Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā valis1970

Normund. Vai tavu copi Ciecerniekā arī rādīs pa TV, vai tu tur brauci tīri privāti?

Atbild Normunds Grabovskis

būs TV nākošnedēļas TV raidījumā, manā Yotube kanālā, tiesa krievu valodā, jo man tur skatītāji ir no 20+ valstīm, šī cope ir jau šodien, TV būs tomēr operatora filmēts, ar drona kadriem un māksliniecisku aci kopā liksts, Yotube filmēju un montēju pats un to darot tomēr cope ir pirmajā vietā, nevis filmēšana :))))

Atbildēts: 28.jūlijs 2023, 08:24 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Artiijs

Sveiks! Vēlējos pajautāt kā ir ar Aiviekstes upi ap Madonas novadu varbūt varat ieteikt kā labāk un ar ko sākt? Domā ir ar pludiņu sēdēt

Atbild Normunds Grabovskis

Laba upe, ja zin vietas un trāpa uz zivi :))), es vietas nezinu un tur copējis neesmu, tāpēc neko ieteikt nevarēšu…

Atbildēts: 27.jūlijs 2023, 08:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valis1970

Ja jau tik ātri, iesaku apskatīt krastu pie Cieceres ezera salas uz turieni ar piebraukt var, tikai īsti nezinu, vai kāds tur krastu ir okupējis, bet jacer uz labāko. Tālu ar nav, daži km no Brocēniem. Bet nu lai veicas, gaidīšu raidījumu, kā būs veicies.

Atbild Normunds Grabovskis

Paldies, kaut ko pamēģināšu tur noķert, ja ne breksi, tad līdaku, ja ne līdaku, tad asari :)))))), ja ne asari, tad ….. :))))))

Atbildēts: 25.jūlijs 2023, 15:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valis1970

Ciecernieks interesants ezers. Aizbraucot uz dullo var aplauzties konkrēti, ja vēl nezin vietas un galvenais piebraukt pie ezera sakarīgi, tagad privātie dikti okupē krastus un tā lokācija piekļuves vietām mainās katru pusgadu bezmaz. Pats neesmu bijis gadus divus, tāpēc butu laiks atsvaidzināt vietas un padalīties ar info, tad arī kamerai būs ko darīt.

Atbild Normunds Grabovskis

esmu gatavs aplauzienam :))), pagaidām plāns ir rīt turp doties….

Atbildēts: 25.jūlijs 2023, 15:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valis1970

Ir laba vieta, Cieceres ezerā, kur labi līņu eksemplāri dabonami, noteikti jau ka breksis ar tur ganās.

Atbild Normunds Grabovskis

cik zinu no spiningotāju stāstiem, tad vietējais breksis tur ganās pa 7-9 metru dziļumu šajā laikā, tātad metrus 25-30 aiz niedrēm…, biki jau bailes uzreiz braukt ar kameru un filmēt to visu procesu, bet no otras puses viss būs pa godīgo :))), interneta diskusija un tad ar pirkstu kartē un kaut kur rīt copēšu :)))))

Atbildēts: 25.jūlijs 2023, 13:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valis1970

Vosals Normund. Ienāca ziņas, ka meklē pieeju Cieceres ezeram Brocēnos, labiem brekšukiem. Tā varētu būt?

Atbild Normunds Grabovskis

Jā, plānoju turp aizbraukt pamēģināt pierunāt kādu brekšu puiku, vai vismaz radīt kaut kādu saprašanu par ezeru :)))))

Atbildēts: 25.jūlijs 2023, 13:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā FishMV

