Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā KristapsS

Labdien!

Vai Salmo veikalos ir nopērkama mīksta spicīte vecajam Salmo Taifun feeder 120?Artikuls 3134-365.Resnais gals ir kādi 4mm.Tagad Salmo fīderiem tievākas spices un šādu nevaru savā pilsētā nopirkt.

Atbild Normunds Grabovskis

speciāli Taifun spices noteikti nav, jo tur stāv standarta spices, kādas ir daudziem kātiem, Salmo servisā ir gana daudz dažādu spiču, tieši Taifun un Diamond kātiem, Salmo veikalos ir Browning spices, no pieredzes varu teikt, ka ja ir kritiska situācija un nevar atrast precīza diametra spici, tad jebkuru citu fīdera spici var diezgan vienkārši "piedzīt" līdz vajadzīgajam diametram, ja pa resnu, tad ar smalko smilšpapīru noņemam lieko, ja pa tievu, tad ķēpa biki lielāka, ar cietu laku vai epoksīda sveķiem, vai labi sacietējošu līmi, der arī Bizon superlīme, slāni pa slānim, jāuzaudzē vajadzīgais diametrs un tad ar smilšpapīru piedzenam kā vajag, protams, ka tā ir ķēpa, bet... tā ir izeja no situācijas :) ja dodies pats vai kādu sūti uz Rīgu pēc spicēm, tad noteikti dod līdzi kāta daļu, kurā spice jāsprauž iekšā, tad būs vieglāk piemeklēt vajadzīgo, paskaties uz Browning spicēm, diezgan resna lejas daļa tām ir :)

Atbildēts: 12.jūlijs 2016, 09:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kants

Normund bez maz vai jāsaka paldies Jums ka esat, ļoti pamācošs pēdējais raidījums.

Viss takā būtu skaidrs, bet jau vairākas reizes ejam copēt ar pārinieku, bet līdz saprašanai nu nekā.

Copējam Daugavā Ķeguma posmā, ir mēģināts i sēdēt vietās kur ir stāvā kants 1-13m, metam uz kādiem 8m, tad mērenās dziļuma maiņas 1-5m varētu teikt pat, ka vieta ir kā tāda pana kas lēnām ik pa 20m maina dziļumu uz leju metam uz tiem pašiem 4-5m.

Rezultāts, cope sākas no pl 22:30 un ilgst kādu stundu. Pa kāda plicim dabūjam, bet principā švaki.

Vai ir kas tāds, ko palaižam garām? Interesanti būtu dzirdēt Jūsu viedokli par dziļumu kur sākt copēt un kādas vietas labāk izvēlēties. Varbūt ir kas saistīts ar gadalaikiem un diennakts stundām kur zivs labāk uzturas.

Protams neko jau no zivīm nekad nevar zināt, bet ar savu pieredzi domāju kāds skaidrojums ir.

Kā saka, met ko gribi, bet ja tur zivs nav tad neko...

Fīderis, barojam salmo breksis + melnzeme + šad tad melase.

Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

tajā posmā, upes labajā krastā, reizi pa reizei copēju, gan licenzētajā posmā gan tieši zem, tiesa nezinu, kas tur notiek vasarā, dažas reizes tik esmu bijis vasarā un ar palielu aplauzienu :))), smukas zivis, bet.... nu ļoooti retas pa dienu :), toties rudeņos un pavasaros ir pat ļoti ok sevišķi interesants tas posms ir pavasarī, tikko iziet ledus, tad zem licenzētās zonas krastā visas vietas ir aizņemtas parasti :), i breksēni, ir lieli pliči, i raudas un pat mēra vimbas, bet.... kā man skaidroja vietējie takuziņi, tad tā ir tikai pavasarī, kad zivis tur sanāk ir kā sildīties un baroties, jo tur straume ir mazāka nevaru sevi pieskaitīt pie lieliem Daugavas pazinējiem :), man nepietiek pacietības un laika tikt skaidrībā ar šo upi :), bet Daugavai, ja runājam par balto zivi, ir vai nu ļoti labi jāpārzin upe vai patstāvīgi jābaro viena vieta, lai zivis tur pierod pie tā, ka viņas baro....., ideālā gadījumā, ja vari ar laivu un ehalotu nesteidzīgi nobraukt gar krastu un apskatīties kur vispār zivis uzturās... man ir pāris stāsti par patstāvīgi barotām vietām, arī tur zivis nestāv visu laiku, bet tomēr brekši tur grozās patstāvīgi, bet nu vismaz reizi divās dienās, ja ne katru dienu, tur ir barība, kaut kombikorms ar zemi, ir jānolaiž zivīm, tad jā, tad var turēt zivis tur no maija līdz oktobrim :) citas receptes man nav :), tāpēc arī es bieži vien izvēlos copei vai nu pārbaudītas vietas vai citus ūdeņus :), kaut arī ļoti labprāt aizbrauktu pabrekšot\papličot kaut kur uz Staburagu, Koknesi vai kaut kur augstāk, bet.... vietas nezinu un piebraucot vienkārši pie upes uz stundām 5-8-10 cerības, ka izdosies piebarot daudz maz cienījamas zivis ir diezgan maza :)

Atbildēts: 8.jūlijs 2016, 09:08 | 5 komentāri | Adrese atbildei
Jautā daniels.1

Sveiks,kas tagad varētu kkerties Mērsraga kanālā?

Makškkerēšu uz pludinnu.

Paldies,ne asakas.:)

Atbild Normunds Grabovskis

vari tikt uz brīdi, kad kanālā ienāk asari, tad ir darba pilnas rokas :))), jo asari sanāk daudz un lieli un aktīvi ķerās, tas gan parasti notiekot dienas 2-3, bet visādi citādi ir kanālā i pa kādai karūsai i pa raudai un breksēnam, nu un protams daaaaudz maiļu\ausleju :))), tur daudz kas ir atkarīgs no jūras vējiem un ūdens līmeņa

Atbildēts: 8.jūlijs 2016, 08:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Pukacis

Sveiks, vai vari apmēram pastāstīt cik ieteicamais pavadas garums feeder uz plauziem ezerā un vai barībai vajag likt klāt grunti, doma par daugulu mazezeru, līdz šim neviens lielāks par 1, 5 kg zinu ka ir lielāki, nesaprotu kāpēc nedabuju

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) Dauguļu Mazezerā, tieši tāpat kā Augstrozes ezerā normāla izmēra brekšu praktiski nav, visi šitie pus brekši 500-700-900 grami ir, bet lielāki ir liels retums, tas saistīts ar to, ka ezeriem nav nekādas caurteces, tas grāvis neskaitās, jo to jau gadus 40 neviens nav tīrījis :), un tie ir slēgtā tipa ezeri, bet labai augošu brekšu populācijai vajag biki pajaukt tās asinis, abet tur visi brekši jau paaudzēs ir radinieki un tas par labu nenāk... zinu to, jo pats Dikļos nodzīvoju gadus 15 un tie bija mani copes ezeri, pat aizaugošajos Mazbrenguļos ir lielāki brekši, jo tur ir Briede ir kanāls un ūdens kustība.... bet.... arī tos brekšeļus ķert ir interesanti :), tikai jāatrod vietas, kur viņiem no krasta tiek klāt :), fīderim liec30- 50-70 cm garas pavadas, sāc ar 50, tas ir ļoti ok izmērs par zemi barībā - jautājums ar ko tu barosi, ja ar gatavajām barībām, tad es saku, ka jā, vismaz 1\1 barība\zeme vajag, lai breksim ir kur rakāties, lai viņš ilgāk aizķeras uz barības galda, lai gan tur viņi, ja pienāk, tad kādu laiku turās :), skaties uzmanīgi ar dzīvajām piedevām, sevišķi ar grieztu slieku barībā, jo mazo asarīšu un ķīšu armija tajos ezeros ir milzīga :)

Atbildēts: 8.jūlijs 2016, 08:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Skrazulis

Labdien man jautājums kad notiks kāds fider turnīrs. Es kā iesācējs gribētu paprovet savus spēkus. ☺

Atbild Normunds Grabovskis

tev ir lieliska iespēja to izdarīt jau šajās brīvdienās :))), Carnikavā notiks forši fīdera mači, skaties informāciju CL sporta sadaļā, feeder.lv vai viņu pašu lapā www.bcms.lv, paredzama laba gaisotne, piedalīsies daudz tādu kā tu, kas grib pamēģināt kas tas ir fīdera mači, bet būs arī pieredzējuši "vilki", kuri grib pamačoties, piešaut roku :) pirms LČ otrā posma, kas notiks augusta sākumā Lucavsalā pēc tam ir Ēsmas kauss, kas notiks netālu no Kalnciema Lielupē, arī tur vari piedalīties, tikai laicīgi jāpiesakās, meklē informāciju feeder.lv

Atbildēts: 8.jūlijs 2016, 08:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mcgarrett

Sveiki!

Ir doma beidzot iegādāties feeder kātu.

Šajā makšķerēšanas veidā esmu iesācējs un vajag kādu kātu ar ko iemēģināt.

Makšķerēšana pārsvarā notiks upes uzpludinājumā(max dziļums 5m)

Upē ap 2m dziļums un šad tad kādā dīķī.

Paldies par atbildi jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

No Salmo kātiem sākumam var ņemt Taifun feeder ar testu līdz 90 gramiem, veikalu cenas ap 35-38 eiri, kātiņi izturīgi un labi, kā jau stiklašķeidras kāti tie ir nedaudz smagāki, par grafīta kātiem, bet arī makšķernieka kļūdas "ārstē" labi :), nākošais solis uz ko vari skatīties ir Diamond Feeder, arī ar testu līdz 90 gramiem, cena tādam kātiņam ir ap 69 eiri, bet nu tas jau ir pilnvērtīgs grafīta kāts, ļoti labs kāts ja domā pirkties kādā no Salmo veikaliem un plāno pirkt visu komplektu - kāts, spole, aukla, tad dod ziņu privāti, izstāstīšu kur labāk pirkt un kā to pasākumu veikt mazāk sāpīgi tavam makam :))))

Atbildēts: 5.jūlijs 2016, 08:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ralfins

Sveiki! Nepieciešams no dīķa dabūt ārā amūrus, tādus ap 5kg, ir karpu makšķere, bet īsti nezinu kā tehniski to izdarīt jo netā viens stāsta, ka ēsma jāliek 10cm no grunts, cits stāsta, ka jāliek uz grunts, trešais ka ēsmai jāpeld. Un ko vispār izmantot par ēsmu, vai der karpu boilas un kādas krāsas/garšas labāk izmantot, un kādā sistēmā to savienot ar āķi, paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

ja gribi viņus dabūt ārā, tad tikai un vienīgi tīkls..... citas iespējas nav, kādu jau ar lielu mocīšanu izmocīsi ar makšķeri, bet tas būs tas pats kas ar sietu ūdeni smelt... ja ir savs dīķis\ezers un gribās uzturēt kaut kādu zivju līdzsvaru tajā, tad ravēšanai tīkls ir jātur pie rokas, tā gan arī nav panaceja, bet vismaz vari paņemt ārā kādu daudzumu sev nevēlamo zivju :)

Atbildēts: 4.jūlijs 2016, 09:30 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Janis86

Sveiks,Normund! Gribeeju uzjautaat-Ko Tu jauc klaat bariibai,lai maksimaali peec iespeejas ilgaak to straumee notureetu uz grunts. Esmu meeginaajis dazaadas konsistences ar/bez melnzemes. Upe strauja-reizeem nes pat 80gr barotavu uz priekshu kad taa paliek tuksha! Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

nu 80 grami nemaz nav tik liela straume :) un tas, ka biki nones barotavu arī ne vienmēr ir slikti :) mana standarta recepte fīderim un pludam ir barība\smaga zeme 1\3, ja barība ir labi samitrināta un arī zeme pareizi piemeklēta, tad barība tur pat paliek arī pie 120-150 un 200 gramu straumes, melnzemi neizmantoju vispār, tā ir viegla un nelīp, vis labākais pareizas zemes rādītājs ir tāds, ka paņemot zemi saujā un saspiežot vienu reizi izveidojas bumbiņa\desiņa, zemei jābūt smagai, parasta pelēka lauka zeme, biki mālaina zeme, paeksperimentē ar zemi bet.... neaizmirsti arī par pašas barības pilnīgu samitrināšanu, var pielikt melasi vai kādu sīrupu, kas biki salīmē barību, lai gan pie tik nelielas straumes tas nav vajadzīgs, barībai ir jāizskalojas no barotavas un bez sevišķas spiešanas tam vajadzētu notikt 2-3 minūtēs copējot un 20-30 sekundēs iebarojot pamaini barotavas veidu, plastmasas trubiņveida barotavas ar retiem maziem caurumiņiem vai vispār bez tiem barību tur daudz labāk kā sietiņbarotavas, tikai nedrīkst pārcensties ar barības saspiešanu :))), tad būs otra galējība, ka barība vispār neizskalojas :)

Atbildēts: 4.jūlijs 2016, 09:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marcus3201

Sveiks Normund man jautajums par Liepajas juras bullu copi, vai tur ir kads noteikts laiks kad vinni keras tapat ka veeja zivim. Vai ir iespejas jebkura laika vinus makskeret.

Atbild Normunds Grabovskis

nu pati lielākā buļļu aktivitāte ir pavasarī, kad viņi gatavojas nārstam, bet ... viņu tur ir gana daudz, tāpēc var viņus ķert praktiski visu sezonu

Atbildēts: 4.jūlijs 2016, 09:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā cintins12

Sveiks Normund!Gribēju ieteikt Tev Vipēdes ezeru,manuprāt,Tev vajadzētu tur aizbraukt un pafilmēt,to skaisto un zivīm bagāto ezeru.

Bet stāsts nav par to.

Nedēļas nogalē braukšu uz Vipēdes ezeru,copēšu pa nakti. Izmantošu gruntsmakšķeri un pludiņmakšķeri. Es gribētu uz grunteni paķert kādu karpu,breksi,bet nezinu kādu sistēmu labāk taisīt?arbūt vari man kaut ko ieteikt?

Paldies jau iepriekš.

Veiksmīgu dienu un ne asakas. :)

Atbild Normunds Grabovskis

ja tevi pareizi saprotu, tad tu prasi tieši par pašu gruntsmakšķeres\fīdera sistēmu, viennozīmīgi tai jābūt sistēmai ar barotavu, nav obligāti tieši fīdera barotavu, der arī parastās atsperes, ko uzver uz auklas virs āķa\āķiem, bet barotavu vajag, lai zivis zina, ka tu tur sēdi :), viss jau ir bezgala vienkārši pašā saknē, uz auklas uzver barotavu, piesien griezuli pret kuru barotavai atdurties un pie griezuļa piesien pavadiņu ar āķi :)))

Atbildēts: 4.jūlijs 2016, 09:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager