Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā dzerve1955

Vasals Normund!Gribētu zināt Tavu viedokli par šoklīderi.Es uz fīderi sienu fidergamu 20 cm 0,8 un viss notiek, bet kad puika 2+ tā jūtu viņš pie uztveramā itkā izstiepj gumiju un aiziet uz leju, jāmet sačoks un jāsāk no jauna bet ir arī ir zaudētas labas it īpaši labi līņi. Ko Tu teiksi par šoku:flukarbons,vai mono bez gumijas.Flukarbonam nav stiepsanās kāds no viņa labums?Man nava ar viņu pieredzes, izved gaismā tumsoni.

Atbild Normunds Grabovskis

man gan pašam deļ fīdergumijas nav aizgājusi neviena zivs, tieši otrādāk :))), tiesa ikdienas copei vairāk lietoju 1 mm fīdergumiju, jo 0.8mm rupjākai zivij var būt biki pa mīkstu, 1mm gumija ļauj arī pavadas likt resnākas, pietam mīnusu tai nav, jo noamortizē labi arī 500 gr zivi.

sportā daļa izmanto mono vai flurokarbona šoklīderus, es no tiem atteicos jau sen, pirmkārt jau mezgls uz auklas, tas mani tracina :))) un ja ir pūkas un zāle, tad tas viss ķerās uz tā mezgla, pietam mono aukla nogurst un to regulāri jāpārsien, ja šoku sien no resnākas mono, tad mezgls ir vēl lielāks :))).

atceries vienu - šoklīderis ir RESNĀKAS auklas gabals, lai metiena brīdī varam guldīties ar spēku metienā, šoklīderus izmanto parasti super tālajiem metieniem, kad smagu barotavu\svinu vajag aizmest ļoti tālu, tad uzsien 1,5-2 kāta garumā resnāku auklu, parasti resnu pīto (0,18-0.20mm) uz kuras sien sistēmu, jo metiena brīdī vis lielākā slodze ir tieši uz to auklas posmu uz kura ir uzsieta montāža\svins\barotava un uz vietu, kas ir riņķos metiena brīdī, citas funkcijas šoklīderim nav. Ienākot fīderim kaut kā ieviesās 0,23-0,25mm mono šoklīderu mode, kur mono vairāk pilda amortizatora lomu nekā šoka, bet …. barotavas atšaujas diezgan labi ar tādu montāžu :)))

manuprāt tev jāsāk ar fīdergumijas paresnināšanu vai pilnīgu pāriešanu uz 0,27-0.30mm monofilo auklu (breksim, līnim, karpai ir pat ļoooti ok) , āāā vēl varu ietiekt pameklēt biki citus āķus, jo iespējams, ka ne tik daudz mīkstā gumija ir pie vainas cik āķis ar mazu atskabargu, ļoti bieži pamainot āķi aiziešanas problēma atrisinās pati, jo dažie āķi it kā ir ok, bet tomēr biki griež zivs lūpu un atskabarga maza, paņemot , uz aci, biki biki savādāku āķi šīs problēmas risinās pašas no sevis :))))

Atbildēts: 11.jūlijs 2023, 08:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Guntiz

Labdien eksperta kungs. Vai būtu tāda iespēja ar jums sarunāt meistarklasi uz feederi? Galīgs iesācējs neesmu, bet noteikti ir daudz ko uzlabot. Esmu gatavs samaksāt, par copi ar jums.

Atbild Normunds Grabovskis

Tādas iespējas ir, bet…tas viss nostājas diezgan padārgi vienam cilvēkam, parasti mani nolīgst draugu kompānijas (3-5 cilvēki), firmas u.t.t., tad es pats necopēju, bet gan strādāju tikai ar klientu, mēģinu sakārtot inventāru, parādīt kas un kā sasienas, kā meklējas perspektīvās vietas u.t.t., godīgi nostrādāju 6-8 stundas , raksti man uz normunds@finnex.lv, izstāstīšu kas ir kas

Atbildēts: 11.jūlijs 2023, 08:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā auzins97

Sveiks.
Doma brīvdienas ir pameklēt brekšus Gaujā ar fideri.
Varbūt vari ko ieteikt no barībām? Kādu labāk ņemt. Un kā ar zemi. Vajag vai nevajag?
Un kā ar rupjajām sastāvdaļām( zirņi, grūbas, kukurūza)?

Atbild Normunds Grabovskis

Laba doma, pamazām puiki sāk atkal ēst, lai arī lielie nav visi iznārstojuši un īsti nav saprotams kas būs ar lielo breksi, slimos vai ēdīs, bet pusaudži ēd :)), vēl ir daudz sīkā pliča un citu briesmoņu, kuri kaitina :))))

mans ieteikums ar barībām ir ļoti vienkāršs, ņem jebkuru upes vai brekšu barību, kārtīgi samitrini un būs ok, tagad jūlijā un augustā, vēl pus septembrī var strādāt arī bez zemes, lai gan sajaucot barību ar zemi 1:1 vai 1:2 nekas uz slikto pusi nemainīsies :)))), barībā rupjāka frakcija būs aktuāla līdz pat septrembra beigām\oktobrim, zirņi, kukurūza, līdz galam neizvērīta prosa, plaucēti graudi u.t.t. var sastādīt pat 1\3 no barības

es nu jau 2 sezonu strādāju ar Lorpio barībām, konkrēti ar Grand Prix un Magnetic sēriju barībām, labas barības, zivis ēd to ļoti labprāt, arī visi copmaņi un copmanītes, kuriem esmu ieteicis šīs barības, ir apmierināti

Atbildēts: 7.jūlijs 2023, 08:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kruizers

Sveiki,
Varbūt varētu ieteikt aprīkojumu (kātu (garums, tests), gruntsmakšķerēšanas sistēmu (pavadu garums, svina svars u.tml), kā arī āķu lielumu) zušu ķeršanai ezerā no laivas. Jau iepriekš pateicos

Atbild Normunds Grabovskis

nu zušu ķeršana, precīzāk inventārs tai, ir ļoti vienkāršs - gruntene klasiskā :))), neko speciālu nevajag, sevišķi jau no laivas, derēs jebkurš spinings ar testu virs grami 25, pamataukla pītā 0.12mm +, ja mono, tad 0,25mm+, āķi tomēr labāk siet pie mono vai flurokarbona auklas, teiksim 0.25-0.35mm (savulai liku naktsšņores pa 100 + āķiem un prakse rādīja, ka uz mono pavadas zivis sēdās labāk), āķis ar garu kātiņu, lai var kārtīgi ēsmu uzlikt, No 1 - 2 - 4.

zušu cope ir tā reize, kad droši var un pat vajag izmantot atļauto iespēju likt 3 āķus, tāpēc , ja pašam negribas čakarēties, tad vari nopirkt veikalā 3 āķu sistēmu, tur gan parasti āķi ir tādi paīsi, bet vari izmantot arī bušu sistēmu, ļoti labi strādā, ja gribi siet pats, tad vis vienkāršākā sistēma būs šāda - pamatauklas galā uzsien cilpu un tajā ieliec 20-30 gramu sviniņu, 20 cm augstāk uzsien uz pamatauklas nelielu cilpiņu, vēl 25-30 cm augstāk vēl vienu tādu pašu cilpiņu, vēl tos pašus 25-30 cm augstāk vēl vienu cilpiņu . Sasien āķus pie 15-20 cm pavadiņām un ar cilpa cilpā paņēmienu ieleic āķus tajās cilpiņās, viss, sistēma gatava, uz āķiem vari likt dažādas ēsmas, auklu nenostiep, bet atstāj to brīvu, lai āķi ar ēsmu guļ uz grunts. ēsmai izmanto naktstārpus, zivju filejas, ķīšus, mailītes, tomēr man pašam liekās, ka naktstārpi pa 1-2 uz āķa strādā vis labāk, tos apēd praktiski jebkura zivs

Atbildēts: 6.jūlijs 2023, 08:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Karlis223

Labdien, vēlējos jautāt kādas akcijas kāts varētu būt feeder concept distance 80g un kā sien viņš zivi. Parasti copēju stāvošos ūdeņos, bet sanāk ari upēs pa retam, kādu garumu labāk ieteiktu, 3,90 vai 4,20? Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

Cik atceros, tad tas ir vidējas akcijas kāts, lielu zivi sien labi, stāvošiem ūdeņiem pa garu un pa jaudīgu, ezeriem\dīķiem tomēr 3,6-3,9 m kāti būs praktiskāki, ja nu vienīgais tev metienio 70+ metri, tad Distance varētu būt noderīga, ja tomēr tie pamatā ir 30-50 m iemetieni, tad īsti vajadzības pēc tāda tālšāvēja nav, protams, ka copēt var :))), bet … katra lieta jāizmanto tam mērķim, kuram tā ir radīta :))) un Distances gadījumā nosaukums jau izsaka tās galveno pielietojumu

Atbildēts: 5.jūlijs 2023, 15:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Sveiks. Jautājums par sensas barībām. Makšķerēju ezerā. Dziļums 2.3 - 3m. Vai var būt ka sensas kkur nestrādā, varbūt pārāk koncentrēta. Izmantoju jaucu kopā bremes 3000 ar spilgtām daļiņām, carp large particles, un bremes black , pie škidruma aroma bremes sirups. Ko teiksi , varbūt no sevis kko iesaki. Bet vispār izmantoju visvairāk lorpio vai traper barības.

Atbild Normunds Grabovskis

uhhhhh kā tu niomauci, uz tumšās šokolādes uzliki balto šokolādi, vēl biki pieliki piena šokolādi un visu vēl ar šokolādes mērci pārlēji :)))), cik tu pats daudz šādu maisījumu apēdīsi ???? :))))))

SENSAS bija ir un būs SPORTA barība, kura tiek ražota Francijā un 60-70% viņu produkcijas ir tomēr paredzēti siltajām zemēm, kur pat ziemā ūdens ir 10-15 grādi, mūsu 18-20-25 grādos tās barības tīrā veidā var nestrādāt, precīzāk pārsātināt zivis ļoti ātri, sevišķi stāvošos ūdeņos.

Tas ka vari atļauties lietot labas lietas ir labi, bet… pārspīlēt arī nevajag :)), visu tevis minēto vajadzētu atšķaidīt ar zemi vai kādu tukšāku barību vismaz 1:2, labāk 1:3 un viss notiksies

Ik pa laiciņam copmaņu starpā dzird runājam, ka poļu barības (Traper, Lorpio, Salmo) brīžiem strādā labāk par franču vai itāļu barībām, kuras sporta pasaulē skaitās 3 galvas augstāka līmeņa, zināma taisnība tur ir, jo Polija ir tepat, salīdzinoši netālu, copes tradīcijas +- līdzīgas mums, copmaņu 100reiz vairāk un attiecīgi arī barības ir labas, man, pamainot darbu, sanāca pēc 20 gadiem copes ar SENSAS pārslēgties uz LORIO un …. nesajutu starpību, tikai iemaisīt barību kļuva vieglāk (500 gr ūdens uz 1kg barības un ir tas ko vajag ) un mazāk rokas bojājas no ķīmijas .

tā, ka ja strādā ar sīrupu (SENSAS), tad atceries, ka limonāde ir garšīgāka par tīru sīrupu, tāpēc pašķaidi :))))

Atbildēts: 5.jūlijs 2023, 08:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bezdarbnieks

Sveiks! Jautājums par krāsainajiem "cepumiem", uz breksi pēdējos gados modē zaļie cepumi, vai pieliekot citas krāsas cepumus tas kko bojās, mainīs vai uzlabos ?

Atbild Normunds Grabovskis

Es arī brīnos par to zaļo modi :)))), lai gan loģiskāki liekas dzeltenei vai mix :))), neko būtiski tā krāsa nemainīs, krikumi neatvilks zivi no 1000m :)), atzīšos, ka pats krikumus vairs izmantoju , reizēm, tikai vimbās, vasarā cenšos vairāk barībā likt caur rupjo sietu izdzītus zirņus vai kukurūzu, kaut kādus graudu maisījumus, nedavārītu prosu, vienu vārdu sakot padarīt barību rupjākas frakcijas izmantojot ēdamas lietas, jo vasarā galvenokārt tēmēju tomēr uz brekšveidīgajiem :))))

tā, ka liec droši tos krikumus, kas tev ir :))), bet nu MIX (dzeltenie ar sarkanajiem), ja tos liek klāt, tad vienmēr ir sapalu, vuimbu, arī raudu mutēs

Atbildēts: 5.jūlijs 2023, 08:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā girtsb

Sveiciens!

Izlasīju iepriekšpēdējo jautājumu par Lorpio barības miksēšanu Traper un radās jautājums.

Ko praktiski tas var var dot - dažādu barību (kaut vai no vienas firmas) sajaukt kopā? Kā jau esi teicis, zivis nelasa kas rakstīts uz iepakojuma - noķert var visas zivis ar dažādām barībām.

Vai nesanāk tā, ka šī barību miksēšana ir drīzāk tāds mūsu izdomājums, ka drošības pēc vajag sajaukt daudz ko kopā - ja neķeras viena, varbūt ķersies otra...

Un kāds būtu vēlamais mērķis šādai miksēšanai?kas ir jāpanāk? nu iejauc divas barības un katrā fīderīti liek savu. Kur jēga jaukt visu kopā un domāt kā to pareizi darīt?

Atbild Normunds Grabovskis

daļēja taisnība tev ir :))), var vispār nopirkt 1 barību un visu gadu ar to copēt, bet…. gribās tak kaut ko pamainīt :)))), es jaucu dažādas barības kopā vairāk sev nekā zivij :))), man patīk un rodas ticība, bet vispār to var nedarīt, brauc uz upi, nop'[erc upes barību un viss, brauc uz ezeru nopērc barību ezeram un arī ok, bet…. ezeri ta ir dažādi, dziļumi dažādi, sīkzivju daudzumi dažādi u.t.t. un to visu zinot ut mēģini uztaisīt barību tieši tai vietai, kur copēsi, tieši tām zivīm, kuras gribi ķert , kā piemērs ir upe aprīlī un upe jūlijā, straume 2-3 reizes mazāka, ūdens 5 reizes siltāks…

ja īsi, tad JĀ, var neko nejaukt un labi copēt, BET…. :)))) tik pat daudz “dzejnieka ” argumentu man būs pretī :)))), barība ir tāds fantāzijas izpaušanās veids :))))

Atbildēts: 3.jūlijs 2023, 08:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā M.Snikeris

kāda biezuma feeder gum Tu izmanto?

Atbild Normunds Grabovskis

lielākoties 0.8mm , vienā kārtā, retāk, kad gandrīz garantēta tikšanās ar puikiem 2-3+kg un sarežģīta gultne (akmeņainas kantis, gliemeži u.t.t.)tad lieku 1mm

Atbildēts: 3.jūlijs 2023, 08:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā PIRTNIEKS

Te vīrs nesen jautāja par fīdera iegādi. Atbildēji,ka firmā, kur Tu stādā, ir. Jautājums. Kādu firmu Tu tagad pārstāvi un reklamē.

Atbild Normunds Grabovskis

Saistībā ar fīderi tagad vairāk esmu saistīts ar sekojošiem brendiem :

FLAGMAN, TRABUCCO, KONGER, MITCHEL, BRAIN, NYTRO, SHAKESPEARE

Atbildēts: 30.jūnijs 2023, 12:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager