Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā jaazeps

labadiena. Jautājums par barotavu svaru - ir pāris raidijumi bijuši kur zem Pļaviņu hes`a +/- 3km copējāt(arī cope kad Grabovski junioru slīcināt biji aizvedis dēļ līmeņa maiņām :)). Pats no Aizkraukles esu un ar fīderi principā tikai tur ķeru ar elite feeder 100, bet komfortabli copēt ir ar ~60g barotavām pirms lielās straumes. Esmu šosezon nobriedis mēģināt straumē ķert - vai tur pietiek ar 100g barotavu?

p.s. vai FC Distance metīs tālāk kā elite feeder kāts?

P.P.S. vizuāli distance ar pilot spoli, laikam ir skaistākais feeder komplekts, kas redzēts(doma iepirkt, tikai nevaru par testu gudrs tikt). Dizainerim prēmija būtu jāpiešķir.

Atbild Normunds Grabovskis

straumē tu domā zem HESa? es tur strādāju ar 80-90 gramu Djuzām, jem tagad modīgi sakot Bulet barotavām, pietika, jo kad dod straumi, tad tur tāpat nekas neturēsies :), bet kad pabēdz no ūdens, tad atkal 90 gramus tur :))), pie siltumnīcām jā, tur gan 90-110 grami Elite ir labi kāti, bet tomēr iemetieniem +- līdz 60 metriem, tālākām distancēm vajag tālšāvēju, zem HESa ar Distanci 100-420 var mest uz upes vidu, metrus 80-90-100 bez problēmām, cik tur sanāca copēt, tad tas ir tālāk kā jebkurš bridējs met, man paziņa Valters, arī no Aizkraukles, sākumā mocījās mocījās ar saviem kātiem man blakus, pēc tam nopirka 2 Distances 100-420 un bēdu nezin ne ar iemetiena attālumu ne ar Daugavas kantīm vienu tev noteikti gribu ieteikt - nopērc barotavas djuzas, Salmo veikalos ir , 10 reizes mazāk ķersies kantēs

Atbildēts: 12.marts 2020, 16:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pike56

Normund,kāda ēsma labāk patiktu Baltam amūram piemājas dīķī aug un diezgan vareni izauguši

Atbild Normunds Grabovskis

nu amūri reizēm labprāt ēd baltos tārpus, peldošās boilas, esmu ķēris arī uz baltmaizes garoziņu no ūdens virsas, bet cik zinu no karpiniekiem, tad bada apstākļos viņi ēd to pašu ko karpas un ķeras kopā ar karpām

Atbildēts: 12.marts 2020, 14:26 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Gints25

Kura menesi ir paredzeta izstade kipsals?

Atbild Normunds Grabovskis

martā, 27.-28.-29.03.

Atbildēts: 12.marts 2020, 14:24 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā janis1997

Sveiks! Pasūtīju internetā Diamond feeder 2 kātus ar testu 90 grami, smukas atlaides jums tagad, domāju ka būs ok ar 90 gramu testu, nevaig jau bomi......, kādas tavas domas par tiem kātiem un kādas spoles ieteiktu pie viņiem....?

Atbild Normunds Grabovskis

par konkrētajiem kātiem pats neesmu sajūsmā, jo šie ir ātras akcijas kāti, man patīk mīkstāki, visādi citādi kāti populāri un ir ok, šogad nāk jaunās paaudzes Diamondi, tāpēc iepriekšējos izpārdodam, jāatbrīvo plaukti :), tests ok, droši vari mest arī 110-120 gramus uz metriem 40+, šeit labi piestāvēs Diamond Feeder 6 vai jaunā Diamond Feeder 5, bet ne mazāka par 50 vai 5000 izmēru

Atbildēts: 12.marts 2020, 14:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Maa123

Sveiks!

1) Kādu bezriņķa makšķeri ieteiktu 7 gadus jaunam bērnam, kas grib sākt makšķerēt?

2) Un kādu urbjmašīnu priekš barības maisīšanas ieteiktu, vai arī, kas jāņem vērā iegādājoties to? Un kur var nopirkt pašu maisītāju?

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

* nu 7 gadi jau ir gana liels, tur jau 5-6 m makšķerīte prasās :), tur jāskatās pēc auguma un tā cik vieglu\dārgu kātu gribi :), vienkāršākās 5m makšķeres būs ap zem 7-10 eiro, tāds "vidus" ap 25-30, manējais savulaik bezriņķi negribēja, gribēja spoli, tur var mest u.t.t., vienu vārdu sakot ir atrakcijas :), jo pats copes process jau apnīk viņiem gana ātri :))) * es pats kuļu ar nu jau 10+ gadus vecu Makitu, ar viņu arī ziemās urbu ledu, viss ir ļoti ok, tur galvenais ne mazāk par 18 vatiem un 3 apmērstundu akumulātoriem, bet nu tagad aparātu ir daudz un dažādi :), tomēr neiesaku ņemt to lēto galu, kas vienmēr š'tābeļiem sakrāmēts veikalos (20-40-60 eiro), tie ir skrūvgrieži ar ko skapi salikt, bet barībai vajag labu aparātu miksera galus šur tur veikalos var atrast, cenas 25-40 eiro, bet laba un daudz reiz lētāka alternatīva ir krāsas maisāmie uzgaļi, tie ir ļoti dažādi celtniecības preču veikalos un maļ barību pavisam smuki :)

Atbildēts: 12.marts 2020, 14:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ashulis

Sveiks,

Ir doma pirmo reizi mūžā aizbraukt uz vimbām. Bet tā kā nekad nav būts, tad nepieciešami pāris ieteikumi. Makšķerēšu ar klasisko grunteni un fīderi. Potenciālā copes vieta būs Lielupe vai nu pie Staļģenes vai Bauskas apkaimē, bet īsti vietas tur nezinu. Kādus āķus un izmērus izmantot priekš vimbas, vai papildus āķiem likt klāt kādu pērlīti vai uzreiz siet mormišku klāt.

Fīderim likšu vimbu barību ar piekapātiem, sarkanajiem, baltajiem un pinkām. Cik daudz zemi šobrīd jaukt pret iepakojumu?

Kādu ēsmu likt priekš vimbām? Vai uz fīdera likt arī motili vai var iztikt ar sarkano, baltajiem un pinkām?

Uz gruntenes ir doma likt garneli. Labāk likt svaigu?

Atbild Normunds Grabovskis

uhhhh kā jautājumi nobira :))) 1.ap Staļģeni ir daudz labu vietu, kuras atrast varēsi pēc veču daudzuma :))) 2. kamēr ūdens duļķains ņem plastmasas mormiškas un spoguļāķus, ēsmas lielas, tāpēc mazākus par 10.numura āķus neņem, tavā gadījumā garnelei arī 8. un pat 6. var derēt, man pašam šogad labi strādā sarkanās mormiškas, bet vispār būs mirklis, kad ēdīs zaļo izteikti labi, tāpēc paņem dažādas, bet pamatā sarkanas un zaļas 3. vimbu barība, brekšu barība, pa lielam vienalga, galvenais barību kārtīgi samitrini, zemi droši liec 1\2-1\3, BET ar dzīvajiem barībā nepārspīlē, sliekas vari barībā negriezt, vari nopirkt ēsmai, pietam vēlams sameklēt veikalos vai sarakt īstās sūdenītes, tās ēd daudz labāk, nu un pinki, es pats šajā laikā motili ņemu vienmēr, jo uzskatu, ka aukstā ūdenī viņu vajag, bet savām 5-10 vimbām var arī iztikt bez, ja nenāk pretī viņš :). Barībā pieber biki pinkus, bez fanātisma, sevišķi jau copes sākumā, lai viņi ir, bet ne pa daudz. 4. par to garneli … nu ja dikti gribās eksperimentēt, tad ņem līdzi gan pāris svaigas, gan pāris vārītas, pietam mans ieteikums sagriezt tās ripiņās un kumosu taisīt salikto - garnele\slieka, garnele\pinki, garnele strādās kā smarža

Atbildēts: 10.marts 2020, 14:35 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Normund, tas konteiners no čaiņikiem ir pienācis un iekrāmēts veikalos (darbnīcā)? Interesē Concept Distance 80 (3,9 m) augšējais posms. Pērn neveiksmīgi no makšķersomas izkrita ārā krūmos, pēc tam vairs nespēju atrast.

P.S. Kāda būtu aptuvenā cena tam posmam un spicēm pie reizes arī?

Atbild Normunds Grabovskis

nākošnedēļ vajadzētu būt veikalos, tad varēšu nokomentēt cenu posmam, cenas spicēm arī neesmu redzējis, bet kosmoss nebūs, jo pat Turnamenta spices maksā 15, tā, ka te pēc loģikas vajadzētu būt ap 7-8 eiro

Atbildēts: 10.marts 2020, 10:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā blitkotajs

Dzirdēts, ka vimbas jau priekšlaicīgi sākušas ķerties! Kur tās, jūsurpāt, vislabāk būtu meklēt Liepājas pusē. Un kāds būtu piemērotākais inventārs? un kā tur ir ar barošanu šajā laikā? ko izmantot, cik daudz dot?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) vimbas, liela daļa, upēs dzīvo un ķeras cauru gadu, arī ienākošās parasti nāk upēs jau rudenī, šogad upes neaizsala un vimba sāka kāpt ātrāk un praktiski jau no novembra\decembra ķerās ļoti labi, Liepājas pusē vimba ir Bārtā, tur arī viss notiekās jau labu laiku un ar katru nedēļu aizvien labāk, tiesa... leišu tur ir vairāk kā krūmu krastā, bet... gan jau vietu atradīsi :) es baroju vimbu vienmēr, jo vispār nemīlu sēdēt ar tādu klasisko grunteni, ar barību varu zivi piesiet, kaut uz mirkli iekustināt :), tāpēc baroju, baroju ar klasisko brekšu barību+ daudz zeme

Atbildēts: 10.marts 2020, 10:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jork

Sveiks Normund! Vai nav pieejami kaut kadi stativi prieks baribas blodas ( fiiderim ) , kuru ir iespejams uzskruvet uz triskaja/tripod?? Lai baribas bloda/trauku,varetu tur uzlikt virsu un ertak butu barotavu piepildit ar baribu. Uz doto bridi ir tripods, bet nu letais pa 20 eur, gribu tam skruvet virsu kaut kadu stativu prieks trauka ( ar baribu ) un atseviski pirkt velvienu prieks makskerkata. Paldies jau ieprieks par atbildi!

Atbild Normunds Grabovskis

uz tripoda skrūvējama barības galda vai bļodas turētāja nav gan, tādi ir pasūtāmi priekš platformas vai fīdera krēsla. man bija tāds trīskājis ar stīpu, teleskopiskas kājas, stīpā 'var ielikt barības spaini un tad regulēt cik augstu vajag, ērta lieta, ja mantas nav jānes pa 300-500 metri :)), bet tur franči visus stiprinājumus bija uztaisījuši tā, ka nācās visu pārlīmēt :))), vienu sezonu staipīju līdzi, pēc tam apnika :), tev vieglāk sarunāt kādā metāla darbnīcā vai servisā sarunāt lai pie metāla stīpas piemetina 3 kājas, tas noteikti būs ātrāk un daudz reiz lētāk kā pirkt, jo... grozi kā gribi pie mums darbnīcās un servisos vēl ir veči, kas māk ar metālu strādāt :)

Atbildēts: 9.marts 2020, 09:50 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Pich

Sveiks!

Kādā no Jūsu raidījumiem redzēju Jums pavadiņu kasti ar spolītēm uz kurām ir uztītas pavadiņas. Kur var iegādāties šāda veida pavadiņu kasti ar spolītēm?

Atbild Normunds Grabovskis

Salmo veikalos ir daudz un dažādu veidu pavadiņu maki\kastītes

Atbildēts: 9.marts 2020, 09:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager