Sveiks. Esmu dzirdējis dažādus viedokļus un tapēc nevaru izšķirties. Kādai auklai tu dotu priekšroku pītajai vai monofīlajai, tas ir pārsvarā spiningošanai no krasta.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiks. Esmu dzirdējis dažādus viedokļus un tapēc nevaru izšķirties. Kādai auklai tu dotu priekšroku pītajai vai monofīlajai, tas ir pārsvarā spiningošanai no krasta.
ja tā ir vienkārši spiningošana ar vizuļiem, gumijām un vobleriem,pārsvarā līdakas, pa retam asarim un citai zivij, nevis džigošana, kur nepieciešams ties kontakts ar'ēsmu un vajadzīga laba jūtība, tad pa lielam ir vienalga, monofilā būs 3-4 reizes lētāka, ja tomēr vairāk džigs, tad kaut vai lētu, bet pīto vajadzētu, pavisam cita jūtība būs
Ka var atskirt nakts tarpus no sliekam ?
pēc olām, naktstārpiemm tās ir zilas, sliekām sarkanas.....
naktstārps ir liels un tumši sarkanīgs, lillīgs, ar izteiktu galvas daļu un plakanu asti, neviena slieka tik liela neizaug, pat zilās lauka sliekas, tā, ka sajaukt neko nevar, ja redzi slieku sava pirksta resnumā , tad tas ir naktstārps :):)
Sveiciens vadošajiem ekspertiem!
Vai varētu palūgt ieteikt kādu sakarīgu makšķerēšanas vietu Ogres apkaimē (kaut maksas zivju dīķi), kur var aizbraukt ar ģimeni pamakšķerēt ar pludiņmakšķeri bez mielēm ka neko neizdodas noķert? Par Tomes dīķiem te lasīju ne visai labas atsauksmes. Citas vietas nezinu.
Pateicos jau ieprierkš!
man patīk Voldemāra dīķi Ķegumā, I karpiņas ir, I foreles, karpas ir arī smukas, līdz 10+ kg, bet.... ir vasaras vidus un zivis tomēr dzīvo savā ritmā un dienas vidus pārsvarā gadījumu tomēr ir tukšs, ja nu vienīgi'foreles var ķert, ja šie dīķi ieinteresē, tad skaties internet, tur ir piebraukšana parādīta, tur ir vieni no vis sakarīgākajiem copes noteikumiem
paskaties SS.LV , sadaļā makšķerēšanas vietas, tur reklamējas dažādi dīķi, bija arī Lielvārde, bet tuvāk neko nezinu
par Tomi ...., zinot kāda līmeņa "makšķernieki" reizēm sūdzās, ka nevar neko noķert es nemaz tādas atsauksmes nelasu :), jo ikdienā šos dīvaiņus redzu ļoti daudz, Tomē zivis ir, pietam dažādas, bet.... viņas tur dzīvo un tas nozīmē, ka viņām ir savs ritms, savas ēdienreizes u.t.t., tāpat kā jebkurā citā ūdenī, maksas dīķī vienkārši ri citas, garšīgākas :):) zivis un lielāka iespēja viņas noķert, ja to ņem vērā un gatavojies copei nopietni, tad viss arī notiekās :)
ja gribi tā pa ātro sasist foreles un viss, tad brauc uz Ciemupi, stunda copes un būs paēdusi I ģimene I kaimiņi :)
Sveiks! Bija man doma izgatavot pašam kātu turētājus, bet šodien veikalā "iekrita acīs" Salmo kātu turētājs par 14 Ls, taču ar plastmasas šarnīriem. Lieta tāda, ka sāku štukot, kā civilizēti izlikt kātus Liepājā uz moļiem, jūrai. Sāku pētīt netā, kas un kā. Un atdūros pret problēmu, ka jājautā padoms specam. Drusku dārgāks ir tērauda (iespējams rūsējošs ?) turētājs, bet turpat trīsreiz dārgāks ir duralumīnija kātu turētājs. Kā tam Salmo tērauda kātu turētājam ar noturību pret koroziju? Vai ir kādas problēmas? Un vai mehāniskās izturības ziņā duralumīnija kātu turētājs ir tik ļoti pārāks par to, ar plastmasas šarnīriem. Man bija pāris gadus lietošanā tīri sakarīgs uztveramais tīkliņš, viss no alumīnija un duralumīnija. Ne no lētajiem. Bet bija mezgli, kas ļoti korodēja. Jā, zinu, skopais maksā divreiz, tas jā. Bet ļoti gribētos dzirdēt eksperta viedokli par šiem Salmo Rod- Podiem, ja nav grūti :) Es tā rēķinu, ka droši vien kādus gadus 20 vēl copēšu. Tad ko izvēlēties? Netieku gudrs :)
nu ja gribi tagad nopirkt turētājus gadiem 20, tad labāk investēties kādā karpinieku profesionālajā turētājā, ir I no grafīta, ir I no laba metāla ar labu aizsardzību, bet,,, tie nav jūrai domāti, sālsūdens savu darīs tik un tā, meklē Zebco un līdzīgos katalogos kādu jūras kātu turētāju, tiesa tur vairāk ir turētāji krastam :), jo moli ir specifiska copes vieta un visur tie ir savādāki
ar visu to gribu tev teikt, ka turētāji pa 14 latiem derēs karpu copes iesācējam dīķī, tev vajag ko nopietnāku
kāpēc tu negribi izmantot parastāko trīskāji, var regulēt augstumu, var uzskrūvēt turētāju, kur varēsi ielikt I 3 I 4 kātus, var pielikt apakšā svaru, tam ir pat specials āķis paredzēts, un pat orkāns to neiegāzīs jūrā...., vai arī mēs runājam par dažādām turētāja funkcijām :):)
Sveiks.
M4930 / Spole Elite VENTURE (Spole paredzēta
makšķerēšanai ar vidēji smagiem mānekļiem.)
Cik tas ir vidēji smagi?50g....70g.?
paldies
10-40, nu vēl 50, bet ne vairāk, 50-70 jau ir palieli mānekļi, tur vajag nopietnākus rīkus, citādāk šo spoil nobeigsi vienā sezonā
Sveiks Normund.
Gribēju jautāt vai nezini kadu vietu gaujā kur varētu sēdēd veiksmīgi uz brekšiem? Ap Gaujienas Zaķu vietām? Vienreiz bijām vienā viet esvienu dabuju kolēģis trīs bet tas arī viss. paldies
tik augstu gan nezinu, zemāk , sākot no Valkas, brekšu vietu ir ļoti daudz, bet tādu, kuras strādātu visu gadu nav, breksis migrē, viņi staigā lielos baros un patstāvīgi ir barības meklējumos, ir bijis, ka breksis vienā vietā stāv nedēļas 3-4, bet tad atkal aiziet, tu viņu atrodi un atkal vari ķert
Gaujā zivis ir jāmeklē, ej gar krastu kilometriem līdz atrodi, tad meklē kur var tuvāk piebraukt ...., mani paziņas tikai tā arī dara, tad noņem krējumu un tad arī man padod ziņu :):)
Sveiks, Normund.
Vai nevari apstāstīt kā gatavo mīklu copei no olām un miltiem, ko likt klāt aromatām. Paldies!
:):) ieber bļodiņā miltus, iesit olu un mīci, cik nu ola paņems miltus tik būs, mīcīt vajag ilgi, līdz mīklas pikucī nav neviena miltu grama, viss iemīcījies, tad vari sadalīt mīklu 2-3 daļās, vari aromatizēt mīklu ar "tautas" līdzekļiem balderjāna pilieniem, ķiploku, dilles, vanilla, kakao
vari likt kādus speciālos aromatizatorus, piemērma Sensas Carpix , bet vienu mīklas daļu atstāj bez aromāta, bieži vien tā arī nostrādā vis labāk
Sveiks , Normund
Vai Juglas veikalā ir sakarīgs 8m bezriņķu kāts ( ne no lētā gala ) :)
var skatītes, tur varētu būt kaut kas no Salmo Grand sērijas kātiem, labi, stingri kāti, Daugavgrīvas ielā ir arī pāris Sensas kāti, bet vispār jau mūsu veikalos šādu kātu izvēle nav liela, jo padārgi viņi sanāk un pieprasījuma pēc garajiem bezriņķu kātiem nav, katrā gadījumā, ja ko atrodi, tad dod ziņu, kaut ko sarunāsim arī ar cenu :)
Labdien!
Ir doma braukt uz Aivieksti ar grunteni.Izmantošu 3kg barības un man ir pāris jautājumu.
Cik kg zemes vajag pievienot lai barība aizietu līdz dziļumam ja :
Dziļums ir 10-13m
Straume diezgan liela
Cik gramu barotavu izmantot tādos apstākļos?
kur tu Aiviekstē tādu dziļumu atradi ????????
es liktu 6-9 kg zemes uz tādu daudzumu barības, zemes daudzums atkarīgs arī no barības stipruma, bet... 3 kg barība mitrā veidā ir ap 9-10 litri + 6-9 litri zemes, tas ir liels barības apjoms, veselas dienas deva copējot stiprā straumē aktīvu zivi, šādu apjomu arī nav prāta darbs jautk vienā reizē uz veselu dienu, izvējosies, zaudēs savu pievilcību, labāk taisīt vismaz 2, ja ne 3 barības jaukšanas
barotavas svars atkarīgs no straumes, dziļuma , grunts un metiena attāluma, pie kompja sēžot to pateitk nevar, jo ko nozīmē straume diezgan liela, tas ir žiiihhh vai tomēr žiiiiiihhhhhhhhh :):):)
Ja atceries, nesen jautāju par Ventas brekšu vietu. Šajā nedēļas nogalē izdevās tikt līdz turienei, sekmes - tā ne pārāk (pieci-seši breksīšu, viens tā virs KG, pārejie mazāki), toties - radās precizējoši jautājumi, varbūt varēsi palīdzēt noskaidrot patiesību :)
Cik pareizi/nepareiz ir sēdēt uz sēkļa upes vidū un barot uz augšu, pret straumi, attiecīgi - arī fīderi mest metrus 30-40 uz augšu pret straumi? Straume, protams, ir ļoti nosacīts jēdziens, tās stiprums minimāls. Vai nav tā, ka barību izskalo no barotavas uz vienu pusi (pa straumei), bet pavadiņa ar ēsmu atrodas pavisam uz otru pusi - virs barotavas pret straumi ... īpaši - ja pielieku mazu skrotīti pirms āķa, lai labāk turās uz grunts un nepilvinās (nepinās) pa gaisu?
Otra atziņa - ja citviet pierasts lietot garākas pavadiņas, 50-70cm, tad te strādāja tikai īsās - ap 20cm .. vai tas nav saistīts ar to, ka metot pret straumi un izmantotjot īsu pavadiņu, āķis ar ēsmu finālā atrodas blakus barotavai (iemetot atrodas virs barotavas un ar straumi noskalojas bik uz leju)?
bļin, kā tu māki visu sarežģīt ... :):):), pirmkārt kāda vella pēc tu liec skrotis uz pavadiņas, kurš tev ir teicis, ka breksim tas patīk...
kā var pavadiņa ar ēsmu aizskaloties barībai pretējā virzienā ????, ja nu vienīgi tārpi tā rāpo, ka aizvelk :):)
ja barotava stāv uz vietas, ja barība skalojas virzienā, kur vajadzētu būt brekšiem, tad viss ir ok, ja barība skalojas prom no vietas, kur vajadzētu būt brekšiem, tad..... nav labi :)
pieej procesam krietni vienkāršāk, jo makšķerēšana tomēr ir atpūta, tu īstu nezinu kur brekšuki tagad uzturās un cik daudz viņu tur ir, nesarežģī un nečakarē makšķeres montāžu, vairāk variē ar barībām un ēsmām, tas dos daudz labākus rezūtlātus :):):)