Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā rihis1999

Labdien, pēc kādiem kritērijiem meklēt vietu, kur ķert brekšus ezerā vasarā. Bedres, ezera dziļākās vietas, kantis?

Atbild Normunds Grabovskis

vasaras sākumā noteikti nevajag līst pašās dziļākajās vietās, piemēram, ja ezerā ir rajoni ar 4-5 m dziļumu, tad breksis tagad ganās 1,5-2,5 m vietās, zālēs viss zied, tur ir nektārs, kukaiņi un cita barība. brekši tur arī barojas, vēlāk, nu atkarīgs no laika apstākļiem, bet parasti no augusta sākuma +-, brekšuki pārvācas uz rajoniem, kas ir tuvāk dziļumiem, bet pašos lielākajos dziļumos viņi īsti neiet, viņi tur var gulēt, bet baroties tik un tā iet pa apkārtējām teritorijām

baro viņus, ja ir iespēja, tad baro ilgāku laika periodu un viņi atnāks, BET barot vajag tur, kur viņi mēdz staigāt, agros rītos un klusos vakaros pavēro ezeru, brekši bieži parāda kur viņoi dzīvbo vai staigā, parādās klusiņām, kā delfīni, brekši nelec, viņi klusiņām parādās un aiziet atpakaļ, bet pilnīgi pietiekoši, lai saprastu, ka viņi tur ir :))))

Atbildēts: 20.jūnijs 2025, 14:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā robijs111

Sveiks,
Es pēdējā laikā ,lai ietaupītu laiku pie Ūdens un ātrāk varētu sākt makšķerēt barībū jau sataisu pašā vakarā mājās pirms rīta copes. Un no rīta aizbraucot uz reiz sāku makšķerēt. Tā var ? Vai arī tā barība paspēj zaudēt aromātu utt ir daudz nefektīvāka?

Atbild Normunds Grabovskis

daudzi tā dara :) un ķer itin labi, es pats gan reti, precīzāk tikai tad, kad ķeru vakars-nakts-rīts- diena, no vakara iemaisu, cik izbaroju tik izbaroju un pats rīts tad arī ir ar to pašu barību, bet vēlāk tomēr vai nu piejaucu kilogramu svaigu vai iemaisu jaunu partiju, BET …. tas jau vairāk man pašam galvā :)))), zivīm patīk arī no vakara iemasītā barība, zivis tāpat visu laiku to barību neēd, viņām gribās arī ko citu, bet regulāra piebarošana tomēr notur zivis uzvietas ilgāk

ja tev viss notiekas, tad dari kā esi pieradis :)), mekl'\et risinājumu vajag tad, ja kaut kas iet ne tā kā gribētos, ja viss ir ok, tad tik ķer un baudi procesu :))))

Atbildēts: 10.jūnijs 2025, 20:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bezdarbnieks

Sveiks, vai upe man atņema distnce 80 kātiņu ar visu spoli.. :@ :D Vai jauna distance black 80 4.20 ir ar tādu pašu jaudu un jaudas rezervi un metiena spējām kā iepriekšējais modelis ?

Atbild Normunds Grabovskis

jā. viss ir tā pat, tikai cits dizains, rezerves daļas der un vis strādā tāpat

Atbildēts: 6.jūnijs 2025, 15:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Sabatini

Sveiks Lielmeistar! Jautājums sekojoš! Bijām Lielupē un Buļļupē vairākas reizes, situācija viena un tā pati - deeper rāda, zivis bariem, daudz, bet stāv 0.8 - 1.8 m virs upes gultnes. Izmēģinājām vairāku veidu barības, ēsmas utt., bet nomānīt uz grunti nevar. Mētājām pludiņu, bet nekā, neņem un viss, kaut gan deeper 6 stundu garumā rāda, ka viņas tur ir. Kas varētu būt pie vainas?

Atbild Normunds Grabovskis

variantu daudz, pēcnārsta vai pārtraukta nārsta atgājiens\slimošana, nesaprotamas spiediena maiņas u.t.t.

Lielupes lejtece un Buļļupe un visu upju lejteces pa lielam, gan vairāk ir tādas vasaras otras puses un rudens copes vietas, šajā laikā var sākt mēģināt Gauju, Daugavu zem HESiem u.t.t., vietas, kur seklumā ir aktīvās zivis, kuras ir mazāk kaprīzas , šis pamatu pamatos ir sekluma copes laiks

Atbildēts: 5.jūnijs 2025, 13:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Karls95

Sveiks! Kā fīdermakšķērēšanas iesācējs vēlos jautat, vai ar fīderi var makšķerēt ezera kura grunts ir dūņaina? Nebūs tā, ka barotne iekrīt dūņas un viss process ir bezjēdzīgs? Varbūt ir kādi knifi, kurus vajadzētu ievērot? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Varēt var, vajag vieglākas barotavas, biki sausāku barību, lai tajā būtu vairāk gaisa, tas arī bremzē grimšanas ātrumu

ja retas smukas zivis, tad ir ok, ja daudz sīcenes, tad ir tāda nianse, ka pie katra piecirtiena tu pacel dūņu mākoni, kurš grimstot pārklāj uz grunts guļošo barību, bet piešaujoties pie barības konsistences var copēt itin normāli

Atbildēts: 5.jūnijs 2025, 13:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Sveiks. Jautājums par apģērbu. Copēju agrs pavasaris, vēls rudens , fīderis, pluds.Neesmu ziemas , precīzāk -zemledus copmanis. No norfin, kādu kostīmu iesaki?

Atbild Normunds Grabovskis

ļoti labs kostīms šādiem laika apstākļiem ir Norfin Verity, padārgs, bet ļoti labs, i pietiekoši silts, i elpojošs, i lietu tur, i vēju, pat vēlā rudenī un agrā pavasarī nav jāvelk 5 džemperi apakšā, termoveļa un viss, nu ja dikti lieli vēji, tad plāno flīš jaku un būsi kā pirtī :))))

Atbildēts: 20.maijs 2025, 09:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ValtersB

Sveiks! Man ir iespējams, ļoti muļķīgs jautājums, bet es gribu mēģināt Daugavā (Ciemupes rajons) no laivas makšķerēt brekšus ar pludiņu. Pavasarī vēl viss skaidrs, ir līcīši, kuros ir sekls un straume nenesīs pludu prom, bet vasarā un rudenī tā aršana vairāk notiks dziļumā. Man tuvumā dziļākās vietas ir starp 8 un 11 metriem, ehalote virs viņām kārtīgi bļaustās. Tikai mani māc bažas, ka mana sirdslieta- pludiņš tiks ātri vien ar straumi aiznests tālumā un vēlējos uzjautāt, kāda būtu taktika zvērinātam pludiņmakšķerniekam Daugavas straumē un dziļumā? Vienkārši pludināt vai arī uzmeistarot advancētāku sistēmu, kur man apakšā iet svins uz grunts, kas neļauj manai sistēmai aizpeldēt? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

doma laba, bet stiprā straumē čakars biki būs, kamēr piešausies

sākam ar to, ka breksim ēsmas kustību nevajag, reizēm var biki pakustināt, lai ierauga, bet vispār ēsmai jābūt nekustīgai vai vismaz maksimāli lēnai, lai to panāktu pludiņmakšķerēšanā jātaisa “velkonītis”, manā Youtube kanālā ir daudz video, galvenokārt no Ventas pavasaros (šogad tādu nav, ir nesen viens no Nemūnas), ļoti laba sistēma, kura tieši tā, kā tu raksti, strādā - svins šļūc pa grunti un ar pluda pieturēšanu tu regulē ēsmas kustības ātrumu, BET pavadiņa ar āķi stiprinās pie auklas virs svina, attiecīgi āķis mazāk aizķerās aiz grunts, es pat teiktu reizes 10 mazāki. tāda montāža strādā perfekti, BET …. pats no laivas neesmu tā ķēris… no krasta velkonītis strādā gan ar stacionāro pludu, gan ar slīdošo, tiesa pludam noteikti jābūt vai nu cauri pa vidu slīdošam vai ar 2-3 pluda sānos iestiprinātiem stiprinājuma punktiem, vienu vārdu sakot pludam pa auklu jākustās vertikāli, tad varēsi to kontrolēt

Atbildēts: 14.maijs 2025, 17:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Aldisss

Labdien,
Vēlētos dzirdēt Jūsu viedokli attiecībā par Salmo un Sensas barību jaukšanu savā starpā. Tīri sajūtu līmenī liekas, ka Salmo prasās nedaudz kaut kas klāt, bet Sensas liekasa tādas tuvu sportiskajai pusei, gribēto kaut ko pa vidu, bet nezinu kā uzvedīsies sajaucot kopā. Kāds ir jūsu viedoklis šajā jautājumā un varbūt varat ieteikt ko no Sensas labāk sajaukt ar Salmo priekš brekšu copes?

Atbild Normunds Grabovskis

Tās ir tikai izjūtas :)), bieži vien tie aromāti ir domāti pircējam, nevis zivīm :)), Salmo barības ir pilnīgi pašpietiekamamas barības, kuras es pats vēl sajaucu ar zemi, jo…. uzskatu, ka zivīm tīra barība tādos daudzumos nav vajadzīga, toties bieži vien zivīm gribās, lai barība krīt bieži un te barība ar zemi ir tas, kas nodrošina teicamu rezultātu.

Sensas ir pasaulē labākās profesionālās barības, visaugstākā līmeņa barības, kuras tiek ražotas un testētas milzīgas konkurences apstākļos makšķerēšanas sportā, BET ne vienmēr tas, tāda līmeņa un daudzuma aromatizācija, vajadzīgs ikdienas copē, tāpēc mans ieteikums ir Sensas barības , ikdienas copei, OBLIGĀTI jaukt ar zemi, gan fīdera, gan pludiņa copē/

atbildot uz jūsu jautājumu - JĀ, šīs barības ļoti labi jaucas kopā un papildina viena otru

Atbildēts: 14.maijs 2025, 17:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andris123450

Sveiks.Esmu iesācējs copes lietās,bet ir vēlme pamēģināt noķert birmo līni un pirmo breksi.Kā vietu esmu izvēlējies Kocēnu dīķi,gan brekši gan līņi cik no vietējiem noskaidroju esot labos eksemplāros,tik īsti nesaprotu kur man īsti šīs zivis meklēt!Varbūt zini kur Valmierā vai tās tuvumā ir kāda laba vieta līņu copei?

Atbild Normunds Grabovskis

Ja tu domā dīķi pašā Kocēnu centrā, tad tur satikt līni tiešām ir lielas izredzes, tur viņi ir gana daudz, brekšumi tur arī ir, vismaz bija, kādreiz :))), bet mazāk,bet tajā ezeriņā pie AK, kur peldētava, zivju ir ļoti daudz, bet… viņš aizaug nenormāli un vasarā , ja iepriekš sev copes vietu neiztīra, var tikai peldētavas rajonā . Ja tev Gauja liekās vēl pārāk sarežģīta, tad pamēģini Rubenes Mazaiz Ansis, tur gan ir simboliska copes maksa, bet arī pats ūdens un krasti ir sakopti un brekšuku populācija ir diezgan paliela, tiesa pamatā “finierīši” 100-300 grami, bet ir arī smuki brekšu puikas.

Atbildēts: 7.maijs 2025, 10:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jorsiks

Vasals,saki lūdzu vai tās salmo barības piemēram lielā rauda ko reklamējat salmo BY būs salmo LV? Un netikai barības!

Atbild Normunds Grabovskis

NĒ, šīs , par kurām runāju savos video, tiek ražotas Baltkrievijā un tas nozīmē, ka tās tirgojas tikai “trešās pasaules valstīs”, pietam, ja tās nonāktu LV, tad cena vienalga būtu tāda pati, kā esošajām Salmo barībām, jo ievedmuita, PVN un loģistika drītu savu, bet dažas barības tiešām ir ļoti interesantas :))))

Atbildēts: 7.maijs 2025, 10:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager