Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Atbildes

Jautā RiCaRdSk

Es taisos pirkt spoli un kātu spiningošanai upēs uz asariem.kādu spoli un kātu man vajadzētu pirkt un kādus mānekļus izvēlēties?

Atbild Roberts Koļcovs

Man prieks, ka nav pa tukšo, tikko teicu, ka jautājums nav neparasts. Sajā gadījumā, kad mērķa zivs ir asaris, der atcerēties, ka asarim ir vārgas lūpas, un kātam jābūt ar parabolisku(mīkstāku)raksturu, ko papildināt var ar monofilās auklas staipīgumu, bet nu cope būs mazāk jūtama. Laikam tomēr pīto auklu jāliek. Mānekli jāmeklē pašam jo nav universāla, gan voblerīts, gan rotiņš der, bet man liekas, ka meklējumus un izpēti jāvirza gumijas mānekļu segmentā. Kāts var būt 5-10 g testā, jo tam jābūt jūtīgu galu, vieglam. R

Atbildēts: 18.janvāris 2012, 10:29 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā jozefsx

Sveiks!

Es šogad domāju sākt spiningot. Tāpēc gribēju uzzināt kādu kātu un spoli man pirkt. Doma ir paspiningot Gaujā un mazajās upītēs paforeļot, vai ir kaut kād vidusceļš, kur es varētu iztikt ar vienu komplektu un ja ir tad ko tu ieteiktu?

Jau ieprikš paldies par padomu.

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks. Stipri līdzīgu jautājumu uzdod regulāri, un kā likums pavasarim tuvojoties, ar vien krāsaināk un precīzāk iztēlojoties pastaigas pa upmalu. Prieks, ka neesmu viens tāds. Atbilde būs tāda 210-240 cm garu kātu ar testu 10-30g. Gaujai varbūt pa īsu, bet vieglāk staigāt, vieglāk mētāt. Iespējams parādīsies nepieciešamība pēc vieglāka kāta, bet tad jau pats būsi visu sapratis, un šis kāts paliks kā stipri universāls. Spole apm 2500. Grūti ieteikt ražotāju, bet šī lieluma spole var tapt lietota par pamatspoli visur, līdz ar to vajadzētu nenožmiegties un pirkt augstas kvalitātes un labu. līdz pavasarim vairs nav bezgalība, satiksimies pie upes, lai izdodas.R

Atbildēts: 18.janvāris 2012, 09:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jevgen21

Kādu labāk izmantot auklu ziemas bļitkošanas makšķerei-pīto vai monofīlo? Vai arī labāk pīto auklu atstāt spiningošanas sezonai?

Atbild Roberts Koļcovs

pītā aukla ziemā paliek slapja un salst, labāk būs monofils.

Atbildēts: 7.janvāris 2012, 21:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kristishs

nevarētu lūdzu pastāstit par rotiņiem.

kadu krāsu izveleties ziemā,vasarā,rudenī un pavasarī?

kādus rotiņus labāk p.irkt?

Atbild Roberts Koļcovs

1. rotiņam ir jātic, tātad vajag fonā leģendu. 2. rotiņam ir jārotē 3. rotiņam jābūt ērti lietojamam, tātad jābūt atbilstošam visam komplektam, kāts, aukla, rotiņš. mans favorīts kautkā ilgu laiku turas abu garcia REFLEX. bet zinu ļaudis kas lieto tikai Mepps.

Atbildēts: 7.janvāris 2012, 21:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā BassPlanet

Sveiki!Man iedavinaja MM spoliti,kura cik saprotu pec cipariem ir 7/8. klases,tagad vajag katu piemeklet,cik palasiju tad iesacejam visi rekomende 5/6. klasi-cik saderiga bus 7/8 klases spole ar 5/6 klases katu?un kadu garumu katam labak izveleties?

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks. Apmācībai rekomendēju 5klases kātu un 5klases spoli, 5klases auklu wf. kāta garums 9pēdas. Ja spole ir smaga, sliktāk jutīsi kātu, tas var traucēt izpratnei, bet bez izpratnes jau ir vēl vēlēšanās, nu pret šo lielumu jau nav ieroču, tā ka nepabrīnīšos, ja apgūsi metiena iemaņas arī ar 7/8 klases spoli, tikai auklu gan liec atbilstošu kātam, lai izdodas un laimīgu Jauno gadu. Roberts

Atbildēts: 30.decembris 2011, 10:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kaspardzo

Salavecis atnesa A.Jensen Titan 9 pēdas garu 6 klases kātu un tās pašas firmas Auratus 3/4 spoli. Vai tas var radīt problēmas? Esmu pilnigs amatieris šajā copes veida, bet ja pareizi saprotu kātam un spolei ir jābūt vienas klases. Un vai ir kada iespeja pie jums vai kada cita nopietna spečuka apgūt pašus pamatus mušošanai? Paldies...

Atbild Roberts Koļcovs

Salavecis ir malacis, bet var just, ka pats neesi viņam vēstuli rakstījis, un tas, kurš vēstuli rakstīja, neķer ar mm. Bet ir gaišā puse, un viņa ir stipri gaiša. Tavā īpašumā ir muškāts, kas taisīts speciāli jūras taimiņu copei(tā vismaz ražotājs ir domājis). Tas ir jaudīgāks kā būtu nepieciešams mācībām, bet ja tevi vējš pa gaisu nepūš, un esi fiziski spēcīgs vīrs, neredzu problēmas apgūt pamatiemaņas mm ar šo kātu. Spole mācību procesam ir ok, bet copei būs pa mazu, jo bekingam neatliks vieta. Tātad esi ar vienu kāju periodā, kad pāris sezonas būsi bez zivīm, jo to rāda pieredze, bet pēc tam dubultprieks par katru noķerto. Lai izdodas. r.

Atbildēts: 27.decembris 2011, 13:48 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā coperis14

sveiki,dropšotot vai jigot ar tādu kātu var? ar testu 2-12gramiem?

Atbild Roberts Koļcovs

var. salavecis

Atbildēts: 27.decembris 2011, 13:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kandza22

sveiks. Vai vari ieteikt kadu manekli likt gauja ja eju uz lasiem?

Atbild Roberts Koļcovs

Jebkuru, apm 6-8 cm lielu mānekli, kuru vari vadīt gar grunti. Laikam tas būs šūpiņš, var vobleris. Jo ūdens temperatūra ir zemāka, jo māneklis lielāks. Cik man zināms, patreiz ir ļoti augsts ūdens līmenis, tas varētu būt šķērslis lašu aktīvai komunikācijai ar Tevi, taču ja notic, viss izdodas, lai ķeras, un lai Tev izdodas saglabāt humāna zīdītāja statusu. R.K.

Atbildēts: 20.decembris 2011, 15:35 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā u.kadaks

sveiks! ir doma nākamvasar aizdoties uz somiju ap un aiz polārā loka ar mušu-mērķauditorija -alatas un foreles. vai vari privāti pakonsultēt vai ko ieteikt? ar svešvalodām esmu uz-jūs,tāpēc interneta lapās nerokos....paldies. u.k.

Atbild Roberts Koļcovs

varu šo to pastāstīt un kartē parādīt. a jazik nado uchitj. pats arī esmu švaks lingvinists, bet tas nekad nav bijis šķērslis copei. 29273632. zvani.robis

Atbildēts: 19.decembris 2011, 21:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā nimka

Kādu garuma līderi lietot mušojot ar nimpfu, tada upē ka Amata ,ka arī kada sistēma ir ja lieto divas nimpfas.

Atbild Roberts Koļcovs

Līdz 1m garumā, var 30cm. Loti daudz nosaka cik gara ir koniskā pavada, jo svarīgi ir kāta garums un iespēja prezentēt nimfu. Ja runa ir par nimfošanu ar vairākām nimfām, tad recepšu ir daudz. Slavenākais no veidiem, kad runa iet par nimfošanu ir" czech nymhing". Bliez google un vienīgais kas atliek ir atlikušo mūža daļu experimentēt. Mana pieredz rāda, ja ir gaitas cope, kas nav stāvošā ūdenī, optimālākais variants ir lietot 1 mušu, jo nav lieka čakara un pinķera. Lai izdodas.

Atbildēts: 15.novembris 2011, 23:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager