Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Atbildes

Jautā ginch

Sveiks Robert!

Jautājums vienkāršs- kurš ir tavs iecienītākais interneta veikals mušu copes atribūtiem? Paldies, Gints.

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiki. Jebkurš Amerikas lielveikals(interneta) dēļ cenas, bet ir svarīgi , kas ir nepieciešams. Ir lietas, kas jāpatur rokās, un te ir jābūt pašam klāt. Savukārt ja man vajag piem. SAGE Z-AXIS blanku, tad gan jāpērk kur cena pieņemama(esmu to pircis cabelas.com), es nereklamēju, un nesaku ka cena ir viszemākā, bet bija vēl daudz vajadzību un tad pie vienas reizes, kopā ar drauga Amerikas apciemojumu tika izdarīts komplicēts pirkums. man nav viena konkrēta veikala, kur iepērku mušu copes atribūtus. Piemēram materiālus mušu siešanai es pērku Pludiņā uz slokas ielas, bet tas tāpēc, ka kaimiņos, zinu Teikas rajonā Forelīti, vairāk speciāli mušām nezinu, pārējie veikali ir vispār copes. Lai nepinas aukla. R.K.

Atbildēts: 14.aprīlis 2010, 23:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Wiltniex

Sveiks, Robert! Biju jau dzirdējis par taviem varoņdarbiem Lielupes krastos, taču vakar redzētais patīkami pārsteidza. Pēc pavasarīgas pastaigas pa Jūrmalas liedagu, atceļā uz Majoru dz.staciju uzdūrāmies tavu gleznu izstādei pilsētas muzejā. Super! Jo īpaši (piedod, autentisko nosaukumu piemirsu). Ļoti iespaidīgi un paldies! Nez kā tas nākas, pazīstu un zinu daudzus radošus cilvēkus, kas, līdzīgi tev, lielu daļu sava brīvā laika velta makšķerēšanai, taču tikai retais no tiem ir arī kaislīgs mednieks. Iespējams sagadīšanās, bet varbūt likumsakarība?

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiciens, Wiltniex! Ja skatās kartē, tad ,pa lielo, Jūrmalas muzejs atrodas Lielupes krastā. Ņemot vērā šīs interneta lapas tematiku, un jau pieminēto Lielupes krastu, ar nepacietību gaidu ūdens līmeni, kad varēs noķert kādu sapalu uz vaboli. Savukārt ar medībām man iet švakāk, jo neesmu bijis uz medībām apmēram 20.gadus, kaut kā makšķerēšana man noder vairāk. Iekšējā sajūta saka, ka patreiz viss sākas, kukaiņi iet pa gaisu, Visiem ne asakas!

Atbildēts: 12.aprīlis 2010, 17:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Vits

Sveiks Robert! Jau sen niez pamēģināt pastaigāt ar mušas kātu gar upi, bet, redzot kā to dara spečuki, neesmu drošs vai pietiks ar to vien, ka iegādāšos mušotāju komplektu. Vai tās kustības/tehnika ir patstāvīgi apgūstama lieta (tipa uz intuīciju un kordināciju), vai tomēr netērēt laiku un pameklēt instruktoru? UN vispār, kur tādus Latvijā lai meklē?

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks, Vit! Par staigāšanu pa upes krastu ar mušas kātu pie rokas , cik noprotu pēc izmaiņām makšķerēšanas noteikumos, šo pavasari var sākt bez kāda ierobežojuma vai pavasara lieguma. Pats esmu gājis garāko no ceļiem, proti , spītīgi atteicos no jebkādām konsultācijām sākuma posmā. Tas protams ir no rakstura atkarīgs, bet laika ziņā tika zaudēts, lai gan riteni vēlreiz izgudrot man bija diezgan interesanti. Citiem tomēr ieteiktu izmantot Latvijā klātesošos instruktoru ieteikumus, padomus un kļūdu labojumus. Nupat, cik man zināms, tie jau ir trīs gabali , kas nokārtojuši FFFE pārbaudes eksāmenus. Tie ir džeki, kas kā trenēti( un tādi viņi ir)"assinsuņi" ātri atradīs, un palīdzēs novērst Jūsu kļūdas. Cik man zināms, pat eksāmenos tiek kārtots punkts, kurā tu parādi kļūdu, tad paskaidro kas šo kļūdu rada, tad, kas jādara, lai kļūdu novērstu. Latvijā jau ilgāku laiku aktivitāti apmācīt un ar padomiem izpalīdzēt ir gatavi gan Reinis Rutkis, gan Egils Collenkopfs. Šos vīrus arī vajag ganīt rokā, man savā laikā ļoti labus padomus deva vecās gvardes pārstāvji Jānis Stikuts un Rihards Grosfogels. Tikšanos ar jebkuru no šiem vīriem novēlot , Roberts

Atbildēts: 23.marts 2010, 21:58 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā serijss

Labrit Robert.Kadu mushu tu ieteiktu pavasari pie liela udens.Un kura i-net lapa var apskatities mushas ar visiem nosaukumiem?Jo musu veikala ar musham ir diezgan skopi,a par nosaukumiem i nerunasim.Paldies,ne asakas.

Atbild Roberts Koļcovs

sveiki, Sergej! Man ir pieņēmums, ka pavasarī, pie lieliem ūdeņiem, kamēr vēl pa gaisu nekas nelido, lai gan var arī jau lidot , labus rezultātus var gūt ar Woolly Buger dažādās variācijās, izmēros un nokrāsās, tas nu pašam jāexperimentē, atkarībā no iespējām un apstākļiem. Pašam man jau ilgus gadus favorītos stāv http://globalflyfisher.com , kur iegūstama laba informācija. Vēl nosaukumiem un mušu piemēriem interesanti var būt http://www.danica.com/flytier/ Ne asakas un ne cilvēka upmalā novēlot Roberts.

Atbildēts: 22.marts 2010, 11:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andrisav3

Labvakar.

Varbūt esat makšķerējis ogres upē, un zinat kādu knifu, jo esmu jau 2 vasaras esmu pavadījis tās krastos un noķert man nav izdevies gandrīz neko, atskaitos sapalēnus un vienu alatiņu.

Atbild Roberts Koļcovs

sveiki, Andri. Kad iesniedzu īsu aprakstu par sevi, šim atbilžu karuselim, biju pieminējis, ka pārstāvu to cilvēces daļu, kas ir sapratusi, ka nenormālā daudzumā zivis var iegūt ar dinamītu, trali, var arī tirgū. man saprotamu iemeslu dēļ šī informācija netika pieminēta. Skaidrs ir tas , ka dodoties makšķerēt ir jānoķer zivis, bet manā uztverē visi blakusprodukti, kas ap šo procesu rodas ir tikpat svarīgi, ja ne pat svarīgāki kādos no dzīves posmiem. Negribu te pamācīt, tikai aicinu pievērst uzmanību, un garajos ziemas vakaros patīt atpakaļ tās divas vasaras Ogres upes krastā. Man pie Ogres nebijušam uzburas tīkamas ainas, dēļ kurām ir jēga šo dzīvi dzīvot, kur nu vēl tev , kas tur ir nodzīvojies divas vasaras. Vajadzētu pievērst uzmanību kukaiņu procesiem pie upes, citreiz pat neņemot līdzi makšķeri, tas palīdz, tad vienkārši ir jāpiedalās tajos procesos, kas upes malā notiek, un te tev ir priekšrocības. Mans ieteikums būtu izpētīt, kuru kukaini tu satiec ik reizi, tad uzsiet imitāciju, tad piedāvāt to tiem, kam šis kukainis ir "garšīgais kaimiņš". To atrast un izkost tev arī novēlu. Roberts

Atbildēts: 22.marts 2010, 10:54 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Kuto

Es galīģi neesmu mušinieks un liekas ka nekad nebūšu - katram savs, bet...

.. tavs pirmais komentārs ir ļoooti foršs, sakarīgs, asprātīgs (karoē man ļoti patika) un ceru ka aizies mušinieku jautājumi, lai arī tie mušimieka jau nav daudz. Bet lai tas vis ko rakstu tiktu publiksots es uzdošu jautājumu!!!

Citi makšķernieki (diemzē taja skaitā Rudzinskis) kas ķer konkrētas zivis - noniecina citas. Redz rauda jau nav zivs - vot alata vai 12 cm forelīti ir tik skaista. Kā tev šķiet, vai tā nav dzīšanās pēc nereālā ka citi cer kādu mūsu upi pataisīt par kādas konkrētas zivs upi (alatas) ja tomēr tas ģeogrāfiskais nedaudz neatbilst. Būtu jau glupi ja sibīrija kāds sadomatu kādu kādu alatu upi patasiīt par brekšu upi ??? Man liekas lai arī cilvēku iepaids ( Latvijā pie tam skaitās ļoti mazs) daba katram dod savu vietu.

PS

Kautkad dzirdēju runu par upi ( laikam Ogre) kur līdakas var ķert cik grib un kādas grib un kad grib lai tikai alata izdzīvo. Kapēc karpinieki domā k karpa ir labāk par breksi vai mušinieki ka forele par raudu - to es nesaprotu. :) Pīss nigga :)

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks, Mr. Bond! Paldies par labiem vārdiem manu komentāru sakarā! Visā atlikušajā teksta izjūtu tādu dziļu sāpi, stipri nekonkrētu, kur Tu pukojies par to, ka mēs cilvēki tādi esam, par dzīšanos pēc kaut kā nereāla. Man ir nācies sastapties ar tik nejēdzīgām cilvēku izpausmēm un darbībām, ka tās izstāstot Tev, Tu ar prieku atzīsi, ka tev nav izprotamāka un jaukāka cilvēka, kā tevis pieminētais Rudzinskis, nav izslēgts, ka tas, kuram forelīte liekas pasakainākā zivs uz pasaules, kļūs par tavu glābēju, vai kā citādi sabiedroto. Pie kā es dodos ar savu iztirzājumu, pie tā, ka sākumā es pats nemetu izsmēķi upē, tikai tad sāku cepties par alus plastmasu, un tad jau HES ir mans dienas jautājums. Ļaudis ir ļoti dažādi, tāpat kā zivis, varbūt mazliet neprognozējamāki, bet tie ir, un tur neko nevar darīt. Tev novēlu notikumus , kas bagātina tavu ikdienu tūlīt, Roberts.

Atbildēts: 21.marts 2010, 20:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā roolizss

Sveiks!Ir doma vasarā braukt uz Somijas ziemeļgalu pacopēt alatas un foreles.Varbūt vari ieteikt kādas vietas kuras būtu vērts apmeklēt?Rajons varētu būt ap Rovaniemi vai augstāk.Paldies!

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiks Roland. Ja man jāatbild konkrēti uz Tavu jautājumu, tad nevaru ieteikt tev konkrētu vietu Somijas ziemeļos, jo mana pieredze ar copi Somijā ir samērā vienveidīga. Katru gadu ar draugiem braucam uz pilsētu Vassa, kur jūrā, arhipelāgos copējam līdakas un ālantus. Ieteikt šo vietu varu tikai gadījumā, ja lieto savu laivu, jo mums saimnieks motoru iedeva trešajā gadā, tas dēļ lielā akmeņu daudzuma, kur dzenskrūves tika mainītas ik dienas. Somijas ziemeļos varētu būt lieliska lielo alatu cope, jo tas ir ezeru un to savienojošo caurteku režīms, kur alata ar līdaku konkurē, ja runājam par teritoriju. Man ir pieredze, kur vienā ezerā, dažādās teritorijās ir gan līdakas, gan alatas, gan trofejas izmēra asari. Ko varu ieteikt, divas mušas, red tag slavenāko alatu kārumu 12-16 izmērā un skudras imitāciju 12-14. vēl novēlu notikumiem bagātu ik dienu, Roberts.

Atbildēts: 21.marts 2010, 19:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Supernatural

Sveiks!

Gribētu paintresēties, cik izmaksātu mušiņmakšķeres sākumkomplekts pilnīgam iesācējam, bet ne arī parāk dārgs ? Gribas pamēģināt kaut ko jaunu beidzot :)

Paldies jau iepriekš.

Atbild Roberts Koļcovs

Sveiki, Reini. Atbildot uz tavu jautājumu, atbildēšu tiem, kas ir jauna priekšvakarā. Nekādi nevaru samierināties ar to ka kāds grib kaut ko jaunu, un pa lēto. Tas nav iespējams, un apšaubu, ka vajadzīgs. Mana pieredze rāda, ka ja uzsēdies uz kāda pasākuma, tad pēc laika savelkot bilanci nonāc līdz atziņai, ka tieši bilances savilkšana bija kļūda. Sākas lieks satraukums, kas pie pozitīviem apstākļiem izkristalizējas atziņa, ka esi varens vīrs, ja vari piesaistīt tik lielus līdzekļus. Mans ieteikums būtu meklēt ar forumu vai citu interneta produktu palīdzību saziņu ar mušotājiem, kam kā likums ir lieks arsenāls, ko varētu iegūt pa zemu cenu, jeb likt acis uz ražotāju jau nokomplektētiem iesācēju komplektiem. Runājot par spolēm, uzreiz iesaku meklēt savu favorītu, un pirkt tādu, kas tā patīk, ka pavēderē kut. Spole parasti (5-6 kl.) iet loti ilgi, lai neteiktu mūžīgi, tāpēc spoli, kamēr nav sava, var pat censties aizņemties. Auklu iesākumam gan vajadzētu no kāda mušotāja dabūt labu, lietotu( zema cena), jo pirmā aukla tiek samērā ātri nobeigta visdažādāko jēdzīgu un bezjēdzīgu manipulāciju rezultātā Lai gan runājot par inventāru, katram ir sava un kā likums ļoti interesanta vēsture, tāpēc ir grūti ko ieteikt. Kas vienam laime citam var izrādīties nāvējošs. Tā ka pats neesmu tirgotājs, un uz jautājumu cik maksā, man nav tiešas atbildes. Tikai lai pamēģinātu kaut ko jaunu mušiņmakšķerēšana būs viens no izdevumiem bagātākajiem ceļiem, nav izslēgts, ka pats interesantākais, ko arī novēlu Tev, Reini, kopā ar notikumiem bagātu ikdienu. ar cieņu Roberts

Atbildēts: 20.marts 2010, 21:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager