Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā bezdarbnieks

Sveiks!

Iesaki lūdzu spoli twicham pārsvarā 110 vobleriem, pa retam kādu 130.

budžets ~ 200e

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es ņemtu Stradic FL, C3000. izmēru, ar HG pārnesumu

Atbildēts: 8.aprīlis 2021, 15:25 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā saps

Sveiks. Man vairāk bija doma izmantot džigam, lai varētu likt mazākus svarus piem. 2-5gr un gumijas 2.5-4 collas. Tādēļ bija doma no 0-21gr.Doma ka varētu būt fast nevis extra fast. Cenu gribētu līdz 250, bet ja nekas īsti nebūs tad ņemšu tict virs 350 eur.Gribējās zināt vai ir arī kaut kādas citas alternatīvas ? Ģirts

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Tad es teiktu ka tiešām jāskatās uz Yamaga Blanks pusi. Tiem ir labas blankas, labas mešanas īpašības. Arī testa diapazons Blue Current III 82 ir Tevis vēlamais!

Atbildēts: 8.aprīlis 2021, 15:24 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Houston

Sveiks Mārtiņ. Esmu jauna jig/dropshota kāta meklējumos tests līdz 30 vai 40g. Ja plānoju pārsvarā makšķerēt no laivas, kādu kāta garuma izvēlēties? Kādu kātu līdz 150eur tu man ieteiktu? Pats pagaidām skatos uz trīs variantiem Favorit Bluebird, Favorit Creed vai Westin W3 Finesse Jig. Padies jau iepriekš!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks No Blue Bird es neesmu redzējis modeli ar šādu testu. Bet Creed sērijā tāds ir CRD 842MH, būs labs. W3 Finesse Jig arī ir labs, bet arī šim nav pieejams modeļu klāstā tik liels augšējais tests. Ja runājam par garumu, es izvēlētos sākot ar 2.30, pat labāk 2.44 m garu spiningu. Manā skatījumā garāks spinings dos savādāku dropa animāciju, kā arī tam ir vēl plusi pie pieciršanas.

Atbildēts: 7.aprīlis 2021, 13:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā saps

Sveiks!

Gribēju pajautāt ko no kātiem varētu izvēlēties svaru diapazonā aptuveni no 0,...-21 gr? Atradu kaut ko no Tict, Evergreen. Vai ir arī kaut kas lētāks?

Ģirts

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Šis ir salīdzinoši plašs diapazons, un jā, ir šādi spiningi, bet kā jau pats minēji, pamatā tie ir dārgās cenu kategorijas spiningi. Iemesls tam ir vienkāršs - lai spinings vienlīdz labi varētu darboties ar šādu diapazonu, tā blankai ir jābūt no labiem izejmateriāliem, jaunākajām tehnoloģijām. Jautājums ir kādai tehnikai meklē šādu spiningu, un kāds ir budžets? Tad varētu kaut ko precīzāk ieteikt

Atbildēts: 7.aprīlis 2021, 13:41 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā jjanis

Sveiks!

Varbūt vari palīdzēt tikt skaidrībā ar pielietojumu japāņu kātiem. Piemērām Major Craft ir ar līdzīgiem garumu un testu kāti Mebaru un Kurodai, Hard rock un SeaBass vai Bass. Kāds būtu šo kātu pielietojums mūsu “terminoloģijā” – jigs, drop, tvič, foreles, sapals, lasis, universāls

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, mūsu platuma grādos bieži izvēle krīt tieši uz JDM jeb Japan Domestic Market spinigniem. Ir jāsaprot, ka Japānā cope ir ļoti populārs hobijs/sports/naudas pelnīšanas veids. Tāpat jāsaprot ka japāņi ir lieli perfekcionisti. Atticīgi katrai zivju sugai ir savi ķeršanas stili, un tiem attiecīgi savi spiningi, kuri ir piemēroti mānekļiem, ķeršanas stilam. Un te nu mēs esam ar šiem visiem nosaukumiem :) Jāsaka ka ne visus šos spiningus var labi izmantot mūsu apstākļos. Pamatā, kā saki, garumi ir vienādi, testi arī, bet reāli dzīvē viņiem blankas var ļoti krasi atšķirties. Vienas var būt asas, otras galīgi mīkstas. Mebaru - mazas zivtiņas dzīvojošas krasta zonā, akmeņos. Pamatā šie kāti vairāk būs mūsu mikrodžigam domāti, maziem mānekļiem. Aji - makreles, lielākoties arī mazas, bet šīs zivis ķer ar krietni asāku animāciju, un arī spiningi ir asāki. Pamatā mikrodžigs mūsu ūdeņos. Kurodai ir jūras karūsa. Šīs zivis ķer pamatā no grunts, attiecīgi spiningi ir garāki, bet ar ne tik asu blanku, un maigāku akciju. Augšējais tests arī nav liels. Ir sastopami kāti arī ar solid jeb ielīmēto spici. Mūsu apstākļos es neteiktu ka šos var izmantot klasiskam džigam. Drīzāk sava veida universāli kāti, ar kuriem var ietvičot mazas mailes. Sea Bass ir sava veida Japāņu zandarts. Arī šo zivju ķeršanas metodes un tehnika ir līdzīga mūsu zandartu ķeršanai. Pamatā šiem kātiem blankas ir radītas tāliem metieniem, pamatā garas. Arī paši spiningi ir labi piemēroti džigam, dažādiem vobleriem, to animācijai. Es teiktu ka tieši sea bass ir mums vispareizākie spiningi, kuriem būs plašs pielietojums. Bass - īsi spiningi, pamatā domāti multiem. Šiem spiningiem ir milzum liela izvēle, bieži vien viņi var būt pat specializēti kādiem konkrētiem mānekļiem. Ja baigi neiedziļinamies, tad pie mums - tvičings, pelāģisko zandartu cope (panoptix un live sight), cope pa zālēm, kur vajag jaudu. Vēl ir Eging, kas ir kalmāru cope. Pamatā šie ir asi spiningi, ļoti jutīgi. Blankas ir vieglas, plānas, bieži vien no 99+% oglekļa. Mūsu pusē - man šie patīk tīri uz džigu, zandartu. Hard rock fishing ir piekrastes zonas cope, bet jau uz krietni lielākām zivīm. Spiningi ir jaudīgi, ar lieliem testiem. Ir pieejami modeļi multiem. Šos arī var labi izmantot tvičam, dažādām gumijām pa zālēm, arī lielākām gumijām, spinerbaitiem. Jāsaka gan ka šis viss ir tikai daļa no daudzveidības, jo katrs no šiem copes stiliem, un arī attiecīgiem spiningiem, dalās vēl smalkākās grupās. Tā ka var apjukt ne pa jokam :) Ceru ka noderēs!

Atbildēts: 3.aprīlis 2021, 22:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā stonedrider

Sveiks Mārtiņ,

ir jautājums par jig. Navaru pateikt ka man vispār neķēras, bet teiktu ķeras ļoti maz. Nevaru atkost dažas lietas. Pirmkārt dažreiz spininga gals neatspēlē - kā to saprast? Spinings par miksto (Favorite Laguna 2,4m) vai upes apakšā ceļās? Nekādīgi nevaru nolasīt tas upes. Itkā dažreiz liekas ka atradu to bedri, jo izteikti spininga gals jūtams un var redzēt ka atspelēja. Bet teiktu ka pārsvarā tā nav.

Otrais - manekļu izvēle. Kā labā rīkoties? Man ir +/- 3 izmēri (2,5 - 3,5 coll) un +/- 5 krāsu izvēles (mašīnu eļļa, spilgti oranžie, lemona, violeta utt.). Cik reizes +/- jāprovē ar 1 manekļi lai saprastu ka nestrādā?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Par to ka pēc spices nevar redzēt, kad māneklis nokrīt uz grunts, viena lieta var būt ka spinings ir par mīkstu, cita - pati grunts ir mīksta, dūņaina. Vēl jāatceras par spininga testa diapazonu. Es teiktu ka Laguna ir nedaudz par mīkstu. Te prasās spinings nedaudz asāks, teiksim no X1 sērijas. Par mānekļiem. Noteikti jāvariē ar izmēru, kā arī no svara ir džiggalvas vai ausaiņa svars. Bieži vien gan no gada laika, gan vietas un zivs ko gribi ķert, šie lielumi mainās, un ir ļoti svarīgi. Piemēram, ķerot zandartus es biežāk lietoju krietni vieglāku džiggalvu nekā vajadzētu. Asarim otrādāk. Arī mānekļu izmērs spēlē lomu - vasarās bieži mazāki strādā, uz rudeni - krietni lielāki izmēri. Krāsu ziņā - vai nu spilgtā, vai tumšie/dabīgie toņi. Un nedrīkst aizmirst, ka zivis ir jāķer tur, kur tās ir :)

Atbildēts: 3.aprīlis 2021, 22:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā deniss1990

Sveiks.

Biju noskatījis un jau pasūtījis sev Favorite BB New

802LT 3-12g krenkošanai sapaliem Aiviekstē un džigam uz asariem. Negaidīti mani aplauza veikals un BB vairs neesot.

Ko Tu ieteiktu iepriekš minētiem mērķiem cenā līdz 100-120 eiro.

P.S Spole Daiwa exceller 2500 LT 2020g

Augla Sunline Siglon PE 8X 0.6#

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es ieteiktu paskatīties Zetrix Flair FLS-802ML-T. Tests un cena nedaudz augstāka, bet blanka ir laba, viegla un atsuacīga!

Atbildēts: 3.aprīlis 2021, 22:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā BigJay

Sveiks, Mārtiņ.

Gribēju jautā, kuru spoli ieteiktu līdz 150EUR priekš lašveidīgo zivi un līdaku? Izmērs varētu būt 4000.

Paldies jau iepriekš par atbildi.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ja līdz 150 EUR, tad es skatītos uz jauno Shimano Ultrgra, 4000. izmērā. Spole jau pavisam drīz parādīsies veikalu plauktos, un tā būs ar ļoti labu gaitu, un daudzām tehnoloģijām!

Atbildēts: 31.marts 2021, 09:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā asaris7

Sveiks!

Varbūt vari ieteikt kādu kāstinga kātu gumijām sākot no 17cm - 20cm? Svarīgi ar labām mešanas īpašībām. Budžets līdz 200 eur.

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Uzmet aci uz Westin W4 sēriju, Powershad kātiem. Tiesa viņiem tests nedaudz augstāks, līdz 90 gramiem, toties garums 2.40m nodrošinās labu metiena attālumu.

Atbildēts: 31.marts 2021, 09:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā I_Arturs

Sveiks,

Ir plāns sezonu sākt ar jaunu kātu FAVORITE X1-802MH.

Spoles esmu noskatījis vairākas, bet nevaru īsti izvēlēties. Varbūt vari palīdzēt izvēleties starp šīm - Ryobi Zauber 3000, Daiwa Ninja, Favourite X1 vai Hurricane.

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es ņemtu kādu no lielajiem zīmoliem - Daiwa vai Shimano. Ninja LT ir laba spole, var ņemt. No Shimano - Sahara. Izmērs - 3000. ņemtu.

Atbildēts: 29.marts 2021, 15:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager