Sveiks! Nu kaa tad pa izstaadi gaaja?Kaadus jaunumus saredzeejies:)?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks! Nu kaa tad pa izstaadi gaaja?Kaadus jaunumus saredzeejies:)?
izstādē Maskavā es vairāk strādāju stendā nekā pētīju kas jauns :))), pietam ... nekādas revolūcijas jau nav un nebūs :), Krievijā ir nopietna krīze, tāpēc kvalitatīvu jaunumu pieplūdums ir stipri sarucis, attīstās vietējie barību ražotāji, bet viņi apzināti ražo tikai vidēja un lētā gala barības, jo tās var pārdot, kvalitatīvas barības var uztaisīt, bet.... nevar pārdot, tāpēc arī man Sensas stendā bija ko darīt :), pietam .... Krievijā tos "večus no televizora" uztver savādāk :))), tāpēc, lai arī fiziskais nogurums pēc izstādes bija baigais, tomēr morālais gandarījums un pozitīvo emociju bija ļooooti daudz :). Kārtējo reizi pārliecinājos, ka 20 miljonu auditorija .... ir'daudz, saņēmu ļooooti daudz labu atsauksmju par raidījumiem :). tāpēc varu teikt, ka ar izstādi esmu apmierināts :), noteikti braukšu arī uz rudens-ziemas izstādi septembra sākumā, ir patīkami strādāt, ja redzi, ka tas kādam ir vajadzīgs :)
Sveiks Normund! Piedo par ieprieksejo jautajumu jautajums ir Tads katu nupat nopirku bet nezinu ko darit uz daugavas straujas kants biezi rauju barotavas un katus negribas sacakaret. Dzivoju netalu no aizkraukles hesa in kants iespaidiga bet zivs mil tureties ta apmeram 60-80 metrus no krasta versos pie tevis pec padoma ir gruti pat tikt gala are plastmasas barotavam..... esmu meiginajis are citiem Katiem in meiginajis bet neizdodas are so ta minimali ta ka neesmu Ari iesacejs...
Vienīgais veids kā ar fīderi dabūt augšā visu montāžu ir lietot plastmasas barotavas ar vai bez spārniem, pietam plastmasas barotavas ar nelielu vai vispār bez caurumiem, tādas uzpeld vis labāk un parasti glābj situāciju, ja tas nelīdz.... un iemetiens ir ļoti tāls, tad... man nav variantu :))), tuvumā var strādāt ar lielajiem, pus enkurotajiem slīdošajiem pludiņiem, kā to dara veči Lielupē, arī Daugavā tā copē, tad aukla neguļās uz akmeņiem un makšķere aizķeras stipri reti, bet... to var darīt kad dziļums ir pie krasta un nav pārāk lielas straumes, tev laikam tas nederēs :) godīgi sakot nezinu ko tev ieteikt :)
Sveiks...sākšu ar to..paldies par visām copes lietām ko jūs stāstiet un rādiet!Tas stāsts ir tāds..laukos ir neliels dīķītis iekšā ir smukas karūsiņas,kadreiz vasarā forši pasēdēt un paķert,bet aizaug ar kaut kadam zaļam zālēm tā ka nav kur makšķeri iemest!tīru ar dzelzs grābekli velkot zāles krastā,pec mēneša atkal viss aizaug ciet...varbūt esat ko dzirdējis ka ar šo lietu var cīnīties!
tu domā to zaļo pļuru, kas aug un vairojas dīķim pa virsu, jā, tā ir baigais draņķis :))), man radiniekam arī dīķis ar to aizaug pamatīgi, smeļ ar lielu ķeseli un dod pīlēm, laiž pīles dīķī, bet nu to visu jādara regulāri, tikko ielaiž tā ir ziepes, tad ir grūti ko izdarīt
Sveiki Normund .man ir jautajums par vimba bauska kur griesties pec taisnibas .jo sogad seit ir astronomiskas.cenas un zonas makskeresanai un licences pat biedriemdiez vai pietiks
taisnības ...... mēģiniet sarunāt tikšanos pašvaldībā, savācieties aktīvākie copmaņi un citi interesenti, uzaiciniet licenzētās copes organizētājus, vietējo avīzi u.t.t., tāda tikšanās būtu tikai loģiska pie jebkurām lielām izmaiņām, jo paši vien dzīvojat tur uz vietas :), ikdienā taču redzat viens otru un Bauska nav tā lielākā pilsētiņa :))))
Ieteiksiet ko labak jaukt kopa baribai no lopbaribas mantam un ja es baribam lieku klat drupinatu sauso kiploku kas vienkarsi pasakaini smarzo tas visu uzlabos?
saulespuķu spraukumi, kombikorms, drupināti graudi un kukurūza, rapša spraukumi u.t.t., tādai vienkāršai iebrošanaoi der praktiski jebkas, sevišķi ja ar prātu to visu gatavo, lielu daļu vajag apliet ar verdošu ūdeni, tad tas viss pamostās un sāk smaržot, ķiploks tikai uzlabos to tavu maisījumu :)
sveiki biju copet. sakeru raudas un daudz asarus bez piebarosanas. varetu but ta ka zivis tagad var nokert bez piebarosanas.jo keru tiesi uz kanti.
:)))) zivis visos laikos ir varēts ķert bez iebarošanas, sevišķi ja'tu īstajāq laikā (kad zivīm ir apetīte) atrodies īstajā vietā, tad papildus zivju piesaistīšana un iekārdināšana (iebarošana) nemaz nav vajadzīga, priecājies, ka tiki uz foršu copi sevišķi jau asaru cope parasti mēs pārbaudam kāda asariem ir apetīte un tikai tad skatamies ko darīt, papildus barot vai meklēt un lasīt aktīvo zivi, jo asarus var piebarot tikai ar motile vai grieztu slieku, kas nav tas lētākais pasākums :) arī baltās zivis, kad viņas aktīvi barojas, var veiksmīgi 'ķert bez barošanas, tikai .... reti kad izdodas trāpīt uz to aktivitāti, tāpēc arī barojam, tādējādi "dresējam"zivis ēst pēc mums tīkama grafika :))))
Sveiki Normund esu no bauskas nezinu kur griesties pec padoma iedomajos tevi nu pat saksieks bauska vimbu sezona ,bet ir daudz brinumu te ar licencem .busot astronomiskas cenas un zonas ne visi to spes iegadaties ,dzirdeju ka licences busot ari tik daudz ka zilum zales,vai visiem vel tas pietiks .biju ari biedribas biedrs ,bet izstajosjo pret mani daudz gadu atpakal loti nekorekti izturejas biedriba .cope loti patik ,bet ka tagad but ar to lietu nezinu,nevaru saprast uz kada pamata tas tika sarikots ,vai tiesam censas panakt bakanjeru zveju?
to, ka pacels cenas dzirdēju, nu jau tas esot izdarīts..., bet tā kā pati Bauskas cope mani maz interesē, tad sevišķi par to nepārdzīvoju, jo manuprāt tā nu noteikti nav tā labākā copes vieta :))), to pašu vimbu varam ķert daudz mierīgākās un klusākās vietās un domāju, ka tu to lieliski zini arī bez manis :)))) kāpēc tiek paceltas licenžu cenas un kāpēc to licenžu regulāri pietrūkst nezinu, godīgi sakot, lai sevi neuzkurinātu, cenšos nelīst tajā sfērā, jo ... vai nu izglītības trūkuma dēļ vai savas jocīgās uztveres dēļ īsti nesaprotu šo virtuvi, droši vien, ka kaut kāds pamats jau tam ir :))), tiesa Bauskas dīvainības ir īpašas :))), jau tā to copes zonu tur izgraizīja, lai copmaņi neietu pa privātīpašumiem līdz upei u.t.t. bet.... nezinot tēmu neņemos to komentēt tavā gadījumā .... nu ja biedrībai ir tiesības apsaimniekot šo posmu un tu esi no biedrības izstājies, tad... tu pats esi sevi pieskaitījis "londoniešiem" kā jūs saucat iebraucējus :))), tad nu ir divi variant, vai nu pērc licenzi kā visi "londonieši" vai brauc copēt aiz licenzētās zonas.... (priekš vietējā iedzīvotāja abi varinati ir nepareizi).....
Sveiks. Varbūt vari apstāstīt kaut ko vairāk par zandartu ķeršanu dīķī uz fileju? Cik bieži tā jāmaina, kāda ir labāka utt.
(P.S Kur jūs sportisti liekat veco invertāru?)
Paldies
Dīķī zandartus....? nu tad jautājums nav pie manis, jo dīķī, ja precīzi, tad Valles dīķī, esmu noķēris tikai 1 zandartu, pamatu pamatos jau zandarts tomēr nav diez kāda dīķa zivs, pamatā jau tos medījam pa upēm un ezeriem..... vispār zandartiem izmanto gan auslejas, gan raudiņas, gan neliela breksīša fileju, to jāmaina tad, kad pazūd svaigas zivs smarža, vispŗ jau visām zivīm labāk patīk svaigi kumosi :))) nelamā mani par sportistu :), man patīk mači, bet vispār esmu copmanis parastais :) kas ir vecais inventārs ??? ir vai nu derīgs vai jau izbeidzies inventārs, kuram vieta ir miskastē, pietam man ir puika, kurš palīdz piebeigt daļu no kādu laiku kalpojušām lietām :))), reizēm kaut ko atdodu puikām pie ūdeņiem ja tu domā ka kāds(firma) kādam (sportistam-ekspertam-copmanim) kaut ko dod pa brīvu un lielos daudzumos, tad tu stipri maldies :))), tā reti notiek pat lielajās kaimiņvalstīs
Svaiki!Lūdzu varētu pastastīt par karpām un karusām, kas notiek ar viņām tagad?
GUĻ ....bet ne visur :), ir atsevišķi', labi caurtekoši, ūdeņi, kur karpas un karūsas neguļ un pat pa kādai pieķerās, bet tās ir retas vietas un labāk pat reiz skatīties citu zivju virzienā :)
Sveiks Normi! Te lasu citi tev jautā par fīderēšanu, ar testu 120g man kāti vispār ar testu 5-40g šitais ir lētais kāts un otrs 10-30g dārgāks ,baigi vieglais vai man kas nav pareizi, bet fīderēju jau divas sezonas un esu apmierināts, un barotavas izmantoju 10g un 20g lielākas nē, nepatīk tās lielās barotavas, pārsvarā 10g strādāju, nu vienīgais es fīderēju stāvošos ūdeņos, man jūras kātiem test 100g un vairāk.
:)))) copi stāvošos ūdeņos nu nekādi nevar salīdzināt ar copi upēs, tur viss ir savādāk :), stāvošiem ūdeņiem tevis minētie 30-40 gramu testi ir ļoti ok, es pats arī upēs, kur to var darīt, cenšos makšķerēt ar vieglajiem kātiem, bet... cilvēkam, kurš grib pirmo reizi saprast kas ir fīderis un pamatā cope upēs, 100-120 gramu testa kāts būs tieši laikā, jo barotavu klasika vasarā ir 40-60 grami, bet rudenī pavasarī 60-80-pat 100 reizēm, plus pie krasta parasti ir asa, augsta kants, kurai to zivi vajag pārstiept pāri, tam vajag garāku un cietāku kātu, jo brekši jau arī mēdz būt pa 2-3 kg tavā gadījumā viss ir ok, ja pašu apmierina, tiesa es arī stāvošā ūdenī, dziļos ezeros,lielākā vējā, izmantoju barotamas 30-40 grami, bet kalsika ir 20-25 grami, tikai jāpaspēlējas ar barotavu groziņu izmēriem un barības izlādēšanas ā'trumiem :)