Labdien, ko jūs ieteiktu man kā iesācējam iegādāties no pludiņmakšķerēm un visām vajadzīgajām sastāvdaļām,Salmo veikalā makšķerēšanai ezerā, upē.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Labdien, ko jūs ieteiktu man kā iesācējam iegādāties no pludiņmakšķerēm un visām vajadzīgajām sastāvdaļām,Salmo veikalā makšķerēšanai ezerā, upē.
visu nosaka tavs budžets, varam iekļauties +- 30 eiro ar vienkāršāko, ap 50-60 eiro jau ar labāku komplektu, bet... nauda ir tikai viens, otrs, ne mazāk svarīgs faktors inventāra izvēlē ir tavas prasmes, ja pamats ir, tad var skatīties uz nedaudz augstāka līmeņa inventāru, bet ja tu esi pašā ceļa sākumā, tad tev vajag maksimāli izturīgu un tevis paša drošu inventāru :))) saliec pa punktiem budžets, paša pieredze, kādas upes, kādas zivis gribi ķert un es tev nosaukšu +- kas tur sanāk
Sveiks,Normund!
Esmu iesācējs brekšu makšķerēšanā ar sauso barību, jo visu laiku iebaroju ar pašu mājās vārītu grūbu un kukurūzas miltu putru, bet par cik tas kaut kā vairs īsti nestrādā, tad nolēmu pāriet uz veikalos nopērkamo sauso barību.
Mans jautājums ir sekojošs!
Kādā proporcijā uz 10 litru spaini man sausai barībai jāpievieno melnzemi vai granti, lai beigās izveidotos tāda masa, kuru var vienkārši iemest barošanai paredzētā vietā apmēram 30 metru attālumā, un tā nejuktu ārā atrodoties metienā?
Paldies!
ikdienas copei tev pilnībā pietiks ar 2 kg barības un 5-6 kg zemes, uzreiz sapratīsi, ka iepriekš baroji stipri pa daudz :)) ja skatāmies uz zemi, tad: melnzeme klasiskā - viegla un slikti līp grants - smaga, bet akmeņaina un nelīpa vispār smilts - smaga, bet slikti līp māls - smags, līp pārāk labi :) tās ir zemes, kuras nevajadzētu izmantot, tālāk skaties kas ir pieejams, upei vajadzētu tādu nedaudz mālainu zemi, kuru tu vari saspiest bumbā ar 1-2 spiedieniem, ezeram tāda der, bet ja kļūdīsies mitrinot, tad bumbas var sanākt tādas, ka iegrims dūņās vai ļoti ilgi skalosies, tāpēc vis drošākā zeme ir klasiskā lauka\plavas zeme, sevišķi no tādām zemākām vietām, samaisot barību ar to varēsi i bumbas salipināt i cope vietu\zivju galdu kārtīgi piesiet
Sveiks! Gribēju pajautāt, kādu granulu kombikormu būtu vislabāk likt uz āķa, ķerot karpu?
upsss nezinu gan, tur jāskatās kuras granulas vis ilgāk neizjūk..., cik atceros no seniem laikiem, tad grimstošās Dobeles zivju granulas izjuka 5-10 minūtēs, baidos, ka visas citas arī aptuveni tādā pašā laikā juks, āķim tomēr vajag biki ilgspēlējošākas granulas
Sveiks, Normund! Šogad sāku nopuetnāk fīderēt, aizvien vairāk iebraucu šinī pasākumā un sapratu, ka ar pīto auklu man patīk copēt vairāk, kā ar monofīlo. Sāk parādīties jaudīgāki breksēni un pāris labākie ir pārsituši pie izvadīšanas pavadu pušu. Pavadas sienu pats no labas auklas, it kā (ap 10 EUR spolīte). Skatoties Tavus copes video sāku domāt, ka jālieto fīdergumija, bet gan pēc Taviem video, gan pēc citiem Youtube sižetiem nudien neiebraucu, kurā posmā gumija jāliek - uzreiz pēc pamatauklas? Bet tad sanāk, ka barotava jākarina uz gumijas un otrā gumijas galā sienas pavadiņa? Vai barotava jākarina uz pamatauklas un un tad jāliek gumija un tad pavada? Izmantoju tā saucamo Paternoster (tulkoju no ukraiņu sižetiem) montāžu. Un vēl - Paternosterā barotava karinās pamatauklas cilpā. Varbūt labāk likt barotavu starp diviem stoperīšiem uz slīdošā karabīnīša? P. S. Paldies par Taviem video - riktīg palīdz
pītā aukla ir jūtīgaka, tas ir fakts, bet es tomēr upēs pamatā brekšoju ar mono, nu patīk man tā mono auklas stabilitāte :) ja tev ir šāds jautājums par gumiju, tad tu esi slikti pildījis mājasdarbus :))), barotava slīd pa pamatauklu, zem barotavas ir stoparītis, kurš amortizē barotavas sitienu pa mezglu un pamatauklas gals tiek piesiets pie gumijas, bet tas ir par in-line montāžas, teikšu godīgi, ka nemaz neesmu ne domājis ne skatījies kur un kā siet gumiju ķerot ar paternosteri vai visām tām cilpām..., copēju ar in-line un citu neko neprasās, BET jebkurā gadījumā gumija ir starp pamatauklu un pavadiņu, jo gumijas uzdevums ir amortizēt zivs rāvienus un tavu piecirtienu, in line montāžā pietiek ar 10-12-15 cm gumiju, lai zivis vairs nediltu :) par to pamatauklas labumu un tās cenu tev nav gluži pareizs viedoklis :))), ne vienmēr auklas cena nosaka tās kvalitāti, ir vienkārši dārgi brendi ar vidēju kvalitāti, ir laba kvalitāte, kura nemaz nemaksā tik dārgi, bet ja tevi viss ar pavadiņu auklu apmierina, tad ir ok paternosterim gumija būtu jāsien pie atvoda, kas paredzēts pavadiņai, tikai … var būt vispirms jāpiesien gumija un tad jāsien paternosters, tā būs vieglāk regulēt atvoda garumu un sistēma mazāk pīsies
Sveiki
Mēğinu ķert raudas kādu baribu labak izvēleties????
pilnīgi vienalga, ja tu to dari viens, tad tu vari arī ar samitrinātu un saspaidītu maizi barot un zivis tur grozīsies, tas, ka no maizes viņas ātrāk pieēdās ir cits stāsts :))), bet pienāk ļoti labi :), galvenais, lai tu saproti kur un kāpēc tu baro un lai makšķere būtu piemērota raudām, nevis ar 0,25 mm auklu un 6.numura āķi.....
Sveiks Normund! Kādas ir tawas domas par krāsainajām pītajām auklām priekš fīderīša? Itkā jau upe pasam butu vieglak redzet auklu, bet gan jau ari zivs to labak redz, jeb liekot parastas gatavas monofilas pavadas tas butiski neietekmes copi. Varbut vari kadu labu pitas auklas variantu ieteikt kas butu vairak piemerota fiideram.
nu fīderī, atšķirībā no spininga, nav tik svarīgi redzēt auklu, tas nu tā... viennozīmīgi pateikt, ka pamatauklas krāsa neietekmē kaprīzu zivju copi fīderī es tomēr neņemos..., katrā gadījumā spilgta aukla , man personīgi, būs pirmais ko es sākšu vainot, ja visu it kā daru pareizi, bet zivis neķerās…, ja tu sien šoklīderi, tad nav problēmu, bet ja spilgtā aukla iet līdz barotavai... nu nestrīdos un neapgalvoju, bet.... es nelieku, man bija uz dažām fīdera spolēm spiltās auklas, bet diskomforta sajūtas dēļ tās nomainīju :)) ja gribās ne dārgu un kvalitatīvu aklu, tad es iesaku Salmo Elite braid, patīkami pelēka, tieva, ļoti laba aukla, man tā stāv uz kādiem 4 vai pat 5 fīderiem un ir ļoti ok, cena bez atlaidēm ap 8 eiro par 120 metru rulli
Sveiks meistar! Paldies par raidījumiem un tagad it īpaši , ko filmē uz go pro ! :) Fantastikas humora izjūta un arī copes process labi aprakstīts , tā tik turpini :)
Ir arī jautājums : 04.06.2017 pirmo reizi devies samos Latvijas ūdeņos, ir doma atkārtot tevis paveikto :)
vai nepateiktu vai tā vieta bija zem Ķeguma hess vai tomēr virs, jo līdz Daugavas tuvākajam punktam gandrīz 200km :)
paldies par labu mana darba novērtējumu :) ! es ķēru samiņus virs HESa, kreisajā krastā, bet cik zinu, tad tagad tur ir zīmes visur saliktas un tik brīvi vairs neiebrauksi, oficiāli tas saucās HES dambja aizsardzība :))) bet cik noprotu no vietējiem takuziņiem, tad samēnus uz gruntenēm var ķert praktiski jebkurā vietā, kur ir krasta kantīte ar sīkzivīm, jo viņiem vienmēr gribās ēst :)), es slikti pārzinu tās vietas, tāpēc labāk būtu šo jautājumu uzdot forumā, tur veči nokomentēs, zinu, ka ap Aiviekstes ieteku ķer viņus, arī nedaudz virs Liepkalniem ir vietas, kur viņi ir gana daudz, bet tā nav īsti mana cope, tāpēc precīzāk neko nepateikšu :)
Pa vairākiem gadiem esmu savam Salmo Taifun fīderim aplauzis sākuma spices(cik saprotu tad veikalā komplekts ar jaunām nav viņam) un man stāv virsū neoriģinālā, kam nezinu cietību, bet pie lielākiem svariem(90g) kautkā nemetās. Vai varētu būt, ka šādām reizēm jānopērk cietāku spici un tas varētu atvieglot iemetienu? Paldies par taifun kātiem, domāju nevienam vien viņš licis iemīlēt fīderēšanu :))))
tīri teorētiski pavisam mīksta spice var vairāk traucēt iemetienam nekā palīdzēt, lai gan vispār jau spice metienā nepiedalās, Salmo servisā un Skandu ielas veikalā ir ļoti daudz dažādu spiču, var piemeklēt vajadzīgo, bet noteikti jāņem līdzi posms, kurā spraužas spicīte, lai uz vietas visu var piemērīt Taifun fīderi jau kādu laiku vairs nav sortimnetā, tos aizstāja Sniper fīderi, kuri ir klasi augstāki, šogad parādījās arī Extreme fīderi, kurus radījām kā nenogalināmus fīderus ar kuriem var i karpās brauk, i samus vilk i jūrā copēt un cena zem 40 eiro :), viss attīstās lēnām :)
Sveiks, esmu piefiksējis, ka gandrīz visām barībām pēc apmēram kādām 4h pazūd aromāts. Visas barības smaržo pēc rupmaizes (izņemot TRAPPER, kur daudz ķīmisko aromātu) . Kā saglabāt aromātu ilgāku laiku? Likt maisiņā un siet galu ciet? Vai ik pa laikam bērt/liet klāt attraktorus?
nu nezinu gan, es strādāju pamatā ar Sensas, Salmo un Bruda barībām, Sensas smaržo arī pēc dienas un divām u.t.t., Salmo un Bruda barības vispār ir būvētas uz cepumu, nevis rīvmaizes, bāzes un cepumi paši pa sevi ilgāk tur aromātu, Salmo ir vājāks aromāts, bet Bruda barībām viss smaržo arī pēc dienas, sportā daudzi jauc barības no vakara un viss ir ļoti ok bet... tas noteikti netraucē turēt tev blakus slēgtu trauciņu ar sausu barību, kuru tu tuvojoties copes beigu daļai, vari pa saujiņai pievienot mitrinātajai barībai, tas noteikti dos pozitīvu efektu
Sveiks, vai 6g pluds priekš mierīgajiem ūdeņiem bez straumes ir par daudz? Un kādu atšķirība pludiņa smagums var izraisīt copē?
ja metra līdz divu dziļumā un pie krasta, tad var būt pa daudz, ja lielākos dziļumos un tālākam metienam, tad būs ok jo lielāks pluds jo lielāka tam pretestība un zivs ātrāk sajūt ko aizdomīgu, bet tur nevar teikt tā viennozīmīgi tikai par pludiņa celtspēju :)), vēl ir pludiņa forma, tas kā tu viņu esi izsvarojis\iegremdējis u.t.t., ar vienu pludu visos apstākļos copēt īsti pareizi nebūs, tāpat savus 3-5-10 dažādus vajag rezervei, bet sākt var arī ar vienu un 6 gr :)))