Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Jautā Kristaps1989

Sveiks ekspert!

Īsumā,saskatījos video un salasījos gudrus forumus,līdz nokomplektēju 4.klases kātu(3metrīgs) ar WF4 auklu un spole ar 4.klase.

Jautājums,4.klases komplektiņš nebūs pa maigu mūsu upēm,kā piemēram Mēmele,jo pārsvarā pa turieni dzīvojos? Neesmu vel sācis mācīties iemetienu,bet tāda sajūta ka baigais skaliņš rokās un ja smukāks sapals paņems to mušu,ta nolauzīs viens un divi to visu padarīšanu.Un kāds varētu būt maksimālais zivs svars ko varētu izvilkt,neko nesalaužot,ar šīs klases kātu?

Paldies par atbildi jau iepriekš un ne asakas.

Sveiks. Mana korekcija varētu būt kāta garumā, jo staigāšana pa krūmiem ar, cik saprotu 2.75(9ft), garu kātu, patstāvīgi pārbauda makšķernieka veiklību(akrobātiku), kas var kļūt par pamatnodarbi upes krastos, kur nu vēl ar 3m garu kātu. Tātad gaitas copei mazās upēs 2.75m ir max. Man, šadiem gadījumiem, ir 5klases kāts, jo tā varu lietot vienu auklu ar citiem 5klases kātiem, kas ir 8,6pēda garš, par ko priecājos ikkatrā reizē, kad lodāju gar mazas upes krastiem. Par kāta salauzšanu velkot zivi grūti ko teikt. Jebkuras klases kātu, pirms tam netīšām atsitot pret akmeņiem, vai kā citādi traumējot, var salauzt velkot zivi vai iemetiena laikā, Šeit nevietā ir klases vai ražotāja analīze. Rezumējot iepriekš teikto, ja esi jau ieguvis komplektu, ko baiļojies lietot, nebaiļojies un dodies uz upi, nekas netiks nepamanīts, un aprodot ar rīku un vidi, iespējams izveidosi sev raksturīgu stilu un veidu, caur ko komunicēsi ar dabu, savukārt ja neesi vēl apguvis iemetiena tehniku, tev uz upi nevajag vēl steigties, Tev jāpaņem klasisku 5-6 klases kātu ar piemērotu auklu(WF), jātrenējas smuki nopļautā mauriņā vai pie dīķa ar neaizaugušiem krastiem, tad ir jāsaprot jautājumi, kuri Tev saradīsies, un jāmeklē kāds pieredzējis mušotājs, kas tev apstāsta lielās detaļas. Novēlu Tev pēc iespējas drīzāk pieminēto sapalu, jo es to dabūju tikai 3 gadā pēc pirmās praktikas ar mušīņmakšķeri. R.K.

Atbildēts: 30.jūlijs 2016, 11:55 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Paldies ekspert par saviem ieteikumiem.
P.S. pamēģināju gan pļavā,gan seklās vietās pa mēmeli,un izskatās ka tomēr kaut kas sanāks.
12.08.16
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager