Sveiks Normund, copējot ar NG match katrā metienā tāds dīvains krakšķis, liekas otrajā posmā aiz pagarinātāja, bet vizuāli nekādu plaisu neredzu. Vai ir jēga vest uz servisu ja pati problēma nav redzama?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks Normund, copējot ar NG match katrā metienā tāds dīvains krakšķis, liekas otrajā posmā aiz pagarinātāja, bet vizuāli nekādu plaisu neredzu. Vai ir jēga vest uz servisu ja pati problēma nav redzama?
servisā tev neviens neko tādā gadījumā nepalīdzēs, tik pat labi krakšķis ir kādam gredzenam kustoties, ir bijis, ka kādai makšķerei dažreiz ir tādas jocīgas skaņas kaut kur pie lielākas slodzes, bet procesam tas netraucē :), tu gribi teikt, ka tu ar visu pagarinātāju copē ???? es visiem saviem kātiem pagarinātājus izmetu pirmajā dienā, manuprāt tas kāts paliek "tizls" ar to pagarinātāju, bez jā, ideāls kāts upes copei :), tik tādu vairs nav un nebūs ….
Sveiks Normund! Spiningam Lucky john progress ar testu 7-28gr garums 2.40. Kādu spoli, ar kādu testu un ar kādu auklu jūs ietektu. Man ir spole ar 1000 testu un ar 0.06 mm pīto auklu bet tas laikam ir pa maz. Vai ar to ir gana ???
:)) tas 1000 ir nevis spoles tests, bet gan spoles izmērs :) , šāda spolīte ar 0,06mm auklu šim spiningam īsti nederēs, jo spinings ir tāds kārtīgs līdaku\zandartu spinings, bet spole un aukla tev ir vairāk mikrodžigam piemēroti, protams, ka copēt var, bet... īsti pareizi tas nebūs, prasās 2500-3000 izmēra spole ar kādu 0,12-0,14mm pīto auklu, tad varēsi i zālēs copēt, i drošāk zivis vilkt
Sveiks Normund! Dikti patika pēdējais raidijums "makšķerēšanas noslēpumi"! Kad atlaidīsi uz kādu no kurzemes mazajām upītēm ekspedīcijā?
saki priekšā par kuru upīti tev ir daudz maz kaut kāda informācija, Kurzemes upes, izņemot atsevišķus Ventas posmus, man ir pilnīgi tumša bilde :)), es esmu latgalisku sakņu vidzemnieks :)))), man šī puse dvēseliski tuvāka :), bet ļoti labprāt kaut kad aizklīstu uz kādu no Kurzemes upēm :)
Sveiks, Normund!
Jau labu laiciņu makšķerēju karpas dažādos karpu dīķos, ar boilām un pludiņiem. Tagad ir sanākusi iespēja paprovēt privātā ezerā, kur pirms vairākiem gadiem salaistas karpas un dažādas citas zivis. Pēdējos 2 gadus neviens nav izvilcis nevienu karpu. Vēlējos pajautāt, kā vislabāk mēģināt to izdabūt ārā no ezera? Makšķerētu no laipas. Ezers dzirds un vietām pat 16m dziļš. Līdakas, raudas un brekši labi šovasar ķeras, bet no karpām ne miņas..
Vai ir kāda būtiska atšķirība karpu makšķerēšanā ezerā; ko ņemt vērā? Vai mēģināt piebarot ar boilām un barību kādu dienu pirms makšķerēšanas un tad provēt? Un kur karpu vislabāk meklēt/barot - dziļākā vietā, seklākā vai pie zālēm? Paldies!
ļoti daudz ir tādu ūdeņu, kur karpām paaugoties tās vairs makšķernieku lomos praktiski netrāpās, ja vien kāds speciāli tās nebaro, tavā gadījumā noteikti vajag 1-2-3 dienas iepriekš pabarot, es barotu vairākas vietas un dažādus dziļumus, jo tā, neredzot ūdeni, ir grūti pateikt kur varētu būt karpas, tas noteikti nav lielajā dziļumā, tur viņām tagad nav ko darīt, tas vēl varētu būt zāļu puduru vai kādu nogrimušu koku tuvumā, vietās, kur var redzēt burbuļus, kur var redzēt duļķainu ūdeni, jo karpas, arī brekši, barojoties ūdeni saduļķo palasi karpu copes tēmas, tur viss par iepriekšējo iebarošanu ir daaaudz sarakstīts, tas nav gluuži mans lauciņš, jo karpa nav mana zivs :), ķeru tādas līdz 7-8 maksas dīķos reizēm, bet tas arī viss, garā 2-3 dienu sēdēšana dēļ 1-3 copēm nav mans :)
Paldies par januo raidījumu! Super! Prieks, ka ieklausies savos fanos un skatītājos! Hip-Hip-Urā!
:))) es vienmēr ieklausos, ja dod padomus, bet reti jau kāds ko pasaka priekšā :))), jo visiem liekās, ka tie onkuļi no TV ir neaizsniedzami un baigi lepni :))), dzīvē daudzas lietas izskatās savādāk :)
Labdien!
Man ir tehniskas dābas jautājums. Atbraucu ķert ar fideri, piebaroju no vakara, nosēdēju nakti. No rīta atnāca bars ar sīkiem pusbrekšiem. Vnk nedeva dzīvot, bet lielie tā arī neatnāca. Jautājums - ko es darīju nepareizi, jo mērķa zivs bija tomēr breksis.
a kāpēc tu domā, ka lielais tur vispār mēdz būt ??? tas, ka tu kaut kur nober barību vēl nebūt nenozīmē, ka breksim tur noteikti jāatnāk:), zivis migrā un diezgan pamatīgi, ja viņas te bija mēnesi vai pat dienas 10 atpakaļ nenozīmē, ka viņas tur būs arī šodien, vai lielajiem vienkārši kaut kas nepatīk un viss, to prognozēt nevar nu nekādi...., ja atnāca pusbrekši, tad tu visu izdarīji pareizi, tikai vienkārši lielo tuvumā nebija :)
vai tiesam pensionariem ari lidz 66 gadiem japerk makskeresanas karti un licenzes .
līdz 65 gadiem Makšķernieku karte jāpērk noteikti, abet papildus licenzes jāskatās katrā vietā atsevišķi, ir kur tās jāpērk jebkurā vecumā, ir kur līdz 16 un no 65 nevajag, vai vajag izņemt speciālu bezmaksas licenzi visos privātos ūdeņos vajag, jo veikalā arī pa brīvu nevienam neko nedod un privātais ūdens ir tāds savdabīgs veikals, kur noteikumus diktē īpašnieks...
Sveicināts. Interesē barības recepte gaujas breksim lejtecē. Pastāsti, ko mest iekšā, kādu vielu izmantot, lai barību padarītu saldāku, jo pieredze rāda, ka breksim šogad salds jo salds garšo. Recepti norakstīšu un mājās pie sienas. Paldies jau iepriekš
:))) pilni veikali ar sīrupiem, medu un pat cukuru, maisi tikai iekšā barībā, bet nu jau ūdens pamazām sāks atdzist un saldums pēc kāda laika var arī nebūt vajadzīgs, no speciālām piedevām ir Sensas Aromix sērijā speciāli sīrupi, biezi, saldi un ar foršu aromātu, populārākais ir Brasem Belge, bet to nupat veikalos jau varētu arī neatrast :), bet ir karamele, ir arī citi, ko var droši liet barībā, arī tā pati pārbaudītā melase lielsiki der, šo sīrupu pievienošana barībai "šauj" uzreiz divus zaķus, saldina barību un to arī papildus salīmē, bet salīmē tikai tik, cik vajag, lai barībai iekrītot ūdenī ap to nenostātos sīkzivis viss pārējais kā parasti, pagaidām var Gaujā barību neietumšot, breksi ir aktīvs un dod tikai viņam ēst, paliks vēsāks, tad vajadzēs biki iekrāsot tumšāku barību, bet nu melasi un saldos sīrupus var droši likt līdz ūdens atdzisīs līdz +- 10 grādiem, pie zemākas temperatūras melase jau sliktāk šķīst
sveiks Normund saki ludzu vai veedzeles dzivo diķos
viss atkarīgs no dīķa, zinu dīķus un karjeras, ar vieglu caurteci, kur dzīvo vēdzeles, ezeros viņas labprāt dzīvo, bet vispār man liekās, ka vēdzele ir vis mazāk izpētītā Latvijas zivs :))), mūsdienās zivis te neviens īpaši nepēta, abet agrāk viņa nekādu rūpniecisku vērtību nesastādija un arī tāpēc viņai mazu uzmanību pievērsa :)))
Labdien Normund!
Ir jautājums par ūdenstilpnes gultnes pārbaudīšanu ar fidera palīdzību. Ir zināms, ka to iespējams darīt tikai ar pīto auklu, jo tā dod "pareizu" signālu katam. Bet kā būt, ja izmanto šoklīderi no monofila? Vai es joprojām varēšu saprast gultņa struktūru, vai tomēr jāizmanto pīto šoklīderi?
mono šoklīderis ir 5-7 metri, pietam no pietiekoši resnas auklas, marķera svins auklu nestaipīs, tāpēc droši vari "lasīt" grunti arī ar mono šoklīderi :)