Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā rzelts

Sveiks!

Līdz šim vimbu ķēru ar fīderi...

Veči stāsta, ka daudz labāl, vairāk, sirdij un dvēselei patīkamāk, esot ķert ar pludu...

Doma pamēģināt..

Tā tad- kādu kātu(garumu, testu), spoli, pamatauklu ņemt?

Un kādu sistēmu īsti upē izmantot? Līdz šim ar pludi tikai uz līņiem ezerā esmu sēdējis, tāpēc tā bilde par upi+pludu diezgan pabāla :D

Cik gramīgi pludi, slīdoš/neslīdoš, svins uz grunts vai virs? Pavada garums? Mormene jā/nē?

Kā ar barošanu? Tā pat, kā parasti- strats un tad pa kādai bumbai pēc izjūtām, vai kāda specifiska barošan/nebarošana vimbai?

Un kā pieregulē dziļumu?

Nu kaut kāds tāds man tas jautājums šoreiz :)

Atbild Normunds Grabovskis

doma dikti laba, bet cope upē ar pludu sākumā liksies smaga :) kāts 5-6 metri garš, tests līdz 30-40 gramiem, tāds diezgan paciets kāts, jo straumē zivi vajag turēt un vajag vadīt kur tev vajag, nevis kur viņa grib iet spole praktiski jebkura der, es runāju par bezinerces spolēm, ir kas paliek uzticīgi inerces spolēm vai liek mazos multiplikatorus, bet ja tev vimba nav pamat zivs copē, tad to nevajag, es arī copēju ar bezinerces spolēm un ir ļoti ok, aukla... un savus 0,22 vai pat 0,25mm tev vajag. pludi nu 6-8-10-12-14..., ja Lielupe tad arī 16-18-20, tikai stacionārie, ar paresnām labi redzamām antenām, kuras vajag ļoti labi izsvarot, jo ir reizes ka visa cope ir neliela pieturēšana, pludi jāizsvaro ar 1 slīdošu ulīvi, labāk ņemt biki lielāku svinu un ar rupjo vīli vai nazi piedzīt līdz vajadzīgajam, montžā izskatās šādi - pludiņš- svins- gimijas stopars-griezulis- 70-100cm gara pavadiņa. Vai likt vai nē mormiškas, spoguļāķus u.t.t. ir jautājums, lielā ūdenī vajag, vismaz spoguļāķus vajag, tomēr ēsma iet tuvāk gruntij un arī papildus košums netraucēs, kad ūdens paliek dzidrāks, tad es pats copēju ar parasto āķīti, man tā labāk patīk, ir veči kas visu laiku copē ar mormiškām. vimbu tomēr ir jābaro un 9 no 10 copēm ar barošanu copes ir vairāk un stipri, barību smagu, startu lielu nevajag, 3-4 bumbas un tad pa 1-2 bumbām reizi 20-30 minūtēs, iesaku likt barībā un arī uz āķa mazos pinkus, ļoti palīdz, patīk tai vimbai pinki, dikti patīk, tās lielās bun'dzas, kas ir Salmo un citos lielajos veikalos pilnīig pietiek uz copes dienu, barība pinkus un jebkuru dzīvo piedevu vajag maz, bet vajag :)

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 13:44 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā valdis1

Sakiet lūdzu vai elite 90 fīderim 3.6m oriģinālās spices ir pieejamas? Vai jāmeklē alternatīvas? Paldies/

Atbild Normunds Grabovskis

uzsūtītas ir arī oriģinālās, bet vēl nav atnākušas, bet Salmo servisā un Durbes ielas veikalā ir daudz dažādu spiču, ko var pielāgot Elite kātiem

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 13:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Olegsla

Zdrastvujte, 3 dnja podrjad lovlju na Jugle. Na fider, na donku . Poklevok mnogo, no nikak ne mogu podsech, vitaskivaju chervjak pogrizan i vsjo. Mozet estj kakaeta hitrostj?

Atbild Normunds Grabovskis

zinot upi par kuru iet runa pieļauju 2 iespējas, pirmā ir vēži, tur viņu pietiek, otrā, kas ir ticamāka, ir tā, ka tev āķis ir stipri pa lielu, bet tur upē ir milzīgs daudzums sīkzivju 5-10 gramu izmērā, plicīši, raudiņas un citi mikrobi, tie arī plosa tavu ēsmu, bet tev vis ticamāk āķis ir vis maz 6.numura, lai lielās zive neaiziet :), uzliec biki mazāku āķi uz biki tievākas auklas, attiecīgi nedaudz mazāku kumosiņu un viss notiksies

Atbildēts: 19.aprīlis 2018, 13:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pliksnis

Paldies par atbildi. Štekeris man vajadzīgs Lielupē ķert brekšus. Ar fīderi man ne paŗāk patīk, parasto pludiņu nes prom straume, nevar tik labi pieturēt uz vietas, tāpēc labākais risinājums būtu štekeris. Līdz šim ķēru ar 9 m garu, bet tomēr vajag garāku.

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) nu 16 m tu vienmēr paspēsi nopirkt :), tas ir baigais bomis, sāc ar klasisko 13 m, i cena būs laba i svars vēl ciešams un vidējā vējā vēl varēsi pacopēt, ar 16 m tev būs vairāk laika ziņās jāskatās nekā jācopē :))), bet nu .... ja esi nobriedis patērēties, tad ko tur tevi atrunāt :)

Atbildēts: 18.aprīlis 2018, 09:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā null

Vai ir principiāla atšķirība, ja lieku barībā grieztus tārpus pa bišķiņam (tā, lai ir fīdera barotavā tikai nākamajā uzpildīšanas reizē), vai ielieku uzreiz visus un sajaucu ar barību?

Atbild Normunds Grabovskis

protams ir, ja runājam par sliekām\motiļiem un grieztiem baltiem, griezts tārps ātri zaudē savu pievilcību, tāpēc tos vajag graizīt nelielās porcijās, nu teiksim pusstundas copei, baltos tārpus gan vari uzreiz bērt klāt barībai, tikai paseko, lai biežāk jāmaisa barība, jo viņi parasti salien lejā motili tikai mazām porcijām, jo motilis barībā ātri nomirst, zemē vēl tie dzīvo labi, bet barībā esošā sāls un citas lietas motiļus ātri piebeidz un tas vairs nav tas

Atbildēts: 18.aprīlis 2018, 09:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valdis1

Lasu, ka jūs cietākās spices liekas pie metieniem virs +80m. Vel pagājušo gadu jautāju un jūs smīkņājāt kad rakstīju, ka metu uz 70-90m. Kas ir mainījies pa gadu? :)

Atbild Normunds Grabovskis

nekas, pilnīgi nekas, ja nu tikai paši metamie kāti, un cietākas nozīmē nevis cietas, bet biki cietākas:), jo teiksim Turnamentam 100 ikdienā copēju ar 0,75 oz spici, kad ir apstākļi, ka jācopē tajos 70+ metros, kas šim kātam ir jau tuvu maksimumam ar barotavām 90-110 grami, tad copējot upē vai stiprā sānvējā un viļņos uzlieku 1 oz spici, jo straume tomēr mīksto spici pa daudz liec, mīkstā spice pārāk labi "lasa" viļņus vai vēja brāzmas, cietāka rāda tikai copi, bet teiksim komplektā nākošās 1,5 oz spices vēl neesmu nekad copē licis, man viņas neprasās braucot butēs uzreiz lieku vidējas cietības spices, jo tur ir vilnis, bieži zāles uz auklas un reizēm maksimāli tāli metieni viss ir tīri uz izjūtām, ja liekās, ka kaut kā kāta uzvedībā pietrūkst vai tieši otrādāk ir pa daudz vajag nomainīt spici un reizēm ar izbrīnu konstatējam, ka kāts pilnībā maina savu uzvedību :) visi mēs attīstāmies, atzīstu, ka es arī kļūdos vai sākotnēji eju ne pašu pareizāko ceļu :), bet tikai tā var līdz kaut kam nonākt :)

Atbildēts: 18.aprīlis 2018, 09:10 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā skelts

Sveiks atkal,aizmirsu pajautāt vienu svarīgu jautājumu,par ko es esmu meklējis internetā informāciju ,bet tādu īsti precīzu tā arī nēesmu atradis. Jautājums sekojošs, man feederītim tests ir 90g uz kāta, cik maksimāli smagas barotavas es drīkstu likt,ja vēl skaita barības smagumu klāt barotavai, un cik saprotu ,jo smagāka barotava ,jo cietāku spicīti jāliek?

Atbild Normunds Grabovskis

90 grami uz kāta nozīmē, ka droši vari likt vismaz 90 gramu barotavu, parasti kātiem ir arī rezerve vēl kādiem 20-30 gramiem +braībai spicītes jāliek atkarībā no copes apstākļiem nevis no barotavas svara, stipra straume - cietāka spice, lieli viļņi - cietāka spice, man pašam visur pamatā stāv vis tievākās spices un tikai atsevišķos gadījumos (metieni 80+ metri, viļņi vai ļoti stiprs sānvējš)lieku cietākas spices

Atbildēts: 17.aprīlis 2018, 15:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Latgalietiss

Sveicinats! Esmu spiningotajs. Bet shad tad paniekojos ar makskeriiti. Copeju parsvaraa Latgalee,kaadaa Aiviekstes pietekaa (vecupee) kur ir paar paareem liinju.. vasaraa limenis max uz kada liikuma ir 1.5 metrs neskaitot veel metru duunjas.. seklakajaa vietas liidz celgaliem..uz pludinja iebarojot keraas parsvaraa laba karuusa un ruduli.. liinjus pieluugt nav iespeejams.. kaut arii upe ir galiigi pilna ar tiem.. upes platums 10 m maksimums.. jaunpieejot pie upes var redzeet kaa viss notiekas. Bet liinis uz piickas nekadi.. ko varetu ieteikt???

Atbild Normunds Grabovskis

variantu ir vairāki, sākot no nepareizas ēsmas, vietas, barošanas tehnikas u.t.t. , bet ir neapstrīdams fakts, ka ja līnis tur ir, tad viņš ēd :), ja vasarā viņš var pārslēgties uz kaut kādiem noteiktiem kukaiņiem u.t.t., tad pavasarī, kamēr zāļu vēl nav un periodā līdz Jāņiem viņiem vajadzētu ēst arī sliekas, baltos un citas ēsmas, ko piedāvā copmanis nezinot kas un kā man grūti ir tev kaut ko komentēt, tur ir jāsaprto uz ko ķer, kur tu liec ēsmu, ja trāpās ruduļi, tad pieļauju, ka lieto mazu ēsmu un neliec to uz grunts, bet līnim ēsmu tomēr pārsvarā jātur uz grunts, ja traucē sīkzivis, tad jāliek liels kumoss, lai līnis var lēnu garu to apskatīt, pagaršot un tikai tad, ja viss apmierina, lēni, bez steigas apēst :) var būt, ka tavi copes laiki nepārklājas ar līņa ēdienreizēm :), iemeslu ir daudz un dažādi

Atbildēts: 17.aprīlis 2018, 13:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Haizivs200

Sveiki. Ir problēma ar brekšiem. Sabarots labi , cope uz grunts , bet galā tikai mazi plicēni. Ko darīt? Nevar tak būt ka brekši beigušies?

Atbild Normunds Grabovskis

ja ir mazi plicēni, tad brekšu tur nav un tagad pavasarī tā var būt, ka vakar bija un daudz, bet šodien vairs nav, aizgājuši ganīties pirms nārsta, pats tā trāpīju Liepājā, sestdien vēl vilku un labi, bet trešdien jau vairs tikai pliči, kuru sestdien vispār nebija :))

Atbildēts: 17.aprīlis 2018, 13:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā banans

Sveiks.

Kur šobrīd Daugavā meklēt breksi? Dziļumos un bedrēs vai uz sēklīšiem un seklumiem?

Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

pavasaris :), visas zivis lien seklumā, kad uznāk vēsums viņa svar biki dziļāk paiet, bet vispār jau tuvāk seklumiem, nupat vakar paziņas stāstīja, kā Daugavā, vienas upes ietekā, labus brekšus ķēruši ap 2-2,5 metru dziļumā, šodien ir stipri vēsāks, iespējasm, ka puiki biki pagājuši zemāk, bet tur pat jau vien grozās

Atbildēts: 17.aprīlis 2018, 13:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager