Sveiks! Pastāsti lūdzu ar ko varētu piebarot līņus, vai vajag zemi barībā, vai vispār vajag barot, ko ieteiktu izmantot barībā?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks! Pastāsti lūdzu ar ko varētu piebarot līņus, vai vajag zemi barībā, vai vispār vajag barot, ko ieteiktu izmantot barībā?
barot līņus vajag, bet... maz, jo līņi baros nestaigā, nu pa 3-5, retāk vairāk, tāpēc mums ar barību vajag tikai ieinteresēt līni tai vietai, kur copējam, lai viņš pienāk un sāk tur meklēt garšīgākos kumosus, sametot vairāk barību tu vari panākt, ka līņi tur raksies, pilnām mutēm ēdīs barību, bet pat i neskatīsies uz tevis piedāvāto ēsmu ,tāpēc pa 2-3 mandarīna lieluma bumbiņas ar barību būs tieši laikā :) es jaucu barību ar zemi, jo tas palīdz nepārbarot un ieinteresēt līni, bet tur jāskatās uz to cik grunts ir dūņaina, no tā atkarīga barības bumbu saspiešana, parasti jau copējam seklumā, tāpēc barības bumbām jābūt tādām ,ka tās tikai aizlido līdz vietai un praktiski izjūk atsitoties pret ūdeni vai grimstot, tad uz grunts izveidojas smuks, aromātisks galds un līnim ir kur lasīt barības krikumus, ja samet cietas bumbas, tad ... var sanākt ka tās iegrimst dūņās un sāk strādāt stipri vēlāk vai tā arī bumbā guļ uz grunts un sanāk ka līnis pienāk un pie bumbas arī nostājas un ja tu neesi uzlicis ēsmu tieši uz barības bumbas, līnis vienkārši neierauga tavu ēsmu var jau kaut kādu barību uzmeistarot arī pats, sevišķi, ja zini kā barībai jāstrādā, bet... vienkāršāk, nereti arī lētāk, ir nopirkt barību veikalā, tie būs 2,5-3 eiro par kilogramu barības un ja jauksi ar zemi barību, tad tev ar to var pietikt divām copes reizēm noteikti, vai tas ir dārgi jālemj tev pašam :) es līņiem izmantoju gan speciālās līņu barības, gan arī ne pārāk saldās brekšu barības, piemēram Salmo Lielais breksis strādā uz līni ļoti labi
Labrīt,Meistar!
Paldies par iespēju nopirkt 4,5 m
fīderi!Super!Šovakar izmēģināšu Daugavā.
Labu dienu!Atis.
es pamētāju ar to kātu, jauda baigā :), 140 gramu barotavu 90 metros var gana precīzi likt :), bet to jau ikdienas copē reti, kad vajag ^), bet tas garums gan ir loti ok Daugavai, pāri krasta kantīm barotava ceļas perfekti :)
Sveiks!
Būtu priecīgs uzzināt Tavu viedokli par fīdera sistēmām.
Elite 90 fīderim izmantoju 0.12 pīto auklu. Sistēmas sienu uz 0.25 monofilās auklas, ko sagatavoju jau mājās un vienmēr ir līdzi gan gardner, gan asimetriskā, gan inline sistēma. Izvēlos piemērotāko un savienoju ar pīto pamatauklu (burkāns), iekarinu barotavu, piesienu pavadu un aiziet. Kopā monofilā daļa man sanāk ap 0.5 m. Tā, lai var ērti iemest, jo kaut kā zosāda metas mezgliņu laist cauri riņķiem un arī šoklīderi man nepatīk.
Bet ar šo savu sistēmu, sevišķi Daugavā, man izdodas pazaudēt katru otro brangāko puiku (1 līdz 2 kg). Ar mazākiem problēmu nav.
Jautājums, vai fīdera gumija (starpcitu gribēju nopirkt, bet Piedrujas veikalā nav) būs man palīgs? Jo zivs sēž, velku to, neforsēju, bet kaut kā pamanās man pārāk bieži aizmukt. Nereti pāris metrus no krasta.
Un ja tā, vai vari padalīties ar kādu i-neta resursu, kur varētu pamācīties šo gumiju pareizi piesiet? Šajā gadījumā pie pītās pamatauklas, jo tad saprotu, ka monofilā daļa vairs nebūs nepieciešama.
Paldies jau iepriekš un ne asakas!
tieši mana situācija :))), visu laiku dila nost smukās zivis, es i kātus ņēmu mīkstākus i auklas liku monofilās i štekergumijas amortizatorus taisīju līdz beidzot aizgāju līdz fīdergumijai :))), es jau esmu dikti ietiepīgs :) un ilgi nedaru to, ko dara citi :), bet ir reizes, kad dzīve piespiež un tad jāsecina, ka esi bijis ietiepīgs duraks :))) Fīdera gumija, ikdienas copei 0,8-1mm, zivju dilšanas problēmu atrisina perfekti, tik jāpārliecinās, lai pavadiņas resnums atbilst gumijas cietībai (lai gumija nostrādā), pietam tāds +- 15cm gumijas gabals perfekti pilda arī pretsavērpēja funkcijas. pati gumijas piesiešana pie pītās auklas ir ļoti vienkārša, es sienu ar tādu pašu mezglu kā sienu āķus, bet domāju, ka var piesiet ar jebkuru pītās auklas mezglu, galvenais nepārspiest fīdergumiju esmu jau daudz šo gumijas sistēmu filmējis, pats gan biji jau esmu sajucis :) kādā valodā un kuram TV :), bet nu tā noteikti nav problēma, ja LV raidījumos tas nav bijis, tad noteikti ieliksim, arī internetā ir pilns ar dažādiem gumijas-auklas savienošanas veidiem Salmo veikalos vēl dažs 0,8 mm fīdergumijas ir palikušas, šodien sūtīšu vēl klāt i 0,8 i 1mm, bet pāris nedēļas paies, kamēr atnāks , bet domāju, ka pameklējot Rīgā var atrast vajadzīgo gumiju
Sveiks,
Tākā bieži traumēju pirkstu lietoju pabiezu šoklīderi. Esmu piesēji 0.3 striķi šobrīd viss ir labi, bet kādi ir novērojumi ar zivs atsaucību pie šāda striķa?
Līdzīgs jautājums par pavadiņas resnumu, līdz šim izmantoju 0.14-0.16, rl-340. Aiz neuzmanības nopirku pāris paciņas 0.18. Drošvein nopirktu īstās, bet interesanti būtu dzirdēt pieredzējuša cilvēka viedokli par pavadiņas resnumu. Pārsvarā copējam Daugavā uz fīdera.
Kādu kātu ieteiktu, dēlam atdos eliti 90, sev gribētu paņamet, ko citu . Tas ko sapratu negribu tournament. Svari līdz 60gr un distance līdz 50m rudeņos.
Skatos jums bodē ienākušas Sahara spoles vai šo rekomendētu uz fīderīti?
* uzsien šoklīderi no 0.16-0,18-0,20 mm pītās un aizmirsti par problēmām :))), redzot tavas vēlmes ķert ar barotavām līdz 60 gr, liec 0.16-0,18 mm šoklīderi un met kaut 100 metrus :) * pavadiņas resnumu nosaka zivju aktivitāte , atsevišķās reizēs arī copes vietas īpatnības (akmeņi, asa kante u.t.t.), ikdienas copē Daugavā 0,16 mm (RL-340) ir ļoti ok, bet...ja jūti, ka ir cerība satikt kādu no tiem Daugavas brekšu milžiem 4-6+kg vērtē vai kādu samu mazdēlu, tad noteikti jāskatās uz 0,18-0,20, pat 0,22 mm pavadu, jā būs smalko breksēnu\raudu u.t.t. copīšu mazāk, bet... toties, ja pa\nems lielais, tad tu viņu varēsi pacelt * ja tev patīk mīksti, strādājoši kāti, tad skaties uz Dominant 80, metīs tavu distanci perfekti, emociju velkot būs gana :), bet šiem kātiem ir jāpatīk, man pašam dikti patīk, vēl te daži mani paziņas tikai ar šiem kātiem vien copē, bet.... ir arī puiki, kam tāda tipa kāti ir pa mīkstu :), tur tev pašam jāskatās :), virs Elite līmeņe skaitās Energy, 100 gr kātiņš ir ok, met labi un tavai copei atbildīs pilnībā, tas ir biki cietāks\ātrāks par Dominantu
Sveiks!
Varbūt Tu vari apgaismot mani šādā jautājumā - vai jūras grunduļus (t.s. bullīšus/bičokus) var copēt arī no krasta? Vai arī šie uzturas tādā attālumā/dziļumā, kas no krasta nekādi nav sasniedzams?
var copēt arī no krasta, sevišķi šajā laikā, copējot butes viņi reizēm trāp''as, ķerot vējenes ar pludiņu viņi trāpās, ja nolaiž ēsmu dziļāk kā vajag, bet nu lielāka viņu koncentrācija ir tomēr pie moliem un visādiem akmeņu krāvumiem
Sveiki,Meistar!
Izstādes laikā pasūtiju 4,5m fīderu,vai nav
parādijies?Veikalos nekas vairāk par 3,9 un 4,2
nav.Visu labu,ne asakas!
tikai nupat kā ienāca šie kāti, nezinu, kas tur frančiem šogad noticis, bet pirmo reizi tik ilgi vilka ar pasūtījuma izsūtīšanu diemžēl neatnāca NEVIENS no pasūtītajiem 4,2 m Long Cast kātiem, bet tevis pasūtītais 4,5 jaudīgais kāts ir, to vari dabūt Salmo Durbes ielas veikalā (bijusī Daugavgrīvas iela) Prasi veikalā Valdi, ja manis nav, viņš ir lietas kursā
Sveiks! Nu pastāsti, kāda tad ir tagad tava fīdera sistēma. Nākošreiz parādi dzīvajā ar:)
:))) nu izskatās, ka savu sistēmu esmu atradis :), katrā gadījumā pat reiz neko citu neprasās, nekas daudz nepinās un ir pa smuko :) pītā aukla, uz tās veru karabīni ar plastmasas actiņu(vajag, ir veikalos), tad 1 mazu silikona vai gumijas stoperīti, tad 15-20 cm garu 0,8-1mm resnu fīdera (vai bisera) gumijas gabals, kuram sienu cilpu galā, kurā cilpa cilpā lieku pavadu, viss..... nekādu griezuļu u.t.t., tas viss palielina pīšanos fīdera gumija - Salmo veikalos ir Sensas un Browning fīdergumijas, kaut kur, kur tirgo pērļošanas lietas, ir nopērkama tāda pati no skata pērļošanas gumija, ņemam 20 cm gabalu, vienā galā uzsien un savelk vis parastāko mezgliņu, tas kalpo, lai pītā aukla neslīdētu nost no gumijas, otrā galā uzsienam maksimāli mazu cilpiņu pavadiņai, gumiju pie pamatauklas sienu ar to pašu mezglu kā sienu āķus ,vienkāršs, galvenais, lai savelkas pītā un nepārspiež gumiju it kā esmu jau vairākas reizes rādījis šo sistēmu, bet nu jau man pašam ir sajucis kuros raidījumos un vai ir jau bijis tas ēterā :)))
Sveiks meistar,runa iet par brekšiem.
Saklausījos no večiem ka puikas iepeldējuši mazajā upītē nārstot,es piekdienas vakaru sakrāmēju mašīnā loriņus un uz upi prom.Sataisīju barību,0,5kg Dragons breksi,1kg salmo līnis,karūsa,1kg kukurūzas putraimi,un vēl pielēju kādus gramus 100.brekaša melasi,un protams baltie,un sliekas piegriezu,zeme 3kg.
Iebaroju sēžu ar diviem kātiem katram sava ēsma.Mani pat izbrīnija kāpēc mazie pat neķērās,pēc kādām divām stundām zāles otrā krasta pusē sāk kustēties vis mudž plakšķinās pa ūdes virsu redzēju baisās spuras.Iestājoties tumsai aktivitāte bijas lielāka,sapratu puikas dara savu darāmo.
Tā aŗī visu nakti nosēdēju,bija kautkādas copītes,bet mājās dabuju braukt bez zivīm.
Bat jautājums man tev tāds cik ilgi tie puikas darīsies es domāju dienas vai nedēļas,un kur viņi paliek peld uz lielo upi un ezeru.Esmu taka dzirdējis ka puiki pēs sava darāmā itkā sargā savus ikrus.
pirmkārt par barību - kukurūzas putraimi tur bija lieki :))) es arī aplauzos svētdien, aizlikos uz igauņu zemi, bet tieši tas pats, pa zālēm dod vaļā kā traki, bet... es ķēru mazus plicīšus un tikai 2 plaukstas izmēra brekšu bērnus pa visu rīta cēlienu :) puiki var ņemties dienas 3. bet var arī visas 5, jo viņiem, tāpat kā cilvēkiem :))), visi vienlaicīgi beigt nevar :), citi jau ir beiguši, kad citiem tik sāk nākt doma, ka nu vajadzētu :))), bet tusē visi kopā, vieni darās, citi "svecīti tur", ir bijis, ka piemetot tur ēsmu kāds paķer, bet tas vairāk tāds gadījums nevis sistēma nu nedēļas divas-trīs brekši pēc tam maisās pa to rajonu, kur nārstoja, vai viņi sargā ikrus vai vienkārši seklumā barojas un atpūšas nepateikšu, bet būt viņi tur ir, pēc tam palēnām aiziet atpakaļ uz ierastajām vietām, nārsta laiks no gada uz gadu atšķiras, bet man sāk likties, ka brekši veiksmīgi pielāgojas klimata izmaiņām un ir sākuši nārstot agrāk kā teiksim gadus 10-15 atpakaļ, bet..... iespējams, ka tie ir tikai mani gļuki :))) un vienkārši man laiks ir sācis skriet daudz ātrāk :)
Paturpinot...
Šajā ezerā copēju pirmo gadu, tad jau varētu but ka ar to nārstu kaut kas...
Nu mēģināšu izbrīvēt vienu nakti un palūkot, kas tad viņiem galvā...
Un ēsmai lieku 2-3 baltos + 2-4 pinki, būs pa lielu?
Citreiz uzlieku slieciņu tad ņem daudz švakāk, bet ja paņem tad ir ok..
Un āķis 10.nr nebūs pa lielu?
:))) āāāāā', tad tu par šo gadu runā, nu tad vispār izpūšam gaisu :) un dodam breksim normāli dipadu dapadu uztaisīt, pēc nedēļas\divām viss nostāsies savās vietās un tad arī sāksim risināt jautājumus, ja tādi būs :))), šis pavasaris daudzās vietās ir sačakarēts ar tiem aukstumiem ilgajiem pat reiz pat ir tā, ka īsti nezini ko braukt ķert :), jo breksis dipadojas , ālanti arī, tagad var forši uz līni pasēdēt, var karūsu mēģināt, bet normāla cope atsāksies pēc dienām 10 +-, i to vēl'breksis un citas nārstojošās zivis kādu laiku turēsies pa seklumiem, galvenais būs atrast tās vietas, kur viņi tusē un tad jau ar viņu pierunāšanu problēmu nav :) ēsmas izskatās ok.... ,3-5 baltie, 3 baltie +slieciņa, 1-2 slieciņas ir pat tāds vidējs kumoss noskaidro pie vietējiem copmaņiem kas tur vispār ir ar brekšiem, var būt, ka viņu nemaz tik daudz nav un 1-3-5 zivis copes reizē ir norma
Sveiks meistar!
Atkal jautājums par breksi...
Vai ezerā, no krasta ar pludiņu - barības daudzums un piebarošanas biežums būs tāds pats kā upē?
Līdz šim iejaucu 1kg barību +3kg zemes, sāku ar 4-5 bumbām. Tad breksis pienāk, tikai ar pludu galīgi nemāku paņemt, kurā brīdī cirst? Kad sākas cope, kad nogulda, vai kad jau vek prom un pat tad citreiz pa zobiem un nav galā :(((
Bet vairāk par to, ka pēc tām 4-5 bumbām breksis pienāk uz minūtēm 15 un viss, esmu mēģinājis barot vairāk/mazāk biežāk/retāk...
Nekā viņš aiziet un sēžu bez copēm stundām...
Ja tajās 15-30min dabūju pāris brekšus tad varu beigt copi :))) jo jēga vairs maza sēdēt...
Ko Jūs ieteiktu darīt, lai tas brekšuks tomēr piesietos tai vietao un varētu viņu ķert ja nevisas dienas tad vismaz visa vakara laikā...
tas gan dīvaini...., ja breksis ezerā ir un daudz, tad viņam tur tuvumā vajadzēja turēties, jo parasti jau breksis, kad pienāk, tad prom nemaz tik viegli nav dabūjams...., tur pat nevar vainot ne barību, ne ko citu, jo zivis pienāk un ķerās..., labi tagad, viņiem viss galvā ir sajaucies ar to pavasara trakumu, bet ja šādi tev tur notiek vienmēr, arī tad kad puiki jau ir nodarījušies un ieiet normālā ritmā, tad gan ir....jocīgi... ir variants, ka breksis tur dzīvo citā, teiksim nakts režīmā, uz sākuma barojumu viņš uz brīdi "ieslēdzas", bet pēc tam tur pat vien grozās, lai krēslā\tumsā visu noēstu, ir vietas, tā pati Lielupe noteiktāas vietās, kur brekši tikai pa tumsu ēd..., ja tev tur uz barības arī citas zivis nepienāk, tad ... vis ticamāk ka tā arī ir, ka vai nu brekši tur grozās vai .... tur atnāk plēsēji..., bet nu plēsēji nestāvētu tur visu laiku.. pat īsti nezinu ko tev pateikt :)))), tiki eksperimenti ar vietu, dziļumiem un copes laiku var parādīt kas ir kas, nu un aktuāls ir jautājums cik to brekšu ir ezerā :) abet par pieciršanu u.t.t. man izskatās, ka tev jāsamazina kumoss, jo ja tev i gulda pludu i prom ve;lk ēsmu u.t.t. un vēl nav zivs galā, tad tur ir ''esma pa lielu vis ticamāk