Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā kola

Apsveicu ar kārtējo panākumu! Kādu fidersistēmu lietoji? Savu super elementāro vai kaut ko «jūtīgāku un izsmalcinātāku»?

Atbild Normunds Grabovskis

:):):) lietoju to pašu savu elementāro kembriku sistēmu :), bet.... maču apstākļos sapratu, ka biki tā jāuzlabo, jo dažas reizes tomēr pavada sapinās, arī par čempionu nekļuvu tikai tāpēč, ka pavada bija aptinusies ap barotavu, tiesa veelkot zivi tas bija vienīgo - liktenīgo reizi :):), bet nākotnē tādas reizes vairs negribu piedzīvot :):), tapēc kaut ko pamainīšu, tiesa ..... nezinu vai šogad vēl fīderi rokās paņemšu, man jau tas pluds tomēr tuvāks :)

Atbildēts: 20.augusts 2012, 08:45 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā haspehs

Sveiks!!!

Kas par kātiem un spolēm tev ira tajā raidijumā kur stāsta par ezera ašukiem?:))

Atbild Normunds Grabovskis

man ir Elite Zander Light un Elite Mikro Jig kātiņi, āāā, arī Diamond Jig Specialist, spoles arī visas Salmo :), GARAND un ELITE sērijas, modeļus nepateikšu, iespējams, ka tādu nemaz nav :)

Atbildēts: 20.augusts 2012, 08:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā xUnleashed

Sveiks! Aizvakar daugavā biju copē ap 10.00, nekas izņemot sīkus pličus un asarus neķērās, kopā ap 4-5gab. Aizgāju nedaudz tālāk un atradu pie paša krasta vietu aizaugušu ar ūdensrozēm un kautkādiem ļoti maziem zaļiem peldošiem augiem, un vēl kautkādām ūdenszālēm. Iemetu kautkur 50cm dziļumā 1m no krasta un sāka raustīt pludīņu, sākumā tā nedaudz un beigās strauji zem ūdens, velku ārā nekā nav. Vēlāk vēl nedaudz paraustīja un aizgāju prom jo nebija laika. Kad metu barību un arī tāpat, ūdenī parādījās burulīšu apļi. Jautājums tāds vai tas bija līnis un vai tur ir vērts viņus zvejot?

Atbild Normunds Grabovskis

labāk aizmirsti par līņīem līdz aprīlim, tagad meklē brekšus, asarus, rudens raudas drīz sāksies

Atbildēts: 16.augusts 2012, 15:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā xUnleashed

Ar ko atšķiras pludiņi ar metāla rinķīti pašā lejā, bez gumijām

Atbild Normunds Grabovskis

tikai ar to, ka tos var izmantot kā viena stiprinajuma slīdošos pludiņus :)

Atbildēts: 16.augusts 2012, 15:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā xUnleashed

Sveiks. Tikko skatījos tavu līgo raidījumu par karūsām, gribējās kādu noķert. Tā kā nekad neesmu ar šo zivi saskāries vari pastāstīt kādās vietās daugavā to meklēt?

Atbild Normunds Grabovskis

par Daugavu nepateikšu gan, jo.... pats Daugavā nevienu karūsu neesmu noķēris, pavasaros seklajos līčos un pietekās (Vecdaugava, Lucavsalas apendicīts u.t.t.) karūsu ir gana daudz un tās ķerās, bet pēc nārsta tās pamazām kaut kur aiziet, vai nu uz jūras līci, vai uz dziļumiem, precīzi nepateikšu

Atbildēts: 16.augusts 2012, 15:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā yoyo2

Sveiks meistar.

Par fideresanu kas gan isti nav mans laucinjs ( iemetu paraleli pludinjam ) be tpateicoties tev ir daudz maz skaidrs, paldies.

Bet tums laucinjs ir pilkers- pikers, varu kljudities nosaukuma.

Ka es saprotu tas ir vieglakas uzbuves fidermakskjere, lidz ar to ari jutigaka.

Pastasti ludzams tuvak par so verkji, cenu videjo, pielietojumu, videjo maneklju svaru, zivju merkjauditoriju, un citas interesantas nianses.

P.S. Pasen feina krievu bieza copes zurnala lasiju aprakstu par to ka nokjert 3 veidos patiesam lielu asari. Viens no veidiem bija fiderveidigais bet.... ka noradija specialists, tikai ar vis, vis vis jutigako spiciti, vai tik tur nevar izmantot to pilkeri ?.

Ieprieks jau paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

pikeris ir īsa(1,8-2,7m) mīksta(testā līdz 20-30 gramiem) makškerīte, to var izmantot dažāda veida copēm, gan ar dzīvo zivtiņu, gan kā soļojošo gruntenīti, gan kā borta makšķeri, gan visādi citādi, pilnīga vaļa tavai fantāzijai :)

Atbildēts: 16.augusts 2012, 15:42 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Aldaritis

Sveiki!

Man ir tāds jautājums - tāda lieta,ka vienā dienā makšķerēju pie kujas upes kur ir apludināta pļava un šīs zemes īpašnieks man lika iet prom vai viņš mani drīkstēja padzīt,ja stāvēju uz valsts ceļa,vai tad upēs un ezeros nedrīks maksķerēt jebkurš kuram ir makšķernieku karte?

Ko darīt šādā situācijā?

Zinu,ka esat eksperts makšķerēšanas jomā,bet noteikti likumi jums arī nav sveša lieta,paldies jau iepriekš;)

Atbild Normunds Grabovskis

nu ar tiem privatajiem ūdeņiem ir tapat kā ar privātu dārzu, saimnieks tur kaut ko dara vai nedara, bet viņam ir tiesības nelaut tur ko darīt kādam citam, līdzīgi ir ar apsaimniekošanā dabūtiem ūdēņiem, ja sākumā līguma nav ierakstīts, ka ūdenim ir jābūt brīvi pieejamam makšķerniekiem, tad nomniekam ir visas tiesības to pieeju liegt, iemeslu vienmēr var atrast

tavā gadījumā vis labāk ir griezties vietējā pašvaldībā un uzzināt vai konkrētā vieta ir kāda īpašums, diemžēl ir daudz mazās upes, kurām pieeja ir likumīgi liegta, jo tās tek cauri privātajām zemēm, katra gadījumā labak uzzvani, bet labāk aizej uz vietējo pašvaldību un noskaidro

Atbildēts: 16.augusts 2012, 15:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kristishs

tad kādus veidus pirkt no tām atemi barībām jo maximā ir trīs veidi laikam jaņem no katras pa 1 ne?

itkā jau gribētos uz brekšiem iet bet jaizmēģina gan jau bus ok.

tu teici lai paņem arī sensas aromatizātoru melases bet paskatijos majas ļoti daudz melases varbūt tās arī var izmantot?

Atbild Normunds Grabovskis

neņem saldās karpu barības, parejam vajadzētu derēt, melase nav aromatizators, melase vairak dod garšu, ejot uz brekšīem noteikti to vari likt, bet tad skaties labak uz Sensas sausajiem atraktoriem, lai nav jājauc melase ar šķidro atraktoru, nekas slikts jau nebūs, bet nepieredzejušam cilvēkam var rasties apjukums galvā ko un kā maisīt :):)

Atbildēts: 16.augusts 2012, 10:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā niklavs2000

Sveiki!

Kas atšķiras no grunts makšķerēšanas un fīder (cerams pareizi uzrakstīju) mākšķerēšanas?

Esu dzirdējis ka kautkāda Angļu gruntene ir saistīta ar fīder makšķerēšanu.

Atbild Normunds Grabovskis

:):):) angļu makšķere ir tas pats fīderis, kurš pamazām ir izplatījies pa visu pasauli ...

klasiskā gruntene var būt gan ar makšķerkātu, gan bez tā, aukla, svins, āķis, reizēm uz auklas svina vietā vai papildus tam tiek uzverta barotava, copes parasti tiek skatītas pēs auklā iekārta zvaniņa, knaģa vai kaut kā līdzīga

fīdera pamat princips ir ļoti līdzīgs, tikai tiek izmantots ļoti jūtīgs kāts, ir nedaudz citi iebarošanas un makšķerēšanas principi

pa lielam var teikt, ka fīderis ir modernā gruntsmakšķere, kura vairumā gadījumu rezultivitātes ziņā ieliek klasiskajai gruntsmakšķerei

Atbildēts: 16.augusts 2012, 10:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā DanielsB

Kādu pludiņu labāk izmantot upē kurā ir straume? lielu mazu smagu vieglu? kādu parasti tu izmanto ?

Atbild Normunds Grabovskis

:):):) pludiņu vajag tiešī tik lielu, lcik nepieciešams, lai tu varētu izdarīt to, kas tur jadara:), ja gribi ķert auslejas un citas sīkzivis, tad liec mazu un vieglu pludiņu, jo tās zivītes dzīvo augšējos ūdens slāņos, ja gribi ķert ko nopietnaku, tad arī pludam jāūt nopietnakam, lai vari laist ēsmu gar pašū grunti, lai vari vajadzības gadījumā arī noliikt ēsmu uz grunts

diemžēl neredzot straumi un konkrētu vietu nevar pateikt cik lielu pludu tur vajag, pat aptuveni nevar, jo upes ir dažādas, pat katrs upes metrs ir atšķirīgs, tāpēc pareizi ir taisīt makšķeri konkreti tai vietai, kur makšķerēsi

Atbildēts: 16.augusts 2012, 10:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager