Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā Guntars777

Sveiks Normund! Dikti iepatikās tas elastīgais ziemas fīderīts ar ko foreles copēji.Man ir,bet ne tāds,mazliet cietāks,kaut gan esmu ļoti apmierināts.Ir vēlme iegādāties tieši tādu elastīgu ar spolīti,bet negribētu kļūdīties.Varbūt varētu kaut ko ieteikt un kādas firmas spolīte bija?

Atbild Normunds Grabovskis

man ir Team Salmo Ice Feeder, veikalos ir divi, vienīgā atšķirība ir EVA un korķa rokturis, korķis ir dārgāks, spices ir vienādas, pietam ir nopērkamas arī rezerves spices, ja nu gadās pa daudz ietīt auklu :))), citādāk to spici salauzt nevar :) es lietoju šis makšķerītes gan salaku copei, gan brekšojot Alūksnes ezerā, gan sīgas ķerot Zviedrijā, gan kā ziemas fīderīti upēs, gan foreļu, arī lielu, līdz 7 kg, copei dīķos, ļoti iesaku spolītes man stāv dažādas uz šīm makšķerītēm, gan lētākas (ap 20 eiro) Salmo Diamond ziemas spolītes, gan dārgākas Okuma, Lucky John spolītes, galvenais, lai strādā bremze un nevērpj auklu, var likt arī tos smukos ziemas multiņus, viss strādā :)

Atbildēts: 29.janvāris 2019, 09:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ALNIS07

Sveiks Meistar!Jautājiens tāds,vai feeder concept(jo cik es saprotu,viņu taisa kā brendu fīdermakšķerēšanā) plāno ražot viskautko fīderēšanai-nu piemēram zivju uzglabājamos(kas jau ir nopietnie),uztversmos tīkliņus un garos štokus viņiem, ne teleskopiskos,spaiņus,sietus un utt?

Atbild Normunds Grabovskis

viss jau ir saražots un brauc šurp :))), vairumu jaunumu varēs redzēt, aptaustīt un arī nopirkt pavasara izstādē Ķīpsalā

Atbildēts: 28.janvāris 2019, 14:56 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā blitkotajs

Sveiks! Sākšu uzreiz ar to, ka zinu ir visādas straumes utt., kas ietekmē ledus biezumu, taču kādam, tavuprāt, jābūt ledus biezumam, lai to varētu skaut par drošu, gribu kāpt uz Liepājas ezera :)

Atbild Normunds Grabovskis

dzīvsvars svarīgs, bet nu dzidram ledums 6-7 cm vajag, lai droši copētu un ietu tālāk no krasta, 10 cm jau pat nekrakšķ, bet tas ir ja ir aukstums un ledus sastindzis, ja ledus jau ir samircis\uzburbis, tad arī 15-20 cm var iziet cauri bez skaņas,

Atbildēts: 25.janvāris 2019, 15:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā edzuss2

Sveiks, Normund!

Jautājums par ziemas copi - drīzāk par ledu! Trešo reizi dzīvē biju uz ledus un tā lieta iepatikās! Tā kā draugu lokā neviens “atsaldētais” nava, tad jautāšu Tev!

Pirmo reizi bija tā ka ledus nenormāli šprakstēja, plaisāja (varēja dzirdēt kā plaisas iet), tā kā luzt ledus! Ledus biezums 15-20cm, veči tik sēž un pēc katra blīkšķa tik nogriza galvas un viss! Vai tas nava bīstami? Un kādēļ tā notiek!?

Katrā ziņā man palika neomulīgi, lai neteiktu vairāk :D

Veiksmi Tev :)

Atbild Normunds Grabovskis

tā parasti notiek, kad ledus sēžās un salst, atkusnī nekad nebūs tādu trokšņu, baidīties no tiem trokšņiem nevajag, jo ar sprādzienu sprēgā pat metrīgs ledus, bet omulīgi nav, piekrītu , arī zivīm tādi pērkoni nepatīk, reti, ļoti reti, tādā reizē būs laba cope, kad ledus pieklust, tad viss sāk notikties

Atbildēts: 21.janvāris 2019, 09:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arnolds123

Sveiks Normund! Jautājums ir sekojošs, kā visefektīvāk pēc tavām domām noķert asari, mormiška vai bļitka? un kā ir ar dziļumiem? kur vislabāk meklēt šo zivi? esmu iesācējs un daudz lietas vēl neizprotu, šodien biju gan lielajā baltezerā, gan mazajā, kautkā galīgi čābīgi gāja, vai arī ne tur meklēju..paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Baltezeros tomēr mormiška būs rezultatīvāka, var būt b'ļitka\balansieris varētu būt kvalitatīvāki, tas ir savāktu lielāku asari, bet 3 no 5 copes reizēm asaris tur var to dzelzi negribēt vispār tavā gadījumā vis ticamāk nospēlēja vietu nezināšana un (iespējams) pārāk liels teorijas un emociju daudzums :))), asaru meklēšanā un copē bieži vien noteicošais ir āliņģu skaits, protams, gadās uztrāpīt uz zivi ātrāk, bet parasti nākas zivi lasīt pa 1-3-5 no āļiņģa, tad var būt 10-30+ āļiņģi bez labām zivīm līdz atkal "uzkāp" tām uz galvas un māki pierunāt ja tu paspēji pabūt 2 ezeros, tad nevienā tā īsti nepacopēji :)))), Baltezeros ir asari un labi, ne vienmēr būs pilna kaste, bet nu savas pāris pannas var salasīt praktiski vienmēr, tikai jāzin kur, tāpēc … met kaunu pie malas un ej pie večiem runāties, vai nu izmanto interneta dotās iespējas un meklē sev biki zinošāku copes biedru, lai ierāda pašus pamatus, lai parāda aptuvenos meklēšanas rajonus , teiksim Mazajā Baltezerā asari biežāk izdosies satikt Alderu galā, bet ir savas "pumpas" arī "pie sūknētavas", pie "Egona" u.t.t. vajag tikai urbt :)))

Atbildēts: 21.janvāris 2019, 09:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renshteins

Sveiks Normund,

Kur es varētu iegādāt šim kātam augšējo posmu(spicīte pa pieskari aizgāja) Team Salmo TIOGA 2.1м 3.5-22g TSTI1-682F? paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

Salmo servisā, serviss tagad atrodas Skandu ielā 7, tas ir Imantā,

Atbildēts: 21.janvāris 2019, 09:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Toms200

Sveiks. Gribēju pajautāt kādu ziemas barību uz raudu labāk izmantot?

Atbild Normunds Grabovskis

rīvmaizi :), ideālā gadījumā sajauktu ar applaucētiem saulespuķu spraukumiem 1\1, raudai tas ļoti patīk gatavās barības strādā un labi, bet ne visos ūdeņos, ir vesela virkne ūdeņu, kur ziemā aromatizētās barības nestrādā vispār ziemā, ezeros, barību vajag ļoti maz, stundas copei reizēm pietiek, ja slapju pirkstu iemērc barībā un noskalo āļiņģī, reizēm zivis grib, lai viņas pabaro vairāk, bet jāsāk vienmēr ar nelielu porciju

Atbildēts: 21.janvāris 2019, 09:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ZMA

Labdien!

Jums ir daudz raidījumu ar brekšu copes , bet neesmu redzējis nevienas ziemas varianta ( Lielupe, Gauja ). Jautājums tāds vai ir vērts barot vienu un to pašu vietu lai mēģināt savākt brekšus pie āliņģa . Copes vieta Lielupe tuvāk Jelgavai . Ar ko labāk barot ?

Atbild Normunds Grabovskis

jā, raidījuma par normālu brekšu copi ziemā sen nav bijis un tas tieši ar to ir saistīts, ka ziemā tos puikus dienas laikā piedabūt uz ēšanu ir diezgan grūti, var, bet jātrāpa, kad viņi ir aktīvi, īstā vietā un brīdī, savukārt barot vairākas dienas vienu vietu man vienkārši nepietiek laika... ja tev ir laiks un tu ZINI kur brekši ziemā stāv, tad noteikti vari tos barot un viņi atsauksies, man viens paziņa baro ap Jūrmalu, reizēm ir ļoti labi, bet... ledus ir kāds ir, var būt ap Jelgavu\Kalnciemu ledus ir labāks, tur ir labas bedres, kur breksim vajadzētu būt :), tavā gadījumā , pirms barošanas, vajadzētu kādu dienu veltīt zivju meklēšanai, ideāli, ja ir kāds ehalots ar kuru tas meklēšanas process būtu ātrāks, arī jau nav garantijas, ka tas ko tu redzi ir breksis, nevis vimbas, bet nu vismaz process būs ātrāks. Pēc tam tu dažādos dziļumos sāc barot, tā ir upe, tātad jābaro ar barotavu un ar smagu barību, ja nav izlādējamās barotavas, tad var izmantot kaut vai resnu auklu ar palielu svina\dzelzs bumbuli galā, uzmīci barības bumbu ap to svinu un uzmanīgi nolaid uz grunts, biki paturi un tad ar asāku rāvienu atbrīvo bumbuli no barības, ja sāc barot, tad jābaro ir regulāri, tas ir katru dienu un vēlams noteiktā laikā. Reizēm pietiek, ja iebaro vienu dienu un otrā dienā tur jau zivis grozās, citreiz vajjag bart pāris dienas vis maz, lai zivis savāktos, bet nu upēs galvenais ir atrast tos barus un iedot viņam tik daudz ēdiena, lai viņam gribētos tur grozīties barot vari ar jebko, jo tur uz grutns nekā no tā visa nav :))), vari jaukt kādu veikala barību ar plaucētiem putraimiem un auzu pārslām, vari barību ar zemi u.t.t., galvenais, lai tā nebūtu līmīga klimpa, kura nekad neizskalosies, barībai ar laiku ir jāizskalojas, ;labi noder dažādi kombikormi, kas domāti dzīvniekiem, trušu, cāļu u.t.t., tos nedaudz applaucējot var dabūt ļoti labu konsistenci, lai nogādātu barību uz grunts, galvenais ir eksperimentēt un darīt :), jo lielākā daļa no bļāvējiem, ka neķerās u.t.t. paši lietas labā neko īsti negrib darīt, bļaut taču ir vieglāk kā darīt :))))

Atbildēts: 19.janvāris 2019, 09:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kanba

Sveiks Normund.

Biju rakstījis tev uz e-pastu, bet atbildi tā arī nesaņēmu (iespējams mana vēstule nokļuvusi surogātpastā vai vienk nav nonākusi līdz tevīm)

Atbildi vari man sniegt uz e-pastu jurgisturkopolis@gmail.com

Vēlos iegādāties ziemas kostīmus Norfin Extreme 4 un Norfin Kvinna.

1. Vai abi šie kostīmi ir pieejami Salmo veikalos?

2. Par plaukta cenu aptuveni esmu informēts apskatot salidzini.lv, bet lasot CL ekspertu sadaļu, pamanīju, ka pie lielākiem pirkumiem reizēm esi gatavs iedot nelielu atlaidīti.

NE ASAKAS!

Atbild Normunds Grabovskis

vosals ! kaut kur redzēju gan šādu meilu un biju pārliecināts, ka atbildēju, bet acīm redzot būs iejucis visos darbos :) protams, ka varam visu sarunāt, kostīmi ļoti labi, atsūti man īsziņā (daudz maz loģiskā diennakts laikā :) ) kurš Salmo veikals tev būs ērtāks un kādus izmērus kostīmiem vajag, apskatīšos kompī vai ir vajadzīgie izmēri un izstāstīšu ko un kā varu piedāvāt :), t.29224086

Atbildēts: 18.janvāris 2019, 09:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā badapiicka

Sveiks!

Ir sākusi niezēt doma par eholoti (ziemai- praktik er6 laikam sauc)- es ir kājnieks vai ar sabiedrisko, nekādus akumulatorus nesanāks staipīt), tāpēc praktik. Ziemā man sanāk tikai reizi nedēļā tikt uz ūdens(ledus), tāpēc sistemātiska iebarošana-zivs piesiešana atkrīt, diena īsa, man pirmais gads ziemas copē, nedaudz pazīstu te tikai vienu ezeru(to pašu vasaras variantā no krasta), vārdsakot, gribas kaut nedaudz nodrošināties, ka būs mazāk tukšinieki un neskraidīt uz aklo, varbūt varētu cik necik to zivi labāk atrast. Skatījos visādus video, ar viņu gan biežāk redz meklējam plēsēju, bet nu man pagaidām tā.

Cik tas racionāli, vari ko pakomentēt, ieteikt šajā sakarā?

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

NĒ, NOTEIKTI NĒ, tev pagaidām ehalotu nevajag, tev vajag iemācīties ķert zivis, ehalots tev neko šajā ziņā nepalīdzēs, tas, ka ezerā vasarā ir zivis noteikti nenozīmē, ka viņas ķersies arī ziemā, zinu veselu virkni ar mazajiem ezeriņiem, kur ziemā ja arī kaut kas pieķerās, tad tikai pa pirmo un pašu pēdējo ledu, tas ir viens. Otrs, tas, ka tu redzēsi ekrānā zivi vēl neko tev nedos, ja tu nezini kā to zivi pierunāt, pēc rakstītā saprotu, ka tu esi ar mieru ķert arī baltās zivis, tad ir jābaro dažādos dziļumos un jāskatās kur viņas pienāk, vietas un dziļumi var atšķirties pa dienām, arī asaros, pa seklajiem ezeriem ehalots nav vajadzīgs, āļiņģu skaits ir galvenais priekšnosacījums veiksmīgai asaru copei seklajos ūdeņos. Ja tu domā, ka jau māki paņemt zivi, vai gribi sev, kaut galvā, sazīmēt ezera dziļumu karti u.t.t., tad jā, tad elektronika palīdz, arī ja ezers ir ar lielākiem dziļumiem un esi sabarojis vairākas vietas, tad elektronika atvieglo saprašanu vai tur ir zivis apakšā vai nav, BET elektronika neķers zivis :), tievas auklas, pareizus mānekļus, ēsmas un barības, kā arī copmaņa meistarību elektronika nekādi neaizstās :). es to par to, ka tāds ehalotiņš maksā tik pat cik lietots "pļerdaks" (mopēds\rolleris) un tāds transorts tev pavērs daudz lielākas copes iespējas nekā viens ehalotiņš :), es noteikti tevi neatrunāju, lieta laba un vajadzīga, bet brīnumus tavā dzīvē neienesīs :) ja prasi ko pirkt, tad lasot tevis rakstīto es gribu teikt, ka Deeper tev būtu daudz noderīgāks, to tu arī vasarā vari izmantot pētot savus ūdeņus, to var iemest savus 50-70 metrus un telefonā lieliski redzēsi kas tur apakšā notiek, i dziļumi i kādu zivi arī, ziemā to var izmantot gan vasaras režīmā, kamēr ledus plāns, pēc tam pārslēgt uz ziemas režīmu, tad ir viens koncentrēts stars uz leju unt ad tu redzi i mānekli i visu kas notiek zem āļiņģa, mazais Praktik ir labs, bet tīri ziemai, vasarā ar to no laivas vai laipas kaut ko var bakstīties, bet tas nav tas

Atbildēts: 18.janvāris 2019, 09:10 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager