Sveiks!
Saki, ir jau kaut kur nopērkams motilis?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks!
Saki, ir jau kaut kur nopērkams motilis?
līdz ledus sezonai tikai pie Ziediņa Milo veikalā, tas ir Bruņinieku ielā, ja vajag biki vairāk kā āķa tiesu, tad var, dienas 3-4 iepriekš, uzsūtīt arī Salmo veikalos, bet patstāvīgi veikalos motilis būs sākoties ledus sezonai
Sveiks!
Kādus rīkus varētu ieteikt, gribu copēt butes no krasta,te pat Latvijā.(katiņš+spole).Skatos uz FĪDERIS SALMO ELITE FEEDER 150 ar garumu 3,9,bet baidos ka nebūtu par īsu,kā otrs variants FĪDERIS TEAM SALMO ENERGY FEEDER 180 4.20 metri. Spoli ar vajag lai 100 metri varētu iemest.
derēs arī 3,9 m kātiņš, met viņš izcili, pats jūras copē izmantoju i 150 i 180 gramu kātus un ar svariem līdz gramiem 120-140 nekādu lielu atšķirību nejūtu, ar lielākiem svariem reti kad sanāk copēt :), tāpēc varu teikti tikai tā, ka ņem to, kas tev pašam labāk guļās rokās :), ja plāno, ka copēsi arī ar 140-160 gramu sviniem, tad labāk ņem 180 gr kātu :), tālāk no grēka un pie tādiem svariem 150 gr kātam jaudas var sākt biki pietrūkt uz super tālajiem iemetieniem no SALMO spolēm šiem kātiem man tev īsti nav ko ieteikt, fīdera spoles ir izpirktas pilnībā, kompis gan man rāda, ka Diamond FEEDER 50 izmēra spoles pa vienai ir Piedrujas un Spices Salmo veikalos, bet.... vai tā ir neesmu pārliecināts, bet.... noteikti vari skatīties uz 50 vai 60 izmēra runner sistēmas spolēm (Elite Freereunner, Diamond Baitfeeder 6) vai uz kādām ne pārāk lielām karpu vai Surf tipa spolēm, ko veikalos var atrast, jo lielāka, seklāka, augstāka būs spoles kasete, jo vieglāk sanāks tālie iemetieni, bet... arī auklas diametrs nav mazsvarīgs, man pašam uz jūras spolēm stāv pītā aukla diametros 0,16-0,20mm, 0,16-0,18mm ie ļoti ok tālajiem iemetieniem, no monofilajām 0.33-0.35mm, resnāka lidos sliktāk, tievāka rausies svini biežāk :)
sveiki. gribetu pajautat vai firmas trabucco tele maci ir ok? viniem skatijos baigi lielie testi 50g.
Trabuco pati p[a sevi ir laba itāļu firma, kas ražo ne tikai spota inventāru, bet arī plašākām comaņu masām domātas lietas, viņiem ir labas makšķeres, ir labas auklas, par telemačiem jāskatās ne tikai uz testu, bet gan arī uz kāta svaru, attiecībā pret garumu, jo iespējams, ka ar tādu testu ir kaut kādi specifiski karpu vai sbirulino\bombaržu kāti, kas ikdienas copē būs pa smagu, tāda testa kātam ir jābūt smagam pēc būtības, ikdienas copei jaudīgāku par gramiem 25-30 noteikti nevajag, klasika ir 20-25 grami
Labdien.Vēlos pajautāt par norfin brienajamiem kombinzoniem butēm.Skatījos Jelgavā veikalā izmērs 43 uz zābaka ,bet pats kombinzons man stipri pa lielu,esmu maza auguma valkāju XL izmē ra vējjakas . Vai ir iepējami arī citi augšdaļas izmēri.Paldies par atbildi.
regulēšanas iespējas un izmēri ir tikai dārgajiem kostīmiem, VISION un citu mušotāju apģērbu ražotāju kostīmiem, "tautas" klases brienambikses tiek ražotas ar diezgan platu augšdaļu, lai tur jebkurš attiecīgas kājas īpašnieks var ievietot savu rumpi :), tavā gadījumā, ja negribās tērēties uz dārgajām biksēm, iesaku pamēģināt uzlikt kādu elastīgu jostu ap vidukli, zinu, ka daudzi tā dara un tas palīdz, tieši elastīga (gumijota, neoprēna) josta, kas neierobežo kustības
Sveiks,
Esmu nobriedis iegādāties Norfin kostīmu. Skatos uz Norfin Gale vissezonas kostīmu. Mana copes sezona sākas pavasarī un beidzas vēlu rudenī (vēdzeles). Uz ledus nesēžu, tāpēc jautāju vai šāda izvēle būtu +/- piemērota. Ļoti salīgs arī neesmu:)
doma laba, bet... es tomēr neieteiktu tev pirkt Gale, jo bieži vien tieši vēlā rudens copē salstam vairāk kā ziemā, kad mums ir iespēja pakustēties mans ieteikums būtu tev vairāk skatīties nevis uz biezajiem vissezonas kostīmiem, bet gan uz plānākajiem ziemas kostīmiem :), jo ... aukstā un sliktā laikā labāk, ja tev ir vidējas ziemas riepas, nevis labas vasaras riepas :)))) NORFIN THERMAL GUARD - 155 naudiņas NORFIN ACTIVE - 215 naudiņas, ir biki augstāka bikse un vispār biki siltāks par pirmo šie būs "īstie" kostīmi pavasara\rudens copei, es pats parasti no septembra beigām līdz pat maija sākumam\vidum copēju ziemas kostīma biksēs, labāk, lai bumbuļi biki iesvīst siltā laikā, nekā mugura dabū aukstumu, par veselību var nedomāt jaunībā :))), bet ar laiku gribi negribi jāsāk par to atcerēties, tāpēc augstās siltās bikses vajag noteikti, jakas var vilkt dažādas, atkarībā no laika apstākļiem te nevar neatgādināt, ka ... Salmo veikalos var parunāties ar pārdevējiem :))), ja varat parādīt telefonā\planšetē, ka kaut kur (piemēram interneta veikalā) kāds no aktuālajā sortimentā esošajiem kostīmiem ir lētāk, tad bez vārda runas dabūsiet tieši tādu pašu cenu :)
Sveiks Normund! Gribu nedaudz pakomentēt tavu Makšķerēšanas noslēpumi (15.10.2016.) sižetu un dzirdēt tavas domas! Ļoti patika tavs attāluma mērīšanas paņēmiens, noteikti iepraktizēšu! :) Tātad par pavadiņas garumu, pēc savas pieredzes saku ka Daugavā vairāk noder tieši īsa pavada(10-20cm), jo tā atrodas tuvāk barotavai un zivij ir vieglāk pamanīt ēsmu + metienā mazāk pinas + pieķērusies zivs pati ceļ barotavu pāri kantij un ir mazāk zacepu. Redzēju ka šajā reizē izmantojāt tumšu barību. Iesaku pamēģināt tieši pretēji - ļoti gaišu barību, jo ķerot Daugavā tu pārsvarā ķer dziļumā, zivs tur jūtas droši un labāk atsaucas uz gaišu barību. Pilnībā piekrītu tavam viedoklim - ja cope ir vāja, noteikti dod vēl barību, Daugavā nekad nebūs par daudz, jo apakšā ir daudz smalko brekšu kas to ātri notīra. Par ēsmu - nu ļoti jau reti lielais breksis grib to balto tārpu, domāju ka vairāk aktuāla būs slieka un zvaigznīšu tipa makaroni, kas starpHES`u posmos ir 100 % vislabākā ēsma. Par vietas izvēli - dažkārt var rasties viedoklis ka HESu ūdenskrātuvēs un citās dziļās vietās nav lielo brekšu, taču tā gluži nav, lielais breksis pārsvarā stāv pusūdenī un lai to piesaistītu vajadzīga ilgtermiņa iebarošana, tāpēc iesku tev pamēģināt ķert citās vietās kur dziļums svārstās 3-6m robežās(Aizkraukle-Jaunjelgava, Ķegums-Ciemupe, Pļaviņas-Gostiņi) un lielais breksis ātrāk atsauksies uz iebarojamo! Par auklu, manuprāt, ķerot Daugavā, fīderim labāk izmantot 0.35 - 0.40mm monofīlo auklu, jo pārsvarā visur grunti klāj gliemeži un pītajai auklai tās ir ātras beigas - pēc katras copes jānoņem 5-10m nost. Paldies par taviem copes video un tavu vienmēr pozitīvo attieksmi!
Paldies ! noteikti nestrīdēšos, jo jūtu, ka mēs copējam pilnīgi dažādiem piegājieniem :) un katram ir pietiekoši liela pieredze :), par Daugavu man viedoklis tikai veidojas, jo neesmu un nešanāk tur copēt tik daudz kā gribētos, bet... kopumā breksi ķeru gana daudz :) mana lielākā problēma Daugavas copē ir tā, ka nevaru atļauties (laika ziņā) vienu vietu barot pat ne 2-3 dienas pēc kārtas, arī brekšu uzturēšanās vietas īsti nezinu, kad kāds uzaicina uz kādu vietu, tad tur darot visu pēc savas mācēšanas un saprašanas parasti kaut kas sanāk :)), bet... lielu Daugavas breksi pat īsti neesmu jutis galā :))), cik runāju ar večiem, kuri sēž ar gruntenēm\fīderiem, tad brekši virs 2-2,5 kg uz makšķeres esot ļoti reti viesi, savukārt tīklos tādu 3-5+ kg esot ļooooti daudz, ļoti gribētu atkost to breksi, bet pagaidām vienkārši nav laika tam veltīt vismaz mēnesi :), ja ne sezonu vai visu dzīvi :))) man ir plānos nākamsezon vairāk papētīt Daugavas daļu ap Līvāniem -Daugavpili-Krāslavu, tur večiem lomos lielie brekši esot biežāk...., upe tomēr dabīgāka un mazāk sačakarēta ar HESiem :) Bet...., ja nu tu sadomā, ka es varētu tev sastādīt kompāniju un kopā pasēdēt kaut kur Daugavā uz smukiem brekšiem, tad.... dod ziņu un es būšu klāt :))), kas kas, bet breksis mani vienaldzīgu neatstāj :)
Sveiks!
Trešo reizi šogad laidu pa Gauju no Valkas tilta līdz Strenčiem. Varētu būt tā, ka no tilta līdz Kankarītim upe dabīgi nav zivīga? Ievēroju, ka zivis parasti sāk pieteikties aiz Kankarīšu krācēm.
neteikšu, ka es to posmu pazīstu perfekti, bet bijis tur esmu gana un šādam apgalvojumam noteikti negribētu piekrist :), sevišķi, ja runa iet par vasaru un daudz maz siltu laiku, ja par to super laiku kāds ir tagad, tad jā, zivis no lieliem upes posmiem (3-5+ km) var pazust un savākties kādās noteiktās ziemošanas vietās, kasd var būt gan dziļi upes līkumi, gan palielas bedres taisnajos posmos, bet kā likusm tās ir vietas vai nu ar pamatīgiem koku sanesumiem (var būt arī jau gadu desmitiem nogrimušiem) vai lieliem akmeņu krāvumiem.
Sveiki,
Sāku uz sezonas beigām pievērsties fīderim. Radās jautājums - vai nav kāda cita sistēma kā fiksēt attālumu kā tikai aukla aiz klipsīša. Lietoju 0.13 pīto auklu un pēc pirmajiem apgūšanas treniņiem esmu pamanīji, ka aukla tomēr tiek bojāta. Ar laiku jau varbūt apgūšu iemešanas tehniku un viss būs kārtībā, bet pagaidām gribētu atrast risinājumu, lai netiktu bojāts inventārs.
var izmantot gumijas, lai fiksētu attālumu, der gan "naudas gumijas", gan fīdera vai štekera gumijas, gan pērļošanas gumijas, kā ko darīt vairtāk paskaties Yotubē, protams, ka gumijas ar laiku plīst, bet kopumā daudzi tās izmanto, sevišķi kur iespējamams lielo zivju copes, kad vadzīga lielāka auklas rezerve bet... paralēli tam, jau no nākošās copes, sāc amortizēt metienu ar gaisā paceltu kātu, tici vai nē, bet tas palīdz ļoti :), nesanāk sitiens pa spoli, vartikāli pacelts kāts smuki noamortizē metienu un nekas nebojājas
Sveiks, uz nakamo sezonu plānoju iegādāties jaunu feeder komplektiņu, vairāk tādu unversālāku - Lielupe, Gauja, Daugava, ar mērķi breksis. Skatos uz tournament 90 un 100, bet nevaru izvēlēties. Itkā testa starpība vien 10 gr, kāda ir lielākā atšķirība šiem kātiem? Vai 100 nav izteikti ciets, varot mest pat 150 gr, kā ar smalku copīti vai varēs just? Spicītes lakam abiem vienādas nāk? Paldies!
Sākotnēji tie tiešām liekās divi līdzīgi kāti, bet... līdz mirklim, kad paņem tos rokās, 100 ir pavisam cits kāts, pilnīgi citas izjūtas, daudz asāks\ātrāks ar pamatīgu jaudu, 90 ir biki paraboliskāks un jau pie gramiem 110-115 + barība, paliek jau pārāk mīksts tāliem metieniem es teiktu tā, ka nedomājot ņem 100 un nenožēlosi ne reizi :), to atzinīgi novērtē arī visi vadošie Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas sportisti, kur kātu piedāvājums ir milzīgs redzēsi visas copes :), varēsi mest arī 100 metrus, ja vajadzēs :), tas kāts ir to vērts
Sveiks!
zinu ka esi bijis šogad vasarā Peipusā uz asariem, tāpēc varbūt tev ir precīzāka info:
vietējie ķer uz tā saucamo sarkano lupatu/diegu(āķis aptīts un iespējams pat troinjiks), kur apakšā svins...
vai tas ir tas pats ko es saprotu ar vārdu čorts /jeb balda... vai tas ir kautkas līdzīgāks pernavas variantam ar mušām kam sarkani diegi...
saprotu, ka tas ir lai kjertu "v otves"
vai varbūt tas vispār ir kas cits?
cerot uz kādu info, Paldies!
es biju Peipusā ar igauni, kuram ir arī tīklu licenzes gan Peipusā gan jūrā, 'bet pamatā viņš ar spiningu ķer asarus un labi ķer :), visu, kas zem gramiem 200-250 laiž vaļā un tik un tā bieži vien asaru loms sasniedz 60-90-120 kg, bet viņš ķēra tikai ar džigu vai "atvodu" un ar 4-5 collu gumijām :)))), lai sīkie netraucē :), es viņam ierādīju dropšota sistēmu, tikai svina vietā 15-20 gr džigs un tagad viņš ķer pamatā tā :). vismaz manam paziņam arsenālā nekāda tāda čorta nav, bet Mustves Statoilā redzēju, ka večiem pie īsajām borta makšķerēm ir sasietas sistēmas, kur apakšā ir džigs ar lielāku diegu pušķi, bet augstāk 2 mušveidīgi veidojumi, tas ir copei, kad asari ar 'dzigu esi pievilcis līdz laivai un viņš stāv zem laivas, tad, ja iziet uz "rūpniecisko ieguvi" ar šādu īso makšķerīti copes temps ir ļoti liels, bet.... arī ar dropšota sistēmu viss notiekās teicami :))), tikai kātus vajag tādus ar kuriem asari var iecelt laivā :), vasarā var mērķtiecīgi meklēt 300-600 gramu asarus, plus bonusi 700-900 grami nav retums, bet .... veiksmīgai copei vietējo takuzini vajag noteikti :)))) mēs bijām pa tālo Narvas galu