Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā vejins

Atvainojiet, ka nepieminēju vietu. Pamatā copēju ezerā, bet dažreiz copēju upē.

Atbild Normunds Grabovskis

nu tad pats no sevis prasās kāts ar testu 80-90 grami, pietiekoši, lai varētu copēt upē un ļoti atbilstoši ezeram, garums 3,6-3,9m, tādu kātu veikalos ir gana daudz, līdz metriem 50-60 iem,est nav problēmu, bet copes ar tādu kātu redzēsi daudz labāk, šis kāts būs vieglāks un rokā patīkamāks, zivis dils mazāk piecērtot un velkot ārā.

BET… to gan es iesaku visiem, ja vien ir iespēja, tad kātu pirkt tikai tādu, kuru tu esi turējis rokās, pakratījis un sapratis, ka tas ir tavs, tev saprotama un pieņemama kāta akcija, nevis tests, bet gan akcija (ātra - cieta,stingra, sausa, vai vidēja - jau lokanāka, vai lēna\paraboliska - locās labi, slāpē zivs rāvienus vairāk, bet arī ilgāk ar lielu zivi jācīnas.

Pirms pirkšanas saprast kāta akciju ir ļoti svarīgi, citādāk bieži vien ir tā, ka veči saklausās reklāmas, pasūta kātus un …. pamēģinot saprot, ka tas nav viņa un tad mēģina nopārdot, iemainīt u.t.t.

Katrā cenu kategorijā ir pieejami visu akciju kāti, tāpēc, ja vien ir iespēja, tad pirms pirkt pakrati kātu :))))

Atbildēts: 5.jūnijs 2023, 08:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā M.Snikeris

Kur noķert lielāko breksi Rīgas pievārtē?

Atbild Normunds Grabovskis

Daugava, Lielupe, Varkalis, Buļļupe, Vecdaugava

Atbildēts: 5.jūnijs 2023, 08:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Sveiks. Kā saucās tavs jaunais i-ta veikals?

Atbild Normunds Grabovskis

man pašam nav ne vecā ne jaunā veikala diemžēl …., uzņēmums, kurā strādāju, drīzumā atvērs fizisko veikalu Rīgā un pēc mēneša pusotra-diviema arī interneta veikalu, tad būs daudz reklāmas u.t.t., bet tas viss vēl tikai būs un tas nav mans :)))

Atbildēts: 5.jūnijs 2023, 08:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā vejins

Sveiki, kādu otro universālo kātu Jūs ieteiktu zem 75€, ja jau esošais kāts ir 120g 3,60m.

Atbild Normunds Grabovskis

lai kaut ko ieteiktu vajag saprast kur tu pamatā copē, tajā cenā ir diezgan pamatīgs fīderu daudzums ko piedāvāt

Atbildēts: 1.jūnijs 2023, 15:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Swen

sveiks atkal .
Man radās problēma fīderim ar zālēm gultnē, liekas ka tās man traucē noķert zivis, bet neesmu par to pārliecināts.
Šajās dienās ir ļoti spēcīgs vējš un vairs nevaru atrast vietu kur bez grunts izsekošanas kko noķert. Katrā otrajā metienā ārā nak barotava un ēsma aplipusi ar dažādiem ūdensaugiem. Cik noprotu daļēji augus savāc aukla kurai apķeras peldoši augi, bet otru daļu droši vien savāc arī uz grunts ja tur ir aizaudzis.
Izmantoju peldošo putuplasta bumbiņu bet cope itkā neuzlabojas. Kas varētu būt pie vainas?
Saprotu ka nopietns coperis velk to marķiera svinu pa grunti lai noteiktu kur var iebarot. Neesmu to praktizējis jo liekas ka atraušu tos marķierus ātri. Varbūt tev ir kāds ieteikums?
Kā ir ar tiem dīperiem, tie arī rāda gultnes aizaugumu?
Un vai tu pats izmanto tos putuplastus kopā ar mušu kāpuriem vai tārpiem? Viņiem jābut āķa augšpusē vai galā pie asmeņa?
paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

ja ir vietām aizaugusi gruints, tad copes vietas meklēšanai noteikti vajag veltīt kādu laiku, vis vienkāršākais ir tevis minētais “ragainais” svins, ezeram mazāku, gramus 50 smagu, upei attiecīgi lielāku, pāris reizes novelkot svinu pa grunti ļoti labi var saprast kas tur uz grunts notiek, vismaz cieta vai mīksta grunts, BET … to var izdarīt ar pīto auklu, ar mono auklu kaut ko saprast būs grūti.

Bet ja tev tā problēma parādījās tikai vējā, tad iespējams, ka tev ir barotava pa vieglu\aukla grimst pa lēnu un vējš dabū pastiept auklu biki, līdz barotava ierokas gruntī, pamēģini pēc metiena, kad aukla atsitās pret klipsi, pabāzt kāta galu zem ūdens, barotavai grimstot arī aukla tad daļēji nogrims, tad tu ar asu rāvienu izrauj kāta galu no ūdens un aukla tajā brīdī nogrimst, izklausās var būt sarežģīti, bet tā nav :))).

es pats putuplasta vai cita peldoša materiāla bumbiņas kopā ar dzīvo ēsmu nekad nelietoju, īsti neredzu tam jēgu, fīderī baroju zivji uz grunts un no grunts to arī ķeru, atsevišķos gadījumos tam ir racionāls pamats (raudas, ruduļi, karūsa), bet vairumā gadījumu tā ir modes lieta :)

cits stāsts ir, ja lieto pop up vai putuplastu vienu pašu, bet tur atkal cita sistēma, īsāka pavada, smagāks āķis u.t.t., tā sistēma reizēm perfekti strādā uz karūsu, karpu, breksi

Atbildēts: 1.jūnijs 2023, 15:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Cope1997

Sveiki!
Gribēju painteresēties par Nabes ezeru, vai zivi tur var braukt un ķert, neesmu bijis, domāju vai tas laiks nav beidzies? Un kā ar nārstu, iznārstojie jau?
Liels paldies par atbildi!

Atbild Normunds Grabovskis

:))))) zivis tur var ķert vienmēr, bet tur nekad nav tā, ka visi brauc un smeļ ar maisiem, ezers parastais, trāpi pareizā vietā, sasauc zivi, atrodi ēsmu un kaut ko noķert var, bet brīnumu nav :))), es jau arī pats to ezeru īsti nepārzinu, braucu turp 2-3 reizes gadā, reizēm trāpu, reizēm aplaužos :)))

breksis bija iznārstojis jau nedēļu atpakaļ

Atbildēts: 1.jūnijs 2023, 15:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sams122

Sveiks, planota cope ezera hz breksi, bet velos iebarot 2 dienas iepriekš, lai tik daudz nauda neiziet specialajas barības varbūt ir kāds budžeta variants (milti, garšvielas, maltie graudi u.t.t)? Jeb varbut tas breksim nepatīk?

Atbild Normunds Grabovskis

ēd breksis praktiski visu, vari pabarot viņu ar kādu kombikormu, vari arī ar plaucētiem graudiem\putraimiem, galvenais, lai tas ar ko baro nesāk skābt, ja liels ezers un puikas lielos baros, tad nav problēmu, ja ūdens neliels, tad biki uzmanīgāk jābaro, bet tā droši vari likt boju un pie tās barot, tā daudzās vietās copmaņi dara

Atbildēts: 1.jūnijs 2023, 14:04 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Raudivs

Sveiks!
Šoreiz jautājums par zivju iebarošanu.
Ķeršu upē un ezerā, plānots ķert ar fīderi un baltās zivis. Par šo tēmu ir zināms tikai tik, ka gatavai barībai pievieno trīs kilogramus zemi un laikam lai atsistu smalko zivi, vajag rupja maluma barību un šeit arī visas zināšanas paliek.
1.Nau sapratne par barības krāsu, kad, kur izmanto gaišu, kad, kur tumšu barību.
2. Kad izmanto smaržīgos atraktoru(piem. ķiploks, melase, karamele un tamlīdzīgas visādas smaržas un garšas? un kā zināt cik viņas likt klāt, lai nau pa daudz un lai nau arī pa maz.
3. Kādai būtu jabūt iebarošanas barībai pavasarī, vasarā un rudenī? ar, ko viņām būtu jāatšķiras?
4.Kā izmanto barības līmi, vai mālu un cik, kad copē upēs ar straumi?
4. Varbūt ir kāds video, vai intervija kura ir tieši veltīta barību pagatavošanai? Bet tieši Jūsu pašu. Vandījos pa internetu, bet neko tādu neatradu.
Liels paldies jau iepriekš un lai viss ir ritīgi forši un priecīgi Jums.

Atbild Normunds Grabovskis

uhhh kas pa jautājumiem, redzu, ka neatkarīgi no vecuma, tu esi copmaņa-iebarotāja 1.klasē, tāpēc arī atbildes sniegšu kā pirmklasniekam, lai nesarežģītu procesu un iespējami mazāk sačakarētu tev domāšanu, jo saknē viss ir vienkārši : kamēr tu neesi iemetis ūdenī barību, viņas tur nav, tur nav nekā, to atceries vienmēr, tu tukšā vietā vari iemest sauju prosas vai paša sakošālātas maizes un tā jau piesaistīs tuvumā esošo zivju uzmanību, tāpēc iebarošanā pats galvenais ir nepārcensties !

tā kā tu sāc apgūt barības, tad pirmo sezonu nostrādā BEZ zemes, tev ir jāsaprot kā kura barība uzvedās, kā tā dzer ūdeni, kā mainās barības konsistence copes procesā un tikai tad varēs pāriet nākošajā līmenī, ja jutīsi pēc tā nepieciešamību un gribēsi kā copmanis attīstīties

  1. pagaidām neskaties ne uz gaišām, ne uz melnām barībām, ņem naturālās, brūnganās barības, pietam tieši UNIVERSĀLĀ, EZERS, FEEDER MEDIUM u.t.t., nevis kādai konkrētai zivij domātās, tas tādēļ, lai tev mazāk būtu šaubu, ka visu dari pareizi, jo 95% visu barību strādāuz 95% visu zivju, bet ar manis minētajām barībām ir grūtāk iebraukt auzās, kamēr nav sava viedokļa, barības vienkārši strādā un viss :))
  2. pirmās sezonas laikā vienkārši nelieto tos, nopērc nevis pašu lētāko, bet vidējas aromatizācijas barību, šogad tas ir +- 3,5-4 eiro veikalā, tur barībā jau būs pietiekošs daudzums aromātu, kas ļoti labi piesaistīs zivis, sākot ķīmiķot ir ļoti liela iespēja visu sabojāt, zivij barība ir daudz svarīgāka par aromātu
  3. nekā, es pats arī visa gada garumā leitoju vienas un tās pašas barības, aršķirās barības daudzums, iebarošanas intensitāte u.t.t., bet tā kā tu sākuma stadijā copēsi siltajā laikā (nu līdz +10 grādiem), tad izmantojot universālās barības tev nekas nav jāmaina
  4. tev šīs lietas nevajag, vispār nevajag, barībā ir pietiekošs daudzums līmvielu, mālus copē vispār neizmanto, ja redzi uz zemes pakas uzrakstu Glina, tad tas poliski ir zeme, šosezon tev to nevajag
  5. noteikti, ka ir, bet es nekolekcionēju savus video, pa šiem gadiem(ap 20 gadus filmēju jau ) esmu radījis ap 1500+ dažādus TV un Yotube raidījumus Latviešu un Krievu valodās daudzās valstīs un to nevar atcerēties :))

copē, kad rodas jautājumi raksti, šī ir mana tēma :))), gan tiksim kārtībā :)))

Atbildēts: 31.maijs 2023, 10:32 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Raudivs

Un piedodiet atcerējos, ka nepieminēju par gatavajiem kombikormiem, kas ir ka granulas- ko ar tiem darīt, kā izmantot iebarošanai, vai pašā saknē jau viņu aizmirst?
Vot tagad gan paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

nav tik traki ar kombikormiem, tikai jāatcerās, ka kombikorms tiek izstrādāts un ražots ar vienu domu - lai ar maksimāli mazu daudzumu PABAROTU lielu daudzumu zivju(putnu\dzīvnieku), ja gribi pastrādāt ar kombikormiem, tad mans ieteikums neņemt zivju, bet gan trušu vai cāļu kombikormu, tur nav zivju miltu klāt, kas bieži vien zivīm nepatīk, pietam kombikormu vajag\var apliet ar aukstu vai verdošu ūdeni (tās būs dažādas barības) un ļaut granulām izšķīst, vismaz daļēji

vienu vārdu sakot izmantot var, tikai jāsaprot ko tu dari un ko gribi panākt

Atbildēts: 31.maijs 2023, 10:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sams122

Sveiks Normund, vai šovasar plānojas kāds raidījums par asara copi ar maili, vai brekšā copi ar pludu ezerā no krasta?

Atbild Normunds Grabovskis

Par pirmo tēmu pats sapņoju jau sen :))), bet nav īsti kur, lai gan mailes un vispār cope uz dzīvo man ļoti patīk

breksis ir ieplānots, jā, ar visām kaķenēm, vagleriem u.t.t., bet… kaut kad uz jūlija otru pusi-augustu

Atbildēts: 31.maijs 2023, 10:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager