Sveiks!
Ir doma šogad aizlaist butēs uz jūru.Ko tu varētu ieteikt no makšķerkātiem un spolēm par saprātīgu cenu.Paldies jau iepriekš.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks!
Ir doma šogad aizlaist butēs uz jūru.Ko tu varētu ieteikt no makšķerkātiem un spolēm par saprātīgu cenu.Paldies jau iepriekš.
Salmo veikalos ir diezgan plaša jūras kātu un spoļu izvēle, lētākie jūras kāti maksā no 15-16 latiem, spoles arī no 16-17 latiem, jābrauc un jāskatās, kas pašam iepatīkās un cik vari atļauties
pats , mierīgā laikā, izmantoju arī parastāko fīderi un tad copes ir redzamas perfekti
Vēlos lūgt komentāru par šādu fīdera sistēmu- uz pamatauklas uzliek 1 stoperi, pēc tam uz auklas uzver barotavu, kas brīvī pārvietojas līdz 2.stoperim, kas novietos pēc apm. 50cm, tūlīt pēc otrā stopera ir griezeklis, pie kura piestiprināta pavadiņa ar āķi. Šādai sistēmai manuprāt ir vairāk plusu nekā nesimetriskās cilpas sistēmai- tā ir stipri vienkāršāka, mazāk iespēju, ka āķis metiena brīdī sapīsies sistēmā, kā arī tai ir mazāk mezglu, līdz ar to samazināta iespēja auklas pārtrūkšanai. Un šķiet, ka jūtība uz copi ir tāda pati, kā nesimetriskās cilpas sistēmai, aukla tiek iestiepta, lai uz kuru pusi zivs paņēmusi ēsmu dotos.
ar vienu izņēmumu, ja tu lieto klasiskās fīdera barotavas, tad pamataukla tev dilst ļoti ātri, sevišķi jau iemetienā,
ja lieto fīdera barotavu, tad iemetienā pīsies tik un tā, jo fīdera barotavai cauri auklu neizvērsi
ja lieto parastās grunteņu barotavas, tad princips der, tam ir tikai viena slikta lieta, tu nevari papildus iebarot makšķerēšanas vietu, tā kā to var izdarīt ar fīdera barotavu, mainoties straumei nevari operatīvu nomainīt barotavu
Sveiks!
Vai tu nezini kādu interneta mājaslapu, ja tāda vispār ir, kur ir pastāstīts par zivīm kā ķert un visu to? teiksim kā makšķernieku grāmatā kaut ko tamlīdzīgu.
daudz kas ir iekš fishing.lv, bet tur ir stipri jārokās, citās valodās šādu lapu ir daudz, bet latviski tādu nezinu
Labdien!
Kur svetes upe ir labakas vietas makserejot ar pludinmakskeri?
nemācēšu tev neko ieteikt, jo nav sanācis Svētē makšķerēt
sveiks Normund!
Tāds jautājums... man fīderim ir Salmo Elite Quickrunner spole mazākā izmēra ar ietilpību 100/0.30 tad nu jautājums, cik daudz optimāli vajadzētu uztīt pīto auklu 0.15 mm?
Un otrs jautājums, uz kura izmēra āķa vislabāk likt nakts tārpus fīderējot pamatā brekšus? Baltajiem un mazajām sliekām izmantoju nr. 12...
paldies!
tīri no ekonomiskā viedokļa prasītos tavai spolei uztīt apakšā kādus 50-70 metrus 0,25-0,3 monofilo auklu un tad virsū tīt pīto, tad spole būtu daudz maz piepildīta , es pats pīto pērku tinumos ne mazākos par 125 metriem, ja ir tad 200m, tinu cik uziet uz spoles un viss.
par āķiem, naktstārpam prasās 4.-2. numura āķis, bet tur ir jāskatās kā to tārpu likt uz āķa, vai nu tikai pāris reizes izdurot cauri vai arī plēšot uz pusēm un liekot divas puses uz āķa
Sveiki! Uz ko vislabāk Gaujā ķert karpas un brekšus....
uz makšķeri
Sveiks Normund! gribēju pajautāt kādas spoles ir labākas?? ar priekšējo vai aizmugurējo bremzi un vai tas ir atšķirīgs no tā vai tu spiningo, vai makšķerē uz grunteni, vai ar pludu, vai karpas ???
Kur spolei ir bremze lielākoties ir vienalga, ja runājam par vidēja izmēra zivju ķeršanu, it kā teorētiski skaitās, ka spoles ar augšējo bremzi ir izturīgākas, jo tām ir īsāka ass un mazāk ir kam čakarēties, dažām firmām spoles ar augšējo bremzi ir pat nedaudz dārgākas, kā tāda paša modeļa spoles ar apakšējo bremzi. Pats lietoju gan tādas gan tādas spoles un neredzu nekādu problēmu noregulēt bremzi, lai kur arī tā atrastos, cita lieta ir ja tu gribi ar vienu spoli ķert gan lielas karpas, gan spiningot asarus, gan braukt jūrā butes ķert, tad gan ir starpība, bet starpība ir vairāk tieši spoles izmērā un resursos, jo katra spole ir paredzēta noteiktai slodzei, tāpēc ir nedaudz jāpiedomā ko ar kuru spoli dari, lai spole kalpotu ilgus gadus
Labdien, Normund,
Vēlējos pajautāt vai makšķerējot brekšus ar pludiņmakšķeri rezultāti vienmēr būs vājāki kā ar gruntsmakšķeri, vai tomēr arī šis veids var būt gana efektīgs? Vēlējos arī noskaidrot, kādu barību Jūs ieteiktu lietot makšķerējot brekšus septembrī, ezerā pie Taurenes (dziļums 2,5-3,5 m) ar diezgan tumšu, bet ne duļķainu ūdeni! Kādi vēl būtu eksperta ieteikumi šādai copei? Jau iepriekš paldies!
Nekad neesmu teicis, ka ar pludiņu ķerās mazāk brekšu kā ar grunteni vai fīderi, arī pats, ja apstākļi ļauj, labāk copēju arpludiņu, nu patīk man pludiņcope, runājot par barību, labi strādās tā pati Salmo breksis, tikai to noteikti vajag iekrāsot tumšu, tavā gadījumā uz kilogarmu barības ņem vismaz kilogramu smalkas melnzemes, labi samaisi un viss notiksies, no tumšas barības breksis nebaidīsies.
Uz kā varētu noķert un ķert asarus un līņus??? Man interesētu un vai Asaris ēd zivis???
asaris ir izteikts plēsējs un pamatā barojās ar zivīm, tikai pirms paša nārsta asari dod priekšroku visādiem tārpiem, jo vēderos ir piebrieduši ikri un pieņi , līņi nu jau lielākoties ir aizgājuši gavēnī un uz makšķeri trāpās pavisam reti, tā, ka pat reiz cerēt uz līņu copi es neieteiktu
Sveiks, ekspert, vari ludzu man izpalīdzēt ar spiningošanu- ezerā kurā taisos makšķerēt dziļums ir 5 metri, kadu ieteiktu vobleri nopirkt aptuveni kurš iet 4 metru dziluma vai ari vairakus vobleru ( pateikt kadas krasas izskatas), kadu vizuli varetu likt sai ezerā ( kādā krāsā izskatās), kādu gumijas zivtiņu likt( kādā krāsā viņa ir) tagad rudenī velcējot. Cik tālu no laivas velcējot jāatlaiž aukla, un kādā leņķi ir jāliek kāti velcējot vai kā jānostata lai redzētu mazāko copi. Liels paldies iepriekš!
es gan nedaudz arī spiningoju un velcēju, bet neuzskatu, ka varu dot padomus šajā jomā, tāpēc piedod, labāk uzprasi Holbergu Valdim, viņš ja arī nezinās, tad noteikti kaut ko pateiks