauno Elite Heavy Jig 8 spolīti 3500. vai lielajā 4500. izmērā, šīs spoles ir aptuveni par 10 eiro dārgākas par tevis minētājām, bet nu galvas tiesu augstākas un vairāk spējīgas tavu trīskāršo slodzi turēt abet Elite Bolognese ir reāli laba spole pludam, man pašam ļoti patīk

Atbildēts: 20.marts 2020, 11:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Bitenieks

Labvakar, Normund. Vēlos, Jums jautāt par barības sastāvu, šajā laikā. Es copēju ar fīderīti Daugavā, nevaru itkā sūdzēties, nu katru dienu kā eju tā 2-5 brekšukiem dabūju, BET, šovakar atnākot mājās skatos zivij pilns vēders ar barību, turklāt vel kukurūzu sāēdušies, bet kukurūzu izmantoju dienu iepriekš, lai saturīgāka masa. Varbūt Jūs kādu ieteikumu varat dot, jo man liekas, ka zivs bišk saēdusies, sākumā viss notiek un tad klusums. Tāpat, vai es katru dienu copējot vienā vietā esmu pieturējis zivi, vai tā var būt Daugavā? Tāpat, vēlos Jums jautāt, vai ir iespējams kādreiz aizbraukt kopā ar Jums uz fīdera copi? Cieņā, Bitenieks.

Atbild Normunds Grabovskis

protams, ka zivis tagad vienādi aktīvi nebarojas visu dienu un pat ne katru dienu, vēl jau ir auksts, brekšuki it kā ēd, bet tomēr tādā pusziemas režīmā, kad naktis būs bez sala un ūdens temperatūra palielināsies vismaz par grādiem 3-5, sasniedzot 7-10 grādus, tad arī sāksies aktīvāka zivju kustība, zivīm viss ir vienkārši, jo aukstāks ūdens, jo mazāk viņas ēd, lēnāk viss pārstrādājas iekšā, ar to daudzumu barības, ko breksis apēd vasarā vienā dienā viņam aukstā laikā pietiek nedēļai, ja ne ilgākam laikam :). Nu ja tu noķer zivi ar barību vēderā, barību kuru meti pirms pāris dienām, tad tas liecina vai nu par to, ka esi zivi piesējis vai nu par to, ka viņa nav sākusi kustēties un stāv +- uz vietas, vasarā Daugavā zivi var piesiet un labi piesiet :))) Tāpēc es arī tik daudz zemi izmantoju barībā, reāli 3 reizes vairāk zemes kā barības, lai zivis nepārēdās, lai viņām ilgāk saglabājas vēlme tur rakāties un grozīties, zeme nekad neko nebojā, tīru barību var mest vasarā, tad to apēd un tā neko nebojā, bet aukstā ūdenī tīra barība sāk strādāt labi, bet ātri piesātina zivi un cope pieklust... ar zemi tā nav

Atbildēts: 20.marts 2020, 10:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janax27

Labdien Normund tāds jautājums par makšķerēšanas izstādi vai būs šogad tāda latvija

Atbild Normunds Grabovskis

NĒ, visi publiskie pasākumi ir aizliegti, tas pirmām kārtām attiecās uz tādiem pasākumiem kā izstādes, kur apgrozās daudzi tūkstoši cilvēku

Atbildēts: 20.marts 2020, 10:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Cassidy22

Доброго дня Вам, господин Нормунд. У меня два вопроса. 1. Когда в магазинах ясалмо появиться сидение Feder koncept, с лямками чтобы удобно было таскать с собою. 2. Когда появяться сумки для удилишь, от feeder koncept, в магазинах сальмо. И можно узнать их цену.?

Atbild Normunds Grabovskis

1. krēsli nav pat vēl izbraukuši no rūpnīcas, tas nozīmē, ka prognozēt to ienākšanu tagadējā situācijā ir grūti, pēc plāna bija jāienāk ap Jāņiem, tas ir jūnija beigās 2. makšķeru somas ir Rīgā, tās ir muitā, vajadzētu parādīties veikalos 2 nedēļu laikā

Atbildēts: 20.marts 2020, 09:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Progress2016

Sveiki,

Velejos uzjautat par makskeri, ko varetu izmantot copei uz dzivo. Saprotu, ka var kert pilngi ar jebkuru, bet tomer. Parsvara no laivas, Koknese/Daugava. Parsvara lidaka/asaris un zandarts. Pats keru tikai ar spiningu, bet ta ka 4gadigais puika ar loti aizrautigs makskernieks, tad ir doma sagatavot ari tadas makskeres. Parasti jau vecos spininga katus izmantoju, bet tests par mazu un tad tas viss pasakums nav ipasi erts.

Atbild Normunds Grabovskis

es pats priekš copes uz dzīvo izmantoju cietos fīderus un 3daļīgos karpu kātus, tātad makšķeres garumā 3,6-3,9 m, ir ļoti ok, bet es pārsvarā copēju no krasta, tavā gadījumā varētu būt, ka derētu vairāk teleskopiskie kāti, ērtāk vadāt un laivā darboties, ir tādi ne pārāk dārgi, teleskopiski kātiņi ar 90-100+ gramu testu, asariem ne tik piemēroti, bet līdakai un zandartam ir ļoti ok. Salmo veikalos ir Blaster, ir Diamond sērijās šādi kātiņi, cenas sākot no 20 naudiņām

Atbildēts: 19.marts 2020, 10:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Vasiils

Sveiki!

Salmo Elite Jig&Spoon 10 būs laba džigam līdz 8 grami un kādas atsauksmes par šo spoli?

Atbild Normunds Grabovskis

spole ir laba, servisā ir ienākusi tikai viena pretenzija, ka it kā tā met cilpas tievajai pītajai auklai, tas ir 0,08mm un tievākām, ja lietosi 0,10-0,12mm pīto, tad viss būs ok

Atbildēts: 19.marts 2020, 09:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager