Mārtiņš Babris

Mārtiņš Babris

M.Babris (maituputns) – plēsīgo zivju mednieks. Spiningot sācis no agras bērnības, un līdz pat šai dienai turpina šo nodarbi. Spiningošanas teorētiķis un praktiķis, mīl izmēģināt dažādu spiningošanas inventāru, un copes tehnikas. Līdaka, zandarts un asaris – sporta zivs, bet zivs dvēselei – forele. Daudzu sacensību, kā arī Latvijas Čempionāta dalībnieks, publikāciju autors. Catch & Release piekritējs. Zivis nav ēdiens, bet gan mūsu draugi!

Atbildes

Jautā lukinsarturs

Sveiks. Daiwa ballistic lt 5000 vai shimano stradic fl 5000 ?Doma fīderim ar barotavām līdz max 100gr, pārsvarā ap 50-60gr. Kādi plusi, mīnusi? Varbūt pietiek ar 4000 izmēru? Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ballistic ir salīdzinoši viegla spole, kurai korpuss ir no kompozītmateriāla veidots. Precīzi fīderu specifiku nepārzinu, bet man liekas ka labāk Stradic. Spole, manuprāt, būs izturīgāka. Ja runa par 100gr max slodzi, faktiski derētu arī 4000. izmēra spole, bet te ir jautājums par auklas kasetes ietilpību, jo pieņemu ka metiena attālums būs tāls.

Atbildēts: 4.novembris 2019, 10:58 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā gric

Nu Sveiki, Meistar! Ludzu ieteikumu spolei prieks spininga ar testu 20-80g. Plivinàšu puslielaas gumijas un voblerus. Teereties negribas daudz :) ninja? Fuego? Varbut kas cits tajaas naudaas? Isti nesaprotu vai jeega njemt 4000 vai pietiek 3000. Svars un cena ta lielaaka tam 4000.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es ņemtu 4000. izmēru. Mānekļi salīdzinoši smagi, metiens arī būs tāls, tā ka labāk 4000. spoli. Viss atkarīgs no budžeta. Es drīzāk ņemtu vai Shimano Nasci, vai dārgāko Ultegra, vai arī Daiwa Fuego LT vai Legalis LT

Atbildēts: 4.novembris 2019, 09:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Arcers72

Sveiks ! Paziņa tirgo Rogue Rod kātu (lašu ķeršanai). Ļoti saslavēja. Vai pašam ir sanācis pastrādāt ar tādu ? Tā kā kāts fiziski atrodas amerikā, nav iespējams viņu paturēt rokā, tādēļ arī jautājums.

Paldies .

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Pats neesmu lietojis Rogue Rod kātus, bet zinu ka Rīgā, Turgēņeva ielas veikala saimnieks lieto un arī tirgo tos. Domāju ka viņš varēs daudz precīzāk pastāstīt par tiem!

Atbildēts: 31.oktobris 2019, 14:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gribulis

Sveicināts. Gribētos tavu komentāru par tviča izpratni amerikāņu gaumē. Man rokās nonācis kātiņš Fenwick HMG 7/32 MH TWICH. Garums- 7 pēdas 6 collas(2.31m.)- pēc mūsu izpratnes galīgi garām tvičam! Man ir pielietojums šim kātam, bet gribētos saprast amerikāņu viedokli.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, mēs īsti netvičojam ar tik "gariem" spiningiem. Zinu ka daudzi pērk zem 2m atzīmes kātus. Nevaru teikt vai tas ir pareizi vai nē. Pašam liekas ka 7 pēdas (2.13m) ir optimāls garums tviča spiningam. Bet tāpat es tvičoju ar 7`8 spiningu, tīri universāluma dēļ, lai laivā nebūtu jāņem 4-5 kāti. Konkrēti amerikāņu viedokli es nevaru pateikt, jo neesmu amerikānis :) Ja pašam ir ērti tvičot, tad kāpēc to nedarīt. Nevajag ielikties kaut kādos rāmjos :)

Atbildēts: 30.oktobris 2019, 10:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Rein

Sveiks.

Pienācis laiks iegādāties jig kātiņu. Vari palīdzēt ar padomu pēc pieredzes un dzirdētā?

Yamaga Blanks BlueCurrant 77/TZ Nano 231cm 1.5-13g

Yamaga Blanks BlueCurrant 82F Nano 249.5cm 0-18g

Viņam vēl ir Summer Edition, dārgāka. Ar ko tā atšķiras no parastās?

Vrb ir arī citi ieteikumi..

Pētīju arī:

EverGreen Poseidon Salty Sensation 84T 254cm 1.5-18g

Tict Inbite IB710-TB 240cm 0.8-12g

Tomēr šie divi izkrita no lista dēļ katra otrā YouTube video, kur viņi lūzt viens pēc otra. Protams, ka salauzt var visu, bet tie kuri pērk tādus kātus, domājams zin ko dara.

Copēju vidēja izmēra upēs ar lēnu straumi, dziļums līdz 4m. Mānekļus paredzēts lietot max 90mm voblerus un Keitech līdz 4 collas ar max svariem 5/8g. Interesētu drošs un kļūdu pielaujošs kāts.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Par Yamaga. Kopumā man ļoti patīk šis zīmols un spiningi. Pašam ir bijušas vairākas Yamaga, un visas ir pildījušas manas prasības godam. No abām minētajām esmu lietojis 77/TZ Nano. Blanka ir ļoti jutīga, ar cietāku apakšējo daļu, un mīkstāku spici. Blanka ir veidota pēc Toray Nanoalloy tehnoloģijas, attiecīgi jutība ir ļoti augsta. Es to lietoju vieglajam džigam, uz asari. Ļoti patika. Arī mazos voblerus un teil spinerus varēja lietot, pēc vajadzības. Par 82F Nano nevarēšu precīzi neko komentēt. Blanka tāpat ir veidota ar Nanoalloy tehnoloģiju, bet cik var saprast, tad ir ar cietāku apakšējo daļu. Par Evergreen un Tict. Jā, šie kātiņi lūzt, tā nu tas ir. Bet to spice ir ļoti smalka, turklāt pati blanka ir sausa, respektīvi blankas sastāvā ir tikai ogleklis, praktiski nav saistvielu. Yamaga gadījumā ir savādāk. Tā pieļauj kļūdas, un copēt ir ļoti patīkami. Starp citu par Poseidon 84T gan neesmu dzirdējis ka daudz būtu problēmas ar lūšanu. Pamatā tās ir īsajiem 70S modeļiem.

Atbildēts: 30.oktobris 2019, 10:19 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Robiss1

Sveiks!

Meklēju kāts/spole(3000 vai 4000?!) lašu tēmai?!

iesaki kādus 3 variantus ko aplūkot

budžets ~500 (var bišku pastiept)

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Spoli es ņemtu noteikti 4000. izmēra, tomēr zivs spēcīga un copes apstākļi specifiski. Modeļi Shimano Sustain 4000 vai Ultegra 4000. izmēra. No Daiwa Fuego LT 4000 vai Caldia LT. Spiningi - man ļoti patīk Tailwalk Eginn 96ML-R. Metiena attālums ļoti labs, jauda pietiekama. No Favorite - Shooter 962MH, kurš arī met labi, pat vieglos mānekļus, un labi tur zivi. Vairāk no budžeta X1 902MH vai Cobalt 902MH. Noteikti nedrīkst aizmirst St. Croix Avid sēriju, kura ir ļoti populāra, izceļas ar savu jaudu.

Atbildēts: 30.oktobris 2019, 10:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pnkainais

Sveiki, Mārtiņ!

Tā kā Tavi padomi un ieteikumi nekad nav pievīluši, tad vēlos pajautāt - vai vari pakomentēt šo kātu "Shimano Diaflash BX Spinning Light 223cm 2-10g"? Ir doma iegādāties kātu +/- šinī svaru kategorijā. Varbūt ir citi ieteikumi.

Paldies.

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Ar Shimano modeli neesmu darbojies, pat rokās neesmu turējis. Tīri pēc specifikācijas izskatās, ka šis ir tāds vairāk universāls spinings domāts. Ja Tev mērķis ir mikro un vieglais džigs, tad no šīs cenu kategorijas var piedāvāt Favorite Professional atjaunoto versiju 732L vai 732ML modeli. Blankas labas, pamatā veidotas džiga tehnikai. Visa jutība, akcija ir tieši priekš džiga. Furnitūra kvalitatīva Fuji.

Atbildēts: 24.oktobris 2019, 12:14 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Ramzes56

Sveicināti jūs nezināt ka labāk vēdzelēs ķert kāda esma labāk un vai Kurzemes pusē jau varētu braukt makšķerēt

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Par vēdzelēm neko nemācēšu teikt. Normunds noteikti varēs palīdzēt!

Atbildēts: 24.oktobris 2019, 12:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 8Edgars6

Sveiks.

Kā Juglas kanālā ir ar zacepiem un kāds tur ir dziļums?Un vai tur var darboties tviča tehnikā?Vai labāk izmantot džigu?

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Precīzi dziļumu nepateikšu, jo neķeru tur. Ķērāji noteikti ka ir, kā bez viņiem. Visos ūdeņos var darboties dažādās tehnikās, galvenais saprast ko dari. Ej makšķerēt, un tad jau lēnām sāksi saprast kopējo bildi!

Atbildēts: 23.oktobris 2019, 13:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Niezers

Sveiks Mārtiņš.

Ir vēlme pamēģināt titāna pavadas. Cik lb pavadas parasti izmanto līdakai?

Paldies

Atbild Mārtiņš Babris

Sveiks Es sienu pavadas no Knot2Kinky, 18 un 25lb sienamā titāna. Pilnīgi pietiek.

Atbildēts: 23.oktobris 2019, 08:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager