Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā edijsk777

Sveiki.gribu trešdien braukt uz burtnieku ezeru makšķerēt ar spiningu.intresē kkas sīkāk.laivu noma utt.esmu no liepājas tapēc negribētos aizbraukt tukšā.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Burtnieks ir lieliska vieta kur makšķerēt. Laivu bāzes ir gana daudz, populārākās - Saulītes, Ezerpriedes, Vecate. Iemet šos nosaukumus google.lv un tur izmetīs telefonus. Obligāti ir jāpērk diennakts licence, ko var izdarīt šajās bāzēs. Par pašu līdaku ķeršanu, nu te jau nav viss tik vienkārši. Šobrīd vēl gana daudz līdakas ir zālēs, tik jāmāk tikt pie viņām :)

Atbildēts: 26.maijs 2014, 22:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā roteriiss

Sveicināti. Man ir pieredzīte spiningot rāmos ūdeņos-ezeros,upēs,bet mazās,straumainās upītēs nē.

Vēlos uzzināt,kas labāks būtu upītē-rotiņi,šūpiņi,gumijas zivtiņas vai kas cits. Es tā sapratu ka plēsīgās zivis uzturās akmeņu,koku vai atvaru apkaimē? Ar ko būtu jāsāk,makšķerējot upīte. Mazā Jugla.

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiki,

Pamatā mānekļu ziņā upē var izmantot tos pašus, ar kuriem tiek ķerts ezeros, arī lielās upēs. Es ļoti bieži izmantoju dažāda izmēra mailes tipa voblerus. Gan tvičojot, gan vienkārši strādājot ar krank vai šad tipa vobleriem. Ļoti veiksmīgi arī mazās upes strādā džigs - ne smagajā izpildījumā, bet vieglais. Protams, ja upei ir spēcīga straume, būs jāliek smaga džigagalva, vai ausainīte. Nu un klasika - rotiņi, tie vienmēr noder :)

Jā, upēs, it sevišķi mazās, mēdz uzturēties pie kaut kādiem šķēršļiem - zemūdens akmeņi, dažādi nogrimuši koki. Bieži zivis atrodas vietās, kur upei pāri ir pārkārušies koki.

Pamatā sākot copēt upē, ir jāatrod potenciālās vietas, kur varētu slēpties plēsoņa, vai kur pulcējas vairāk baltās zivis. Nākošais darbs ir dziļuma noteikšana konkrētā vietā, un tad jau jāsāk tik ķert :)

Atbildēts: 21.maijs 2014, 13:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Leopolds

Sveiks, Mārtiņ!

Visi jautā kādi testi, cm , gr utt? Bet pastāsti labāk ko darīt lai glābtu kātu, mānekli un lomu, ja metra dziļumā pieķeras nopietns eksemplārs un dodas taisnā ceļā zem laivas?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Vienotas lietas te nav. Katrā ziņā ir ļoti svarīgi lai spolei bremze būtu pareizi noregulēta. Ja tā būs cieti pievilkta, skaidrs ka vai nu kāts cietīs, vai arī zivs nomuks. Pie labi noregulētas bremzes, lēnā garā zivi izvilksi laukā.

Atbildēts: 19.maijs 2014, 09:22 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Bakja

Sveiks māster ,klau esmu pilnigs iesācējs ,kādu auklu man labāk lietot spiningam doma copet burtniekā un gaujā ,esmu nopircis 0,25 monofilo ,daži čomi saka ka pa resnu, daži lai atstāj :) ,,kāts man ir vecais salmo 2,10 ar riņķiem:) zinu ka sudīgs bet ar laiku nopirkšu jaunu :)man galvenais lai mazāk piņķerētos un kā iesācējam vieglāk strādāt būtu un protams kaut ko noķert gribās un ko jūs ieteiktu ,kādu gumiju vai rotiņu labāk likt galā ...Un vai mepps Agila nr,1 mazā lapiņa ir labs ?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Kad es lietoju monofilo auklu, liku uz līdakām 0.3 mm, bet asariem 0.18 mm :) Šobrīd esmu pārgājis tikai uz pītajām auklām, līdaku un asaru copē. Protams, arī monofilai auklai jābūt kvalitatīvai, vari ņemt kādu no Sunline kvalitatīvajām auklām. Mānekļu ziņā no gumijām droši vari izvēlēties kādu no Relax vai Mann's ražotajām, ar krāsām paeksperimentē. Aglia nr. 1 būs vairāk domāta asarim. Ja ar rotiņu gribi ķert līdaku, izvēlies 3 vai 4 numuru. asariem ir labs 1, 2 izmērs. Mepps ir un paliek Mepps, bet tas nav vienīgais ko vari izvēlēties - paskaties uz Pontoon21 rotiņiem - liela izvēle, laba manta. Ne asakas!

Atbildēts: 16.maijs 2014, 15:48 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā andreiko

Līdzīgs jautājums jautājums - kam tu pats izmantotu jauno Daiwa Caldia 2506?

Atbild Mārtiņš Babris

Principā 2506 spoles es izmantoju light jeb vieglajam džigam - tas ir līdz gramiem 10 nu maksimāli 12. Tam pašam mērķim var arī izmantot jauno Caldia`14.

Atbildēts: 16.maijs 2014, 09:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andrizz

Par kātiem microjigam. Šobrīd lietoju St.Croix Legend Tournament 2-10g (precīzu modeli neatceros, Walleye sērija), strādājot ar mazajiem gramiem (2-3g + gumija) sajūta ka slotas kāts rokās.

Ir doma par Lunakia Sonic LKS77M, bet neatrodu kur to pataustīt rokās. Varbūt šādiem svariem ir kāda cita forša alternatīva?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Tenryu man ir bijis. Kāts ir ļoti labs, man patika. Principā šie kāti ir domāti copei jūra no krasta. Domāti makrelēm un citām mazām zivīm, kas dzīvo piekrastes klintīs. Līdz ar to ir izskaidrojams garums. Kāts, ja salīdzina ar citiem līdzīga testa, nav no tiem vieglākajiem, toties viņš ir gana skanīgs un jutīgs. Tenryu kāti ir pie Vitalija, Prūšu ielas veikalā. Vismaz tur viņi mēdz parādīties :)

Alternatīvas ir, un ir gana daudz. Kaut vai tā pati Graphiteleader Finezza sērija, kur var atrast gana interesantus modeļus. Vēl ir daudz dažādi citi kāti, galvenais pašam saprast ko gribās!

Atbildēts: 16.maijs 2014, 09:47 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā zipcs

Sveiks! Ir bijusi saskarsme ar Daiwa Freams11 spoli? Doma ir par 2508 priekš džiga. Cena atbilst kvalitātei, vai tomēr līdzīgas cenas shimano būs labāk?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Tieši ar Freams`11 neesmu copējis. Katrā ziņā esmu Daiwa spoļu fans, līdz ar to uzskatu, ka katra Daiwa spole ir laba savā cenu kategorijā, un pielietojuma ziņā.

Atbildēts: 16.maijs 2014, 09:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā fisherman112

Sveiks! Ir doma aizlaist uz cope uz vienu ezeru.Kur es varu uzzināt vai tā ir licenzēta vieta vai nav?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks,

Iemet ezera nosaukumu google.lv, noteikti ka atradīsi informāciju ir vai nav viņš licenzēts. Vēl noteikti pie konkrētas pašvaldības var dabūt informāciju.

Atbildēts: 15.maijs 2014, 14:56 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā green24

Sveiks!

Vari ieteikt kādu vobleri gumijas zivi uz kā ķertos asari,vari pateikt kur viņiem patīk uzturēties ?

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Asari uzturas uz dziļumu maiņas robežām, kantīm. Bieži ir atrodami dažādos līcīšos. No vobleriem - piemēram, Zip Baits Rigge 70F vai O.S.P Asura vai Pontoon21 Marionette Minnow 90. Viss atkarīgs no dziļuma kurā vēlies ķert. Gumiju ziņā, ja mikrodžigs, tad ir čupām dažādas gumijas, ar ko piemānīt asari. Var arī izmantot klasiskās Poļu Relax gumijas, mazākos izmēros.

Atbildēts: 14.maijs 2014, 21:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bezdarbnieks

Sveiks!

Ir doma iemēģināt twiču, kādu kātu un spoli ieteiktu ?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks, Lai atbildētu uz šo jautājumu vajadzētu zināt pāris lietas - ar kādiem mānekļiem plāno tvičot (svara ziņā), kāds ir inventāra iegādes budžets. Bez tā būs grūti ko ieteikt. Vispārīgos vilcienos - ņem Major Craft Rizer 702ML modeli ar testu 4 - 17 grami, liec virsū Shimano Rarenium 3000SFA spoli, japāņu pīto #1.2 vai #1.5 un uz priekšu :)

Atbildēts: 14.maijs 2014, 21:55 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager