Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā janixxx

Sveiks!

Vai LV ir pieejami LABI kāti cenu kategorijā līdz 170 EUR priekš asaru džigošanas no krasta - tests no 5-20 g, kāta garums ne mazāk kā 2.6 - 3 m? Copes vieta 1-1.5 km lejpus Jēkabpils, kur Daugava strauja un bedre skaitās jau 2 - 3 metri, ir asas dolomīta kantes, kur kāta garums "spēlē" lielu lomu pret aizķeršanos aiz ķērāja...

Ja ir, tad kāda firma, modelis...

Paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Grūti teikt kas ir labi kāti :) Uzmet aci uz jauno Creed no Favorite. 842M modelis ar testu 7-21 grams. Vēl apskaties Zetrix Avalanche ZAS-852ML, 4-18 grami. Tas pat pēc jaudas būs vairāk piemērots.

Atbildēts: 29.marts 2021, 15:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kochab

Sveiks, ir doma par jaunu spoli. Pašlaik izvēle ir starp Stradic FL un Lexa E LT. Kuru no šīm spolēm ieteiktu

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es izvēlētos Stradic FL. Spolei ir ļoti daudz jaunas tehnoloģijas, lieliska gaita. Būs patīkami copēt!

Atbildēts: 22.marts 2021, 13:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ResnaisJanka

Sveiks!

Vēršos pēc informācijas, atbalstam savējos, kādus Latvijas big bait mājražotājus Tu varētu ieteikt?

Iepriekš paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Esmu izmantojis tika Oshelures lielos mānekļus. Oskaram ir savas formas, kuras labi strādā. Arī krāsu izvēle ir laba, var sarunāt savas, individuālās krāsas!

Atbildēts: 18.marts 2021, 08:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā _EKA

Sveiks! Kādas ir tavas domas par Yamaga Blanks Blue Current jaunāko III. sēriju? Interesējos par garāko modeli BLC-82, kā universālu L/ML tālmetēju copei no krasta asarim, vieglajam džigam zandartam un vēl pa retam sapalam tādā upē kā Gauja.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Kopumā Yamaga man ļoti patīk. Pašam ir bijuši un vēl ir vairāki kāti no šī zīmola. Metiena īpašības noteikti būs labas. 82 modeli neesmu pats lietojis, bet īsākos gan. Jā, Tevis nosauktajām tehnikām, domāju ka būs labs variants. Protams, ja grib maksimālo distanci tad būt jāskatās vēl garāki spiningi.

Atbildēts: 17.marts 2021, 18:08 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā cege

Sveiks! Vācu makšķernieku internetveikalos ir nopērkamas CARBOTEX flurocarbona auklas (iepakojumi brūnā un zilā krāsā). Vai Tev ir viedokis par šīm auklām, vai ir vērts pirkt? Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Esmu redzējis šīs auklas, bet pats gan lietojis neesmu. Nevaru teikt vai ir vērts ņemt vai nē. Katrā ziņā vienmēr jāskatās vai fluorokarbons, ko pērc, tiešām ir īsts, 100% fluorokarbons. Jo bieži dažādi zīmoli piedāvā lētas auklas, kurām ir fluorokarbona pārklājums, bet reāli tā ir neilona jeb monofilā aukla. Tāpēc es ietiktu izvēlēties zināmus zīmolus. Arī mūsu pašu Lucky John piedāvā labas kvalitātes, īsto fluorokarbonu!

Atbildēts: 17.marts 2021, 12:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā muhameds

sveiki , newaru izweleties spininga katu ir divi varjanti ,GRAPHITELEADER VIVO NUOVO vai nu sapro .. wairak kersna ir no krasta uz zandartu

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Džigam man vairāk Vivo Nuovo patīk. Aspro is asāks, vairāk universāls spinings

Atbildēts: 16.marts 2021, 10:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lincismincis

Labdien!

Ir jautājums par spolēm priekš MJ. Kāts būs Favorite White Bird WBR1-762UL-T, bet ir dilemma par spoli, kādu labāk ieteiktu izvēlēties - DAIWA NINJA LT 1000 vai DAIWA NINJA LT 2000?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ne mazāku ar 2000. izmēru. Es vispār esmu pārgājis uz 2500. izmēru. Bet ja Tev ir konkrēti runa par Ninja LT, tad 2000.

Atbildēts: 15.marts 2021, 08:36 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā deniss1990

Sveiks Mārtiņ!

Ir pienācis tas brīdis, kad jāpaceļ sava inventāra latiņa, bet variantu ir tik daudz...

Pirms tam ilgu laiku ķēru ar diviem kātiem

1. Salmo agressors 2-12 UN 2. Salmo agressors 5-25...Protams ,lēti kāti, bet lai krātu pieredzi ok.

Tie man bij universāli, gan džigoju ar tiem, gan vairāk tvičoju...Ar vieglāko asarus un sapalus Aiviekstē, bet ar smagāko līdakas un zandartus ezeros un Daugavā..

Izdomāju, ka šogad vajag 3 dažādus kātus

1.Džigu Daugavai uz zandartiem un Līdaku

2.Tviču līdakām ( pārsvarā rudra un orbit 110-130)

3.light's ar kuru varu arī sapalus paķert, bet to laikam esmu atradis ( favorit BB NEW 222cm 3-12) i asarim derēs -i sapalam mazo voblerīti pamētāt.

Vai vari palīdzēt ar pirmo divu izvēli/ieteikumu, gan kātam, gan spolej- katram komplektm ap 150 naudņām

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Džigam es ņemtu vismaz 8 pēdas garu kātu, ar testu līdz 30-35 gramiem. Idejiski ar tādu varētu arī ar dropšotu padarboties. Kā piemērs - X1 802MH un Shimano Sahara vai Nasci 3000. izmēra spole. Tvičam - īsāku kātu, teiksim 7 pēdas garu, tests līdzīgs līdz 30/35 gramiem. Piemēram, New Spirit NSP-6102MH līdz 32 grami un spole - Sahara 3000. izmēra. New Spirit blanka ir ļoti laba tvičam, bet ja nekādi nevar pastiept budžetu, tad var arī to pašu X1 702H. Tāpat var pielasīt kātus no Salmo arī Akara, es vienkārši vairāk esmu lietojis Favorite.

Atbildēts: 15.marts 2021, 08:35 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Mazais69

Sveiks, Mārtiņ!

Ir radušās dažas neskaidrības. 1. Pavadas džerkam. 0,5 mm titāns un 0,6 stomatoloģiskā stieple. Vai nebūs par tievu un kā to titānu pareizāk uzsiet. Pie asāka lauziena tas lūzt. Par stiepli skaidrs, to sapīt tāpat kā stīgu

1. Lielajām gumijām var sistēmu siet no 0.7 mm kevlāra auklas, vai labāk izmantot trosīti un apspiežamās trubiņas.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Kad es džerkoju es lietoju tikai titāna pavadas, bet tas bija kaut kur 1 mm resns. Pats viņas netaisīju, bet pirku jau gatavās. Zinu ka izmanto arī nerūsējošā tērauda stiepli, bet, je nemaldos, tad arī ap 1 mm diametrā. Stingeru sistēmas kevlara es izmantoju maz un reti. Pamatā man visas ir no titāna, vai vairāk dzīslu materiāla. Pamatā ar apspiežamajām trubiņām, nav sietās.

Atbildēts: 10.marts 2021, 15:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sigi

Sveiks!

Doma, ka beidzot jānopērk labs asaru kāts. Tehnikas DS un jig. Darba svari no 3gr.-8gr. + maneklis. Garums ap 120 cm un strojs ass, lai jūt visu caur blanku, nevis spici.

Gribētos uzzināt tavus ieteikumus 2 cenu kategorijās - ap 150 eur un ap 200 -250eur.

Vai šajās cenu kategorijās ir kas reāli dabūjams no vidēji laba japāņa vai arī jāsamierinās ar vidējo ukraiņu galu? Gribas tiešām ne puņķi, bet asu.

Esmu vairāk St.Croix cienītājs, bet diemžēl tournaments līdz 7gr ir tikai viendaļīgais dabūjams un elite ir ārpus budžeta. Tādēļ laikam nekas cits neatliek, kā uz japāņu pusi skatīties. Vienīgi nedaudz baidos vai japānis bus tik pat kļūdu piedodošs kā amarikānis :) Liels paldies!

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Japānis pieļauj mazāk kļūdu, bet toties bauda lielāka :) Vismaz man ir šāds viedoklis :) Par modeļiem. No augstāka gala paskaties uz Graphiteleader Corto GCRTS-742L-T. Viņš būs asāks. Vēl Tict Inbite IB-710CS. Ja asums ir svarīgākais uzstādījums, tad noteikti skaties uz Tict. Tiesa ar Tict bieži vien ir tā, ka spiningi ir sausi, ar lielu īpatsvaru oglekļa, kā dēļ ir trausli. Ja līdz 150 EUR, labs ir Impulse IMP-792L-T.

Atbildēts: 10.marts 2021, 13:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager