Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā praktikants

Sveiks.

Lūdzu padomu ar ko sākt uzsākot fīdera gaitas Daugavā pie Ķeguma?

1) kādu vietu meklēt (kādu dziļumu, kādu grunti, cik aptuveni tālu no krasta)?

2) kādu kātu izvēlēties, garums, tests? Ir viens Robinson Red Star 3.90 cm, tests 50-150.

3) vai sākumā var iztikt ar Jūras spolēm un auklu? Vai labāk likt no spiningiem Daiwa legalis 2500 un shimano catana 2500 (pītā 0.15 sufix un 0.10 Varivas)?

4) kādu sistēmu izmantot (kādas barotavas, tips, svars)?

5) kādu diametra pavadu un āķa izmēru izmantot?

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

1. attālums no krasta nav noteicošais, galvenais, lai tur būtu zivis :), virs Ķeguma ir klasiskā ūdenskrātuve, tur patreiz breksim jāmeklē vietas, kur ir kaut kādi "plaukti", daudz maz līdzenas vietas 3-5-7 metru dziļumā, bet salīdzinoši netālu no lielajiem dziļumiem, tur gan labāki rezultāti ir, ja var breksi regulāri pabarot, tad tur zivītes grozās un nav 1-2 stundas jāgaida zivju pienākšana copi uzsākot :), ja zem HESa, tad tur ir cits stāsts, licenzētajā posmā zivis ir, brīžiem arī labas un ļoti labas, bet tur ir arī ļoooti labi jāzin kur sēsties, jo citādāk var apraut visas barotavas un āķus, ir labas vietas arī uzreiz zem licenzētā posma, bet tur vairāk tā kā pavasara vietas. Drošāk tev tur ir noķert kādu vietējo copmani, es tajā posmā ļoti maz copēju, pamatā braucu augstāk, uz nākošo HESu 2. nu kāts ar testu līdz 150 grami ir paciets, bet ir ok, tur jāskatās cik cietas\mīkstas spices, var būt ka jāpiepērk kādu biki mīkstāku spici, visādi citādi ir ok, 3,9 m garums ir labs, upei arī prasās 3,9-4,5 m kāti, lai var pacelt zivi un barotavu virs asajām zemūdens kantīm 3. iztikt var, bet... jāskatās cik resna aukla tev ir jūras kātiem, ja līdz 0,35 mm mono, tad paresna ir, bet sākumam derēs, kāts jaudīgs, barotavas metīsi smagas, būs ok, ja viss process iepatiksies un sajutīsi vajadzību pēc pītās auklas un kā smalkāka, tad arī domāsim, pagaidām viss ir ok 4. vai nu klasiskais paternosters vai i-line sistēma ar pīni, gans viena, gan otra uzsienās 15 sekundēs un strādā ideāli, paskaties Yotubē, tur viss ir, paternosters tavā gadījumā būs vienkāršāks un bez papildus aksesuāriem, barotavas ..., es jau gribētu teikt, ka Daugavas ūdenskrātuvei pareizā forma ir tā saucamā Lode vai Djuza (svars koncentrēts lejā, pie auklas stiprinās augšpusē), tāda barotava precīzāk lido, mazāk vērpj auklu un vieglāk rāpo pāri kantīm, otra forma ir parastā, klasiskā barotava ar metāla vai plastmasas sietiņu, tur ir savas nianses, bet sākumam par to9 domāt nevajag :), svari ... nu 60-110-120 grami, atkarībā kur copēsi, necenties pirkt liela izmēra barotavas, vidējs groziņš būs ļoti ok 5. sāc ar 0,16-0,18mm pavadiņām un teiksim 10.-8. izmēra āķi, bet rezervē turi arī 0,13-0,14mm pavadiņas ar 12. numura āķiem, ja zivis ir dikti kaprīzas un nevari uz ;lielajiem āķiem noķert tos, kas grauž ēsmu no āķa, galvenais necenties pirkt pārāk resnus un smagus āķus, vidēji resni, sākumam vari nopirkt kādu gatavo Owner pavadiņu, lai saprastu par ko runa, es pats gadā izlietoju vismaz 100 paciņas RL 340 sērijas Owner gatavās pavadiņas, pamatā lietoju 9.āķis un 16. pavadas, tur gan āķis ir biki mazāks, bet aukla biki resnāka, bet fīderim ir tieši tas, kas vajadzīgs :))), pamēģini, Salmo veikalos ir Owner pavadas sanākušas, tad arī sapratīsi par ko aptuveni iet runa un tālāk varēsi siet pats :)

Atbildēts: 13.jūnijs 2018, 10:51 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Uviszutis28

Sveiks! Gribēju vaicāt pa kādām summām es varētu iekļauties vidējam fīdera komplektam, gribētu makšķerēt Daugavā?

Atbild Normunds Grabovskis

ar pašu vienkāršāko komplektu var iekļauties aptuveni 50 eiros, tālāk jau kā sirsniņa vēlas un maciņš ļauj, bet... mēs vienmēr nākam pretī, ja redzam, ka copmanim acis spīd (no vēlmes copēt :))), nevis kādas vielas lietošanas :) ), iespēju robežās cenšamies nokomplektēt ar to labāko, ja ir konkrētas summas un vēlmes, tad raksti privāti uz normunds@salmo.lv, arī vietas , kur copē Daugavā, apraksti, jo upe gara un ļoooti dažāda, tas, kas der lejtecē vai ūdenskrātuvēs nekādi neder ap Daugavpili u.t.t., tad arī izstāstīšu ko varu līdzēt :), pietam … drīz jāienāk arī Feeder Concept Distance kātu otrajam sūtījumam, tur ir tieši tas, kas upei vajadzīgs :)))

Atbildēts: 13.jūnijs 2018, 10:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Agnisb

Labvakar! Esmu tāds nedaudz iesācējs copē un man ir jautājums par daugavu, ķīpsalas krastu, vai tur var spiningot , vai arī tur vajag speciālu licenzi? Paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

ja necieni sevi, tad vismaz cieni Daugavu un Ķīpsalu, tie tomēr ir vārdi :))) ja vien tur nav kāda uzņēmuma teritorija, tad droši vari tur spiningot, tikai tur ir seklais apendicīts, var būt, ka asaris tur ganās, bet ja gribās ko citu, tad labāk Lucavsala, Zaķusala, vai Daugavas labais krasts

Atbildēts: 13.jūnijs 2018, 10:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Arkso

Laba diena, Normund!

Jautājums, kas jau ir noteikti uzdots, bet var bū patreiz ir aktuālāks piedāvājums.

Pārsvarā 90% laika spiningoju, bet ir reizes, kad gribas pasēdēt pie upes klusumā un mierā, tāpēc ir doma iegādāties vienkāršu fīderi, pārsvarā ķeršu vai nu Lielajā Juglā varbūt ar bērniem uz kādu dīķi aizbraukšu.

Kāds būtu tavs ieteikums feeder makšķerei. Pats saproti, ka budžets ir neliels 40-50 eur, jo lielākā nauda tiek tērēta spiningošanas vajadzībām, bet ģimenes budžets ir tāds kāds ir =)

Paldies par atbildi jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

var iekļauties arī šajā naudiņā ar fīdera komplektiņu: Blaster Feeder 3,6 m, tests 90 grami, bet var arī 120 gramus mest, ja vajag :) - cena ap 36 eiro plauktā spolīti skaties vai nu Blaster Feeder vai Sniper Feeder 15-18 eiro plaukta cena, 3-5+ copes reizēm sezonā būs ļoti ok, ja pirksies Salmo veikalos, tad droši saki, ka NG solīja auklu bonusā :), tev tur prasās 0,27-0,30 mm mono aukla

Atbildēts: 13.jūnijs 2018, 10:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mundo

Sveiks, Normund!

Vai vari palīdzēt nokomplektēt grunteni tāliem iemetiniem (kāts, spole, aukla). Paredzēta pamatā priekš copes daugavā uz samiņiem, zandartiem, pa retam kāds karpu dīķis, respektīvi ar pietiekami izturīgu kātu un runner tipa spoli. Vēlams bez mīkstajām spicītēm kā feeder kātam, jo kā signalizatoru izmantoju zvaniņu. Budžets +- 100 eur.

Paldies jau iepriekš! :)

Atbild Normunds Grabovskis

tad runa iet par karpu kātiem, te piedāvājums ir gana plašs, sākot no +- 25 eiriem par Taifun kātu (stiklašķiedra), ap 35 eiri par Sniper kātiem (kompozīts) un tad vesela čupa ar dažādiem Diamond un Elite sērija kātiem cenās no 50 līdz 70 eiriem, ir divdaļīgi, ir trīsdaļīgi, tā, ka vienkārši jāizvēlās kas patīk, ar kvalitāti un garantijām visiem viss ir kārtībā, tikai jāsaprot pašam cik bieži copēsi, kā glabāsi, kā parvadāsi un kādas pašam tās mācēšanas, no tā vadoties, tad arī jāņem kāts. Es sev Dipera mētšanai paņēmu 3daļīgo Taifunu, tur neko vairāk neprasās, tagad saprotu, ka ērtāk būtu bijis ņemt biki dārgāko, bet teleskopisko kātu :), tavā gadījumā arī jāsaprot pašam, jo mest met visi kāti, zivi velk visi kāti, zivīm būs pilnīgi vienalga kāds tev kāts :) no runner spolēm skaties vai nu uz Diamond Baitfeeder spolīti, tā ir pieejama 5000 un 6000 izmēros, kas smagajai gruntenei, kādu tu gribi, arī ir vajadzīgs, ir arī Elitē labi runneri, bet tur tikai līdz 4000 izmēram ir , Diamond 6000 spoles cena Salmo veikalos ir ap 40 eiro, ja sadomāsi komplektēties Salmo veikalos, tad droši vari rēķināties ar patīkamu atlaidīti, lai sanāk i aukliņa i svini ar āķiem :))), tikai padod ziņu kad un uz kuru veikalu plāno doties

Atbildēts: 13.jūnijs 2018, 09:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janko100

Sveiki. Kur Gaujā ap Valmieru varētu meklēt zivis. Pilsētas teritorijā copi neredz. Ir doma kur iegek Abils Gaujā.

Atbild Normunds Grabovskis

:))) ir viņas arī pilsētā, ir, tikai vajag ar pareiziem večiem aprunāties, ir tur vēl palicis bariņš ar "īstajiem" Gaujas copmaņiem, kuri lasa upi un zinu kur kurā laikā zivītes turās, sapalus ap un zem airēšanas trases vari ķer noteikti, augstāk , pirms gājēju tilta bedrē arī zivis noteikti ir, tikai tur siltā laikā peldētāju daudz :))), tik vien ir cik dažas rīta stundas klusuma, bet kopumā jau upe ir dzīva ap Abula ieteku arī ir pāris labas vietas, bet... šodien viņu tur var nebūt, bet pēc nedēļas vai divām tur viss vārīsies, pāris dienas un atkal viss būs kluss, Gaujā nav patstāvīgi strādājošu vietu, visu ;laiku zivis ir jāmeklē, sekla tā upe ir un zivis ir nepārtrauktā kustībā, ja nedēļu divas vienā vietā zivis pastāv, tad tas jau ir labi :)

Atbildēts: 12.jūnijs 2018, 15:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā R2RS

Labdien.

Iegādājos salmo diamond feeder 120

Protams, kā jau iesācējs, aizbraucu uz pirmo feeder copi un salauzu spicīti.

Vai ir iespējams spicītes iegādāties atsevišķi?

Atbild Normunds Grabovskis

ir ir, gan veikalos ir, gan servisā ir, tu drošības pēc paņem to posmu, kurā spraužās spicīte, līdzi, tad uz vietas varēsi pielasīt kādas cietības spices vajag

Atbildēts: 11.jūnijs 2018, 14:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā davidsonsd

Godināts Meistar! Jautājums par melasi. Kā Tu viņu dozē. Cik apmēram uz kg barības jāpievieno vai vienkārši uz izjūtām?

Atbild Normunds Grabovskis

pamatā jau uz izjūtām :))), bet ne mazāk kā 150- 200 gramus uz kg barības, atjaucu melasi ar ūdeni tik, lai var normāli samitrināt barību, tad kārtīgi piesūcinu barību, biki ilgāks tas mitrināšanas process sanāk kā ar tīru ūdeni, bet uz breksi ejot noteikti ir vērts pacensties :)

Atbildēts: 11.jūnijs 2018, 14:27 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā MrBMW

Cau, normi.

uz ko labāk butu makšķerēt gauja uz breksi?

un kādu barību lietot?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) Gaujas breksis ne ar ko diži neatšķiras no citu vietu brekšiem, atrodi kur viņš ir, baro un viņš tur grozīsies :), kādu barību? ka nav konkurentu, tad var arī kombikormu un breksim tas būs gardums, ja ir vairāk copmaņu, tad vajag ko ;labāku, lai zivis nāktu pie tevis, svarīgāk ir saprast kur breksi barot, bet to var tikai uz vietas esot saprast un arī ar mēģināšanas metodi pamatā :))

Atbildēts: 11.jūnijs 2018, 09:20 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Trakays22

Kādu ehaloti butu ieteicams pirkt ? Lidz 200e ?

Atbild Normunds Grabovskis

te es tev palīdzēt nekādi nevarēšu, tehniskās lietas nav mana stiprā puse noteikti, šīs cenu kategorijas ehalotes nav arī starp pašām pirktākajām, no veikalnieka viedokļa skatoties pašas ejošākās ir 300-450 eiro cenās, šo jautājumu ieliec forumā, veči tur ir zinoši, nokomentēs

Atbildēts: 11.jūnijs 2018, 09:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager