Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Atbildes

Jautā OskarsB

Sveiks atkal Robert! Es atkal ar iepriekšējo jautājumu par spolēm.,vai Daiwa ProCaster būtu labāka izvēle .,kā Shimano Exage..?

Atbild Roberts Koļcovs

Sweiks. Man nav sīkākas informācijas par modeļu konfigurācijām, bet es dotu priekšroku daiwa ražojumam. lai izdodas R.K.

Atbildēts: 14.novembris 2011, 11:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Minhauzens

Sveicināts Robert. Man ieteica vērsties pie tevis pēc padomiem par kayak izmantošanu LV ūdeņos. Ļoti vēlētos dzirdēt par plusiem un mīnusiem FISHING KAYAK izmantošanā. Te ir modelis, ko esmu noskatījis priekš zvejas jūrā, upēs un ezeros :

http://www.kayaksandpaddles.co.uk/canoe/kayak/uk/shop/productpages/sit-ons/feel-free-moken-12.htm

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks. Saprotu un pilnībā atbalstu Tevis izvēlēto gadalaiku laivas iegādei, cena būs nesezonas. Tātad pieminēšu dažus plusus, bet ne daudz, jo parasti pats plusus vien redzu un plusos arī iestiegu. Kajaks ir lielisks individuālās (bez bara) copes piekritēja peldamrīks, ko viegli vienam izcilāt, uzlikt uz auto blakus kastei , nepalielinot gabarītus(tas prāmjiem) un nezaudējot ātrumu(varbūt mazliet). To var vilkt pa ieteicams slapju zāli vairākus simtus m. Materiāls, no kura šodien taisa šos kajakus ir ļoti noturīgs , vismaz lielie ražotāji cenšas turēt kvalitāti. Pats copēju no kajaka(Mad river synergy 14) jau gadus 6-7, un esmu pilnīgs šī peldrīka piekritējs copes vajadzībām. Par Tavu konkrēto modeli runājot, tas ir jūras kajaks, kurš paredzēts lietot ar bridekli, jo ūdens patstāvīgi atrodas laivā. Tas nav ne pluss, ne mīnuss, ar to vienkārši jārēķinās. Piesmeltu laivu nav jāizsmeļ , ūdens pats aiztek. Ir iespējams nopirkt mīkstas gumijas korķus, kas padara laivu par sausā interjera modeli. Pie mīnusiem pieskaitu faktu, ka ja cope ir vairāku dienu garumā, ir grūti nosēdēt, jo smaguma centrs zemu sēžot ir uz pakaļas, un to nevar īpaši nomainīt, tas traucē, bet var novērst ar pastaigām. Šī iemesla dēļ patreiz izskatu iespēju mainīt kajaku pret 2viet kanoe no šī paša materiāla, kas dod iespēju stāvēt kājās, bet ir vieglāk piesmeļama. No sirds iesaku lietot ūdens enkuru atklātajos ūdeņos vējā, parasto enkuru(man ir 2 kg hantele) upēs, jo velkot 200gr sapalu, nesoties pāri 2,5 kg sapalam, kurš tevi tikai nopēta, ir lieki, kā arī stūre(padārga, ap 150Ls) ļauj komfortablāk manevrēt gan straumē gan vējā. P.S. cik man ir zināms, aktīvs kajaka lietotājs ir M.M. guru GUNTARIŅŠ, domāju, ka viņš Tev arī var iedot kādu iedvesmojošu info Tavā jaunajā piedzīvojumā, lai izdodas un dod atskaiti. R.K.

Atbildēts: 10.novembris 2011, 12:41 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā OskarsB

Sveiks , Robert! Es vēlējos Tev lūgt padomu.,kādu spoli Tu man ieteiktu izvēlēties spiningam no šīm trim Shimano EXAGE ., Daiwa Regal.,vai Tica Libra?

Atbild Roberts Koļcovs

TICA GRIEŽAS PA ĀTRU, TĀTAD SHIMANO. IR ĻOTI GRŪTI IETEIKT, MAN PAŠAM IR GAN DAIWA GAN SHIMANO SPOLES, ŠOREIZ PRIEKŠROKU DOTU ŠIMANO, JO DAIWA REGAL MAN IR BIJUSI.

Atbildēts: 7.novembris 2011, 10:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kandza22

Sveiks, kadu katu(testu un garumu), spoli(izmeru un gultnus) vajag prieks forelu spininga ja metasu rotinus un cik tas izmaksatu?

Atbild Roberts Koļcovs

120 CM GARU KĀTU, lai pa krūmiem neķeras, var garāku. tests 2-7gr. tas būs viegls, jūtīgs. spole 1000 niece gultņi un kvalitāte atkarīga no cenas. aukla 0.18. būs kā vajag. lai izdodas.

Atbildēts: 4.novembris 2011, 15:37 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Gaujinieks

Sveiks ,esmu 14 gadigs zens un man ljoti patik forelu cope protams "ķer un atlaid" ,jo man labāk patīk ķersanas process nevis ēsanas. Un gribeju pajautat vai pasā Gaujā ķūķu krācēs mīt kāda strauta vai varavīksnes forele. Vienkarsi pa vasaru vienmer parbrienu pari Gaujai un ar bralenu aizsmaucu uz Amatu,Skaļupi vai Līgatnes upīti foreles makskerēt ,bet tagad tas nav iespējams jo ūdens Gaujā ir ledaini auksts un ūdens līmenis arī kāpsies.

Atbild Roberts Koļcovs

Pārstāvu to cilvēces kategoriju, kam ēšanas procesi sagādā baudu, pat mazliet izjūtu negausības klātbūtni, tādēļ ir pasmagi skatīties kā Latvijas iedzīvotāji lieto uzturā ēdienu, tieši publiskajā telpā. Ķer un atlaid principu atbalstu, tīri kā politiski korektu soli, bet copējot man vienmēr gribētos būt ar zivi somā, tas man šķiet tikpat svarīgi. Reģionā, kuru tu piemini ir pasakainas copes vietas, un foreles tur noteikti ir. Augsts ūdens līmenis rudenī dod iespēju lašiem iznārstot, arī forelēm, tāpēc gaidam vien vasaru, jo visādi citādi musms jau ir paveicies.

Atbildēts: 3.novembris 2011, 09:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lidakukerajs

Sveiks kads būtu labs kads iesācejam mušiņošana. Un cik maksā mušinmakskērēšanas spole.

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks! Mušiņmakšķeres spole maksā no 5Ls - 500 un vairāk, atkarībā no izvēles. Ja esi iesācējs, necenties nopirkt dārgu spoli, nopērc pa 15-20Ls, tad sāc procesu, jo teiksim 5 klases spoli, nopērkot labas kvalitātes, nāksies lietot ļoti ilgi, tāpēc svarīgi ir lai spole ir mīļa, un izvēle ir izdarīta izvērtējot perimetru. Lai izdodas! R.

Atbildēts: 3.novembris 2011, 09:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zebis

Sveicināti. Vai lūdzu varētu pastāstāstīt kā varētu pats uztaisīt signalizatoru mušojot ar nimfām vai slapjajām mušām. Un kur pareizi vinš būtu jāliek. Ja aukla peldošā un līderis grimstošs. Paldies.

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks. Ja līderis grimst, bet aukla pa virsu, var iekrāsot pamatauklas galu, uzverot košas krāsas kembriku. Ja koniskā pavada ir peldoša, vai inermedia, tad var lielāku sauso mušu izmantot kā pludiņu, teiksim Goddard cadis, un galā teiksim Red tag .

Atbildēts: 9.oktobris 2011, 10:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā naurielis

sveiks:),cik varetu maksāt lētakais mušiņmakšķerešanas komplekts ar visu žilku un mušiņu?

Atbild Roberts Koļcovs

Vakar biju salmo veikalā deglava ielas galā, tur bija komplekts par 80- Ls. domāju, ka sezonas beigas ienesīs korekcijas visos tirgos, un par 50.Ls varēs atrast lietojamu komplektu, ja ne Latvijā, tad ir jau internets.

Atbildēts: 9.oktobris 2011, 10:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ruukiitis

Sveiks,

Vai vari ietekt kādu eksotiskāku vietiu kur pamēģināt līdaku noķert. (saprātīgā attālumā)

Mazs meža ezeriņš / karjera/ spiningojams purvs utt. kur no krasta var tikt vai Laivu var sarunāt.

standart vietas Babīte, ķisis apnikušas. 1 zivi gribēšu paturēt, pārējās lai nākamā reizē priecē :)

Ja nav vēlmes publiski atbildēt varbūt vari privāti uz konta vēstuli atsūtīt. Paldies.

Atbild Roberts Koļcovs

Pamēģini upes, nebūs garlaicīgi, jo zivis Rīgas tuvumā ir no jūras nākošas vai uz jūru ejošas. Ja zini Ķīšezeru, mācēsi saprast arī Buļļupi utt, lai sokas. roberts

Atbildēts: 4.oktobris 2011, 09:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā agriskoko

Sveiki. Es esmu iesācējs makšķerēšanā un gribēju pajautāt kā uz āķa liek dzīvo ēsmu?

Atbild Roberts Koļcovs

Te būtu vietā ko tu vēlies uz āķa dabūt, uz ko esi uzlicis aci. Man ir skaidrs viens, ja tas ir oligarhs vai sievasmāte, neizdosies dabūt uz āķa, bet noķert gan var mēģināt. Raksti, ko ķersi. r.k.

Atbildēts: 11.septembris 2011, 23:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager