Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā sasmaka48

Sveiks ludzu ieteic pito auklu zandartiem 4vai8dzislu diametru firmu padomus nemu tikai no tevim paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ja džigojam zandartu, tad es parasti ņemu 8 dzīslu auklas. Pēc cenas optimāla būs Sunline Siglon PE 8-dzīslu. Nedaudz labāka jau būs Braid 5 8-braid. Diametrs ir atkarīgs no izmantojamajiem svariem/mānekļiem. var būt gan 0.6, 0.8, 1 kā arī lielāki. Ja darbojies vietās, kur ir daudz abrazīva, ķērāji, var izmantot arī 4 dzīslu auklas. Tās ir mazāk jutīgas pret abrazīvu, un nenolietojas tik ātri.

Atbildēts: 3.aprīlis 2020, 10:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kasparss12

Labdien vēlreiz

Mj kāta cena ap +-130 € spole jau ir Daiwa prorex x 3000 makšķerēju no krastā un kādu auklu labāk ņemt. Ir tika noskatīts viens kāts bet vai nav pa īsu FAVORITE BLUE BIRD BB-792L-T

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, Blue Bird ir labs, turklāt gan no krasta var ķert, gan arī no laivas. Auklu es ņemtu 0.4, 4 dzīslu, teiksim Sunline Siglon PE. Spole gan, man liekas, ir salīdzinoši liela. Šādam kātiņam vairāk derētu 2500. izmērs, turklāt 3000. izmēram ir liela auklas kasete, un nāksies ar bekingu auklai ņemties. Bet ja jau ir nopirkta, droši copē :)

Atbildēts: 3.aprīlis 2020, 10:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā JurgisZu

Sveiki!

Plānoju iegādāties Daiwa Fuego spoli un gribētos atbilstoši klāt kātiņu. Mērķa zivs būtu asaris un piezvejā līdaka, pārsvarā ar džigu, bet reizēm kādu rotiņu vai vobleri. Tad jautājums ir: kādu spoles izmēru ieteiktu, kādu kātiņu atbilstoši šai spolei (budžets no 60-80 eiro)? Ķeršana pārsvarā no laivas, bet reizēm arī no krasta.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Ja runa ir par asari, tad Blue Bird BB-792L-T, ar testu līdz 10 gramiem, būs ļoti labs. Tubular jeb viengabala spice būs universāla, un varēs ķert gan ar džigu, gan rotiņiem un citiem mānekļiem. Spoli es ņemtu 2500. izmēra, jo Daiwa LT koncepta spoles ir salīdzinoši vieglas.

Atbildēts: 3.aprīlis 2020, 10:03 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā KingFisher

Sveiks!

Varbūt vari ieteikt kādu light kātu līdz 15g, vidējā, vidēji lēnā akcijā izmērā ap 2.0m? Primāri darbotos ar rotiņiem, no laivas. Priekšroka būtu laikam svara ziņā vieglākam kātam. Budžets līdz 100 eiro būtu. Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Uzmet aci Favorite Professional PRF-732ML, ar testu līdz 15 gramiem. Laba akcija, blanka, tiesa garāks par 2 metriem.

Atbildēts: 3.aprīlis 2020, 09:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kasparss12

Labdien

Ir doma iegādāties microjig kātu priekš asariem. Varat ieteikt kādu kātu un auklu arī

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ir ļoti daudz un dažādi spiningi, kuri ir paredzēti mikrodžigam. Svarīgi saprast budžetu, tad varēšu kaut ko precīzāk ieteikt!

Atbildēts: 2.aprīlis 2020, 15:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 777

Sveiks! Saki lūdzu ko nozīmē MajorCraft Crosstage spiningiem CRX m/s apzīmējums?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks CRX-702MH/S. M apzīmē spininga jaudu, šajā gadījumā medium. S nozīmē spinning, jeb to ka spinings ir domāts izmantot ar bezinerces spoli. CRX-732H/B. H ir heavy jeb liela jauda, un B - bait, jeb spinings paredzēts multiplikatora spolei.

Atbildēts: 2.aprīlis 2020, 15:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiki.

Kādu multa kātu ieteiktu priekš tviča sākot aptuveni no110mm-130mm vobleriem un priekš kādas smagākas gumijas?Major craft Benkei 702h,Major craft BassPara 702h vai Tailwalk Backhoo Rise 702h.Un multa spole būs Shimano SLX XT 151.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki Aizbrauc uz Skaistkalnes ielas veikalu, apskaties Major Craft kātiņus. Kurš iepatiksies, tas arī būs īstais. Backhoo būs grūtāk redzēt dzīvē, pēdējā laikā mūsu veikalos neesmu redzējis.

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Arkso

Laba diena! Saki lūdzu vai esi testējis Shimano Zodias spiningu? Gribu sev kastinga kātu līdz kādiem 42-50 g, nedaudz lilāku maiļu dancināšanai. Skatos, ka Latvijā netirgo šo kātu, žēl.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Neesmu gan. Bet cik skatījos jaunie Zodias modeļi ir ļoti interesanti, turklāt ir gan ar bezinercenēm, gan ar multiem domātās versijās. Iespējams ka uz sezonu šie parādīsies veikalos arī pie mums. Uzmet aci Major Craft Benkei 702H modelim. Labs kātiņš!

Atbildēts: 1.aprīlis 2020, 10:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Pastījos internetā slx xt 151 max drag (12lb),bet slx xt 151hg max drag(11lb). Un vai SLX XT 151 nebūs izsturīgāka. Vai tam nav lielas nozīmes?

Atbild Mārtiņš Babris

Nav nozīme. Izturības rādītājs nav tikai max drag. Tas ir viens no, bet svarīga ir arī spoles konstrukcija.

Atbildēts: 26.marts 2020, 10:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Un ja es ar parasto spoli griežu ar kreiso roku tad multa spole slx xt arī jāņem tāda kura jāgriež ar kreiso roku?

Atbild Mārtiņš Babris

Protams, ar kreiso

Atbildēts: 26.marts 2020, 10:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager