Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Wind32

Sveiki, vai būs pieejamas cietās somas priekš feeder concept distance transportējamā garuma 1.57m?

Atbild Normunds Grabovskis

ir ceļā un drīz jāienāk, viss šitais ārprāts biki var nobremzēt pasākumu, bet vispār būs un arī cenas ir loģiskas, 2 veidi ar 1 un 2 rāvējslēdzējiem

Atbildēts: 16.marts 2020, 13:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā linards89

Čau,Normund! Laiciņu iepriekš ar tavu palidzību nokomplektēju sev tādu feederīša komplektu,Team salmo dominants 80 ar concept pilot7 5000. Teikšu,ka esmu sajūsmā!

Te,vienu dienu izlēmu noprovēt savas spējas upē.(Daugava) un sapratu,ka ar šo kātu šādā straumē ir neiespējami!

Spole droši vien tāda pati,bet kātu vajag otru lai copētu gan tur un tur!!

Ko varētu ieteikt? Tā lai 120 g lido svilpodami(Budžets nav noteicošais)

Atbild Normunds Grabovskis

tad skaties uz Feeder Concept Distance 100-420 un Pilot 6000.izmēra spoli, tas būs tas komplekts ar kuru varēsi copēt arī ļoooti tālās distancēs bet... ja tomēr tev vairāk vajag mētāt 70-80-100 gramu barotavas, tad var būt ņem tomēr Distance 80-420, tas būs tomēr biki mīkstāks un sezonas garumā universālāks kāts

Atbildēts: 16.marts 2020, 10:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janis1997

Man kkā lokanāki kāti kad met barotavu un ļoti ieliecas bail ir salauzt

Atbild Normunds Grabovskis

:) skaties uz kāta testu un metamās barotavas\svina svaru, ja tur viss ir kā vajag, tad met un nem… nebaidies :)))), tādam lēnākas akcijas kātam (lokanākam) metiena brīdī IR jāieliecas un tad viņš met, līdzīgi kā ir ar kārtslēcēju kārti, tā ieliecas zem sportista svara un tad kāāā iztaisnojas, tā aizmet sportistu , paraboliskie kāti strādā diezgan līdzīgi un... no pārāk liela svara kāts nelūzīs, tas vienkārši nemetīs, protams, ja tu speciāli necentīsies to salauzt :)))

Atbildēts: 16.marts 2020, 10:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zurka197227

Sveiks meistar, man jautājums kādu auklu labāk fīderītim , pīto vai kā. Kādu ieteiksi.

Atbild Normunds Grabovskis

tas ir mūžīgs jautājums uz kuru nav viennozīmīgas atbildes, sportā ir skaidrs, tur bez pītās neiztikt, ikdienas copē… viss atkarīgs kur un ko tu ķer, ja tīri breksi, karpu, līni un cita slielās zivis, tad mono, ja tikai upē, tad arī mono, ja tomēr vairāk stāvošā ūdenī copē un visu kas ķerās, tad pītā informāciju par copi tev iedos daudz vairāk. Tai pat laikā ir veči, kuri māk ar pīto ķert arī lielas zivis un copē tikai ar pīto, tas tomēr ir atkarīgs arī no paša cilvēka, man teiksim mono ļoti patīk, ikdienā brekšoju pamatā ar mono, zivis nedilst, viss strādā, bieži lieku blakus 2 kātus, viens ar pīto un fīdergumiju, viens ar mono, mono man dod tādu kolosālu stabilitātes sajūtu, tu tikai pumpē zivi un baudi, ar pīto tomēr ir cita sajūta...

Atbildēts: 16.marts 2020, 10:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā igorsklv

Sveiks Normund,

Kuros konkrēti datumos varētu būt pieejamos Salmo veikalos spicītes? Interesē diamond un tournament kātiem.

Atbild Normunds Grabovskis

vajadzētu būt šonedēļ, ja viss tas murgs apkārtējais nenobremzēs procesu, uzraksti man uz normunds@salmo.lv cetrutdien, varēšu pateikt precīzāk

Atbildēts: 16.marts 2020, 09:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sajans

Labdien,

vai Makšķeru turētājs Salmo TRIPOD 05 ir labs vai ņemt ko citu

Atbild Normunds Grabovskis

ir ok, viegls, viss strādā ļoti ok

Atbildēts: 13.marts 2020, 14:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ezerins33

Labdien! Sāku apgūt fīderi, un gribu saprast piemēram nopirku Salmo sniper auklu, 0,15 uztinu uz spoles viss oki, un ko tālāk siet mono auklu, lai amortizējas vai feeder gum copēju pārsvarā Daugava ja mono tad cik resnu, un uz tās mono taisīt sistēmu nu piemēram pīnīti. Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

nu to tev pašam jāizdomā kā gribi copēt, vari jau sākt arī bez gumijas, vienkārši uz pītās uzverot pretsavērpēja trubiņu 5-7-10 cm garu , tad stopars un griezulis auklas galā, pie trubiņas liec barotavu, pie griezuļa pavadu un copē tik nost, var būt tev i nevajadzēs nekādu gumiju vai mono šoklīderi, sākuma noteikti tos nevajag, tikai prātu čakarēs tev :)

Atbildēts: 13.marts 2020, 14:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renge

Jautājums par to pašu MJ,ja ņemtu to tavu ieteikto Spoli Lucky John ANIRA JIG 8,tad 1500 izmērs būtu jàņem? Paldies par info.

Atbild Normunds Grabovskis

jā, tikko vēl viņu nopētīju, nu simpātiska dikti :)))

Atbildēts: 13.marts 2020, 12:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā RonisS

Labvakar Normund, esmu iesācējs fīdermakškerēšanā, bet tā lieta sāk ievilkt. Jūsu raidījumos redzu, ka barību jauciet ar urbjmašīnu. Sakiet, kur var iegādāties to uzgali (mikserlāpstinu), vismaz depo nav redzēts un dažos copes veikalos ar rausta ar pleciem?

Ar cienu,

Ronalds

Atbild Normunds Grabovskis

nu Depo ir līdzīgi un daudz lētāki uzgaļi ar ko jaukt barību, tie ir krāsu maisāmie mikseri, tur viss ir kārtībā, var maisīt, speciālie uzgaļi ir dārgāki, veikalu cenas 25-30-40 eiro atkarībā no ražotāja u.t.t., Salmo veikalos kaut kas bija, es sūtīju tos arī uz šo gadu, bet vēl neesmu ieskatījies kas atnāca un cik, bet šur tur copes veikalos ir viņi tu tiešām Depo uztver kā copes veikalu :)?

Atbildēts: 13.marts 2020, 12:03 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā janis1997

Ko tad īsti nozīmē ātras akcijas kāti? To ka nepieciešams ātri izpārdot tādēļ uzliek lielu akciju??

Atbild Normunds Grabovskis

^))))) Ātra akcija ir tāda, ka tu paņem kātu rokās, pavicini un tam spice nelokās, it kā nav bomis, viegls un feins, bet tāds skanīgs un kratot nevari spici dabūt spēlē, pirmā sajūt ir tāda, ka tāds kāts vispār nelokas, nu kaut kā tā, tādi kāti ir ļoti skanīg, tādus izmanto dažāda veida džigošanai, tad copi nevis redzi ar aci, bet vairāk tā kā sajūti rokā, to sac par copes sadzirdēšanu nepieciešams ātri izpārdot pa lēto tas jau ir bankrots nevis akcija :)))

Atbildēts: 13.marts 2020, 11:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager