Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Emils_Morozs

Labdien,

kātam "Salmo diamond microjig 8" ir izkritis un pazudis spicītes pēdējā riņķa ieliknis, zvanīju uz salmo veikalu, teica ka adresāts nav sasniedzams..... Vai ir iespējams dabūt šādu lietiņu, un cik tas maksātu, un vai ir iespējama piegāde?

Atbild Normunds Grabovskis

nuuu visi Salmo veikali ir sasniedzami un strādā, izņemot Dominu, Dominas veikalu aizvērām Skandu iela 7 ir Salmo serviss, riņķi nomainīt aizņem 5 minutes

Atbildēts: 5.maijs 2020, 13:26 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Aivenko07

Sveiki!!!Vai ir iespējams iegādāties Feeder Concept rezerves spicītes pa internetveikalu?

Atbild Normunds Grabovskis

visu Feeder Concept kātu sēriju spices pagaidām ir nopērkamas tikai Skandu ielas 7 Salmo veikalā, diemžēl pagaidām tās nesūtam pa pastu

Atbildēts: 5.maijs 2020, 10:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Svitrins

Sveiks,

Šoreiz jautājums par tournament feeder 100 orģinālajām spicītēm (1oz, 1,5oz), vai tās ir uz vietas kādā veikalā vai servisā? Vai arī sakarā ar šo situāciju vēl ir ceļā?

Jo radušās problēmas ar tām, bet copēt gribas.

Paldies par atbildi.

Atbild Normunds Grabovskis

Skandu ielā 7 ir visas spices visiem Salmo un Feeder Concept fīderiem, Tournamenta spices ,maksā 15 naudiņas

Atbildēts: 5.maijs 2020, 10:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andzha33

Sveiks, Normund!

Nesen iesāku fīderēt, bet līdz šim neizmantoju šoklīderi, bet metot lielākas distances ar pīto auklu pirkstinji nedaudz sāp tomēr :) Interesē jautājums par mezglu, kas savieno pīto ar mono - vai nav risks metienā kaut kādā veidā salauzt spicīti? Un vai labāk ir pie mezgla atlikušos auklas galus nogriezt maksimāli tuvu vai atstāt ūsinjas? Iepriekš paldies par atbildi!

Atbild Normunds Grabovskis

es pats esmu atteicies no mono vai flurokarbona šoklīderiem, jo tie man tāpat plīst un kaut kas tajā visā man nepatika, sienu šoklīderus no 0,16-0,20 mm pītās (atkarībā cik tālu un kādu svaru jāmet) un nekādu problēmu, izņemot visu šoklīderu sāpi - pūkas un pēc lietus drazu upēs. šoklīderim ūsas neatstāju, griežu auklu kādu 1-2mm no mezgla, mezgls 2 pītajām ir mazāks un mīkstāks kā ar mono un tas nekur netraucē, ūsas atstāju, ja gadās kaut kur pa vidu auklu sasiet (visādi dzīvē gadās :) ), tad 2-3cm ūsas novērš mezgla aizķeršanos aiz auklas iemetienā spices šoka mezgls nelauž :)

Atbildēts: 5.maijs 2020, 10:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā RutaT

Labdien! Vai ir iespējams iegādāties spices posmu makšķerei Team Salmo NEOLITE 8.7/H 2.65m 7-32gr. Kāda būtu aptuvenā cena?

Atbild Normunds Grabovskis

… teikšu godīgi, nezinu, šis ir no vecajiem kātiem, tajā laikā mums vēl nebija tagadējās rezerves daļu uzskaites, tāpēc iespējams, ka spices ir servisā..., katrā gadījumā vajag ņemt līdzi apakšējo daļu un braukt uz Skandu ielu 7, tur servisā var piemeklēt vai nu oriģinālu spici vai kaut ko līdzīgu, spininga spices cena parasti ir aptuveni 40% no jauna kāta cenas

Atbildēts: 5.maijs 2020, 10:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Normund, bēda ar pavadām. Pirmajā maijā copēju Melnajā Kolkā vimbas. Labi eksemplāri mums kodās, bet nelaime viena - man pārplīsa trīs pavadas. Veikalā pirktās, turklāt samērā nesen (nav divus gadus pa somu murcītas). Labi, pirmās divas bija konkurentu prece (manuprāt, vislabākā uz brekšiem - Gamakatsu), un pavadiņas tiešām tievas (0,12 un 014 mm). Bet trešā bija tava prece, pavisam svaigi pirkta. Owner, 12 nr. āķis un pavadas resnums 0,18 mm. Japāņu vecmāmiņa, vimba (pēc sajūtām - ļoti laba) uzcopēja, metrus desmit es viņu vilku, tad spudūkš un prom. Izceļu ārā, pavada uz pusēm, tieši auklai pa vidu.

Vai man tiešām turpmāk pie Salmo priekš vimbām vai breksēniem būs jāpērk ovnera samu pavadas? Ja reiz nulle astoņpadsmit plīst kā prasts sūda diegs? Kolēģis sēja pats (no 0,22 mm), lika galā murmuli un viņam nevienu pavadu nepārrāva. Man palika kauns. Nezinu tikai par ko. Par sevi, Salmo vai Ovneri.

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) sāksim ar to, ka nevis mana prece, bet gan Salmo veikala prece otrkārt viena norauta pavada, pietam iespējams ar mezglu vidū :))), noteikti nav iemesls uzbrukt vienam no lielākajiem pasaules āķu ražotājiem un viņu produktiem treškārt, ja pavada plīst ražošanas defekta dēļ, tad viņa plīst vai nu pie augšējās cilpiņas vai nu atsienas āķis, paliek tāds skrullītis, bet pavadas praktiski nekad neplīst pa vidu, ja … vien copes procesā tur nav bijis mezgls vai pavada nav berzējusies gar gleimežiem vai akmeņiem... vis ticamāk, ka runa iet par RL-282 sērijas pavadu, nu vis nepareizākā izvēle vimbu copei, mazs, ļoti tievs āķis, kuram straumē noturēt vimbu ir ļoti grūti, tas bieži noamortizē (paliecas vaļā un tad atgriežas savā formā) uz lie lāku zivi, aukla patiesībā ir +- 0,19-0,20 mm, tā vienkārši nevar saplīst uz sūda vimbas, pat kilogramīgas… saprotu, ka tev ir škrobe, bet es esmu 100% pārliecināts, ka copes procesā tava pavada bija kaut kur traumēta, var būt tur apakšā bija kaut kādas auklas vecas, kuras parasti griež āķus kā žilete, var būt gliemeži, gan vienu gan otru Melnajā Kolkā netrūkst :))), nu diez vai vimba šogan ir tā zivs par kuru pārdzīvot :)), tā labuma šogad Ventā ir tik daudz, ka pat vietējie brakari to vairs neķer :)))

Atbildēts: 5.maijs 2020, 09:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā linards89

Čau,Normund! Copējot līņus kādu kātu ieteiktu? Manā gadījumā tam būtu jābūt pēc iespējas garākam cietākam un vieglam!

Atbild Normunds Grabovskis

nu tie jau ir izpirkti :)))), uz doto brīdi varu piedāvāt Salmo Elite Bolognese Heavy F, 6m makšķere sver 310 gramus, kāts ir ļoti ok

Atbildēts: 5.maijs 2020, 09:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Trompetists

Labdien! Tuvojoties vasarai, man kā iesācējam, jautājums par pludiņmakšķerēšanu stāvošos ūeņos - ezerā. Cik gramīgs pluds labāks? Un kā ar auklu - līdz šim esmu praktizējis pīto, bet vai tas ir labākais variants? Un cik mm biezu?

Pēdējais jautājums par pavadām pludiņmakšķerei - cik garu? Nespecializējos uz speciālu zivi ķeru visu kas ķerās - kāds breksīts, plicis, raudas utt.

Atbild Normunds Grabovskis

* 3-5 grami būs laikam ezeram tie universālākie, bet iesaku nopirkt gan tievus, garus, gan īsus apaļus pludus, jo katrs pluds savādāk uzvedas viļņos * pludiņmakšķerēšanai parasti izmanto mono auklu, pītai, izņemot lēnu novecošanu, nav neviena plusa pludiņa copē * ja mono, tad 0,22-0,25 tavā gadījumā būs universālākā * ar pavadu garumu ir jāspēlējas, pludā ezerā tas ir parasti no 10 līdz 40 cm atkarībā no copes apstākļiem un zivju uzvedības

Atbildēts: 5.maijs 2020, 09:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copetajs001

Sveiks meistar..! Ceru ka spēsi palidzēt ar padomu. Esmu jaunas spoles prieks spiningosanas meklejumos. Varbut vari kadu labu variantu ieteikt uz ko uzmest aci. Velams lai butu maksimali piemerota dazadu maneklu metasanai. Cenu kategorija varetu but videja.

Atbild Normunds Grabovskis

diez vai varēšu attaisnot tavas cerības, jo es pēdējā laikā nesekoju līdzi TOP brendu sortimentam pārāk cītīgi, tik cik veikalu sortimentu veidojot, tāpēc varu vairāk komentēt tikai Salmo un Lucky John spoles, arī biki Ryobi spoles, kuras tirgojam Salmo veikalos, pats copēju (spiningā)pamatā ar Lucky John Makora spolēm, mani pilnīgi viss apmierina :), tās arī tiek ražotas Ryobi rūpnīcā, cena veikalos ap 60-65 eiro, var skatīties kaut ko no oriģinālajiem Ryiobi, pārbaudīti un droši modeļi, par kuriem arī internetā var atrast daudz informācijas, ja to gribās darīt :), tur labāko modeļu cenas ir ap 100+- naudām. Manuprāt tev vajag 3000. izmēru noteikti, tas būs tāds universālākais, vidēja cenu kategorija ir ļoooti peldošs jēdziens :), citam tie būs tie paši 50-70, citam 150-200 eiro :), ja tev vairāk otrais variants, tad reāli tikai Shimano vai Daiwa.

Atbildēts: 5.maijs 2020, 09:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ezerins33

Labdien! Nesaprotu Gaujā tagad vajag licenzi pirkt, vai nē paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

makšķerēšanai nē, plēsējiem nezinu, es Gaujā nespiningoju, skaties Gaujas noteikumos

Atbildēts: 30.aprīlis 2020, 13:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager