Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Atbildes

Jautā andreiko

Piedod, Robert, drausmīgi šaušalīgi provokatīvs jautājums. Vai kādreiz drīkst pacopēt kopā ar tevi (man mušiņkoku nav, tikai parastie)? Lai klātienē paskatītos, kas tad tas par dārgo zauru ir....

Atbild Roberts Koļcovs

Vienīgaias arguments, kāpēc izvēlos pacopēt kopā ar kādu mazpazīstamu cilvēku ir padarīt copi lētāku, ne vienmēr atmaksājas. Papētīt, kas tas par nezvēru, mušiņmakšķerēšana, iesaku internetā. Cope man ir vienatnē pavadīts laiks un pūlis šķiet traucējošs, tas man jau sen, un par šo sociālo fenomenu man jāatvainojas, lai gan personību tas ir veidojis. Lai izdodas. R.K.

Atbildēts: 23.oktobris 2012, 10:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā capitals

Sveicināti!

Vai tagad (pec 1 novembra) foreles parasti latvija veljoprojam keras tik pat labi ka vasara? Vai tas jau sak klut neaktivas?

Atbild Roberts Koļcovs

Ķerasa. ķeras. Tikai jāsaprot, ka ir laša lieguma laiks, un ir konkrēti upju baseini, kuros pēc 1. novembra ķeras arī spiningotāji, un lai kā negribētos arī mušiņmakšķernieki. Ja tas būtu kā ar fotoradariem, domāju mūsu lieguma laikā tiktu savākta tāda summa naudas, kas katram pie upes nonākušajam copmanim tiktu izsniegta mazsālīta laša gabaliņš, un to visu darītu speciālā formā apģērbta smuka meitene, kas novēlētu ne asakas. Iespējams, ka būtu arī speciāli, arhitektu gada balvu saņēmuši, kioski šai vajadzībai. ne asakas, r.k.

Atbildēts: 22.oktobris 2012, 10:28 | 5 komentāri | Adrese atbildei
Jautā copenieks

Sveiki. Man tads jautajums velos sakt ar musinmakskeresanas veidu. Ar kadu katu un spolem man butu labak iesakt.

Atbild Roberts Koļcovs

sveiks. 5klases kāts 9 pēdas, 5 klases wf aukla. spole 5 klasei atbilstoša, var būt ļoti lēta, jo kad sajutīsi, ko vēlies pirksi labu un tā var izrādīties dārga. var mēģināt sākumā meklēt komplektus. lai sokas R.K

Atbildēts: 12.oktobris 2012, 13:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā DanielsB

Sveiks vai spole Salmo Taifun spin 1840FD ir laba spiningam? un kādu auklu izmantot ķerot līdakas un asarus?

Atbild Roberts Koļcovs

iegādājoties šo spoli, jārēķinās ar likumsakarībām, ko paredz cenu kategorija, kas protams neizslēdz iespēju ar šo spoli noķert trofejas zivi. auklu ir jālieto svaigu, ja monofilu, tad ar tendenci katru sezonu jaunu, ja pīto, tad ar patstāvīgi kontrolējot tās stāvokli.

Atbildēts: 28.septembris 2012, 00:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā manamejais

Sveicināti

Es lēnā garā komplektēju jaunu spiningu foreļcopei nākamajam gadam un vēlējos uzzināt jūsu viedokli par Mitchell spolēm? doma ņemt - Mitchell Mag Premier 2000

Atbild Roberts Koļcovs

ir ļoti smuka spole, man vizuāli patīk, bet svarīgākais ir, vai pašam liekas laba. t ehniski neredzu iespējas protestēt, lieliska izvēle.

Atbildēts: 28.septembris 2012, 00:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kandza22

sveiks, kadu esmu tagat likt gala uz forelem, lasiem un taiminiem mazajas upites?

Atbild Roberts Koļcovs

Vēl līdz oktobrim varam pamēģināt likt kautko galā. Tātad, pastāv priekštats, kas balstīts uz novērojumiem, ka lašveidīgo ēšanas paradumi visvairāk tiek ietekmēti ar ūdens temperatūru. Tātad visa likumsakarība ir balstīta uz sekojošu principu, jo ūdens ir siltāks, jo imitācijas(mušas) izmērs ir mazāks, jo ūdens temperatūra ir zemāka, jo izmērs ir lielāks. Vēl ir iespēja ķert uz ikriem, kā Kanādā, ar pludiņu, tas man nekad nav izdevies, jo mazliet kautrējos par metodi. Ne asakas visiem, um līdz oktobrim nesēžam pa mājām. R.

Atbildēts: 20.septembris 2012, 22:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā niklavs2000

Kā zināt vai tur kur gribas copēt ir zivis?

Atbild Roberts Koļcovs

Lieliski, beidzot eksistenciāls jautājums. Tautiska versija atbildei būtu - vajag galus, optimistiskā atbilde- zivis dzīvo visos ūdeņos, psihoteraipeiti ieteiktu sabalansētu uzmanību uz rezultātu un procesu. Esmu bieži pacēlis jautājumu, kas ir svarīgi un kur ir robeža starp maniakālu vēlmi tikt pie zivs-rezultāta, vai censties meklēt vispārārīgu saikni ar vietu, kurā esi nonācis ar mērķi noķert zivi, varbūt mērķis ir tik vienkāršs un saprotams aiz tā, ka uzdevums ir cits, tas katram pašam jāsajūt. Tieša atbilde būtu- nezinu bet pieņemu ka ir, un kā likums klāt ir pieredze vai informācija. Man ļoti svarīgi ir copes blakusprodukti, un bieži vien stipri nododos viņu izpētei aizmirstot, bet respektējot pamatuzdevumu- noķert zivi. Ne asakas un saprotot, ka atbilde bija tāda ūdens liešana. R.K.

Atbildēts: 31.augusts 2012, 14:53 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā LiidaksG

Sveiki, atkal es. Biju aizbraucis uz āraišu ezeru. Nū viena karpiņa nāaca arāa bēt par mazu āaķis bija. Nū kkur ap 5 kg bija.Un labākais ir tas ka man ir 12 Gadi un gandrīz jau 5 kg Karpa.

Atbild Roberts Koļcovs

sveiks. nu tagad tu beidzot saproti, ko tie veči var dirnēt ūdens malā, dienām. pēc apm 20 gadiem ievērosi, ka ūdens tuvums sakārto tramīgo prātu, un ka no šīs nodarbes uz pasaules ir vairāk labuma, kā nepatikšanas. lai izdodas un ieraksti cietajā diskā par āķi, neaizmirsti arī, ka auklai jātur mezglos, tad kāts , spole un tikai tad tu, sākumā vēl visam ir veiksme, ko arī tev novēlu. roberts

Atbildēts: 17.augusts 2012, 09:14 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā davidsonsd

sumināts maistar!biš rauj besi–manam konfūteram nevar uzlikt slāvu šriftu līdz ar to googlē nevaru atrast vienu fišku.izstāsti lūdzu skudras recepti.vai izmanto tikai diegu un spalvu vai arī formas izveidei lieto kādu citu matriņu?

Atbild Roberts Koļcovs

man ir receptes no foma (blīvs porloninsh). tātad nogriež sērkociņa diametra loksnīti, sien pie 14 nr. āķa, dala trijos posmos, dibens lielāks(pašu pakaļgalu beigās mazliet noapaļo ar šķērēm, var ar šķiltavām), tad galva, vidiņš mazākais pie tam pie vidusposma uzsien vēl trīs tinumus gaiļa spalvu, kā kājas. var taisīt brūnas un melnas(ar spārniem) skudras, uzdevums lai līdzīgas dabīgajām, un lai pašam rodas pārliecība. skudra ir ļoti universāla muša, īpaši pēc lietus, arī vējā, un tādai jābūt katram mušotājam. tas īsumā un bez vizualizācijas. meisters

Atbildēts: 16.augusts 2012, 19:35 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā DanielsB

Sveiks. Vai vari pateikt ko spiningam nozīmē tie testi? un kas ir labāks lielāks vai mazāks tests? un ja piemeram tests ir 20-40 vai var izmantot mazāku svaru mānekļus vai nebūs tas efekts? Paldies D.B.

Atbild Roberts Koļcovs

sveiks. tests tiek dots svaram, ko lieto māmeklim. tātad , ja esi paredzējis mētāt sīkus rotiņus līdz 10gr. tad tev nepieciešams kāts ar testu līdz 10.gr. ja esi paredzējis mētāt 30.gr šūpiņus, un ir iespējami konkrēti zacepi, kur iespējams būs jāatliec āķi, tev vajag kāta testu līdz 50.gr, jo aukla arī būs resnāka, bet tas būs mazāk jūtīgs. tas īsumā. r

Atbildēts: 14.augusts 2012, 22:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager