Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā mar4ello25

Sveiks meistar! Vēlējos pajautāt vai ir iespēja iegādāties, tik ahajiska kāta, kā tēvam Salmo energy feeder spicītes? Paldies un ne asakas!!!

Atbild Normunds Grabovskis

es domāju, ka jā, brauc uz Skandu 7, bet noteikti vajag posmu, kur spraužas spice, līdzi, ir no kā piemeklēt

Atbildēts: 24.aprīlis 2020, 14:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā MV-F

Sveicināts!

Biju atradis brekšu?? vimbu ?? baru.

Patālu no krasta, apakšā akmeņais un nelīdzens, tātad ar fīderi nav ko darīt. Šagatavoju ekipējumu makšķerēšanai ar mačkātu un vagleri 16g.

Pirms pašas copes vēlraiz pārliecinājos via ir zivis apakšā, kā izrādījās pa nakti nekur nebija aizmukušas. Ok. Sāku iebarot, ņēmu Salmo breksi un Salmo vimbu. + vēl klāt mālaina zeme izsijāta.

Ēsmai baltie, baltie +slieka, slieka.

Paiet pusstunda nekā, stunda copes nav. BET zivis stāv apakšā. Paiet vēl pus stunda, jau dīpers rāda mazāk zivis, paiet vēl kāda s15 min, zivis pazūd.

Kas par lietu ??? Nevar būt ka tik milzīgā barā bija plēsēji (asari, zandarti) ?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) iemesls kāpēc paņēmi pludu leik smaidīt, bet tas tā :), es tieši tāpat aplauzos šogad vienu reizi ar fīderi, atbraucu naktī, paziņa jau sēdēja un pa kādai copei bija, tumsā pamētājām Dīperi, zivis ir un lielas, skrēja auklā, pa retam pie'kērās, kā n'\aca gaisma tā zivis vienkārši aizgāja un tur nostājās smalkās raudiņas, kuras uzreiz sāka dzenāt līdakas :), breksis no 2m sēkļa, kur iepriekšējās dienas viņš stāvēja un ķērās, vienkārši pagāja nost uz dziļumu... jo veči 100 m tālāk, kur bija dziļāks par metru pusotru, pa kādam ķēra... vai nu ūdens temperatūra pamainījās, kaut pus grāds, vai vienkārši puiki atpūtās un aizgāja savā pirmsnārsta gājienā tālāk, to apstādināt nevar, tagad ir tāds laiks, kad prognozēt copi nevar vispār nekā, kamēr zivis neiznārstos nekādas loģikas nebūs, man arī svētdien ieplānota cope, bet es vēl šodien pat nenojaušu kurp doties un ko ķert :)

Atbildēts: 24.aprīlis 2020, 09:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bezdarbnieks

Sveiks!

Šodien biju ieskrējis skandu ielas veikalā pēc spices [1.5 oz ]distancei, paķeru bik vēl pavadas un aizbraucu tālāk darbos, tagad vakarā skatos čekā, a tur karbona spice prieks elite/diamond 40 .... paskatos uz spici.. izskatās ka stiklaškiedras, jo maucamais gals ir balts + rīņķi daudz mazāki kā orģinālajām.. varētu būt ka veikalā tika kkas sajaukts ?

Atbild Normunds Grabovskis

Distancēm 1,5 oz spices atnāca stiklašķiedras, citi testi ir grafīta, bet uzrakstītam vajadzētu būt Distance\Elite, darbībā tu starpību nesajutīsi nekādu :)), paskaties, kā spice iet kātā un vai tiešām ir uzrakstīts Diamond, ja kas tad mainam uz īsto

Atbildēts: 24.aprīlis 2020, 08:57 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā IlvarsIlvars

Sveiks, Normund!

Vēlos šovasar pievērsties fīderēšanai, veikalā jau noskatīju spoli un auklu, taču nevaru tikt skaidrībā par kātu.

Vai ir vērts pirkt "Salmo Blaster Feeder 90g 3.6m"

Itkā cena pievilcīga, izskats arī labs. Takā šis būs mans pirmais feeder kāts vēlos ko viegli lietojamu un izturīgu. Doma makšķerēt Daugavā, ap Jēkabpili, izmantošu barotavu ap 60g jo ar to pilnīgi pietiek, straume nav liela. Vai ar šo kātu varēs droši iemest šādu 60g barotavu kas būs pilna ar barību? Kāts likās ļoti viegls un tādēļ mani māc šaubas par tā izturību. Mērķa zivs breksis.

Paldies par atbildi jau tagad!

Atbild Normunds Grabovskis

pēc gada tu sapratīsi, ka tas kāts ir smags :))), bet … to var saprast tikai copējot :))), ja tu skaties uz Blasteru, tātad tu meklē lētu kātu, tādā ziņā ar Blasteru viss ir kārtībā, gana izturīgs, lai piedotu visas tavas sākuma kļūdas, ja tur ir tests 90 grami, tad droši vari mest ar to arī 100 gramus barotavu, izturēs, kāts no pārāk liela svara nekad nelūzt, tas vienkārši nemet, ja ir pa daudz uzkārts galā tā, ka ja viss tevi apmierina, tad ņem ciet un laid uz copi, būs interesanti un ar laiku arī rezultatīvi :)))

Atbildēts: 24.aprīlis 2020, 08:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Saldsabols

Sveiks. Kādu feeder makšķerkātu ieteiktu copei ezeros? Galvenais laikam būtu tas iemetiena attālums

Atbild Normunds Grabovskis

ne vienmēr zivis ir jāmeklē pie otra krasta :))), bieži vien labas zivis ir pie pašām kājām, bet ir ezeri, kur jā, metiens 60-70-80 metri ir mazākais, lai tiktu klāt breksim... ir tālmešanas kāti Feeder Concept Distance, tavā gadījumā ezeram vajadzētu kātu 80 grami 420cm , ar to var arī 60 gramu "lodi" mest uz 80+ metriem bez problēmām, bet... kāta cena ir ap 110 eiro, ir visādas iespējas mēģināt to nopirkt lētāk, bet vienalga brīnumu nebūs, ja tas apmierina, tad ņem ciet un būsi apmierināts, ja cipars ir pa lielu, tad uzraksti kādā naudiņā tu gribētu\varētu iekļauties, mēģināšu apstāstīt kas tur sanāk

Atbildēts: 23.aprīlis 2020, 09:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Progress2016

Sveiki,

Youtube kanals Normund TV man loti patik, cerams, ka neapstasies.

Varbut ir kadi jaunumi saistiba ar Diamond jaunajiem feederiem?

Atbild Normunds Grabovskis

par Yotube kanālu paldies, neredzu iemeslu apstāties :)), kamēr es copēju, tikmēr man ir ar ko dalīties :), šādā formātā tas neprasa liekus finansiālus ieguldījumus, tik cik biki vakarus\naktis montējot, jāatrisina skaņas problēmas un tad jau būs ok :) Jaunie Diamond fīderi būs tikai maija otrā pusē, ar visu vīrusu u.t.t. piegādes novirzījās vairāk kā par mēnesi

Atbildēts: 23.aprīlis 2020, 09:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā citizen

Sveiks Normund!

Esmu fīdera un spoles meklējumos galvenokārt vimbu copei Ventā. Kādu kopmlektu tu ieteiktu Cenu kategorijā līdz 120e ?

Atbild Normunds Grabovskis

tajā cenā var iekļauties ar ļoti labiem komplektiem, piemēram Salmo Elite sērija, tev 100 vai 120 gramīgie kāti būtu ok, Feeder Concept Pilot 100 vai 130, spolīte Salmo Diamond Feeder 5, teiksim 5000-6000 izmēru un tev būs ideāls fīdera komplekts

Atbildēts: 23.aprīlis 2020, 09:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Saldsabols

Sveiks. Jautājums,nopirku spoli FC pilot 5 un uztinu virsū Feeder concept distanc monofīlo auklu. Biju 3 copēs ar fīderi un viss bij ok ar viņu un tagad pēdējā copē sāka mest cilpu ap spicīti. Kur varētu būt vaina?

Atbild Normunds Grabovskis

cilpu parasti met tajā brīdī, kad mono aukla dabū bišķi brīvību, aukla cieta un ja to palaiž nenostieptu, tad viņa var uzmest cilpu ap spici, man jau automātiski iestrādājusies kustība, ka ar pirkstu pārbaudu vai aukla slīdz caur riņķiem vai nē, jo vējā, sevišķi pretvējā arī pītā mēdz cilpiņu uzmest, bet pavēro kas notiek, ja tomēr tev liekās, ka tā nav aukla, ja sadzirdi kādu papildus skaņu, tad vajag ievest spolīti Salmo servisā, kur bez maksas nomainīs uztinējrullītim gultni, nelielai daļai pirmo Pilotu rūpnīca bija salikusi sausus gultņus un "sasvīstot" tie ar laiku apaug un tas var būt par iemeslu uztinējrullīša darbības traucējumiem. To visu , bez maksas, novēršam, nomainam gultņus, jo spolēm ir jāstrādā !

Atbildēts: 23.aprīlis 2020, 08:55 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Vasiils

Sveiks!

Kad interneta veikalā pārdošanā varētu parādīties Salmo klienta karte?

Atbild Normunds Grabovskis

dienas -divu jautājums un būs nopērkamas

Atbildēts: 21.aprīlis 2020, 09:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā martinsh.dze

Sveiks, Normund!

Gribēju pateikties gan Tev, gan kolēģim no Balkrievijas, Juram Lisovskijam par padomiem, kuri palīdzējuši gūt lielāku gandarījumu no copes un interesantākus lomus. Man ir iepaticies "barotāja" :) t.i. feeder makšķerēšanas veids tā intensitātes un daudzveidības dēļ. Noderējusi ir, piemēram, tāda informācija kā barošanas biežums, barības sastāvs, dažādu ēsmu maiņa vienas copes laikā, pavadiņu garuma un āķu izmēra maiņa, grunts izpēte ar svinu u.c. vērtīgi padomi. Pateicoties tam dažkārt izdodas tikt pie patīkama loma 2-3h laikā , jo reti sanāk tikt uz visu dienu. Vēlreiz liels paldies! Cieņā, Mārtiņš.

Atbild Normunds Grabovskis

esmu patiesi priecīgs, ka kādam tas, viss ko daru, noder :))), paldies !!!

Atbildēts: 21.aprīlis 2020, 08:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager