Roberts Koļcovs

Roberts Koļcovs

Pēc profesijas ir mākslinieks. Mušiņmakšķeri Roberts ir izvēlējies galvenokārt kā iespēju nodoties sevis meditatīvai pilnveidošanai. Nelokāms “ķer un atlaid” principa piekritējs. Savā nodarbē par vērtīgāko uzskata gadiem noslīpēto pieredzi gan mušu siešanā, gan kātu izgatavošanā, gan arī zivju un citu būtņu pētniecībā un novērošanā. Pēc dabas impulsīvs, bieži aizmirst piedzīvotās nepatikšanas. Ir lietas, ko uzskata par jaunatklājumu, nerespektējot visiem sen zināmo. Visbiežāk Roberts ir sastopams Lielupes un Abavas krastos un, vismaz reizi gadā, pie kādas no skandināvijas ziemeļu foreļupes.

Jautā mihs

Sveiks Robert! Šovasar sāku pašmācības ceļā apgūt mušiņmakšķerēšanu, protams arī mušu siešanu. Sākums bija "interesants", bet nu esmu tā labi uzķēries, spinings šosezon rezervistos. Varbūt varēsi rast atbildi uz manu sasāpējušo jautājumu par mušu siešanu.Youtebē vīti tin gan tā, gan šitā, jo vairāk pēti, jo ... Kā pareizi jātin gaiļa spalva parašūta haklā, spalvas iekšpusei jeb matētai pusei tinot ir jābūt vērstai pret debesīm vai pret āķa kātu un varbūt īsi kāpēc tā un vai ne tā?

Sienot parašūttipa mušu, uzskatu , ka gaiļa spalvai ir jāveido nedaudz piltuve, ar plato galu uz debesīm, vai tieši horizontālu spalvu līniju, lai muša lidojot sēstos ar āķi uz leju. Gaiļa spalva imitē kājas, kas ir virs ūdens. Tātad noprezentētajai mušai vajadzētu rast apstākļus, kas āķa asmeni neļautu pagriezt uz augšu. Ja aukla ir grimstoša, tā var vilkt mušu uz leju, kas protams tieši citreiz atstās neizdzēšamu iespaidu uz copi. Ļoti nozīmīgs ir fakts, ka tiek ievērota precīza konkrētās mušas recepte, lai varētu efektīgu mušu atkārtot, un domāju ir neskaitāmas versijas, ku gaiļa spalvu tin ar matēto pusi uz āķa cilpas pusi, teiksim slapjajām mušām copei ezeros. ar cieņu R.K.

Atbildēts: 1.decembris 2017, 17:01 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Liels paldies par atbildi. Palikšu pie varianta ar matēto pusi vērstu uz augšu, bet kādai būs jāpaprovē arī otrādi.
Ar cieņu Aigars.
02.12.17
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager