Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā janis1997

Sveiks! Pasūtīju internetā Diamond feeder 2 kātus ar testu 90 grami, smukas atlaides jums tagad, domāju ka būs ok ar 90 gramu testu, nevaig jau bomi......, kādas tavas domas par tiem kātiem un kādas spoles ieteiktu pie viņiem....?

Atbild Normunds Grabovskis

par konkrētajiem kātiem pats neesmu sajūsmā, jo šie ir ātras akcijas kāti, man patīk mīkstāki, visādi citādi kāti populāri un ir ok, šogad nāk jaunās paaudzes Diamondi, tāpēc iepriekšējos izpārdodam, jāatbrīvo plaukti :), tests ok, droši vari mest arī 110-120 gramus uz metriem 40+, šeit labi piestāvēs Diamond Feeder 6 vai jaunā Diamond Feeder 5, bet ne mazāka par 50 vai 5000 izmēru

Atbildēts: 12.marts 2020, 14:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Maa123

Sveiks!

1) Kādu bezriņķa makšķeri ieteiktu 7 gadus jaunam bērnam, kas grib sākt makšķerēt?

2) Un kādu urbjmašīnu priekš barības maisīšanas ieteiktu, vai arī, kas jāņem vērā iegādājoties to? Un kur var nopirkt pašu maisītāju?

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

* nu 7 gadi jau ir gana liels, tur jau 5-6 m makšķerīte prasās :), tur jāskatās pēc auguma un tā cik vieglu\dārgu kātu gribi :), vienkāršākās 5m makšķeres būs ap zem 7-10 eiro, tāds "vidus" ap 25-30, manējais savulaik bezriņķi negribēja, gribēja spoli, tur var mest u.t.t., vienu vārdu sakot ir atrakcijas :), jo pats copes process jau apnīk viņiem gana ātri :))) * es pats kuļu ar nu jau 10+ gadus vecu Makitu, ar viņu arī ziemās urbu ledu, viss ir ļoti ok, tur galvenais ne mazāk par 18 vatiem un 3 apmērstundu akumulātoriem, bet nu tagad aparātu ir daudz un dažādi :), tomēr neiesaku ņemt to lēto galu, kas vienmēr š'tābeļiem sakrāmēts veikalos (20-40-60 eiro), tie ir skrūvgrieži ar ko skapi salikt, bet barībai vajag labu aparātu miksera galus šur tur veikalos var atrast, cenas 25-40 eiro, bet laba un daudz reiz lētāka alternatīva ir krāsas maisāmie uzgaļi, tie ir ļoti dažādi celtniecības preču veikalos un maļ barību pavisam smuki :)

Atbildēts: 12.marts 2020, 14:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ashulis

Sveiks,

Ir doma pirmo reizi mūžā aizbraukt uz vimbām. Bet tā kā nekad nav būts, tad nepieciešami pāris ieteikumi. Makšķerēšu ar klasisko grunteni un fīderi. Potenciālā copes vieta būs Lielupe vai nu pie Staļģenes vai Bauskas apkaimē, bet īsti vietas tur nezinu. Kādus āķus un izmērus izmantot priekš vimbas, vai papildus āķiem likt klāt kādu pērlīti vai uzreiz siet mormišku klāt.

Fīderim likšu vimbu barību ar piekapātiem, sarkanajiem, baltajiem un pinkām. Cik daudz zemi šobrīd jaukt pret iepakojumu?

Kādu ēsmu likt priekš vimbām? Vai uz fīdera likt arī motili vai var iztikt ar sarkano, baltajiem un pinkām?

Uz gruntenes ir doma likt garneli. Labāk likt svaigu?

Atbild Normunds Grabovskis

uhhhh kā jautājumi nobira :))) 1.ap Staļģeni ir daudz labu vietu, kuras atrast varēsi pēc veču daudzuma :))) 2. kamēr ūdens duļķains ņem plastmasas mormiškas un spoguļāķus, ēsmas lielas, tāpēc mazākus par 10.numura āķus neņem, tavā gadījumā garnelei arī 8. un pat 6. var derēt, man pašam šogad labi strādā sarkanās mormiškas, bet vispār būs mirklis, kad ēdīs zaļo izteikti labi, tāpēc paņem dažādas, bet pamatā sarkanas un zaļas 3. vimbu barība, brekšu barība, pa lielam vienalga, galvenais barību kārtīgi samitrini, zemi droši liec 1\2-1\3, BET ar dzīvajiem barībā nepārspīlē, sliekas vari barībā negriezt, vari nopirkt ēsmai, pietam vēlams sameklēt veikalos vai sarakt īstās sūdenītes, tās ēd daudz labāk, nu un pinki, es pats šajā laikā motili ņemu vienmēr, jo uzskatu, ka aukstā ūdenī viņu vajag, bet savām 5-10 vimbām var arī iztikt bez, ja nenāk pretī viņš :). Barībā pieber biki pinkus, bez fanātisma, sevišķi jau copes sākumā, lai viņi ir, bet ne pa daudz. 4. par to garneli … nu ja dikti gribās eksperimentēt, tad ņem līdzi gan pāris svaigas, gan pāris vārītas, pietam mans ieteikums sagriezt tās ripiņās un kumosu taisīt salikto - garnele\slieka, garnele\pinki, garnele strādās kā smarža

Atbildēts: 10.marts 2020, 14:35 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Normund, tas konteiners no čaiņikiem ir pienācis un iekrāmēts veikalos (darbnīcā)? Interesē Concept Distance 80 (3,9 m) augšējais posms. Pērn neveiksmīgi no makšķersomas izkrita ārā krūmos, pēc tam vairs nespēju atrast.

P.S. Kāda būtu aptuvenā cena tam posmam un spicēm pie reizes arī?

Atbild Normunds Grabovskis

nākošnedēļ vajadzētu būt veikalos, tad varēšu nokomentēt cenu posmam, cenas spicēm arī neesmu redzējis, bet kosmoss nebūs, jo pat Turnamenta spices maksā 15, tā, ka te pēc loģikas vajadzētu būt ap 7-8 eiro

Atbildēts: 10.marts 2020, 10:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā blitkotajs

Dzirdēts, ka vimbas jau priekšlaicīgi sākušas ķerties! Kur tās, jūsurpāt, vislabāk būtu meklēt Liepājas pusē. Un kāds būtu piemērotākais inventārs? un kā tur ir ar barošanu šajā laikā? ko izmantot, cik daudz dot?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) vimbas, liela daļa, upēs dzīvo un ķeras cauru gadu, arī ienākošās parasti nāk upēs jau rudenī, šogad upes neaizsala un vimba sāka kāpt ātrāk un praktiski jau no novembra\decembra ķerās ļoti labi, Liepājas pusē vimba ir Bārtā, tur arī viss notiekās jau labu laiku un ar katru nedēļu aizvien labāk, tiesa... leišu tur ir vairāk kā krūmu krastā, bet... gan jau vietu atradīsi :) es baroju vimbu vienmēr, jo vispār nemīlu sēdēt ar tādu klasisko grunteni, ar barību varu zivi piesiet, kaut uz mirkli iekustināt :), tāpēc baroju, baroju ar klasisko brekšu barību+ daudz zeme

Atbildēts: 10.marts 2020, 10:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jork

Sveiks Normund! Vai nav pieejami kaut kadi stativi prieks baribas blodas ( fiiderim ) , kuru ir iespejams uzskruvet uz triskaja/tripod?? Lai baribas bloda/trauku,varetu tur uzlikt virsu un ertak butu barotavu piepildit ar baribu. Uz doto bridi ir tripods, bet nu letais pa 20 eur, gribu tam skruvet virsu kaut kadu stativu prieks trauka ( ar baribu ) un atseviski pirkt velvienu prieks makskerkata. Paldies jau ieprieks par atbildi!

Atbild Normunds Grabovskis

uz tripoda skrūvējama barības galda vai bļodas turētāja nav gan, tādi ir pasūtāmi priekš platformas vai fīdera krēsla. man bija tāds trīskājis ar stīpu, teleskopiskas kājas, stīpā 'var ielikt barības spaini un tad regulēt cik augstu vajag, ērta lieta, ja mantas nav jānes pa 300-500 metri :)), bet tur franči visus stiprinājumus bija uztaisījuši tā, ka nācās visu pārlīmēt :))), vienu sezonu staipīju līdzi, pēc tam apnika :), tev vieglāk sarunāt kādā metāla darbnīcā vai servisā sarunāt lai pie metāla stīpas piemetina 3 kājas, tas noteikti būs ātrāk un daudz reiz lētāk kā pirkt, jo... grozi kā gribi pie mums darbnīcās un servisos vēl ir veči, kas māk ar metālu strādāt :)

Atbildēts: 9.marts 2020, 09:50 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Pich

Sveiks!

Kādā no Jūsu raidījumiem redzēju Jums pavadiņu kasti ar spolītēm uz kurām ir uztītas pavadiņas. Kur var iegādāties šāda veida pavadiņu kasti ar spolītēm?

Atbild Normunds Grabovskis

Salmo veikalos ir daudz un dažādu veidu pavadiņu maki\kastītes

Atbildēts: 9.marts 2020, 09:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Olcis

Sveiks! Vai ir jēga mēģināt rīt ar pludu Māras dīķī izvilkt kādu breksi,raudu , vai nav par agru ?

Atbild Normunds Grabovskis

nezinu, jo nekad tur neesmu copējis, bet redzot kā visur viss pamazām sāk kustēties domāju, ka pie kādas raudas varētu tikt, par breksi gan es nebūtu tik drošs vēl, daudzviet viņi ir tādi pastīvi :)

Atbildēts: 9.marts 2020, 09:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Leksis

Sveiks!

Šosezon gribētos vairāk pasēdēt uz vimbiņām. Viss vajadzīgais man jau ir tikai padoms no tevis trūkst... Doma ir copēt Lielupē uz feeder, taču gribēju uzzināt, kāds būtu ieteicamais pavadiņas garuma diapzons, ar kuru var eksperimentēt?

Atbild Normunds Grabovskis

:))) klasika ir 50-100cm pavadām, BET atceries vienu, ka vimbai ļoti svarīgi ir trāpīt uz takas, to, ka vimba ēd no grunts, tātad barībai jābūt smagai, to, ka duļķainā ūdenī vajag tomēr kādu košu mormišku, ja ūdens nav pārāk liels, tad plastmasas, ja ūdens liels, tad smagāku (spoguļāķis, metāla,svina mormiškas), kad ūdens paliks dzidrāks, tad es no mormiškām atsakos, bet pagaidām bez viņām ir kā ir :) galvenais nesēdi pārāk ilgi, iemetiens reizi 5-7 minūtēs ir ok, vimba ir aktīva zivs, bieži vien viņai interesē tikai tas mirklis, kamēr ēsma krīt\plivinās virs grunts, tad viņa ierauga ēsmu, tāpēc neslinko :)

Atbildēts: 9.marts 2020, 09:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ivars_Ka

Sveiks, meistar man pēdējos gados ir ļoti iepaticies darboties ar Match kātiem un waggler pludiņiem, bet ir tikai viena problēma. Ezers kurā parasti darbojos diezgan strauji paliek dziļš, reāli jādarbojas ~2-3m dziļumā distance 6 – 10m, vienīgā izeja ir slīdošais waggler pludiņš, bet tā kā match kāts ir klasiskais 13” jeb kaut kas zem 4m un riņķi ir ļoti smalki, riņķos ķeras uzsietais auklas stopperis. Šobrīd skatos uz jauno Bolognese Light F, 5m versiju, nevaru saprast kāta jūtību, jo tomēr teleskopiskais, bet veikalā likās tāds izdevies. Vai šis varētu būt risinājums / alternatīva ?

Atbild Normunds Grabovskis

sāksim ar to, ka jaunā Ligt bolonēzīte tā arī tika radīta a r domu, ka tā būs bolo\match versija, ļoooti laba makšķere :), bet … tev ir problēmas ar mezglu tāpēc, ka pārāk tuvs iemetiens un tu noteikti lieto nevajadzīgi vieglus pludus, kuri neizvelk to mezglu cauri riņķiem, lai nebūtu problēmu vajag vismaz 10 gr vagleri, es pats lieku 12-14 gramīgus, tad problēmu nav, pietam metienu taisam metrus 5 tālāku, tad auklu gremdējot uzvelkam pludiņu uz barotā galda bet … bolonēzīte tiešām laba sanākusi :)))

Atbildēts: 6.marts 2020, 15:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager