Sveiki! Man interesētu jautājums par eholoti un to iegādi! Kuras firmas būtu visideālākais eholots un par kādu cenu, varbūt varētu apmēram cenu arī pateikt! Paldies :)
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiki! Man interesētu jautājums par eholoti un to iegādi! Kuras firmas būtu visideālākais eholots un par kādu cenu, varbūt varētu apmēram cenu arī pateikt! Paldies :)
Vispirms pasaki lūdzu kura mašīna ir vislabākā, kurš auglis vai oga visgaršīgākā, nav jēdziena vislabākais, jo katram cilvēkam, katros apstākļos labāks liekās kaut kas cits. Ar ehalotēm ir līdzīgi, katrai laivai, katriem copes apstākļiem var piemeklēt vispiemērotāko modeli, es vairāk esmu saistīts ar LOWRANCE un EAGLE ehalošu un GPS ierīču tirdzniecību, tāpēc pavisam droši varu teikt, ka 10 gadu laikā ir bijuši tikai pāris gadījumi, kad nopirktajai ehalotei ir bijis kāds rūpnīcas brāķītis, pārējie aparāti strādā un pat ļoti labi strādā.
Cenas veikalos ir sākot no latiem 150 un uz augšu
Labdien! Viena no Jūsu sniegtajām atbildēm minēts, ka ar fīderi nevar ķert ezerā, vai arī nebūtu ieteicams? Kāda būtu labākā gruntsmakšķeru sistēma ezerā?
It kā uz jautājumiem parasti atbildu skaidrā prātā, bet tik un tā neatceros, ka būtu to rakstījis, ezeros var makšķerēt ar fīderiem, izņēmums ir tikai ļoti zāļaini un dūņaini ezeri, pārējos ezeros fīderis ir pat ļoti efektīva makšķere, tiesa ne raudām, bet brekšiem, karūsām, līņiem un citām zivīm, kuras barojās no grunts
Sveiks! Vai baltās zivis reaģē uz to, kāda krāsā ir barība. Es domāju vai gaiša barība, tumša ūdeni viņu nebaida? Vai tas ir vienalga vai barība ir tumša vai gaiša?
Reaģē gan, ir protams reizes, kad zivīm ir vienalga, bet lielākoties barības krāsai ir nozīme, pats cenšos lietot tumšas barības, speciālās barības krāsas lietoju reti, pamatā cenšos barību tumšāku dabūt piejaucot kādu tumšu barību. Piemēram jaunajā NG MIX sērijā ir arī melnās barības, kuras 1 kg sajaucot ar 3-4 kg gaiša barības visu masu padara tumšu. Par ļoti gaišajām barībām var daudz strīdēties, tāds gaišs pleķis uz tumšas grunts var reizēm ideāli nostrādāt, bet visbiežāk zivis turās tuvumā, bet klāt nenāk, jo uz gaišā fona tās lieliski redz gan plēsējs, gan putni. Savukārt sarkanās barības pamatā ir domātas siltam duļķainam ūdenim, tas ir tad, kad ūdens zied, vai piemēram karpu dīķos, kur karpas ir ūdeni saduļķojušas tā, ka redzamība tur ir minimāla.
Bieži vien copējot esmu noķērusi zivteles ar melniem punktveida parazītiem. Dažas pat ar tiem parazītiem ir nosētas viscaur. Gribētos zināt kas tas ir un vai tas nekaitē mums. Un ko darīt ar to pašu zivi. Es laižu atpakaļ. Manā bilžu galerijā ir pārītis šādas zivteles.
Ir ļoti daudz ūdeņu, kur praktiski visas baltās zivis, visvairāk raudas un pliči, ir nosētas ar šiem melnajiem punktiem, Limbažu pusē praktiski visi ezeri, pie Valmieras upītē Abuls ir superīgas zivis, bet... mēs viņas tur saucam par foreļraudām, jo lielāka, jo briesmīgāka. Tā jau saka, ka cilvēkam šī slimība nav bīstama, arī pats dažas reizes esmu kādu šādu zivi mēģinājis apēst, bet nu sevišķi patīkami tas nav
Sveiks! Gribēju uzjautāt - barībai parasti izmantoju Salmo universālo un salmo breksi, bet cik prātīgi ir nelielai ekonomijai un masas palielināšanai to jaukt ar putrām kā kukurūzas+miežu putraimi un kādu atraktoru?
Pilnīgi un apsolūti neprātīgi, labāk likt klāt vairāk zemi, bet tikai ne vārītas putras, saulē šāda putra tev ieskābs jau pāris stundu laikā, šīs barības var atļauties šķaidīt pat 1 \ 3, uz vienu kg barības ņem 3 kg zemes un viss notiksies
Sveiks! Man radās viens pavisam mazs jautājums! Ezerā no laivas makšķerēšu brekšus, līņus. Apmēram dziļums tur 1 metrs. Cik garai jābūt pavadai, kādam pludam? Kā labāk sataisīt makšķeri?
Pavadiņas garums varētu būt 15-20 cm, tad uz pamatauklas maziņš kontrolsvariņš, kurš parādīs katru mazāko kustību uz sāniem vai augšu un tad kādus cm 20-25 augstāk tad izvieto pamatsvinus, pludiņam vajadzētu būt nelielam, teiksim 1-2 gramu celtspējā, ņem izturīgus pludiņus ar paresnu antenu, lai cīnoties ar līni pludiņš zālēs nesalūzt
Labvakar! Nopirku makšķeri 2m kāts pludiņu 2g + 3g spoli. Brīvdienas grasos braukt copēt, bet nezinu kāda izmēra āķus izmantot, kāda dziļumā makšķerēt un kā izvēlēties dziļumu ezerā, ko likt uz āķa, cik resnu piesienamo aukliņu izmantot? Makšķerēšu pārsvarā no krasta. Varbūt varētu kādu padomu kā tikt pie nedaudz lielāka loma kā 15 cm asariem. Paldies!
Nepaslinko un palasies vismaz daļu no tā, kas rakstīts šajā lapā, tevis uzdotais jautājums ir tik nekonkrēts un pašs, ka uz to atbildot man nāktos neiet uz darbu u tu taču man algu nemaksāsi, vai ne, tāpēc sarunājam, ka tu palasi to, kas te ir sarakstīts un tad kad radīsies konkrēti jautājumi, tad atgriezīsimies pie šīs sarunas, pie reizes izstāsti kas tev tā pa spoli +3, es tādu nezinu
Sveiks. Saki, lūdzu, kas jāliek klāt mīklai, kas taisīta no miltiem un ūdens, lai tā būtu stingrāka, sīkstāka.. Vai tikai milti? Makšķerēšana notiks nedziļā upītē. Prieks brekšiem, plaužiem...?
Vispirms izstāsti man ar ko breksis atšķirās no plauža, patiesība tā ir viena un tā pati zivs, atšķirīgais ir plicis, tam ir nelielas sarkanas spuriņas, brekšukiem spuras ir pelēkas, plicim ir taisna , cieta mute, breksim vērsta uz leju, ar garām lūpām, sajaukt šīs zivis, ja tās ir lielākas par maza bērna plaukstu, nevar.
Par mīklu, pats ūdens vietā miltiem pievienoju olu, ieber bļodiņā miltus, iesit tur vienu vai divas olas un mīci , mīkla sanāk daudz stingrāka, precīzāk staipīgāka kā lietojot ūdeni vai pienu, arī uz āķa tā turās labāk, viss ir vienkārši, arī frikadeklēm un kotletēm pievieno olas, lai tās labāk turētos kopā.
Sveiki!...Vai tu lūdzu nevarētu sīki aprakstīt kādai vajadzētu izskatīties zušu gruntsmakskeri - kāts, aukla, pavadiņa, montāža, āķi un kur tos vislabāk meklēt - seklumā pie zālēm vai labāk pie dziļuma kants. Un ja liek naktstārpu uz āķa, vai ir svarīgi, lai āķis būtu nosegts pavisam, vai arī tārpu var maukt virsu izdurot to cauri pāris vietās tā lai āķa gals būtu pliks? Jau iepriekš pateicos.
Diemžēl neesmu zušu speciālists, esmu tos ķēris, bet tā kā pa naktīm copēt nemīlu, man dikti miegs nāk, tad arī ar zušu copi neaizraujos
Sveiks! Man tev radies jautājums. Kā tu skaties, ja gruntenēm uz pavadiņas liek gumijas trubiņas, lai pavadiņa nepiņķerētos ap auklu, vai tas kaut kādā veida ietekmē copi?
Nu tas tāds pretsavērpēja paveids vien ir, tādu izmanto gan karpu makšķernieki, gan citi gruntsmakšķeru cienītāji, pats pieturos pie klasiskajiem līkajiem plastmasas pretsavērpējiem un patreiz neredzu nevienu iemeslu kaut ko mainīt.