Sveiki! Man tāds jautājums par vēdzelēm.... Pats esmu bijis daudzas reizes uz viņām, bet nezinu uz ko labāk ķert viņas ... Un kādās vietās viņas biežāk uzturas ?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiki! Man tāds jautājums par vēdzelēm.... Pats esmu bijis daudzas reizes uz viņām, bet nezinu uz ko labāk ķert viņas ... Un kādās vietās viņas biežāk uzturas ?
Ja godīgi jāsaka, tad vēdzele nav mana mīļākā zivs no makšķerēšanas viedokļa, tāpēc pēdējos gados es viņas neķeru, man aukstos rudens vakaros labāk patīk sēdēt mājās ar vīna glāzi vienā un cigāru otrā rokā, tāpēc nebūšu īstais, kam šo jautājumu uzdot, pietam nevarētu teikt, ka Latvijā vēdzeļu paliek vairāk, to atzīst visi copmaņi.
Sveiki. Gribēju pajautāt par vimbu copi Salacā! Kura vieta Salacā varētu būt tāda veiksmīga, mierīgi pasēžot ar gruntenīti? Esmu pats no Valmieras un nezinu kur lai īsti braucu, respektīvi, nezinu Salacā vietas!
SALACĀ pavasara sezonā ir AIZLIEGTS makšķerēt ar gruntsmakšķeri, izņēmums ir pensionāri un invalīdi, manuprāt absolūti stulbs , ierēdņu izdomāts aizliegums, kurš pamatā ir orientēts, lai aizvāktu no upes karstiem makšķerniekus un atbrīvotu vietu lašu spiningotājiem.
Sveiki, esi bijis uz vimbām Ventā pie Zlēkām? Tur veči parasti uz gruntenēm. Kā ar grunteni vimbu piebarot un vai vispār vajag?
Ar smagā tipa grunteni, kuru uzliek uz spīlēm un gaida kad sāks kāts raustīties barot nav jēgas, jo ar šīm gruntenēm uzmanīgās copes tik un tā neredz, ja savukārt sēdi ar fīderīt, kad ir barotaviņa , mīksts kātiņš un to turi rokās, lai piecirstu pie mazākās kustības, tad jā, tad tiksi arī pie brekšiem , raudām un sapaliem, izmanto brekšu vai speciālo gruntsmakšķeru barotavu, bet nu noteikti pieliec klāt biki dzīvo ēsmu uz kuru makšķerē, vai arī piekapā barībai nedaudz garneļu, ja copē uz tām, rezultāts būs labāks, kā nebarojot, mest barības bumbas ar roku un tad censties makšķerēt ar grunteni tajā vietā gan nav īpaši pareizs risinājums.
Sveiki meistar! Es gribēju pajautāt par Norfin kostīmu kopšanu! Uz šo jautājumu mani uzvedināja heino jautājums par peldošajiem kostīmiem, kā arī dzīves nepieciešamība un man ir Norfin Polar ziemas kostīms un Norfin Thermal Light! Kā man viņus mazgāt?
POLAR ir ar dūnām pildīts tērps, to mājas apstākļos nav ieteicams ne mazgāt ne tīrīt, aiznes uz apģērbu tīrītavu un nodod to kā dūnu tērpu ar specifisku auduma membrānu, visi tā dara un nav problēmu, pasākums nemaksā dārgi, bet iztīra labi.
THERMAL LIGHT ir pavisam cita veida tērps, es to saucu par biezo lietus tērpu, ja tas ir nosmērēts no ārpuses, tad vienkāršākais veids to ir nomazgāt ar ziepjūdeni un trauku birstīti, ja ir jau sasvīdis un ir laiks arī iekšu iztīrīt, tad arī to jānodod tīrītavā, vienkārši uzsverot ka tam ir ūdeni aizturošā membrāna, ja nododot drēbes tīrīšanai neko nepasaka, tad var sanākt šaize, manā praksē ir bijuši pāris gadījumi, tiesa abos gadījumos tīrītavu īpašnieki skādi klientiem atlīdzināja.
Labdien! Vai Latvijā pārdodas 3 griezulīši salikti kopā?
Pārdod, arī SALMO sortimentā tādi ir, tiesa ar karabīnīti galā, bet to var viegli noņemt, SALMO veikalos ir arī OWNER firmas griezulīši, tie gan ir reizes trīs dārgāki, kā jau Japānā ražoti. Pats šos trīsdaļīgos griezuļus izmantoju copei lielā straumē ar pludiņu, pavadiņa vērpjas krietni mazāk.
Normund! Lūdzu uzraksti kaut ko par vimbu iebarošanu, vai brekšu barība der arī vimbām? Un kā to darīt(iebarot) straumē? Paldies!
Vimba ļoti labprāt atsaucās uz brekšu barību, tomēr vislabāk viņa atsaucās uz tārpu pielikšanu barībā, tie var būt kā motiļu, tā kapāta slieka vai šķipsna gaļinieku, ar barošanu viss ir tieši tāpat kā breksim, tikai jārēķinās, ka vimba nenāk stāvošā ūdenī, tāpēc jābaro straumē, attiecīgi arī barībai jābūt pietiekoši smagai, vienkārši zemai jābūt vismaz 1\1 ar barību, var arī 1\2, nekas slikts nenotiks.
Vēlos sakomplektēt gruntsmakšķeri ap 60ls vērtībā! Kādu spoli un kātu izvēlēties, ja lieto pasmagu fīderi? Man doma velk uz „Salmo Power stick boat” kātu un kādu no Salmo Diamond spolēm? Galvenais vēlos uzzināt viedokli par manis izvēlēto kātu! Links
Nu spriežot pēc kāta , tu esi nolēmis copēt samus, mencas un haizivis, jo kāts ir paredzēts jūras copei no laivas, nevis gruntsmakšķerei, pašķirstīju SALMO katalogu un atradu pāris variantus iekļaujoties tavā naudas limitā.
Sveiks, Normund! Priecīgas Lieldienas! Varbūt diletantisks jautājums, bet, lūdzu, paskaidro par tālmešanas pludiņiem. Darbības vieta Lielupe, attālums apmēram 25m, mačkāts, kā pareizi aprīkot? Kā pareizi izvietot sviniņus, ja uz pludiņa ir atzīme 2g + 3g vai 4g + 2g kā piemērs. Paldies!
Pirmkārt tālmešanas pludiņi pamatā ir paredzēti stāvošam ūdenim, piešaujoties tos var izmantot arī nelielā straumē, pats esmu ķēris gan Lielupē(pie Jūrmalas) gan Daugavā (pie Lucavsalas), tiesa mēs abi runājam par diviem pilnīgi dažādiem pludiņiem, man tālmešanas pludiņš, ar kuru var makšķerēt upē sākās no 12 gramiem, lietoju pludiņus līdz 16 gramiem, tevis aprakstītos brīnumus nelietoju principiāli, jo tā īsti nesaprotu ko ar tiem brīnumiem var izdarīt. Aprakstīšu pludiņus , kurus lietoju es un pārējie sportisti, kā arī visi tie, kas ir sajutuši šī copes veida kaifu, tātad tie ir garas antenas un cigārveidīga korpusa pludiņi, kuriem lejas daļā ir nevis stacionārs atsvars (no tā rodās visi tie 4+1 un līdzīgie cipari), bet gan skrūve uz kuras ir savērti atsvariņi. Ja šādu pludiņu ieliek ūdenī, tad tas nostājās gandrīz vajadzīgajā iegrimē, sekojoši, ja noņem kādu atsvariņu no skrūvītes, tad tādu svaru vajag uzlikt uz auklas, ezeros un dīķos uz auklas var likt tikai 1-2 gramus, upē savukārt es noskrūvēju visus iespējamos atsvarus un tādējādi panāku, ka uz auklas varu likt 6-8 grami, tas ir pietiekoši, lai caursistu ausleju un citu sikzivju slāni un ātri nostieptu ēsmu pat 7-9 metru dziļumā. Makšķeres montāža izskatās šādi, sāku no āķa – āķis (14.-12. numurs), 30-50 cm pavadiņa (0.12-0.14mm), maziņš , tumšs griezulītis, pie kura tiek piesieta pamat aukla( 0.18-0.20mm), uz pamatauklas tieši virs griezulīša ir 0.5grami atsvars, 70-80 cm augstāk ir visi pārējie atsvari(parasti viena olīve 4-5 grami un dažas skrotis), metrs aulas un atkal viens, nedaudz lielāks griezulis (no liekiem mezgliem šoreiz var nebaidīties) , virs kura uz auklas ir uzvērts silikona vai gumijas stopers,(pret šo stoperīti atduras pa auklu brīvi slīdošā karabīne ar griezuli, pie kuras tiek āķēts pludiņš), dziļums regulējās vai nu ar veikalos nopērkamajiem diegu mezgliem, vai nu no tāda paša diamatra kā pamataukla, var vienu izmēru resnāku auklu izmantot, uzsiets mezgls, es lielākai drošībai sienu divus mezglus blakus, tad var visu dienu nocopēt un dziļums neizmainās. Izklausās jau sarežģīti, bet patiesībā viss ir ļoti vienkārši, protams, ja esi Rīgā, tad iebrauc SALMO veikalā Daugavgrīvas ielā, paprasi lai pasauc mani un es tev visu parādīšu dabā, arī šie pludiņi, par kuriem runāju, ir jau ienākuši, noliktavā tos sašķiros un nākošnedēļ tie būs tirgošanā, tiesa tie nav lēti, 5-7 lati, bet nu tas ir to vērts.
Sveiki! Gribētos uzzināt kādu barību tagad izmantot kad ledus izkusis, ezerā? Ūdens duļķains! Un vai vispār tāda laikā ir vērts mēģināt? Paldies
Zivis taču dzīvo arī tajā duļķainajā ūdenī, pietam ne tikai dzīvo, bet arī ēd, tāpēc droši ej copēt, no barībām es iesaku tās pašas , par kurām te visu laiku runāju, SALMO(rauda, universālā, breksis) NG MIX (breksis, lielais breksis, rauda, ezers), SENSAS (rauda, breksis, ezers), droši vari piejaukt klāt nedaudz saulespuķu spraukumus un viss notiksies.
Labdien! Šobrīd sāku domāt pavasara copi lieldienu brīvdienās. Man ļoti patīk Burtnieks taču iepriekš esmu copējis tikai vasarā un rudenī. Taču pie normāliem lomiem tik neizdodas. Pārsvarā 100-400 gramu plaudīši. Iebarošanai izmantoju Bruda breksis, līme, saulespuķu spraukumus, kukurūzas putraimus (plaucētus) un rīvmaizi, visu kopā sajaucot+ melnzeme. Reizēm iepriekšējā vakarā attiecīgajā vietā iebaroju, bet parasti baroju uz vietas! Makšķerēju "Govī"-Sedas ieteka Burtniekā. Dziļums vietā kur copēju aptuveni 1,2 -1,5 m. Copes vieta -uzreiz kur beidzās ūdenrožu lauki. Vietas izvēli nosaka biežie vēji, kas Burniekā nav retums (Govī parasti aizvējš). Kā ēsmu izmantoju mēslu sliekas, naktstārpus, kukurūzu, ūdenstārpus un baltos, reizēm maizi.
Gribēju uzzināt vai vietas izvēle ir pareiza? Vai izmantotais iebarošanas maisījums ir izmantojams arī pavasarī? Varbūt ir kāda papildus sastāvdaļa ko ieteiktu izmantot pavasara plaužu/brekšu copei? Varbūt ir kāds ieteikums, kas būtu jāņem vērā makšķerējot brekšus Burtniekā?
Lielākais tavu neveiksmju iemesls ir tas, ka Burtniekā normālu brekšu ir maz, ir daudz to 500-700-1000 gramīgo, bet tādu kārtīgu brekšu ir maz, pietam liela daļa zivju vasarā barojās pa lielajiem zāļu laukiem, kur viņus saganīt rokā ir pagrūti, ezera vidū var atrast un sabarot daudz maz ciešamus brekšusku, bet tevis minētā vēja pēc ne vienmēr ezerā var mierīgi pamakšēkrēt, tāpēc es pats brekšoju upju grīvās. Briede un Rūja ir visnotaļ brekšojamas upes, tiesa 2 kg breksis tur ir retums, bet tādi līdz pusotram kilogramam ir dabūjami. Salacā labākās brekšu vieta ir kādus kilometrus uz leju no ezera, aptuveni pusceļā līdz Mazsalacai.