Sveiks!
Barība Sensas 3000 breksis parastais vēl plānojas parādīties Durbes ielā? Pagājušonedēļ nebija...
Gros gardons var derēt ja mērķa zivs brekšuki?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks!
Barība Sensas 3000 breksis parastais vēl plānojas parādīties Durbes ielā? Pagājušonedēļ nebija...
Gros gardons var derēt ja mērķa zivs brekšuki?
Sensas Gros Gardons ir vis universālākā barība, tā strādā uz visu zivi un visa gada griezumā, viennozīmīgi populārākā barība pasaulē šogad piegādes no Sensas vairs nav gaidāmas, tāpēc ir tas, kas ir
Ka skaties uz to ka uz copi nem lidz pamatbaribu un kombine kopa ar kombineto baribu zivim "kombikormu"! Draugs ieteica tadu lietu bet skatos skeptiski un negribas ticet ka ta bus labak! Ja vari tad kadas ir par un pret domas
jautājums ir tāds, ko tu gribi panākt, es iesaku barību jaukt ar zemi 1\3 un viss notiekās, zivis nepārēdās, bet ir aktīvas un aktīvi barojās, ja vajag apstādināt skrienošu brekšu baru un tam vajadzīgs lielāks vairums ēdamā, tad ber tīru kombikormu un tam pa virsu copējot vari uzlikt biki barības darīt var ļoti daudz ko :), jautājums ar kādu mēŗķi, palētināt iebarošanas procesu, tad ir viens, palielināt barības daudzumu, tad cits, kombikormiem ir diezgan specifiski aromāti, kuri noēd barības aromātus, kombikormi tiek gatavoti lai ar mazu barības daudzumu pabarotu maksimāli daudz dzīvās radības, kas mums īsti neder :), tāpēc arī kombikormu vēl vajag pašķaidīt ar saulespuķu spraukumiem, placinātiem vai drupinātiem graudiem u.t.t. īsumā ir tā, ka izmantot iebarošanai var praktiski visu, galvenais saprast ko un kāpēc dari :)
Sveiks! Kādu spoli ieteiktu spiningam lucky john progress ar testu 7-28 gr
Ideālā gadījumā arī spoli ņemt Lucky John Progress Spin 8, cena plauktā +- 45 eiro, var ņemt arī Elite spin 7, tā būs par 10-13 eiriem lētāka, bet arī savus 3-5 gadus nokalpos bez problēmām pat pie diezgan intensīvas copēšanas
Sveiks, ekspert. Jautājums par method feeder montāžu. Brekšiem labāk izmantot slīdošo sistēmu vai inline? Skatos, ka youtube video visi pārsvarā izmanto inline, bet citiem bija arī slīdošās sistēmas. Paldies.
ja runājam par klasisko method fīderi, jeb fletu, tad tur ir tikai viena montāža, aukla iet cauri barotavai, tad tur stopējas, lai zivs var pašpiecirsties, šī montāža ir visas method copes pamatā, tāpēc tur neko jaunu, vismaz sākumā, gudrot nevajadzētu, ir dažādi varianti kā ēsmu sēdināt uz mata u.t.t., dažādas ēsmas un citas lietas, kur izpausties
Sveiks! Velos uzdavinat Fider komplektu( sakot no kata un spoles lidz sistemam), vrbt ne pasu krutako, bet kko virs videja . Kads ir tas videjais cipars tadam vienam komplektam ?!
viss ir ļoti nosacīti, var iekļauties 100, var 150 vai 200 eiros un tas viss nebūs ekskluzīvi, labi, profesionāli, ir komplekts no 350-700 eiriem, ir kas bez 600+ nemaz nesāk copēt :))), visas problēmas mums ir galvā :)) saki cik naudas gribi tērēt un pa to naudu arī salasīsim i atlaidi uztaisīsim un pat sasiesim, ja vajag
Sveiki!
Vai ir zināms kas būs septembrī par īpašām cenām iegādājams Salmo veikalos?
Mājaslapā pēdējais info ir par Jūnija akciju.
:) labāk saki, kas tieši tevi interesē un iespējams, ka nebūs jāgaida speciālas akcijas :), mums septembrī plānojas jauna veikala atvēršana Imantā, nu un vairums aktivitāšu tad ap to pasākumu arī grozīsies :), par ko tad arī informēsim caur mājaslapu, FB un arī šejieni
Sveiki! Jautājums par fīdera sistēmu,redzēju tādu uz pamatauklas liekas barotava,tad nak gumijas stopari divi,tad griezulis un pie griezuļa pavada ar āķi,vai esat tādu lietojis ir efektīva? Paldies:)
:)))) tā ir montāža, kuru es pats ieviesu gadus 5+- atpakaļ, ērta un laba sistēma, tomēr pavada reizēm pinās ap pamatauklu, sevišķi, kad sākās iemetieni 30+metri, tāpēc es esmu atteicies no šīs sistēmas pilnībā, lietoju vai nu fīdergumiju (pītā aukla) vai taisu 10-15 cm pīni, tas mono auklai, arī vecā labā prtetsavērpēja trubiņa nav nemaz tik slikta, tā strādā perfekti un ikdienas copei nekas jauns nav jāizgudro, liec 5-7-10 cm pretsavērpēja trubiņas un copē droši, tevis minētai montāžai tas pīšanās procents tomēr ir ap 15-20, tātad tu sēdi uz breksi un … nezini vai pavada ir sapinusies vai nē, tā nedrīkst, tāpēc vajag meklēt drošāku montāžu, lai nezaudētu laiku, aptinoties pavadai un pieķeroties zivij tu biežāk arī piecirtienā nocērt pavadu, jo tā nedabū noamortizēties, bet gan tieši otrādāk savelkās mezglā un tinkšš…. labāk lietot citu montāžu
Sveiks Normund.Jautājums par spoli fīderim.Iegādājos kātu feeder concept distance 100 4.20.Saki kādu spoli šim kāta izvēlēties.pārsvarā makšķerēju gaujā un emajogi.
man uz ;siem un citiem upes kātiem stāv Elite Feeder 7 spoles, ļoti labas spoles, tikai kasetei ir 2 nianses :)))), kasete ir ļoti dziļa un zem pamatauklas vajag patīt apakšā savus 150-200 metrus kādu vecu vai lētu auklu, bet to izdari vienu reizi un viss, varu pat auklu iedot līdzi pērkot spoli :), otrs ir tas, ka klipsis griež tievās pītās auklas...., tāpēc es klipsējos ar parasto kancelejas gumiju, tad viss ir kārtībā :), pati spole tiek ražota Ryobi rūpnīcā un ir viena no viņu spolēm, tāpēc mehānisms strādā ideāli gan slodzē gan bez tās, arī cena spolei ir ļoti godīga, sevišķi, ja pirksi to Salmo veikalos :), tad arī visu sarunāsim un pārdevējo var parādīt kā jāklipsējas ar gumiju ja to visu negribās, tad ņem jebkuru 5000-6000.izmēra spoli un copē tik nost :)
Noskatījos raidījumu, kur lielupē brekšus nelielā kompānijā ķērāt (aprakstu, lai saproti par kādu raidījumu iet runa) Pamanīju interesantu tehniku pie iemetiena. paskaidro lūdzu būtību tām kustībām uz atpakaļu un sāniem, kad barotava lido.
Kā arī jautajums otrais, vai pilnībā visos gadījumos tu jauc barībai klāt zemi, jeb ir arī gadījumi, kad liec tīru barību un plivini iekšā? Tiešām piedod, ja šādi jautājumi jau ir bijuši, bet iet cauri tūkstošiem un meklēt būs tik pat ātri cik tu atbildēsi man uz šiem .
Un vēl kas : Mājaslapām vienmēr ir pieejamas sadaļas BUJ (Biežāk Uzdotie Jautājumi) Ko es ieteiktu nezinu vai Tev vai copeslietas.lv redaktoriem, ka tavas pērles sen jau bija jāsagrupē jautājumos pa tēmām u.t.t. un tad jautājumu uzdošana samazinātos, kā arī cilveki varētu katrā grupā uzzināt interesantas lietas un palasīt tavas atbildes. Kā piemēram taga, uzdevu Tev jautājumu par barību, kaut gan ja būtu kaut kāds filtrs uztaisīts (nezinu gan cik tas ir viegli vai nē) Es jau atrastu grupu ar nosaukumu (Juatajumi par barību) un ietu tur un meklētu :)
Paldies.
1. iemetiena tehnika vis parastākā, metiens, kamēr barotava lido tu padod kātu atpakaļ, barotava izstiepj auklu līdz klipsim, aukla nostiepjas un paceltais kāts noamortizē barotavas sitienu pa auklu un tālāk pa spoles klipsi, ja tā nedara, tad strādājot ar smagākām barotavām un tievākām auklām ātri vien var pārsist auklu klipsī, arī spolei nemaz tā nepatīk tādi sitieni, tā sākot darīt kustība paliek jau automātiska :))) 2. ikdienas copē zemi barībai jaucu 99% gadījumu, nejaucu zemi tikai karpu un reizēm arī karūsu copē dīķos, visos citos gadījumos es copēju ar zemi, tāpēc pat uz pludiņmakšķerēšanas dienu man iziet tikai 2 kg barības, fīderī parasti 1-1,5 kg barības uz dienu, nu un 2-3 kg zemes fīderī, 6 -9 kg pludiņā, zeme nekad neko sliktu nedara, vieglāk "uzklāt" galdu, vieglāk nogādāt barību, mazāks risks pārbarot zivis u.t.t. Sacensībās, tieši fīdera sacesnībās, kad zivju ir daudz, reizēm daļu barības nesajaucu ar zemi, tad spēlējos ar tīru barību, tīru zemi un atsevišķu trauciņu, kur dažādās proporcijās jaucu barību ar zemi copes gaitā 3. šī ir CL mājas lapa un man ar to nav nekāda sakara :), pa lielam šī ekspertu sadaļa CL nemaz tā īsti neinteresē, precīzāk viņus neinteresē to attīstīt, jo par ekspertu sadaļu man (Salmo par mani maksā) ir vēl jāpiemaksā :),es atbildu uz jautājumiem tāpēc, ka man ir zināšanas un varu palīdzēt, tikai un vienīgi tāpēc, jo es pats neko neražoju, neko netirgoju :)))
Sveiks Normund. Man ir neskaidrība ar copi lielā straumē aiz pļaviņu hes kādus 3km. Biju uzlicis 120gr svaru i tos stūma prom. sistēma man ir fīdera bet kāts pagaidām parastais. Vienā tavā video tu copēji aiz pļaviņu hesa lielā straumē. Vai jūs lūdzu varētu pastāstīt kā vispār tas ir iespējams? Lai ko esmu darījis nekādi nesanak tik pie zivim tieši tādā straumē kur nu noturēt uz vietas barotavu ar atsvaru. Naktī kad hes turbīnas atslēdz ar sabarošanu+ķiploks brekši nāk daudz. Jau ilgus gadus ar šo problēmu netieku skaidrība. Ir jautāts citiem copmaņiem bet tā arī neviens neko nepasaka. paldies iepriekš
nu 120 gramu svars pavisam nav liels :), tas tā, bet jautājums vairāk ir tāds, kāpēc tu gribi ķert pašā lielākajā straumē, zivis taču arī tur nestāv, viņas arī meklē vietu, kur pamat straume tā "nepūš", kad HESi nestrādā, tad zivis iziet pārbaudīt visu terityoriju, kā sākas lielā straume, tās pāriet tur, kur var mierīgi, spēkus netērējot, stāvēt vai baroties necīnies ar vējdzirnavām, bet gan vairāk papēti upi, visās upēs zivju stāvvietas pie noteiktas straumes un līmeņa atšķirās bet ja gribi ķert straumē, tad liec 200 gramus, ja tie netur, tad liec 300 :))), ja varēja Daugavā HESu uzbūvēt, tad atrast svaru, ko nenes prom straume noteikti var :)