Sveiks! Ne asakas!
Vēlējos nokomplektēt asaru/foreļu makšķeri. Skatījos uz Salmo Kraft vai Salmo Jig kātiem, varbūt, vari ieteikt ko piemērotăku? Un kādu spole varētu iet klāt(studentu budžetā :)
)? Drošvien ne lielāka pa 2000...
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks! Ne asakas!
Vēlējos nokomplektēt asaru/foreļu makšķeri. Skatījos uz Salmo Kraft vai Salmo Jig kātiem, varbūt, vari ieteikt ko piemērotăku? Un kādu spole varētu iet klāt(studentu budžetā :)
)? Drošvien ne lielāka pa 2000...
tur ir jāskatās uz konkrētu kātu, jo it kā Kraft ir augstāka sklases pēc materiāliem, bet... arī zemākās sērijās ir daži vienkārši izcili kātiņi un ne vienmēr materiāla kvalitāte ir noteicošais, tur ir "jāņem rokā" :))) un jākrata :))) katrs esam individuāls un arī izjūtas ir tādas, tāpēc mans ieteikums ir izkratīt, izjust (pieliekot spoli) kas ir kas un tad varam domāt kā iekļauties studenta budžetā :))) tiesa ... es līdz marta vidum, pat beigām, noteikti neieteiktu steigties ar pirkšanu, veikalos ir ziema pat reiz :)))
Sveiki...gribeju pajautat kada uda butu drosaka.trijkaje jeb skivis.
ja skatāmies tīri uz konstrukciju, tad šķīvis ir drošāks, bet... tie šķīvji, kas ir veikalos ir kā ar pirkstu taisīti, līdz galam nenovesti un iesācējam īr pagrūti ar tiem tik galā, nofiksēt dziļumu u.t.t., tāpēc trīskāji ir loģiskāka izvēle, jo ar tiem ir ērti strādāt man pašam tikai vienu reizi 20+ gadu laikā trīskājis ir salauzts no tā, ka pārāk liela zivs ir bijusi, tiesa es neesmu no cītīgiem ūdu licējiem, jo līdaka mani neinteresē kā zivs, ķeru viņas reti
Sveiks Normund..
Ir neliela vēlme iegādāties vieglu bolenēzi. Kolēģis kas dzīvojas ārzemēs un nodarbojas ar sporta makšķerēšanu, ķer ar Trabucco Energhia 2KS Competition, bija atbraucis ciemos iedeva paturēt un paķert nenormāls kaifs. Kaut ko tik vieglu nebiju turējis rokās. Tikai cenu uzzinot nedaudz aprāvos :D. Varētu kaut ko ieteikt ? Kolēģis ieteica parakāties pa katalogiem, ieteica Rive, Sensas, Trabucco, Tubertini. Gribētos nopirkt kau ko 200 eur rajonā (ir nedaudz iekrāts sievai nezinot :D ). Pārsvarā ķeru mazās upītēs un kanālos, mērķa zivtiņas raudas, baltie sapali, mazbreksīši. Patīk man aizbēgt no sievas i no darba ino apkārtējiem uz pāris stundām)).
nu 200 naudiņās var iekļauties jau ar daudz maz vieglu un foršu makšķerīti, slitki ir tas, ka sūtīt caur internetu to ko neesi turējis rokās ir bīstami, tāpēc, ka makšķeri vajag sajust, ļoti dažādas mēdz būt akcijas, vienai strādās tikai spicīte, cita pie tā paša svara locīsies vidū, kas ne vienmēr ir labi... sākam ar to, ka tu kaut kad iebrauc kādā Salmo veikalā un izvicini bolonēzi Team Salmo Tournament, tas jau ir ļoti laba līmeņa kātiņš, 5 m sver 200 gramus, tests 3-12 grami, pieejama 5-6-7 m garumā, manuprāt ļoooti ok, man pašam ir 7 m bolonēze un 8 m bezriņķu makšķere 9blanka viena), tu paskaties un 5 vai 6 m bolonēzīti, ja tomēr kaut kas nepatiks, tad vismaz zināsim ko skatīties no citiem ražotājiem, lai gan .... Sensas nekā daudz vieglāka nebūs, jo līdz ar svaru zūd izturība, precīzāk nāk trauslums un kāts kļūst vieglāk ievainojams, tāpēc Sensas izvēlējās ceļu, ka taisa drošas makšķeres, necenšoties uzrādīt rekordus kāta svaros :)))
Sveiks.
Vēlējos pajautāt kā no aptuveni 3m dziļuma pacelt raudu līdz pusūdenim. Parasti raudas ziemā man paliek pēdējā plāna un visas aiziet atpakaļ āliņģī, bet ir situācijas, kad grami izšķir visu un no 1,5-1m daudz ātrāk var salasīt tos gramus nevis laist mazo mormišķu līdz gruntij. Rauda jau bieži ķeras labu gabalu virs grunts, bet kad iebaroju tas lielais daudzums tomēr paliek pie grunts. Mēģināju ar sausāku barību āliņģī bērt, bet īsto rezultātu neieguvu, lai gan turpat netālu viens dabūja uzcelt raudu 1m zem ledus un kā laida tā vilka. :)
spiests motilis, smalka, duļķi taisoša barība, nevis viena lielāka porcija, bet gan patstāvīga, mikroskopiska barošana - āļiņģa iedarbināšana sportistu leksikā reizēm strādā, var uzcelt i raudu i asarīti, arī pličuki un brekšeļi ceļās, bet ne līdz ledum, bet asarīši reizēm pat āļiņģī nāk iekšā pretī motilim, kaut apakšā 2-3 m ūdens tie ir tikai eksperimenti, ir barības, kuras ilgi tur mutuli augšējos slāņos, tās parasti ir maiļu barības, kuras var maisīt ar raudu barībām, ruduļiem dikti tāds mišungs patīk :) gatavas receptes nav, vēl jau svarīgi, lai raudas būtu ļoti blīvā barā vai lielā badā un... lai tu viņas no starta nepārbarotu, ziemā barību ezeros vajag ļooooooti maz un precīzāk jātrāpa ar strādājošajiem aromātiem, elementāra rīvmaize rāda stabilus rezultātus, jo nav pārsātināta ar aromātiem, gatavās barības var nostrādāt superīgi, bet var arī nestrādāt vispār... tā, ka tikai eksperimenti :)))
Sveiks! Ir plāns mēģināt šovasar Burtniekā noķert kādu breksi. Līdz šim šajā ezerā ir tikai spiningots un tā kā ezers ir samērā sekls bez izteiktām dziļuma kantēm, kam vajadzētu pievērst uzmanību un ar kādām vietām brekša meklējumus vajadzētu sākt? Tā kā piekļuve ezeram no krasta ir stipri ierobežota, tiks izmantota laiva.
ja godīgi, tad Burnieks pats man ar nopietnu brekšu copi nu nekādi neasociējas, upes - Salaca, Rūja, Briede jā, tur ezera tuvumā brekšot var ļoti labi, lielu gan nav, bet tādu finieru 600-900 grami ir ļoti daudz un pa retam 1,5+ kg brekšukam izskrien cauri neesmu es ezerā speciāli viņus barojis ilgāku laikui, lai pateiktu kas no tā sanāk, bet... man domāt, ka tur viņi ļoti stipri migrē, klīst pa plašajām ganībām un barojas, pietam ... mūžīgie vēji ezerā "besī" :), tāpēc man pieredzes Burtnieka brekšos ir maz un tā pati vairāk kanālu galos un pašos kanālos vasara ssākumā viņu ir daudz seklajos, zāļainajos līčos, vēlāk viņi ganās ap to krasta kanti, ir daudzviet tāda no metra uz divarpus + metriem bet nu līdzīga tipa ezeros patstāvīga barošana poarasti strādā, tiesa ... Burtniekā to mazo balto mēslu ir tik daudz (pliči, raudiņas, vīķes), ka tie ja sajutīs ko ēdamu, tad notīrīs visu pa tīro :))), tāpēc Burnieks man pašam jau daudz gadus nekādi nesaistās ar balto zivju copi, agrāk vidējais raudas izmērs bija krietni labāks, bet... tas bija gadus 20+ atpakaļ :))) ('bļāviens...laikam palieku vecs ... :))) )
Sveiks Normund vari ludzu ieteikt kadu kompaktu ledus urbi cilvekam bez savā transporta kuru butu erti parvedat sabiedriskaja transporta cenas lidz 50 euro. Paldies ka esi un palidzi mums :-)
jautājums, ko tu uzskati par kompaktu :), ja tādu, kas ērti lokās uz pusē, 'tad ir ļoti labs piedāvājums ukriaņu IDabur, tam i cena ap 30 eiro i atsauksmes ļoti labas, i visu krievu boru naži der, i paša IDabur naži ir skaties Salmo veikalos, urbji ir, bet es runāju par standarta 130 mm, ja atradīsi tievākus vai resnākus urbjus, kaut pa brīvu dod, neņem, jo būs problēmas ar nažiem, ar 130 mm problēmu nav un nebūs :)
Sveiks!
Vari, lūdzu, informēt, vai Salmo veikalos šobrīd ir pieejamas mazās (15-30g) barotavas ziemas fīderim?
informēju - Durbes ielas (bijusī Daugavgrīvas) veikalā, tikko uz viņām skatījos, ir mazās plastmasas barotaviņas 10-20 gr, pats ar tādām copēju, gan jau, ka var arī citur kaut ko piemeklēt
Sveiks,
Lūkojos pēc padoma, vajadzīgs līņu, brekšu kāts vasaras copei, no laivas, Alūksnes ezerā?! Kātu gribu vienkāršu, jo pārsvarā spiningoju. Cenā 30-40 eur. Kādā virzienā skatīties? Tests, garums? Vecajam beigti riņķi, grozās un grab kā raganu kauli. :d 4m likās nedaudz pa garu. No makšķerkātiem saprotu maz, tapēc lūdzu izsaki savu viedokli par kātu 7dienas copei?
Paldies! :)
protams, ka gribētu tev ieteikt kādu vienkāršāku mačkātu :))), 3,6-3,9 m garu, pluda copei īsāku noteikti nevajag, bet... pieļauju, ka tev var nepatikt salikšanas veids :), lai gan ... tāds pats spinings, tikai trīsdaļīgs vien ir un salikt to ir ātrāk kā teleskopu :) no teleskopiskajām makšķerēm tajā cenā nekādi brīnumi nebūs, ne par kvalitāti iet runa, bet gan par kāta svaru, lai gan ..., ja tu skaties uz 4 m kātu (īsāku noteikti nevajag :) ), tad tas svars nav tik būtisks :), pieļauju, ka sevišķi auklēties ar breksi vai līni arī netaisies, tāspēc kātu pārāk mīkstu un delikātu nevajag :), kad to visu saliek kopā, tad sanāk ka tev vajadzētu skatīties vai nu uz Supreme vai Sniper teleskopiem, tās ir kompozītmateriālu makšķeres, ja virsū pats nekāpsi, tad turēs gadiem ilgi :), tiesa.. tests tām ir līdz 15 gramiem, kas liecina, ka makšķeres nav tās cietākās, tātad līnis to locīs kā gribēs, kas ne visiem patīk :) . Ir tāds kātiņš kā Diamond Telerod 90, tam tests ir līdz 90 gramiem, garums 3,6m, to parasti izmanto ķerot plēsējus uz dzīvo zivtiņu, bet tas lieliski der arī līņu copei no laivas, kāts pabomīgs, par 100 gramiem smagāks par augstāk minētajām makšķerēm, bet jaudas rezerve tam ir pamatīga... ja tomēr esi ar mieru skatīties uz saspraužamajām makšķer']em, nevis teleskopiem, tad var apdomāt arī fīdera kāta iegādi, piemēram Diamond Feeder 90, tas pēc jaudas, svara un visa pārējā būs tieši tas, kas vajadzīgs tādai copee, plus vēl aukla nelips pie kāta mitrā laikā, jo kātam ir daudz riņķu, tas, ka tur rakstīts fīderis neko nenozīmē, tas ir kāts, kuru izmantojam pēc savām vajadzībām :) ja ko izdomā un esi reizēm Rīgā, tad dod ziņu, sakārtosim visu kā vajag :)
Sveiks Ekspert! Gribēju pavaicāt no kā ir atkarīgs tas kad zivs barojās un kad nē,ir pieredze kad nem uz bļitku neņem uz mormišku,tad neņem kadas paris dienas ne uz ko,piebaroju aliņģus 5dienas pakāpeniski arī parbaudot tos katru dienu,pienāk klāt kādas 5- 6 raudiņas pa 2h bariba salmo universal nelietoju daudz pa 2-3 apelsīna lieluma pikām udenstilpnes dziļums ap 3 metriem uzpludinata upe ar Hes straumes praktiski nav.Paldies par atbildi!
nu ziemai tāds barības daudzums ir nenormāli daudz :))), pietam raudas nekad nav jābaro iepriekš vairākas dienas, kā brekšus, bet vispār ar tmazajiem ūdeņiem ziemā kaut ko paredzēt ir ļoti grūti, katrā gadījumā daudz grūtāk kā lielos ezeros, tas saistīts gan ar skābekļa daudzumu\ žāļu pūšanu, straumi, dziļumiem u.t.t., plus vēl jāatrod kur baltās zivis ziemā mēdz uzturēties manā praksē ir gana daudz ūdeņu, kur vasarā vari ķert labas raudas un daudz, ziemā ja arī kāda trāpīsies, tad tikai atkusnī un ar super tieviem rīkiem, zivis vienkārši karājas pusūdenī, kaut ko pamazām filtrē caur žaunām, kaut kas ēdams tur trāpās un viņām pilnīgi pietiek lai gaidītu svaigu ūdeni, pietam tas viss saistīts tieši ar dažādiem uzpludinājumiem, dzirnavu dīķiem, maziem hesiem, nelieliem ezeriem ar mazu caurteci tāpēc... ne vienmēr vajag vainot sevi pie necopes, jo zivis var neēst mums saprotamā veidā ilgi, pat nedēļām un mēnešiem , bet ar barību ziemā vajag dikti uzmanīgi rīkoties, 3 barības apelsīni pietiek ..... 3-5 copes reizēm :)
Sveiciens NG NG! Vasaras laiks nāk virsū, vai to gribam, vai negribam, vasaras kamaniņas jāķīlē ziemā. Pa prātu rosās dažas idejas vasaras karpu copei (maksas dīķī). Tajā konkrētajā tilpnē reizēm (vēja virziens un vietas izvēle) dažkārt jāsviež ļoti tālu. Dzimst vēlme iegādāties vēl kādu tālsviedēju fīderi (viens dārgs anglis jau ir). Nesen tu atbildēji uz jautājumu par Browning. Esmu nolūkājis vienu šīs firmas kātu un arīdzan tālmešanas spoli. Reklamācijās tiek apgalvots - ar katru no šiem iespējams aizlidināt simc metru. Patiesība vai vienkārši reklāma?
nav jau īstā tēma kur mānīties :))), tiesa ... parasti jau kātus testē cilvēki ar diezgan profesionālām iemaņām :))), ja tev tādu nav, vai kaut kas nesaliksies kā vajag, piemēram barotavas\svina forma vai svars, vai kāds knifs iemetiena tehnikā, tad tie 100 metri var būt arī nesasniedzams attālums :), bet kas attiecās uz inventāru, tad skaties kas patīk un ņem tik ciet :))) es tieši pat reiz taisu Zebco\Browning pasūtījumu Salmo veikaliem, palūgšu arī dažus intresantākus kātus atsūtīt uz pavasara Ķīpsalas izstādi, lai var visi interesenti aptaustīt :)))un pēc tam pa izstādes cenām, labā nozīmē :)), tos pārdošu :), arī Sensas tālšāvēj fīderus uz izstādi esmu sasūtījis gana daudz