Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Atbildes

Jautā LiidaksG

Sveiki, Ko sakat par āraišu ezeru? Daudz zivis? Paldies jau iepriekš!

Atbild Roberts Koļcovs

Esmu bijis Āraišos, bet neko par ezera īpatnībām un specifiku nespēšu atbildēt. r

Atbildēts: 14.augusts 2012, 13:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā salvixxx

Sveiki! Velos apgut copi ar musinmakskeri, vai varetu ieteikt kaadu literatuuru par so copes veidu?

Atbild Roberts Koļcovs

ja esi angļu val. lietotējs, neredzu problēmas internetā atrast visu nepieciešamo, ieskaitot filmas. Ja esi latv-kriev runājošs(mana prioritāte) ir mazliet grūtāk. copes lietās ir arhīvos mūsu instruktoru(R.R. un E.C.)raksti, kas stipri un vispārīgi var ieviest skaidrību teorētiskajā plāksnē latv val. krieviem ir vairāk literatūras, pat grāmatas, bet tas ir grāmatu tirgotāju informācijas lauks, jāmeklē krievu val. literatūras āderes mūsu valstī. nāk ziema, nekasies, jo inventāra atlaides nav aiz kalniem. rudenī vajag iesākt, ziemā trenēties un vasarā viens mušīņmakšķernieks vairāk, ko arī novēlu, lai izdodas. r.k.

Atbildēts: 11.augusts 2012, 11:27 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā beris

sveiks. esmu nesen iekāpis mušošanas takā, un esmu sapratis ko vēlos, vēlos mazas upītes, smalku vieglu kātu, un brīnišķīgas zivis. varbūt tu man varēto ko ieteikt, par normālu cenu.

pašam vēlmes ir 4#klase, kāts 8feet.

bet kā ir ar auklu, man ir no resna uz tievu, uz abiem galiem, bet varbūt ir kāda aukla ar kuru ier vieglāk veikt metienu šaurās robežās.

padies.

Atbild Roberts Koļcovs

viss ir atkarīgs no summas, ko esi nolēmis tērēt. salmo veikalā daugavgrīvas ielā jau sen redzu stāvam vision šķiet 4-3 klases kātu(pasaka), bet bija padārgs. Ja pareizi saprotu, tev ir DT aukla, bet neapšaubāmi vieglāk ir operēt ar WF(auklas svars ir priekšpusē ar konusu) auklu, klasi vajadzētu atbilstoši kātam. r.k.

Atbildēts: 2.augusts 2012, 22:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pludinsHH

sveiks~!

Vari lūdzu visu man par līņiem istastīt svarīgāko

Atbild Roberts Koļcovs

augstas kulinārās vērtības zivs(tinca-tinca. lat.)

Atbildēts: 2.augusts 2012, 22:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā seinass

sveiks!

vai šis mušiņ kāts der iesācējiesm uz sapaliem http://shop.salmo.lv/products/8079?

Atbild Roberts Koļcovs

domāju, ka kāts ir labs, pa to cenu. mazliet var traucēt tas, ka divi posmi, jo ir garš transportējamais izmērs, bet nu ir atkal mazāk salaidumu, kur nokļūt smiltīm. Sākt apgūt mušu ar šo kātu neredzu konfliktu ar prātu. Lai izdodas, bet pievērs uzmanību auklas klasei, jo kāta klase ir 5-6, auklu laikam vajadzētu 6klases, lai aprodi ar sajūtām, ko vieglākai auklai vari sākumā nejust, bet tas ir ļoti individuāli. Sapalu laiks ir jauks laiks, un tas sen jau ir klāt. r.k.

Atbildēts: 21.jūlijs 2012, 18:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā danonki

Sveiks! varbūt tu varētu pateikt kur Liepajā varētu iegādāties foreļu uztveramo tīkliņu? un vai būtu laba doma to pašu tīkliņu taisīt no pvc rorēm?

Atbild Roberts Koļcovs

Pēdējo reizi Liepājā pirku VESPA motorolleri, un tas bija gadu atpakaļ. Copes veikalu neievēroju, jo biju apskurbis no jaunā braucamrīka. Īsāk, nezinu, kur liepājnieki pērk zivju uztveramos tīkliņus. Rīgā zinu, mēģini internetā. Par to, vai vajag uztaisīt pašam- nešaubies ne mirkli, jo viss ko Tu izgatavosi pats savām rokām, nesīs Tev prieku, padarot Tavu ikdienu par pilnvērtīgas dzīves sastāvdaļu.Par kaprona cauruli nav slikta ideja, tas būs viegls, izturīgāks par finiera, vēl tik vajadzētu kur izrakt silikona tīkliņu, kas saudzē foreli. ar c. R.K.

Atbildēts: 14.jūlijs 2012, 19:01 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā sancess

Sveiks!

Kādu kātu labāk ņemt shimano catana vai shimano nexave,vēlos ķert foreles un asarus,un cik garu kātu ņemt?

Atbild Roberts Koļcovs

sveiki. Man pašam ir nexave divu garumu, 210 un 270. domāju, ka tas ir cenas un vajadzību kompromiss, bet esmu arī pārstāvējis to cilvēces daļu, kas ja nevar iegūt labāko un dārgāko, neņem vispār. Par garumiem domāju, ka garais kāts tālāk met, bet pa krūmiem ir ērtāks īsais. Ja nemaldos Salmo, Daugavgrīvas ielā, bija laba atlaide, kura iespējams vēl nav beigusies, tieši Nexave, tas ir labs kāts. ar cieņu R.K.

Atbildēts: 14.jūlijs 2012, 14:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ringolc

Sveicināti, Eksperta kungs.

Gribēju pajautāt vai ir kaut kas mākslīgs, uz ko dotajā brīdī varētu Sapalus Salacā ķert?

Vai tomēr jāķer spāres un uz tām jāpludinā pa staumi?

Paldies.

Atbild Roberts Koļcovs

sveiki, sveiki. Sapals Latvijā ir glābiņš un atsaucīgākais indivīds, kas mušiņmakšķerniekam ļauj saglabāt cieņu un godu. Mans favorīts sapalam ir vabolīte apm 2cm gara ar foma muguriņu, bet šeit jāmin, ka ķeru uz plunkšķi un turu ūdenī vaboli tikai kādu pusminūti un izdaru nākamo metienu. Nākamā muša ir Goddard cadis, ko prezentēt var maigāk, un tāda nepieciešamība reizēm pastāv, tālāk sarakstā nāk Wolly buger, kas jau ir slapjais gals. Ja pa krastu lēkā vardītes, ar pludiņu iesaku ķert uz vardi. Ja rīks ir spinings, tad voblerīši līdz 5cm, būs īstais augusta mēnesī, kad sapals beidzis rīt zāli, un pieslēdzies zivju sīkuļiem. Tātad , mākslīgs ir augšminētais mušu klāsts, ko starp citu, neesot mušotājam, var prezentēt ar spiningu un bombardes palīdzību, un voblerītis, un svarīgākais ir atcerēties, ka neliels sapals nav īsti delikatese, un tas prieks, ko tas sniedz makšķerniekam ir neizmērojams, tāpēc laižam vaļā, ja ķeras daudz, ko arī novēlu. (sapals ir ļoti lēnaudzīgs...). ar cieņu R.K.

Atbildēts: 14.jūlijs 2012, 14:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zzxxccvv

Kāds vobleru krāsojums varētu būt labs Abavā,forelēm,alatām,sapaliem.Paldies.

Atbild Roberts Koļcovs

Mani parasti ir iepriecinājis dabīgā krāsā krāsotie, lai gan es par to, kas tuvāk ventai. Vairāk nozīmes ir ticībai un izmēram.

Atbildēts: 19.jūnijs 2012, 11:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Farnirs

Sveiks !

Nekad nebiju pat domājis mēģināt mušiņmakšķerēšanu, jo negribēju tērēt naudu uz to. Bet liktenis man bija lēmis atrast garažā mušiņmakšķeri ar visu ekipējumu :) Takā man tajā jomā ir melnais caurums, tad es gribēju paprasīt pāris lietas.

*Vai es nevaru iztikt ar parasto mezglu ? es saprotu, ka tur kaut kādi savādāki mezgli jāsien, bet vai vajag ?

*Cik gara pavadiņa vajadzīga ? es te skatos ka man 1,5 m vecā tur uzsieta. Un cik parasti biezu liek ?

*Ir vispār vērts Lielupē kaut ko darīt ar mušiņmakšķeri ? Vai man būtu jāmeklē kāda mazāka upīte, ja es gribu kaut ko noķert ?

Atbild Roberts Koļcovs

Apsveicu ar atradumu, kas noticis materiālajā pasaulē, tagad jācenšas pamodināt sevī makšķernieks vispār. Ja Tas makšķernieks jau ir pamodināts, tad jau 2/3 lai kļūtu mušīņmakšķernieks jau ir. Konkrētajā gadījumā ir svarīgi, kāda laikmeta makšķeri esi atradis, jo domāju, ka lietošanā vajadzētu paturēt kātu, spoli, iespējams pamatauklu. pārējo vajag svaigu, iespējams arī pamatauklu. pavadiņu bez kautkādiem speciāliem uzdevumiem , vajag tikpat garu kā kāts un pēc iespējas konisku, nevis vienkāršu auklu, savukārt pašu galu(tippet)atkarībā no vajadzības(mušas āķa izmēra, paredzamās zivs lieluma, utt)apm 40cm. es vienoju cilpu cilpā. Lielupē mušōt ir labi ap mežotni un augstāk, bet var visos posmos, atkarīgs no veida un zivs, kuru taisies noķert. Mazākā upītē domāju ir interesanti, bet jāsaprot, ka sākumā labāk ir klajā vietā, un ja saņemies, piesien vienkārši vilnas diega gabaliņu lai neķeras kokos, citādi sākumā būs pa dārgo. Par mezgliem, nedomāju, ka daudzie mezgli ir izdomāti bez pamata, tos vajag apgūt, jo galu galā zivi var nopirkt arī tirgū, ko tev nenovēlu, tātad ne asakas.

Atbildēts: 19.jūnijs 2012, 11:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager