Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā Zupa1980

Sveiks. Ko vel var pievienot barībai lai uzlabotu copi uz breksi es domāju varbūt zirņus, prosa vai kkas tamlīdzīgs vai noturētu tai vietā breksi, zinu ka to var vasarā. Un ko vel uz āķa bez gaļas var likt šajos dažu plusu aukstajos ūdeņos?

Atbild Normunds Grabovskis

šajā laikā prosu var likt kā rupjāku frakciju, bet tā nebūs , ka deļ kādām piedevām breksis ilgāk aizkavēsies, patreiz ir jāpriecājas, ka viņš vispār atnāks :))), būs biki biki siltāks, nākamnedēļ sola :)), un viss aizies

uz āķa gaļa, visāda balta un sarkana, griezta un vesela, ja teiksim Bārtā copē. tad var arī kukurūzu piespraust, ja lielie puiki tur ganās, bet vispār vēl nav lielo kumosu laiks, kādas pāris nedēļas jāpagaida un tad jau aizies :)))

Atbildēts: 19.marts 2024, 19:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Tolsty26

Sveiks, man ir tāds jautājums, Kalna Spuļļu dīķos ir noķertas pirmās karūsas, vai vari ieteikt kādu barību tagad maisīt karūsām? Zemi klāt likt vai arī nelikt, un kāda ēsma karūsām tagad būs vis aktuālākā? Paldies, ka tu esi, super vecis esi.

Atbild Normunds Grabovskis

mana pieredze rāda, ka pašā agrā pavasarī karūsas barot NEVAJAG, jo ļoti bieži viņas pat bēg no barības aukstā ūdenī, ja kaut ko pabērt', tad sauju kaut ko bez aromāta, nu tipa prosu irdenu, ēsmai mannā mīkla ar ķiploku, vārītas grūbas ar ķiploku, slieciņa, baltie, arī var ar ķiploka aromātu tos pastiprināt

katrā gadījumā Lielupes atteikās, vietām Salacā šajā laikā karūsas labāk nebarot, tas ir līdz ūdens iesils līdz +- 8-10 grādiem, tad sāks strādāt barības

Atbildēts: 19.marts 2024, 19:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā BaibaM

Sveiki kapec nau jusu raidijuna vairs televizorā.Man nau ko skatities vairs!!!!

Atbild Normunds Grabovskis

diemžēl Makšķerēšanas Noslēpumi televīzījā vairs nebūs… RE TV atteicās ar mani turpināt sadarbību, jo es tagad skaitos bez maz vai Latvijas nodevējs, jo darba darīšanās biju Maskavā, biju makšķerlietu izstādē, devu vairākas intervijas, kurās atļāvos pateikt, ka esmu padomijā dzimis cilvēks un ka priekš manis nav sliktu tautu, ir slikti cilvēki u.t.t., es 30 gadus rakstu, stāstu, filmēju latviski un krieviski, esmu makšķerēšanas sludinātājs, daru to un darīšu, jo uzskatu, ka makšķerēša vieno cilvēkus un tautas, tas, ka mani uzskati patreiz nav modē… jau ir cits stāsts, bet tas noteikti nenozīmē, ka es pārstāšu darīt to ko daru :))).

Tā, ka “labi un pareizi” ļaudis pacentās, lai TV raidījuma vairs nebūtu :))), nu kā ir tā ir…

Atbildēts: 19.marts 2024, 19:35 | 7 komentāri | Adrese atbildei
Jautā garais87

Sveiks meistar. Sestdien ir domāts atklāt fidersezonu,gribēju lūgt tavu padomu. Vai ir jēga tagad meklēt breksi Staburaga-Pļaviņu dzīlēs? Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

laikam nokavēts :))), bet nu… es domāju, ka nē, pretējā krastā, kur tās seklās pļavas gan varētu sākties cope drīzumā…

Atbildēts: 19.marts 2024, 19:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Raudivs

Sveiks!
Šoreiz nepieciešama palīdzība pludiņ makšķeres spoles, auklas izvēlei un fīdera pītās auklas izvēlei.
Makšķerēju Lielupē(Jūrmala), Nabas ezers un Abava(No Sabiles-Rendai).

1.Nepieciešama spole(Lucky John,vai Salmo) - 3000 spoles izmērs priekš Salmo Elite River Heavy XF 5metri, + nepieciešama arī aukla-esmu noskatījies Feeder Concept Distance Black 1500 auklu 0,22 izmērs, bet baidos vai viņa nebūs pa cietu un nekritīs nost no spoles, varbūt man, kā iesācējam vajag citu kādu auklu.

2. Nepieciešama pītā aukla priekš FC Distance 100, garums 3,9m, spole FC Imperium 8 (6000 izmērs), esmu noskatījies Salmo Elite X4 Braid Dark Gray 125, 0,14 izmērs-varbūt kādu citu labāku.
Paldies :)

Atbild Normunds Grabovskis

Piedod, atbildu tikai tagad, biju izbraucis un tad apslimu, abet komentēt te varu tikai no kompja :)))

  1. Ir Lucky John Vanrex spolīte, 3000.izmērs ir vienkārši izcils, bet tur ir vairākas simpātiskas spoles, ņemu kura iekrīt acīs, ar kvalitāti tur viss būs ok. Aukla man arī ir uztīta 0.22mm šai makšķerei, visus 150 m netinu, jo tad leca nost, bet kādi 120-130 m uzlīda un turās ļoti ok, man šī ir mīļākā aukla bolonēzei, teicama nodilumizturība, pareizā cietība, vienkārši netin pilnu kaseti un būs ļoti ok
  2. šī ir laba pītā, tieva, izturīga (ja mēs runājam par veco labo Eliti, pelēka tāda), mīksta, man šī ļoti patīk, bet vairāk spiningam vai vieglajam fīderim, tādam universālam fīderim, dažādiem ūdeņiem, bieži upēm, es ieteiktu Feeder Concept 4dzīslu auklu, to pašu 0.14mm, nodilumizturība būs labāka

Atbildēts: 19.marts 2024, 19:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Sveiks.Kā katru gadu gaujā ir vieta kur veči pulcējas copē breksi. Doma iet nākamnedēl vidū laiks vel auksts ūdens arī un vel konkurence- iesaki kā man sagatavoties - kā tu darītu, gribās tavu padomu no barībām līdz ēsmām varbūt vel kkas.

Atbild Normunds Grabovskis

Skatoties uz laika prognozi es… nogaidītu līdz brīvdienām, jo šo sestdien pašam sanāca aplauzties pamatīgi, ja trešdien vēl zivis ēda un ļoti labi ēda, tad sestdien, ar visu to aukstuma vilni, tajā pašā dienā 1 brekšuks uz 11 cilvēkiem :))), Gaujā, vismaz lejtecē baigais ūdens, tad tava vieta vis ticamāk ir kāds līcis vai mazākas upītes ieteka…

Barība tumša un ne pārāk stipra, es trešdien ļoti labi copēju ar Salmo Melnais breksis+Salmo Lielais breksis + 6kg zemes, āķim pinki, baltie un motilis, ja motiļa nav, tad mazas foršas slieciņas arī derēs, BET baidos, ka Gaujā pagaidām barības sastāvs lielu lomu nespēlēs, biki pa aukstu, lai barība sāktu labi strādāt ūdenim biki jāiesilst, tāpēc tavā gadījumā svarīgi pareizi apsēsties, jo noteikti tavā vietā ir konkrētas 1-2-3 vietas, kur večiem zivis trāpās biežāk un šādā laikā atrast to punktu ir daudz svarīgāk nekā salādēt ūdenī nevajadzīgi daudz barības u.t.t., ja sanāk, tad pavēro vai parunājies ar večiem un tad vienkārši piecelies agrāk :))), paeiza vieta + pareiza barība+ pareiza ēsma +pareiza taktika var dot rezultātu, ja breksis tur ir :))))

tādā vietā noteikti nevajag tev 2 + kg barības, pietiks ar 1 kg + 3 kg zemes

Atbildēts: 11.marts 2024, 08:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zupa1980

Sveiks. Vai visas veikalu zemes ir labas makšķerēšanai. Pēc cenām ir pieņemama sensas zilā paka3kg bet kā viss pārējais?

Atbild Normunds Grabovskis

veikalos ir ļoti dažādas zemes, ir vieglākas un smagākas, melni krāsotas un dabīgi brūnganas, ja pludiņmakšķerēšanai, tad es vienmēr izmantoju vai nu tevis minēto Sensas vai līdzīgi smagas no Boland firmas (Heavy Feeder, River), Sensas ir 3 kg pakas, Boland pa 2kg, fīderim var izmantot arī vieglākas, mazāk līmīgas zemes, jo barību satur kopā barotava

bet, ja atbraucu pie ūdens un redzu smukus kurmja rakumus, tad labāk izmantoju to zemi, grosi kā gribi ietaupījums sanāk neslikts :), veikala zeme ir ērtībām, kad tu copē vietās, kur nav labas vietējās zemes krastā, kad tev laika ir mazāk kā naudas, kad ir situācija kā šodien, ka viss sasalis, kad copē pilsētā u.t.t.

Atbildēts: 8.marts 2024, 08:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā lucius2

Sveiks Meistar. Man tev jautājums par raudu copi ar pludiņu Mazā Juglä. Tagad martā kad naktīs ir mīnusi un dienā plusi labāk viņas meklēt dziļumā, bedrês un atstraumēs,vai vietās seklākās ar mērenu straumi,un labāk no rīta vai dienā kad saulē ūdens kaut nedaudz iesilst,un montāža ar vienu slīdošo svinu? Paldies par atbildi.

Atbild Normunds Grabovskis

Nu īsti seklumā vēl nē, ja blakus ir 2-3 metri bedrītes, tad tur būs zivīm siltāks, patreiz ļoti izteikti ir tā, ka cope sākas dienai iesilstot, es vakar biju brekšukos un visa aktivitāte , tiesa ziemeļu krastā, kur saulīte sāk sildīt vēlāk, sākās tikai pēc 12, līdzīgi vajadzētu būt vairumā vietu ar dziļumu līdz metriem 2, jo tie nakts aukstumi līdz -5-7 grādiem ir daudz, visas lēnākās vietas pat aizsalst, es vakar arī dauzīju ledu un stūmu straumē…

ja straume ir 4+grami pludiņam, tad jā, montāža ar 1 slīdošo svinu un garo pavadu var strādāt labāk nekā klasiskā skrošu un 15-30 cm pavadas montāža, tomēr ar garo pavadiņu ēsma plivinās vairāk straumē , vinīgi tas, ka Mazā Jugla ir diezgan maza upīte un tur zivju stāvvietas ir ļoti lokālas, iespējams, ka ja vieta maza (sēklītis, bedre tik pāris metrus gara u.t.t.) tad esi gatavs paspēlēties ar pavadas garumu u.t.t. , ēsmai noteikti paņem baltos un grūbu, ja doma tieši par raudu, ja tomer arī vimbiņa, tad baltie un motilītis vai smalkās slieciņas, vimbai reizi pa reizei tomēr sarkano gaļu gribās vairāk :)

Atbildēts: 7.marts 2024, 12:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā modza44

Laba diena. Par cik Salmo šobrīd piedāvā labu akciju fīdermakšķerēm ir doma iegādāties Feeder Concept DISTANCE 100, bet jautājums tāds, vai šos kātus saprāta robežās var pārslogot, pīemēram reizēm Ventas lielajā ūdenī uzlikt 120 gr barotavu. Pārsvarā fīderus izmantoju Ventā, Abavā vimbu laikā. 130 testa kāts domāju būs par niknu. Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

Feeder Concept Distance ir ļoooti jaudīgi kāti ar lielu jaudas rezervi, testos es tos pārslogoju par 250% un viss ok, metu 250 gramu svinus uz +- 40 m un viss ok, tāpēc 120-130+ gramu barotavas distancēs līdz 50m šim kātam ir ļoti ok. Šie ir izteikti tālmešanas kāti, sevišķi jau versijā 4,2m, es parasti tos iesaku pirkt un lietot tikai tad, ja jūsu iemetieni parasti ir sākot no 45-50 metriem, jo tuvākā distancē copējot jūs vienkārši nesajutīsiet visu šo kātu būtību.

Ar FC Distance 100-4,2m, (ja ir pielikta 6000.izmēra spole un pīta aukla 0,12-0,14mm ar pīto šoklīderi 0,18-0,20mm ) ar 80-100 gramiem, sēžot, var mest 100 metrus, vai vajag :))) tas ir cits jautājums, parasti jau tālie iemetieni ikdienas copē, ir ap 70-80 metri (otrā krastā :)) )

Atbildēts: 5.marts 2024, 13:13 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Fireice

Svieki!
Jautājums droši vien ir bijis u.t.t bet nekur neatrodu...
Kā ir labāk riņķa attālums lielāks vai mazāks, runā ir par pludīņmakšķeri.
Un otrs ....Vai fīderi var izmantot kā pludiņmakšķeri? Kāds būtu ieteicamais garums?
Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Jo makšķerei vairāk riņķu, jo makšķere vienmērīgāk sadala slodzi uz kopējo makšķeres garumu, mazāk līp aukla pie makšķeres u.t.t., tā ka no lielāka riņķu skaita var būt tikai labums, vienīgais mīnuss ir tas, ka riņķi un attiecīgi arī diegs un laka kaut ko sver, tādi kāti ir biki biki smagāki, bet … tas ir tikai teorētisks mīnuss :))), jo plusu ir 10reizes vairāk

ar fīdera kātu var darīt visu ko gribi :)), ja izmanto to kā pludiņmakšķeri, tad noteikti vajag ielik vidējo vai cietāko spicīti, kāta garumam, ja nelieto slīdošo pludiņu, jābūt vismaz pus metru garākam kā dziļums copes vietā, tad viss sanāks un būs ok

Atbildēts: 5.marts 2024, 13:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager