Sveiks. Jautājums par apģērbu. Copēju agrs pavasaris, vēls rudens , fīderis, pluds.Neesmu ziemas , precīzāk -zemledus copmanis. No norfin, kādu kostīmu iesaki?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks. Jautājums par apģērbu. Copēju agrs pavasaris, vēls rudens , fīderis, pluds.Neesmu ziemas , precīzāk -zemledus copmanis. No norfin, kādu kostīmu iesaki?
ļoti labs kostīms šādiem laika apstākļiem ir Norfin Verity, padārgs, bet ļoti labs, i pietiekoši silts, i elpojošs, i lietu tur, i vēju, pat vēlā rudenī un agrā pavasarī nav jāvelk 5 džemperi apakšā, termoveļa un viss, nu ja dikti lieli vēji, tad plāno flīš jaku un būsi kā pirtī :))))
Sveiks! Man ir iespējams, ļoti muļķīgs jautājums, bet es gribu mēģināt Daugavā (Ciemupes rajons) no laivas makšķerēt brekšus ar pludiņu. Pavasarī vēl viss skaidrs, ir līcīši, kuros ir sekls un straume nenesīs pludu prom, bet vasarā un rudenī tā aršana vairāk notiks dziļumā. Man tuvumā dziļākās vietas ir starp 8 un 11 metriem, ehalote virs viņām kārtīgi bļaustās. Tikai mani māc bažas, ka mana sirdslieta- pludiņš tiks ātri vien ar straumi aiznests tālumā un vēlējos uzjautāt, kāda būtu taktika zvērinātam pludiņmakšķerniekam Daugavas straumē un dziļumā? Vienkārši pludināt vai arī uzmeistarot advancētāku sistēmu, kur man apakšā iet svins uz grunts, kas neļauj manai sistēmai aizpeldēt? Paldies!
doma laba, bet stiprā straumē čakars biki būs, kamēr piešausies
sākam ar to, ka breksim ēsmas kustību nevajag, reizēm var biki pakustināt, lai ierauga, bet vispār ēsmai jābūt nekustīgai vai vismaz maksimāli lēnai, lai to panāktu pludiņmakšķerēšanā jātaisa “velkonītis”, manā Youtube kanālā ir daudz video, galvenokārt no Ventas pavasaros (šogad tādu nav, ir nesen viens no Nemūnas), ļoti laba sistēma, kura tieši tā, kā tu raksti, strādā - svins šļūc pa grunti un ar pluda pieturēšanu tu regulē ēsmas kustības ātrumu, BET pavadiņa ar āķi stiprinās pie auklas virs svina, attiecīgi āķis mazāk aizķerās aiz grunts, es pat teiktu reizes 10 mazāki. tāda montāža strādā perfekti, BET …. pats no laivas neesmu tā ķēris… no krasta velkonītis strādā gan ar stacionāro pludu, gan ar slīdošo, tiesa pludam noteikti jābūt vai nu cauri pa vidu slīdošam vai ar 2-3 pluda sānos iestiprinātiem stiprinājuma punktiem, vienu vārdu sakot pludam pa auklu jākustās vertikāli, tad varēsi to kontrolēt
Labdien,
Vēlētos dzirdēt Jūsu viedokli attiecībā par Salmo un Sensas barību jaukšanu savā starpā. Tīri sajūtu līmenī liekas, ka Salmo prasās nedaudz kaut kas klāt, bet Sensas liekasa tādas tuvu sportiskajai pusei, gribēto kaut ko pa vidu, bet nezinu kā uzvedīsies sajaucot kopā. Kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā un varbūt varat ieteikt ko no Sensas labāk sajaukt ar Salmo priekš brekšu copes?
Tās ir tikai izjūtas :)), bieži vien tie aromāti ir domāti pircējam, nevis zivīm :)), Salmo barības ir pilnīgi pašpietiekamamas barības, kuras es pats vēl sajaucu ar zemi, jo…. uzskatu, ka zivīm tīra barība tādos daudzumos nav vajadzīga, toties bieži vien zivīm gribās, lai barība krīt bieži un te barība ar zemi ir tas, kas nodrošina teicamu rezultātu.
Sensas ir pasaulē labākās profesionālās barības, visaugstākā līmeņa barības, kuras tiek ražotas un testētas milzīgas konkurences apstākļos makšķerēšanas sportā, BET ne vienmēr tas, tāda līmeņa un daudzuma aromatizācija, vajadzīgs ikdienas copē, tāpēc mans ieteikums ir Sensas barības , ikdienas copei, OBLIGĀTI jaukt ar zemi, gan fīdera, gan pludiņa copē/
atbildot uz jūsu jautājumu - JĀ, šīs barības ļoti labi jaucas kopā un papildina viena otru
Sveiks.Esmu iesācējs copes lietās,bet ir vēlme pamēģināt noķert birmo līni un pirmo breksi.Kā vietu esmu izvēlējies Kocēnu dīķi,gan brekši gan līņi cik no vietējiem noskaidroju esot labos eksemplāros,tik īsti nesaprotu kur man īsti šīs zivis meklēt!Varbūt zini kur Valmierā vai tās tuvumā ir kāda laba vieta līņu copei?
Ja tu domā dīķi pašā Kocēnu centrā, tad tur satikt līni tiešām ir lielas izredzes, tur viņi ir gana daudz, brekšumi tur arī ir, vismaz bija, kādreiz :))), bet mazāk,bet tajā ezeriņā pie AK, kur peldētava, zivju ir ļoti daudz, bet… viņš aizaug nenormāli un vasarā , ja iepriekš sev copes vietu neiztīra, var tikai peldētavas rajonā . Ja tev Gauja liekās vēl pārāk sarežģīta, tad pamēģini Rubenes Mazaiz Ansis, tur gan ir simboliska copes maksa, bet arī pats ūdens un krasti ir sakopti un brekšuku populācija ir diezgan paliela, tiesa pamatā “finierīši” 100-300 grami, bet ir arī smuki brekšu puikas.
Vasals,saki lūdzu vai tās salmo barības piemēram lielā rauda ko reklamējat salmo BY būs salmo LV? Un netikai barības!
NĒ, šīs , par kurām runāju savos video, tiek ražotas Baltkrievijā un tas nozīmē, ka tās tirgojas tikai “trešās pasaules valstīs”, pietam, ja tās nonāktu LV, tad cena vienalga būtu tāda pati, kā esošajām Salmo barībām, jo ievedmuita, PVN un loģistika drītu savu, bet dažas barības tiešām ir ļoti interesantas :))))
Sveiks, Normund, saprotu Tev vairs tas nav aktuāls, bet jautājums par Tavām vecajām vietām. Jau trešo reizi pēc kārtas braucam uz Kuivižu ostu, bet rezultāts pa nulēm, tā ka vispār. Zivju nav - deepers zīmē tukšu ekrānu. Pēc Tavas pieredzes, kuri ir tie laiki, kad ir vislielākas izredzes šeit satikt zivi un tā nav pilnībā kaut kur aizpeldējusi?
tur tiešām šajā laikā nav ko darīt, tā ir tīra rudens vieta, reizēm vasarā asari ieskrien, bet pamatā rudens, vasarā tur arī daudz atpūtnieku, bērnu nometnes (airētāji\burātāji) un nav īsti forši copēt, septembra beigas un līdz ledum, BET tur stipri jāskatās privātās teritorijas, jo ,diemžēl, gan vietējiem zvejniekiem, gan bērnu nometnēm no laivām tika nozagti motori un tādēļ cilvēku piekļuve krastam ir maksimāli ierobežota…. kā daudzās citās vietās, paši vien esam vainīgi pie stingriem ierobežojumiem vai aizliegumiem……
Kura valsts vai no kurienes nāk feeder concept, kuram pieder šis nosaukums?
Sākotnēji brends tapa Latvijā, arī lielākā daļa “smadzeņu” arī patreiz ir Latvijā, bet kopum,ā tas jau ir starptautisks brends\zīmols, kurš tirgojas aptuveni 30 valstīs, valstīs ar ļoti atšķirīgām copes tradīcijām u.t.t., tādēļ arī FC sortiments dažādās valstīs, līdzīgi kā Lucky John, var diezgan kardināli atšķirties . Viss kā ar daudziem pasaulē pazīstamiem brendiem, zīmola turētājs ir viens, bet pa valstīm modeļi un pieejas tirdzniecībai ļoti atšķirīgi, jo zīmolu katrā valstī vai valstu grupā (piemēram Austrumeiropa) pārstāv citi, ar zīmola turētāju nesaistīti, uzņēmumi, kuri savam reģionam var radīt īpašu . specifisku sortimentu
Vasals,iesaki kādu baribu uz brekšiem nemt maijā uz emajogi upi,agrāk baroju ar zirņiem un prosu? Kur Daugavā vairāk izredžu sakert brekšus,Kokneses rajonā vai Krāslavas? Krāslava drusku tuvāk.
Paldies!
Emajogi breksis vai nu ir vai viņa tur nav )))), ja esi pieradis pie putrām, tad uz sitienu sākt strādāt ar gatavajām barībām būs grūti, teikšu tā, ka ja paņemsi teiksim Salmo Lielais breksis vai Boland Lielais breksis 2 kg, samitrināsi to ar litru ūdens, tad sajauksi ar kādu kilogramu vārītas prosas un pieliksi litrus\kilogramus 5-6 zemi (parastu, tumšu lauka zami), tad tev sanāks super aromātiska un laba brekšu barība , 2 fīderiem aptuveni diennakts porcija :)))
par Daugavu …. pavasarī zivis jāmeklē seklumā, Koknese pusē ir vairāki lieli, sekli līči (dziļums ap 1,5m), tur uz to laiku vācās visa zivis, ālanti, sapali, brekši, arī plēsēji visi, ja tādā vietā tiec, tad viss ir ok, lomi ļoti labi, dziļumos šajā laikā īsti nekas nenotiks labs
Krāslavas puse ir dabīgāka, breksim lielāki gabali ejami un atrast viņu ir krietni grūtāk, sevišķi jau pirmsnārsta periodā, kad viņš var būt jebkur, gan krasta krūmos, gan mazo upīšu grīvās, gan seklajās pļavās, baigā loterija, ja vietas īsti nezini, ja ir kontakts ar vietējiem copmaņiem un ir nojauta kur kas notiek, tad tur ir lielāka iespēja satikt LIELO BREKSI , bet nu arī straumes tur ir nopietnas :))
Sveiks! Jautajums ir par ekipējumu, kā Tev šķiet vai Shimano Aero FA Match ir vēl konkurēt spējīga spole mūsdienās? Vai tomēr ir labakas alternatīvas.
es nebūšu tas, kurš tev atbildēs uz šo jautājumu, jo jau gadus 20 nelietoju japāņu spoles :))), man darbs saistīts ar Salmo, Lucky John, Feeder Concept, Sensas un citiem brendiem, kuru inventāru arī lietoju ikdienā
bet…. kas var būt slikts spolei, ja tā griežas un viss kam jāstrādā strādā :)))), vajag tikai maukt, vai tu gribi pārdot :))?
Vasals, lūdzu izsskaidro,kurām un kā zivīm pielieto tīgerriekstus? Ja karpām tad neinteresē. Karpas nekeru.
tikai karpām, pietam lielajām, tos izmanto, citām zivīm nē, protams, ka karpu ūdenstilpnēs tos ēd arī brekši, līņi u.t.t., bet normālos ūdeņos nē, tā ka droši vari uz tiem neskatīties :)))