Sveiks!
Biju Gaujā. Tikai tāpēc ka citi sastāstīja pilnas ausis [ ...tāāāādi brekši ķeras !! ], nu ko braucu arī, pirmo reizi, paskatīties kas tad nu tur ir reāli. Līdz tam tikai no taviem video redzēju, bet tik un tā Gauja kaut kā nevilināja, jo līdz Lielupei man dažas mīnūtes.
Labs ir, atbraucu uz norādīto vietu kopā ar kolēģi. Jā, ir jau priekšā daži makšķernieki norādītajās koordinātēs ( 57.101327, 24.332278 ) , un skatamies ka velk arī, bet vairāk velk tikai viens, pērējie blakus pa kādam. Vēlāk divi nozuda, palika tikai vilcējs un vēl viens onkuls blakus. Mēs no sākuma ķērām pa straumi uz leju kādus 100 m, bet tad vietējais onkuls-spiningotājs pateica ka jāiet tur aiz tiem makšķerniekiem uz līkuma tur esot bedre, tur jābūt breksim. Bet nekā. Tikai barības mētāšana ar fīderi pus dienas garumā un izmisums. Barība bija VDE melna, breksim + zeme, + grieztas sliekas + griezti baltie, uz āķa gan slieku gabaliņi, gan vesela slieka, gan slieka + baltais, gan slieku gabaliņi + baltie, gan baltie. I, dritvai kociņ, nevienas brekša copes!?!
No rīta tikai dažas raudiņas un asarīši, vēlāk vispār 0. Arī kolēģis nevienu copi neredzēja.
Nevarēju saprast, vai nu esmu nejēga, vai arī breksis tupēja konkrētā bļodā kur viens makšķernieks tad nu tos vilka (apm.15 gab kopā).
Kas par lietu?

P.S. Dusmīgs. Nebraukšu uz Gauju vairs. :)

Atbild Normunds Grabovskis

VOOOOTTTT!!!! Tā arī vajag tiem internetā vietu meklētājiem :)))))), toties mēs ar čomu sestdien 3 no rīta nobraucām gar upi kilometrus 3 līdz atradām vietu, kur divatā apsēsties, jo visas vietas bija pilnas ar “”interneta upuriem"" :)))), ap 10 jau krasti bija stipri retāki no večiem :)))

Gauja ir upe, kuru tās copmaņi kož vaļā visu mūžu, Gauja mainās savā gultnē tā, ka vietā, kur gadiem bija laba bedre pavasarī pēc paliem var parādīties sēklis metra dziļš u.t.t., līdzīgi mainās arī zivju stāvvietas, protams ir tādas daudz maz stabilas vietas, kurās kaut kādā noteiktā laika periodā stāv vienas vai otras sugas zivis, bet tādu vietu, kur zivis stāv visa gada garumā….. ja arī ir Gaujā, tad tādu ir ļooooooti maz, Gauja ir smilšais grāvis, lai arī breksis ir ļoti trekns, daudz treknākas kā Lielupes :))), zivis migrē ļoti lielus attālumus. Breksim ir vietas, kur viņš nakšņo un tad no rīta viss bars pieceļās un aiziet ganīties, bars var iet arī 2-3+ km barojoties un tad atgriežas uz savu naktsmītni, tā tas var būt 1-2 nedēļas, ja labas ganības, tad 3+ nedēļas, pēc tam breksis pārceļas uz citu vietu un copmaņi, kuri viņu meklē un gana, ceļas līdzi … un tādas vietas nevienam neatklāj :)))).

Lejtecē cilvēku pie upes vairāk, arī resurs upei lielāks, pateicoties līcim, ir pāris vietas, kur tas pats breksis ir aktīvs, ja viņš tajā gadā ir sanācis un apstājies daudz maz labā daudzumā, 3-4 mēnešus gadā, pārējās vietās viņš vienkārši iet garām un nav teikts ka pa to krastu, kur sēdi tu :))))), ar Gauju tā arī ir, ka reizēm velk 1-2-3, bet pārējie 10-20 pa kādam noķer :))) un vēl 30 nenoķer neko, bet bildes ieliek tie 1-2-3 :)))))))

Upe ļoti laba un interesanta, bet nu sarežģītā gan un tos lomus, ko var vilkt Varkalī, reizēm Lielupē, Daugavā u.t.t. Gaujā redzi reti :))), pietam… bilde neparāda to cik stundas cilvēks pavadījis pie upes :)))), zinu šī gada vienu 35+ kg lomu, kur cilvēks atsēdēja pie upes BEZ normālas zivs 14 stundas un tikai tad garām ejošais bars piestāja uz brīdi :)))))

mēs ar kolēģi arī sestdien apsēdāmies tur, kur nekad nebiju sēdējis, no 5 līdz 15 es noķēru 10 breksēnus 250-900 grami + ap desmi ašukus, kolēģis līdzīgi, no rīta vēl bija cerīgi, bet pēc tam 1 copes stundā +, nu gaaaaalīgi garlaicīgi, bija skaidrs, ka brekšuks tur nestāv, tikai eit garām, mājās braucot piebraucām citā vietā apskatīties un tur onkam 10 minūtēs redzēju 2 copes, viņš tikai nemācēja paņemt to zivīti…. tātad tur brekšuki bija pa dienu…

Atbildēts: 25.jūlijs 2023, 09:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā M.Snikeris

Vakar centos saprast gultni ar marķieri un īsti nesapratu, kur man palikt. Iemetu velku saprotu, ka smilts, velku tālāk pārādas akmentiņi vai gliemeži. Nomarķējos arī, tad uz akmeņiem kādu metru no smilts. Pareizi vai nepareizi?

Atbild Normunds Grabovskis

NEZINU :)))), un kā tu atšķīri vai tie ir gliemeži vai akmenīši :))), es nemāku atšķirt :)))).

Tur daudz jautājumu ir uz kuriem 100% patiesi diez vai kāds tev atbildēs, BET ir tomēr tādas dažas vispārējas patiesības, ka ja jāmeklē ir kaut kādas izmaiņas uz grunts, nav teikts, ka tieši tevis minētās, parasti ja ir zāļains, tad meklējam tīru vietu, ja visur ir cieta grunts, tad meklējam kaut kādu biki mīkstākas grunts pleķi vai joslu, jo tādās vietās tomēr ir lielākas cerības satikt zivis :))), pietam…. ja makšķerē “bļodā", tas ir vienādā dziļumā ar līdzenu grunti, tad vispār izvēlamies sev ērtu distanci un tur klājam galdu, jo tādōs ūdeņos zivīm vieglāk ieraudzīt\sajust uzklāto galdu.

Tāpēc pateikt man tev vai tu darīji visu pareizi ir grūti, jo nezinu kāda grunts, kādi dziļumi u.t.t. bija tajā vietā, doma ir pareiza - meklēt izmaiņas, bet tā viennozīmīgi pateikt, ka breksi jāķer uz gliemežiem vai akmeņiem es gan neņemos :)))))

Atbildēts: 25.jūlijs 2023, 08:26 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arveens03

Sveiki! Kādu kātu (līdz 100 eiro) ieteiktu priekš samiem Daugavā no krasta uz grunts, lai arī reizēm varētu pielietot šo kātu arī uz karpām?

Atbild Normunds Grabovskis

Jebkuru lēto karpu kātu, met labi, paredzēti slodzei, praktiski nenogalināmi, ja vien speciāli nelauz, 40-50 eiro var iekļauties bez problēmām, pietam lielu starpību nesajutīsi būs tas kāts pa 40 vai pa 80, “labā” gala kātu cenas ir 150-200+, pietam tādās copēs kā samu gruntene noteikti nevajag baidīties no stiklaškiedras kātiem arī, ļoti izturīgi, tā, ka 100 naudiņās vari iekļauties ar kātu un spoli

Atbildēts: 25.jūlijs 2023, 08:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Swen

Sveiks atkal radās jautājumi.
1. Vai ir kādi zirņi ko var likt uz breksi uz āķa?
Izmēģināju joka pēc turku zirņus marinētus, liekas aktivitātes nebija.
2. Man te ieteica uz breksi likt garneli, nopirku, pameģināju, itkā ķeras, pat asaris pieteicās. Problēma tāda ka neturas īsti uz āķa, katrā otrajā metienā nāk ārā bez garneles(bez copes).
Ir tur kāds noslēpums kā viņu uzlikt uz āķa?
3. Gribu uzsiet augšējo āķi gruntenei(fīderim) virs barotavas. Esmu jau daudz ko mēģinājis, bet bez metāla atvada liekas kā piņķerējas ļoti.
Varbūt likt āķi pa taisno pie pamatauklas? Tas ir rezultatīvs pasākums?
Zinu ka var uzlilkt troiņiku, bet tad laikam shausmīgi īsu pavadu jāliek klāt?

paldies :)

Atbild Normunds Grabovskis

:))))) a slieku tu neesi mēģinājis :))))??? putuplastu\EVA\speķi - tātad peldošo ēsmu ???

pats esmu daudz eksperimentējis meklējot ideālo ēsmu :)), bet tik un tā esmu atgriezies pie tārpiem, reizēm papildinot tos ar kukurūzu vai makaroniem, biežāk gan alternatīvu tārpiem liek meklēt liels sīkzivju daudzums uz grunts vai pusūdenī, tad jā, jāmeklē kas cits, ko sīkzivis nenograuž, plus reizēm breksim un karūsai ir brīži, kad viņi virs barības grozās, bet ēsmu neaiztiek vispār, tādos gadījumos noteikti var iemest vienu makšķeri ar “putuplastu”, tātad peldošo, mākslīgo ēsmu, kura āķi nedaudz piepaceļ virs grunts, reizēm tas strādā vienos vārtos, bet ne vienmēr :) . Putuplasta bumbiņas 4-6mm ir populārākā ēsma, tur jāpaspēlējas ar krāsām, reizēm dzeltenas, reizēm zaļas vai sarkanas, retāk baltas, bet putuplastam ir liels mīnuss, tas ir ļoti trausls, tāpēc es iesaku sagriezt mazas “tabletītes” no EVA materiāla (pludmales čības, tūristu paklājiņi, mandulas )), tas materiāls peld tik pat labi, bet ir 100reiz izturīgāks, var sagriez mazos gabaliņos speķi, tas pilda tieši tādu pašu funkciju, bet visām šīm peldošajām ēsmām ir viens bet, ļoti īsas pavadas un speciāli jāpiemeklē āķi, jo ēsmai nevajag plivināties pa gaisu, bet tai ir jābūt tādai, lai tā ar mazāko ūdens plūsmu, kad breksis iesūc barību no grunts, iepeldētu breksim mutē, tur visa fiška :))).

  1. var mēģināt zaļos zirnīšus, sapals un ālants tos reizēm ēd, bet nebaidies reizēm 1 kukurūzas graudu uzlikt uz āķa, reizēm nostrādā un tieši uz lielāku breksi
  2. griezt tabletēs garneles, ņemt veikalos atdzesētās, nevis pārsaldētās, tad garnele ir biki staipīgāka\gumijotāka, BET galvenais saprast priekš kam tev garnele…., jo visādas tārpu kombinācijas + iegriezts tārps jebkurā gadījumā strādās labāk un stabilāk :)))
  3. :))))) krieviski ir tāds labs teiciens - žadnostj gubit frajera :)))), grozi kā gribi 2 garas pavadas tu neuzliksi fīderim, augšējā būs īsāka, vienkāršākais veids kā to izdarīt ir tevis minētais trīnieks griezulis, tiesa es pats viņus vispār neizmantoju nekur, nepatīk man viņi, ja tu izmanto monofilo auklu kā pamatauklu, tad vari uztaisīt 1 pīni(skrutku) augstāk, tad uzvērt uz auklas karabīni barotavai un uztaisīt otru, apakšējo, pīni, tāda sistēma strādā, bet nu abas pavadas ir ne pārāk garas, bet strādā. Pat ja pamataukla ir pītā, tad var sasiet no resnāka monofila tādas divu pavadu sistēmas, aptuveni 50-70-100 cm garas un tad pamatauklas galā ir tikai neliela karabīne, kurā ieliec iepriekš sagatavotu sistēmu, piekar barotavu, pieliec pavadas un aiziet, tā daudzi veči dara

Atbildēts: 24.jūlijs 2023, 08:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager