Sveiks! Man ir mazi divi jautājumi par parasto āķu pavadiņu uzsiešanu un par zušu noķeršanu. Ja iespējams atbildi un par zušiem runājot, ko lai liek uz āķi un kuru āķi labāk izmantot?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks! Man ir mazi divi jautājumi par parasto āķu pavadiņu uzsiešanu un par zušu noķeršanu. Ja iespējams atbildi un par zušiem runājot, ko lai liek uz āķi un kuru āķi labāk izmantot?
Kas ir parastās āķu pavadiņas? Klasiskā zušu makšķerēšana ir ar gruntsmakšķeri, protams reizēm zutis paņem arī uz pludiņmakšķeri ķerot brekšus vai asarus, tomēr tas vairāk ir izņēmums nekā likumsakarība. Pie gruntsmakšķeru ēsmām kā populārākās var minēt naktstārpus vai lielu slieku pušķus un mailes, kā arī zivs gabaliņi, zušu makšķerēšanai parasti izmanto āķus ar garu kātiņu, klasiskais liekums, bet pagarināts kātiņš, tas vajadzīgs lai uzspraustu naktstārpu, kā arī lai vieglāk dabūtu āķi ārā no zuša mutes, jo viņi mēdz ierīt ēsmu ļoti dziļi.
Labdien, man ir tāds jautājums. Man vārdadienā uzdāvināja mačmakškeri un tagad ir doma viņu pielietot, cik biju dzirdējis viņu izmanto pludiņmakšķerēšanai, bet kāda ir viņai atšķirība ar citiem kātiem? Kā ari vai viņu var izmantot arī kā savādāk? Ā un vēl kāda šādai makšķerei būtu piemērotākā spole. Tā kā vasara ir sākusies ir griba ko iesākt ar šo brīnumu :) Paldies jums jau iepriekš
Uzreiz var redzēt, ka tu necenties lasīt ne CL ne internetā pieejamo informāciju, ja neesi slinks, tad pašķirsti manu mājas lapu , tas ir www.fishing.lv, sadaļā AR MAKŠĶERI, tur ir atbildes un skaidrojumi uz visiem taviem jautājumiem
Ja nemaldos, tad arī šeit ir bijuši jautājumi par šo tēmu, parocies bikiņ un tad, ja ir konkrēti jautājumi par montāžu vai copi, tad varam šo sarunu turpināt.
Sveiks, biju sapircis lērumu barību ar ko paeksperimentēt, beigu beigas ieraudzīju vienu tādu dīvainu un saku pētīt, un N -G mix izrādās esi izstrādājis Tu, gribēju zināt tavas domas par tavu barību :)
Laba barība ikdienas copei, vidēji stipra aromatizācija, pietiekoši daudz saistvielu, lai varētu šīs barības izmantot arī fīdera barotavā bez papildus saistvielu pievienošanas. Pats tās lietoju arī jums iesaku.
JST lapā lasīju diskusiju par Vagler tipa pludiņiem. Kāda ražotāja pludiņus izvēlēties?
Praktiski visas firmas, kuras ražo kaut ko sportam ražo arī visnotaļ labus vaglerus, pats pamatā lietoju SENSAS, BROWNING un COLMIK pludiņus, bet arī citām itāļu un franču firmām ir labi pludi.
Sveiki vēlreiz! Gribēju vēl pavaicāt kā ir ar fīdera izmantošanu vietā, kura grunts ir zāļaina un varbūt pat arī ir kaut kāda dūņa, nav tā, ka visa mana barotava iegrims un copes izpaliks? Paldies!
Tāda iespējamība protams ir, ar dūņām nekas, var izvēlēties vieglākas barotavas un sausāku barību un viss būs ok, bet ar biezu zāļu paklāju ir bēdīgāk, ja vari uztaustīt pleķīti kur zāļu nav, tad ir forši, bet ja šādu vietu nav, tad vai nu pārej uz pludu, vai bruņojies ar pacietību, jo katrā otrajā iemetienā uz āķa būs zāles
Man ir tāds jautājums, vai vietā kur zivis ļoti reti ir redzējušas veikalā nopērkamo iebarojamo, nav tā, ka barojot tās baidās un uz iebaroto vietu nenāk, jo tomēr tām barībām ir diezgan spēcīga ķīmiska smarža? Ar ko jūs ieteiktu barot tādās vietās?
Tu gribi teikt, ka cilvēks, kurš nekad nav ēdis cepumus un šokolādi vispirms ir jāpatur karantīnā un tikai jāpieradina pie šo produktu aromāta?
Kā jau daudzas reizes esmu rakstījis, tad izvēloties vidējās aromatizācijas barības , piemēram NG MIX, SALMO, DRAGON un līdzīgas, tu savāc pie sevis visas tuvumā esošās zivis, neatkarīgi no tā ir tur kāds kādreiz jau barojis vai nē, vienīgi nevajag uzreiz gāzt iekšā visu spaini, iesākumam vajag 3-5 bumbas un tad jau zivis tev turpmāko taktiku pateiks priekšā
Sveiks. Vakar vizinājos pa Unguru un uz vienas seeres-ik pa brīdim kārtīgi nomutuļoja - domāju lielas līdakas - pamētāju spiningu - tukšais. Tad skatījos ūdenī daudz maijvaboļu sapūstas - varbūt brekši?
Varbūt arī brekši, var būt ālanti, arī lielas raudas un asari ēd tos mazos bumbvedējus, pat līdakas neatsakās no tāda kumosa, tā ka atliek vien mēģināt kādu no tiem mutuļotājiem noķert
Vēlreiz par gumijām, parakos netā, šo to it kā atradu, jautājums ir, vai var lietot loop to loop, gumijas cilpa ar monofīlo cilpu, un vai gumiju ver cauri tikai spicei, pirms tam spices galu nozāģējot? Vai var pierīkot gumiju spicei, to nezāģējot? Ļoti ieinteresēja šis elegantais makšķerēšanas veids.. visu bērnību makšķerēju ar spoli, un tagad pie 30 sāku ķert kaifu no šādas copes..
Pieļauju, ka šis jautājums ir turpinājums iepriekšējam, tad esmu jau atbildējis, ja runa iet par štekermakšķeri, tad tur viss ir nedaudz savādāk, bezriņķu makšķere ir ļoti interesanta, bet ja pamēģināsi štekeri, tad sapratīsi, ka gribi to.
Es mērķtiecīgi plānoju pievērsties štekeru popularizēšanai nākamgad, sagādāšu SALMO veikalos visu nepieciešamo, lai veči par latiem 100-150 var tikt pie elementārākajiem sākuma komplektiem un ceru, ka štekeristu paliks aizvien vairāk, jo tā dažos copes apstākļos ir ideāla makšķere, vēl neviens, kurs ir sācis makšķerēt ar štekeri nav no tā atteicies
Labdien, nolēmu pamakšķerēt ar bezriņķu pludiņmakšķeri, brekšus, līņus, raudas utt., mans jautājums ir vai nevarat ieteikt, kā lai spicītei pievieno gumijas strēmeli, kura strādātu kā amortizators, lai varu makšķerēt ar ļoti tievu auklu, piem.0,12-0,15 lai ar mazām zivīm lielāks sports, cik atceros pašā pirmajā CopesLietu Nr. kādā 93.gadā bija raksts par šo metodi, bet žurnāls sen kā pazudis. Jau iepriekš paldies!
Nu tevis aprakstītā metode netiek pielietota plaši, jo tā ir baigā ķēpa un iegūtais efekts ir stipri apšaubāms, daudz labāk ir pameklēt pa veikaliem vai makšķerlietu servisiem pašu tievāko un elastīgāko spicīti, kuru var vai nu ielikt esošās spices vietā, vai nedaudz nogriežot esošo spici ielīmēt tajā, tad uz šīs tievās spicītes uzlīmē konektoru(plastmasas štruntiņš, kuru var atvērt un aizvērt un pie kura stiprina auklu) un viss notiekās pavisam labi, tikai lielākas zivis par 200-250 gramiem ar kātu celt ārā nevar, jāpievelk pa ūdeni un jāņem ar roku.
Pats šādi pārtaisīju SALMO GRAND 8 metrīgo kātu un vienkārši kaifoju pie katras zivs, bet bez problēmām tieku galā arī ar lielākiem brekšukiem, jo pats kāts jau ir stingrs.
Sveiks Normund! Situācijā tāda: Ezera/Dīķa krasts, kurā copēšu līņus ir labi aizaudzis ar lēpēm un arī niedrēm nedaudz. Apm. 6 m no krasta ir jau 1,5 m dziļš, kā labāk? Mest tālāk, lai ēsma ir virs grunts vai tuvāk, bet lai guļ pie zemes, vienkārši liekas, ka ja pārāk tuvu krastam, tad līnim lielāka iespēja just cilvēka klātbūtni un pāris metri tas tak ir diezgan tuvu... Paldies iepriekš!
Ja tā ir patstāvīgas copes vieta, tad vietu vajadzētu izpļaut noteikti, to jādara pat reizes 3-5 pa sezonu, jo citādāk viss aizaug un izvilkt labu līni ir jau krietni pagrūti. Ēsmu liec uz grunts jebkurā attālumā, un ja jūti, ka līnis tur tuvumā rakņājas, tad viegli pacel ēsmu no grunts pa kādiem 3-5 cm un atkal noliec atpakaļ, tas viņu sakacinās uz copi. ar makšķerēšanas attālumu ir tā, ka ja tu sēdi klusiņām, tad līnis tev pienāks pavisam tuvu klāt, tomēr parasti jau tā bez kustībām neizdodas nosēdēt, vismaz odi jāpadzenā, tāpēc drošāk ir barot un ķert viņus tos 5-6 metrus no krasta, aptuveni tur, kur līņi var paslēpties zālēs un tad kad viss noklust, nākt ārā uz uzklāto galdu, barojumam jābūt pie pašas zāļu kantes vai starp zālēm izpļautā lodziņā